Урок: 9. Електричне коло. Електричні кола з послідовним і паралельним з’єднанням провідників.

Відповіді надсилати на електронну пошту ВИКЛАДАЧЕВІ

dtahome.32@gmail.com

Розрахунок електричних кіл, тобто визначення їх основних характеристик, значно спрощується з урахуванням особливостей з`єднань елементів. Найпоширеніші такі з`єднання: послідовне, паралельне, змішане.

При послідовному з`єднанні провідників кінець попереднього провідника з`єднається з початком тільки одного наступного.

При послідовному з`єднанні провідників з електричним опором

сила струму, який проходить через кожен з резисторів, залишається сталою:

Загальна напруга у колі з послідовним з`єднанням провідників:

Опір ділянки кола, що складається з послідовно з`єднаних провідників:

Робота електричного поля з переміщення електричного заряду в ділянці кола, яка містить послідовно з`єднані елементи:

Потужність струму на ділянці кола з послідовно з`єднаними провідниками дорівнює сумі потужностей на окремих провідниках:

Поширеними є електричні кола з розгалуженнями. Точку розгалуження, в якій з`єднаються два і більше провідників, називають вузлом електричного кола.

Паралельним називають таке з`єднання елементів електричного кола, за якого одні кінці всіх провідників приєднують до однієї вузлової точки електричного кола, а інші кінці – до другої вузлової точки.

Сила струму:

Напруга:

При паралельному з`єднанні елементів електричного кола величина, обернена до повного опору з`єднання, дорівнює сумі величин, обернених до опору кожного з розгалужень:

Опір ділянки кола, яка складається з двох паралельно з`єднаних провідників:

На практиці рідко застосовують лише один вид з`єднання провідників. Зазвичай використовують різні сполучення послідовного і паралельного з`єднань, які називають змішаними. Їх основні характеристики розраховують за правилами послідовного та паралельного з`єднань провідників.

Домашнє завдання:

Вивчити §8, с.49, підручник Фізика і астрономія (рівень стандарту, за навчальною програмою авторського колективу під керівництвом О.І. Ляшенка) підручник для 11 класу авт. М.В. Головко, І.П. Крячко, Ю.С. Мельник, Л.В. Непорожня, В.В. Сіпій.