Урок 39. Електричне коло. Електричні кола з послідовним та паралельним з’єднанням провідників.

Відповіді надсилати на електронну пошту ВИКЛАДАЧЕВІ

dtahome.32@gmail.com

До електричного кола входять джерела струму та його споживачі, вимірювальні та регулювальні прилади, вимикачі, з’єднувальні провідники.

Розрахунок електричних кіл (визначення їх основних характеристик) значно спрощується з урахуванням особливостей з’єднань елементів. Одним з них є послідовне з’єднання. Ділянка електричного кола з послідовним з’єднанням елементів не містить розгалужень, а всі провідники по черзі сполучаються один за одним.

При послідовному з’єднанні провідників кінець попереднього провідника з’єднується з початком тільки одного наступного. Закони послідовного з’єднання: сила струму, який проходить через кожен з резисторів, залишається сталою

Робота електричного поля з переміщення електричного заряду в ділянці кола:

Загальна напруга:

Потужність струму на ділянці кола з послідовно з’єднаними провідниками дорівнює сумі потужностей на окремих провідниках:

Опір ділянки кола, що складається з послідовно з’єднаних провідників, дорівнює сумі їх електричних опорів:

Поширеними є електричні кола з розгалуженнями. Точку розгалуження, в якій з’єднуються два і більше провідників, називають вузлом електричного кола.

Паралельним називають таке з’єднання елементів електричного кола, за якого одні кінці всіх провідників приєднують до однієї вузлової точки електричного кола, а інші кінці – до другої вузлової точки.

Закони паралельного з’єднання:

Напруга на провідниках та кінцях ділянки однакова:

Сил струму в нерозгалуженій частині кола дорівнює:

При паралельному з’єднанні елементів електричного кола величина, обернена до повного опору з’єднання, дорівнює сумі величин, обернених до опору кожного з розгалужень:

Опір ділянки кола, яка складається з двох паралельно з’єднаних провідників становить:

Домашнє завдання:

1. Вивчити § 8, ст.49, підручник Фізика і астрономія (рівень стандарту, за навчальною програмою авторського колективу під керівництвом О.І. Ляшенка) підручник для 11 класу авт. М.В. Головко, І.П. Крячко, Ю.С. Мельник, Л.В. Непорожня, В.В. Сіпій.

2. Скласти конспект та відповісти на запитання, ст.54, підручник Фізика і астрономія (рівень стандарту, за навчальною програмою авторського колективу під керівництвом О.І. Ляшенка) підручник для 11 класу авт. М.В. Головко, І.П. Крячко, Ю.С. Мельник, Л.В. Непорожня, В.В. Сіпій.