Урок 61. Сучасні дослідження будови речовини.

Відповіді надсилати на електронну пошту ВИКЛАДАЧЕВІ

dtahome.32@gmail.com

Молекулярна фізика – це розділ фізики, який вивчає фізичні властивості речовини в різних агрегатних станах на основі її молекулярної будови. Методи молекулярної фізики пов’язані з вивченням руху і взаємодії атомів, молекул та іонів. Основним її завданням є вивчення фізичних властивостей речовини залежно від їхньої внутрішньої будови.

У молекулярній фізиці покладають, що довільне тіло – тверде, рідке або газоподібне – складається з величезної кількості структурних елементів, які перебувають у безладному (хаотичному) русі. Такий рух називають тепловим, тому що його інтенсивність залежить від температури. Тепловий рух зумовлює фізичні властивості тіл та процеси, які відбуваються з ними. Явища, зумовлені хаотичним рухом атомів і молекул, називають тепловими.

Гіпотеза про існування атомів як найменших неподільних частинок речовини була висунута понад 2500 років тому давньогрецькими ученими Левкіппом і Демокрітом. Вони висловили її, аналізуючи причини випаровування і конденсації води, зміни розмірів тіл залежно від ступеня їх нагрітості, перемішування речовини тощо.

На основі уявлень про існування найменших частинок речовини було створено молекулярно-кінетичну теорію.

Молекулярно-кінетичною теорією (МКТ) називають вчення, яке пояснює будову та властивості речовини на основі закономірностей руху і взаємодії частинок, з яких складаються тіла.

Домашнє завдання:

1. Опрацювати матеріал теми самостійно і скласти конспект § 22, с.143,144, підручник Фізика (рівень стандарту, за навчальною програмою авторського колективу під керівництвом Ляшенка О.І.) 10 клас авт. Головко М.В., Мельник Ю.С., Непорожня Л.В., Сіпій В.В.

2. Дати відповіді на запитання:

1) Що вивчає молекулярна фізика?

2) Яке основне завдання молекулярної фізики?

3) Який рух називають тепловим?

4) Які явища називають тепловими?

5)Хто і коли вперше запропонував гіпотезу про існування атомів як найменших неподільних частинок речовини?

6) Що називають МКТ?