Урок: 86. Застосування фотоефекту. Сонячні батареї.

Відповіді надсилати на електронну пошту ВИКЛАДАЧЕВІ

dtahome.32@gmail.com

Відкриття явища фотоефекту мало велике значення для розуміння природи світла. Завдяки відкриттю фотоефекту стало можливим:

- звукове кіно;

- створення різноманітних апаратів, які «стежать» за освітленістю вулиць, своєчасно «запалюють» і «гасять» бакени на річках, працюють «контролерами» в метро, «рахують» готову продукцію, «контролюють» якість обробки деталей;

- перетворення світлової енергії в електричну за допомогою фотоелементів.

Завдяки існуванню внутрішнього фотоефекту, який полягає в тому, що в результаті бомбардування атома фотоном атом втрачає електрон і стає іоном. Внутрішній фотоефект виявляється в зміні електропровідності середовища, діелектричної провідності або виникнення ЕРС.

Напівпровідники з внутрішнім фотоефектом (фотоопори, фотодіоди, сонячні батареї та ін.) – це напівпровідники із власною чи домішковою провідністю.

У сонячних батареях створюють p-n-перехід. Під час освітлення фотоелемента сонячним світлом змінюється концентрація вільних носіїв зарядів, що призводить до виникнення електричного струму.

Відкриття і дослідження явища фотоефекту стали експериментальною основою квантової теорії. Саме за створення теорії фотоефекту і пояснення його на основі квантової теорії А. Ейнштейну було присуджено Нобелівську премію.

Домашнє завдання:

1. Вивчити § 24, ст.168, скласти конспект, підручник Фізика і астрономія (рівень стандарту, за навчальною програмою авторського колективу під керівництвом О.І. Ляшенка) підручник для 11 класу авт. М.В. Головко, І.П. Крячко, Ю.С. Мельник, Л.В. Непорожня, В.В. Сіпій.

2. Дати відповіді на запитання ст. 168, підручник Фізика і астрономія (рівень стандарту, за навчальною програмою авторського колективу під керівництвом О.І. Ляшенка) підручник для 11 класу авт. М.В. Головко, І.П. Крячко, Ю.С. Мельник, Л.В. Непорожня, В.В. Сіпій.