Урок: 57 Межі застосування законів класичної механіки.

Відповіді надсилати на електронну пошту ВИКЛАДАЧЕВІ

dtahome.32@gmail.com

Деякі висновки класичної механіки не узгоджуються з дослідними результатами. Насамперед, це стосувалося руху швидких електронів, які перед тим були виявлені в катодних променях та в радіоактивному β-випромінюванні. Виникло питання про межі застосування класичної механіки.

Було взято під сумнів справедливість перетворень за Галілеєм і класичний закон додавання швидкостей, який є безпосереднім результатом цих перетворень. Проблема виникла при спробах узгодити правила перетворень механічних величин із правилами перетворення величин, що характеризують електричні та магнітні поля. Саме ці поля є джерелом сил, які змушують заряджені частинки рухатися прискорено. Дослідження руху заряджених частинок при швидкостях близьких до швидкості світла виявили ряд розбіжностей з фундаментальними положеннями механіки Галілея – Ньютона.

Скінченність швидкості світла відіграє важливу роль у релятивістській механіці тому, що оптичні спостереження є основним засобом отримання інформації про механічний рух. Ефекти запізнення сигналів є суттєвими при дослідженні швидких рухів.

Релятивістська механіка – розділ теоретичної фізики, який розглядає класичні закони руху тіл (частинок) при швидкостях руху ϑ, порівнюваних зі швидкістю світла c.

Домашнє завдання:

Опрацювати матеріал теми самостійно і скласти конспект § 20, с.133, підручник Фізика (рівень стандарту, за навчальною програмою авторського колективу під керівництвом Ляшенка О.І.) 10 клас авт. Головко М.В., Мельник Ю.С., Непорожня Л.В., Сіпій В.В.