Стрес у підлітковому віці та шляхи його подолання.

Стрес у підлітковому віці та шляхи його подолання.

        Підлітковий вік-це період, коли відбуваються бурхливі фізіологічні та психологічні зміни, формується особистість зростаючої людини.

        Негативні процеси в найближчому соціальному оточенні підлітка, розширення соціальних вимог до дитини часто провокують різні відхилення в її поведінці, характері, емоційні та нервово-психічні порушення, навіть зриви і стреси.

 

Слово «стрес», як і «успіх» або «поразка», має різне значення для різних людей. Тому дати йому визначення досить важко. Стрес- це насамперед корисна для організму реакція, яка виникла під час еволюції, що сприяє оптимальній його адаптації до мінливих умов життя. Реакція організму на складні або загрозливі ситуації. Ви відчуваєте стрес, стикаючись із несприятливими обставинами. Підлітковий стрес- поширене явище, якому потрібно навчитися давати раду. Незважаючи на те, що підлітки мають чимало причин для стресу, із ним можна впоратися.

Як упоратися зі стресом?

·        СОН. Підлітки зайняті навчанням, домашніми обов’язками й хоббі. Тому в них залишається мало часу на сон. Щоб усунути стрес необхідно розслабитися. Коли розслаблене тіло психіка також розслабляється йвідновлюється. Повноцінний нічний сон допоможе підлітку краще впоратися зі стресом. Також корисний нетривалий сон упродовж дня.

·        ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ. Чи не найліпший спосіб упоратися зі стресом-це пробіжка. Також корисні прогулянки на свіжому повітрі. Це допоможе зберегти здоров’я й ефективно долати прояви стресу.

·        ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ. Здорове харчування- запорука усунення накопиченої в організмі напруги. Збалансоване харчування, включає велику кількість овочів, фруктів, молочних продуктів, білків, збереже здоров’я дитини. Перебуваючи в стресовому стані, підліток, як правило, їсть не здорову їжу (фаст-фуд, солодке тощо). Замініть такий раціон здоровими стравами.

·        ПІДТРИМКА БАТЬКІВ. Спілкування з підлітком для батьків може бути не простою справою. У стані стресу спілкування з ним стає дещо важче. У таких ситуаціях марно гніватися на дитину або карати її. Якщо ви прагнете, аби дитина краще давала раду стресу, маєте бути поруч і підтримати її, а не погіршувати ситуацію.

·        ЗОСЕРЕДЬТЕСЯ НА ПОЗИТИВНИХ МОМЕНТАХ. Відчуваючи стрес, ми загострюємо увагу на тому, що йде не так. Ми переймаємося тим, чого нам бракує і що нам не вдається. Стрес посилюється, коли у підлітка розвивається негативний спосіб мислення. Підліткам не легко знаходити в житті позитив, але ви можете допомогти їм у цьому. Нагадайте про його сильні сторони і показуйте шляхи їх користування для вирішення життєвих проблем.

·        РОЗМОВЛЯЙТЕ. Заохочуйте підлітка говорити про те, що його хвилює. Спілкування- один із найбільш ефективних способів усунення стресу. Спільне обговорення проблеми допоможе вам із дитиною швидше знайти її вирішення.

·        ДОЗВОЛЬТЕ ПІДЛІТКУ РОБИТИ ТЕ, ВІД ЧОГО ВІН ПОЧУВАЄТЬСЯ ЩАСЛИВИМ. Дозвольте дитині слухати музику, пограти на комп’ютері, подивитися фільм. Те, що робить людину щасливою, не може викликати в неї стрес.

Підлітковий вік має великі можливості для розвитку особистості й перетворення вчорашньої дитини на дорослу людину. Любіть дітей і підтримуйте!