Загальні положення

Учнівське самоврядування –  добровільна дитяча демократична позапартійна організація сприяння вдосконаленню навчально-виховного процесу, охорони здоров’я, культурного та фізичного виховання, згуртованості шкільного колективу, формування у всіх учнів свідомого та відповідального ставлення до своїх прав та обов’язків, що є невід’ємною частиною системи управління школою. Учнівське самоврядування є універсальною формою активності учнів, яку можна з однаковим успіхом вважати як засобом життя учнівського колективу, так і прикладом творчої самореалізації особистості. Самоврядування забезпечує участь учнів у різноплановій, різноманітній та глибоко змістовній роботі навчального закладу, притягує їх до управління справами колективу, допомагає зрозуміти свої права та обов’язки, формує почуття керівника спочатку у класі, а потім у школі, місті, державі. Учнівське самоврядування – це не наглядова структура, а спосіб організації життя колективу.

 

1.2.    Учнівське самоврядування у своїй діяльності керується Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини, іншими нормативно-правовими документами, що діють в загальноосвітньому закладі, та цим Положенням.

 

1.3.    Учнівське самоврядування організовується з учнів школи. Учні 5–11 класів об’єднуються у Шкільну Республіку.

 

1.4.    Учнівське самоврядування класу – первинна організація, яка на правах колективного члена входить до учнівського самоврядування школи.

1.5.    Координують роботу учнівського самоврядування завуч з виховної роботи, педагог-організатор, які консультують учнів щодо роботи за окремими напрямками.

 

1.6.    Мовою Шкільної Республіки є українська мова.

 

1.7.    Символами Шкільної Республіки є символи учбового закладу: гімн, прапор, герб.