Психологічна служба школи

Більшість школярів обожнюють займатися різними видами творчості. Одним із видів творчості, що розвиває пам'ять, просторову уяву, логічне мислення, точність рухів, моторику та вміння доводити справу до кінця є - оригамі. Тож сьогодні учні 3-х класів приєдналися до тижня психології та показали справжній майстер клас з виготовлення оригамі-антистресу. Діти дружньо спілкувалися, активно працювали та допомагали одне одному, адже за допомогою оригамі вони створювали світ, в якому можна грати!

У закладі відбулася акція "парасолька Радості". Навіть дощова погода не завадила дітям поділитися настроєм з яким вони прийшли сьогодні до школи. Що може бути краще посмішки? Тільки посмішка отримана у відповідь. Адже радість, доброта, підтримка  та любов, і є тією парасолькою, яка захищає від негативних емоцій, внутрішніх страхів і тривожності.


23 лютого 2023 року практичним психологом закладу проведені онлайн зустрічі з учнями 6-х, 9-11-х класів. Діти під час зустрічі ділилися змінами, які відбулися у них самих, та їхніх сім'ях.  Адже цей рік став для українських родин справжнім випробуванням. Та усі ми згуртовані  і об'єднані спільною метою. Ми впевнено рухаємося до перемоги.

 В умовах російської воєнної агресії психіка людини перебуває у постійному напруженні та стресі. Вони можуть спричинити різні реакції та мати індивідуальні негативні прояви. У таких випадках корисно знати мінімальний набір прийомів самодопомоги. Вони залежать від конкретного стану, в якому перебуває людина, а тим паче якщо це дитина. Тож здобувачі освіти під час зустрічі ознайомилися з універсальними загальними елементами самодопомоги, якими зможуть користуватися в разі виникнення стресових ситуацій.


16.11.2022

16 листопада весь світ святкує Міжнародній день толерантності. Упродовж тижня в нашому закладі буде проходити марафон "Простір толерантних людей". Під час марафону діти мають змогу поділитися своїм баченням про толерантну людину, проявити креативність та розвинути критичне мислення.

       Толерантість- це навичка, яка може принести більше миру та гармонії у наше життя. А толерантні люди- це люди, які йдуть життєвою дорогою не сірою тінню, а людьми з великими надіями, переконаннями і цілями.

Ментальний стан українців зараз не дуже стабільний. Така нестабільність – нормальна реакція на ненормальні обставини. Перепади емоційних станів під час війни – це природньо. Питання в тому, як ми діємо та повертаємо себе до раціонального стану. Дітям більш складно розпізнати свої емоції та справитися з тривогою і хвилюванням.

Проведені заняття з учнями були направлені на зняття емоційної напруги. Діти під час занять вчилися описувати і малювали те, що відчувають, розповідали про свої сильні сторони. Адже ми маємо спілкуватися та підтримувати один одного- це сьогодні надважливо!


Телефонуй! Тебе вислухають! Зрозуміють! Підтримають! Безкоштовно! Анонімно! Конфіденційно!

Психолог: Тимошенко Оксана Олегівна проводить індивідуальні консультації у дистанційному форматі.

Телефон: 095 54 39 616;

e-mail: sumyschool4@ukr.net

Якщо в тебе виникли складні питання стосовно взаємин з батьками чи однолітками, бажання поділитися переживаннями що хвилюють, отримати кваліфіковану психологічну допомогу та необхідну інформацію, зателефонуй:

0 800 500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного)- Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного)- Національна дитяча «гаряча лінія»

0542 65 88 89 міський телефон довіри (до 16.00)

0542 33 40 50 телефон довіри цілодобово

0542 78 00 00 (050 914 4024) телефон довіри обласного наркологічного диспансеру

0542 70 19 15 «Служба у справах дітей»

0542 33 40 50 центр психотерапії та медичної психології

0542 62 18 34 міський кризовий центр

0542 32 72 00 клініка «Дружня до молоді»

0542 65 07 29 благодійна організація «Вибір»

0542 66 70 45 відділ ювенальної превенції


Кожна людина хоча б раз в житті обирала собі професію. Для прийняття правильного рішення при виборі професії  необхідно враховувати ряд факторів – власні побажання, психологічні особливості та можливості, не слід забувати й про потреби ринку праці. Для цього існує так звана “формула вибору професії”, яка в загальному вигляді показує первинний алгоритм прийняття оптимального рішення в поєднанні наступних компонентів: "хочу" – "можу" – "треба"

 "Хочу" намагання особистості, тобто своїї інтереси, нахили, мотиви, плани, професійні наміри. Це те заняття, яке ти робиш з інтересом, з бажанням, за власною ініціативою (як у школі, так і в позаурочний час). Якщо вибрана справа подобається, то ти охоче будеш працювати, підвищувати свою кваліфікацію, користуватися авторитетом, і в результаті, більше зароблятимеш.

"Можу"можливості особистості, тобто свій стан здоров’я, наявний досвід (знання, вміння, навички), психофізіологічні якості, здібності до різних видів діяльності. Наприклад, в якихось справах ти більш успішний, довго можеш займатися цією справою не втомлюючись, а в інших, навпаки, швидко починаєш нервувати, сердитись, у тебе нічого не виходить.

"Треба" – потреби суспільства, тобто свої уявлення про обов’язок, моральні установки, ціннісні орієнтації, знання світу професій і про перспективні спеціальності, які користуються попитом на ринку праці, і вірогідність працевлаштування за обраною професією. Слід врахувати, що отримання статусу безробітного – невиграшний початок трудової кар’єри. Тому вибираючи професію потрібно узгодити свій вибір з потребами суспільства в кадрах, кон’юнктурою ринку праці.

Але кінцевий оптимальний вибір своєї професії можна зробити проаналізувавши всі компоненти формули вибору професії і співставивши їх між собою та з вимогами професії до людини.



Техніка ненасильницького спілкування

Сутність такого спілкування полягає  у тому, щоб бачити у взаєминах позитив, бути налаштованим на те, щоб ураховуючи свої потреби, чути потреби й іншого.

Обирати ненасильницький спосіб спілкування означає формувати добрі стосунки.

4 кроки ненасильницького спілкування

ü Спостереження.  Те, що я спостерігаю (бачу, чую) у ситуації, яка не покращує моє життя.

ü Почуття. Як я почуваюся, спостерігаючи цю ситуацію? (мої емоції, почуття і відчуття, а не думки).

ü Потреба. Чого я потребую чи що ціную, причина моїх почуттів? (чому я надаю перевагу чи роблю) 

ü Прохання.  (Запит конкретних дій, які я хотів би бачити у цій ситуації). Чітко висловлюю все, що стосується мене. Без критики, засудження чи звинувачення.

Із співчуттям приймаю все, що стосується тебе, не налаштовуючись почути критику, засудження, звинувачення.

Заняття «Навички ефективної комунікації – основа спілкування»



Адаптація 5-х класів


Міжнародній день толерантності- свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили ДЕКЛАРАЦІЮ принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, кольору шкіри чи соціального статусу. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації.

Учні нашої школи приєдналися до заходів, які проводилися протягом тижня толерантності з 16 по19 листопада.

Для учнів 2-А та 4-Б проведена фізкультхвилинка позитиву «Комплімент кожному».

З учнями 2-Б, 3-А, 3-Б та 4-А проведене заняття: «Давайте жити в мирі з собою та іншими», під час якого діти працювали над виготовленням символу дружби.

Також учням 1-Х класів були презентовані мультики про дружбу, доброту та взаємодопомогу.

Під час занять учні спілкувалися, співпрацювали, підтримували один одного та знайомилися з поняттями «емпатія», «дружба», «людяність», «дискримінація», «толерантність» та інше. Адже толерантність потрібно виховувати з дитинства.

 


Перелік закладів, що надають допомогу постраждалим (1) (1).doc