Нова українська школа

Тиждень 19. Ми – дослідники. Ми - винахідники

Кожна людина має схильність до досліджень. Ми постійно сумніваємося, знаходимо нові варіанти вирішення проблем, намагаємося зробити своє життя максимально комфортним. І саме завдяки дослідникам та винахідникам живемо у такому розвиненому світі.

Для того, щоб першачки змогли максимально розкрити свій дослідницький потенціал, Модельна навчальна програма присвячує цей тиждень розгляду питань, пов’язаних із експерементами та винаходами.

Ми дослідили:

Тиждень 18. Ми — мандрівники

Зібрати наплічник і вирушити у навколосвітню подорож – про це мріє багато дітей. А хто такий справжній мандрівник, і як ним стати? Що цікавого є у світі та чи обов'язково їхати у далекі країни, щоб побачити щось неймовірне? Саме цим питанням присвячений вісімнадцятий навчальний тиждень Модельної навчальної програми.

Ми дослідили:

  

Тиждень 17. Світ захоплень

Закінчились веселі зимові канікули, і здобувачі освіти з радістю повернулися до класів у коло друзів. Щоденно в ранковому колі школярі мали змогу висловлювати свої думки, ділитися враженнями про святкові канікули. Учні сплели „павутинку зустрічі” і побажали один одному завзятої роботи.

Тиждень „Світ захоплень” допоміг учням визначити власні зацікавлення та уподобання. Діти складали асоціативний кущ „Захоплення” та діаграму колекціонерів, створювали листівку „Моє захоплення – колекціонування”. Підсумком роботи цього тижня було написання листа одноліткам з іншої школи про улюблене заняття.

Ми дослідили:

 

Тиждень 16. Зимові свята

На цьому тижні першачки дізналися багато цікавого про українські зимові традиції та їхні особливості. Адже відповідно до Модельної навчальної програми цей тиждень присвячений зимовим святам.

      Здобувачі освіти дізналися назви та змогли розпізнавати символи зимових свят. Учні попрактикувалися у співах колядок та щедрівок, власноруч виготовляли святкові подарунки. Крім того, вони засвоїли правила безпечної поведінки під час святкування та дізналися про основи екологічного підходу зимових святкувань.

    Найяскравіші зимові свята (Новий рік та Різдво) припали на канікули. Тож учні зможуть поєднати навчання з аналізом власного досвіду святкування.

Ми дослідили:

Тиждень 15. Подарунки

Тема тижня 15 “Подарунки” дуже практична: нам часто доводиться вибирати подарунки для різних людей з різних приводів. Обговорили з дітьми, що може бути подарунком, як ми його добираємо, що треба врахувати, аби привітання сподобалося. Чому для різних людей ми добираємо різні подарунки? Що краще - купити подарунок чи зробити власноруч? Створили зі здобувачами освіти несподівані усміхнені подарунки, обговорили, як саме їх варто вручати.

Ми дослідили:

Тиждень 14. Таємниці космосу

На цьому тижні діти отримали елементарні уявлення про космос; ознайомилися з поняттями «космос», «Всесвіт», «Сонячна система», «зірка», «планета»; уточнили та закріпили знання про видимі в темну пору доби космічні тіла,  сформували розуміння унікальності нашої планети на якій є життя; розвивали бажання спостерігати за зоряним небом, бачити в ньому незвичайне, привабливе, дивовижне; виховували любов до природи, бажання милуватися зоряним небосхилом, виявляли щире захоплення його красою.

Ми дослідили:

          

Тиждень 13. Зимова мозаїка

Зустріли зиму тематичним тижнем “Зимова мозаїка”. Обговорили особливості білосніжної пори року, показали її красу та барви. Навчили дітей спостерігати, використовувати результати такої діяльності у повсякденному житті - ще у теплій кімнаті дізнаватися, яка погода надворі, та відповідно вдягатися, розраховувати час на дорогу, пильно роздивлятися навкруги, розвивали їхню здатність до емпатії, вчили думати не тільки про себе, а й про інших, передбачати, як наші дії можуть вплинути на життя та самопочуття інших людей, допомагати людям, коли вони цього потребують, бути уважними до них.

Ми дослідили:

  

    

Тиждень 12. Пригоди крапельки

Цікаво і захоплююче пройшов тиждень "Пригоди крапельки " у перших класах, які навчаються за програмою НУШ. Юні дослідники дізнавалися про значення води у житті, її агрегатні стани, впізнавали і називали види водойм, дізнавалися «де живе вода» та як вона «мандрує» в природі. Дуже цікаво було  самостійно досліджувати властивості води. Винахідники виконували різні завдання, вигадували, творили, навчалися у цікавій пізнавально-ігровій формі. Першачки побували в Чарівній лабораторії, в якій самостійно провели досліди. Найважливіще, що всі працювали злагоджено, як одна команда, з задоволенням ділилися враженнями, знаннями та допомагали один одному.

Ми дослідили:

  

Тиждень 11. Мода

Тиждень "Мода" збагатив знання здобувачів освіти про моду й модні тенденції в одязі. Викликав інтерес до професій художньо-естетичного циклу. Розширив знання дітей про правильне використання одягу протягом дня. Навчив комплектувати свій гардероб потрібними речами, розвивати здібності здобувачів освіти у творчих пошуках власного стилю одягу, своєї внутрішньої краси. Сприяв розвитку творчого мислення, фантазії, вихованню естетичних смаків, бажаннь бути охайним, дбайливо ставитися до предметів одягу.

Ми дослідили:

Тиждень 10. Театр

Десятий тиждень розкриває здобувачам освіти історію створення театру, порівнює це мистецтво з давніми часами і сьогодення.  На цьому тижні діти не просто дізналисья про театр, а змогли, влаштувавши у класі виставу, доторкнутися до цього мистецтва, відчути себе працівниками театру, на власному досвіді переконались, як це цікаво і відповідально, адже кожна вистава — командна робота.

Ми дослідили:

 

Тиждень 9. Світ гри

Дитячі ігри – це також не просто забавки! Якщо у дорослому світі гра є формою взаємодії, то у дітей, крім цього, гра є своєрідним засобом пізнання навколишнього світу. Граючись, діти вчаться взаємодіяти між собою, дізнаються нову для себе інформацію чи удосконалюють існуючі навички, вчаться дотримуватись певних правил, пізнають насолоду від перемоги та отримують досвід поразок.

Ми дослідили:

Тиждень 8. Техніка, яка допомагає

Сучасне життя важко уявити без хороших помічників: пилососів, прасок, мікрохвильової печі, телефонів тощо. Яка техніка здатна нам допомагати у побуті, а що може зашкодити? Про це учні дізнались під час вивчення 8 тижня НУШ «Техніка, яка допомагає».

Ми дослідили:

  

Тиждень 7. Ми — підприємливі

Сьомий навчальний тиждень НУШ присвячений дослідженню дуже цікавого явища - підприємливості. Першокласники дізналися, що таке підприємливість, яких людей можна назвати підприємливими та як розвивати відповідні якості. А також ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­– пропонувати та відстоювати власні ідеї, взаємодіяти з іншими дітьми у групі, приймаючи спільні рішення.

Ми дослідили:

 Тиждень 6. Батьківщина

Чотирнадцятого жовтня  День захисника України і День Українського козацтва. Учителі розповісти здобувачам освіти про героїв, що захищають нас, пояснили, що таке Батьківщина, і чому родина та Батьківщина міцно пов’язані.

Ми дослідили:

Тиждень 5. Осіння мозаїка

Осінь – ідеальний час для спостережень, творчості та пізнання нового! П'ятий тиждень навчання присвячений саме цій порі року. Першокласники навчилися спостерігати за явищами природи, аналізувати їх взаємозв'язки, попрактикували створення неймовірних саморобок з природних матеріалів, стали учасниками шкільного осіннього ярмарку.

Ми дослідили:

Тиждень 4. Моє довкілля

Четвертий навчальний тиждень НУШ було присвячено дослідженню навколишнього світу. Першачки вивчили, що таке довкілля, а також склали правила поведінки у ньому та розуміли необхідність обережного ставлення до природи. Першим середовищем, яке діти дослідили, стало шкільне подвір’я. А вже потім – увесь світ!

Ми дослідили:

Тиждень 3. Мої друзі

Третій навчальний тиждень НУШ сприявз'ясуванню змісту понять «друг», «товариш», «приятель»; уточнюючи уявлення дітей про те, що означає «уміти дружити»; навчав осмислювати й оцінювати ситуацію, самостійно розуміти мотиви поведінки і співвідносити ці мотиви з наявними нормами поведінки; розвивав бажання налагоджувати дружні взаємини; формував толерантні стосунки в колективі, уміння засуджувати негативну, грубу поведінку; виховував бажання бути чуйним і уважним до своїх товаришів, бути справжнім другом.

Ми дослідили:

Тиждень 2. Мій/наш клас

Другий навчальний тиждень НУШ досить закономірно присвячено формуванню дружнього учнівського колективу. Якщо під час першого тижня вчителі працювали з учнями, допомагаючи самоідентифікуватися і відчути себе школярем  (а не вихованцем дитячого садка), то тема «Мій/наш клас» підводить дітей до розуміння, що відтепер і надалі вони мають взаємодіяти один з одним та з учителем. Важливо відчути перехід від поняття «мій клас» до поняття «наш клас» – від мого до спільного. 

Ми дослідили:

Тиждень 1. Я — школяр / школярка

2 вересня 2019 року в нашому освітньому закладі надзвичайно цікаво пройшло Свято Першого дзвоника. Шкільна родина поповнилась на 57 першокласників. Кожен бажаючий прийняв участь в акції "Благодійність замість квітів". Кошти у сумі 13558 грн було перераховано на рахунок сім'ї Петрушенко. Нехай ця добра справа надихне і інші школи для порятунку дитячого життя.

 

Ми дослідили:

35-й тиждень навчання

34-й тиждень навчання "Плануємо екскурсію"

33-й тиждень навчання "Літо"

32-й тиждень навчання "Ми - українці. Ми - європейці"

31-й тиждень навчання "Моя родина"

30-й тиждень навчання "Веселка"

29-й тиждень навчання "Світ тварин"

28-й тиждень навчання "Світ рослин"

27-й тиждень навчання "Навіщо їсти"

26-й тиждень навчання "Весняні свята. Великдень"

25-й тиждень навчання "Весна"

24-й тиждень навчання "Час"

23-й тиждень навчання "Професії"

22-й тиждень навчання "Транспорт"

Першокласники святкували 

День української мови.

   

21-й тиждень навчання "Мої улюблені книжки"

Школярі ознайомилися з короткою історією виникнення книжки, роллю книжки в житті людини. Під час ранкової зустрічі презентували свою улюблену книжку.

  

20-й тиждень навчання "Спорт"

 19-й тиждень навчання "Ми - дослідники. Ми - винахідники"

Ми дослідники - ми винахідники. Цей тиждень у першокласників розпочався із дослідницької діяльності. Спостерігали за водою - мандрівницею, як із насінини проростає паросток. З'ясували, що потрібно для росту і розвитку рослин. Перевірили властивість води - щільність. Дізналися про дітей-винахідників, їх винаходи. Провели дискусію "Чи можна бути винахідником у наш час?". Переконалися, що наймудрішим винахідником є природа.

Вже впевнено можемо сказати, що наші першокласники справжні дослідники. А ще ми винайшли спосіб декорування малюнків.

   

18-й тиждень навчання "Я - мандрівник"

Минув тиждень під назвою "Ми-мандрівники". Наші першокласники здійснювали подорожі Україною, Європою. Навчилися збиратися у подорож. З конструкторів Лего створювали транспортні засоби для подорожі.

  

17-й тиждень навчання "Світ захоплень"

16-й тиждень навчання "Зимові свята"

15-й тиждень навчання "Подорожуємо в часі"

14-й тиждень навчання "Світ захоплень"

Здійснили навчальну подорож у Космос

  

13-й тиждень навчання "Зима"

Наші "Зимові будиночки"

Колективна робота учнів 1-А класу під час вивчення теми "Зимова мозаїка" - засніжена лісова красуня

12-й тиждень навчання "Пригоди крапельки"

Тиждень пройшов весело і цікаво. Першокласники ознайомилися з тим, як мандрує вода, дізналися про кругообіг води у природі. Діти стали справжніми дослідниками: досліджували властивості води та води Світового океану. Створили аплікації "На морському дні"

До Дня водно-болотних угідь першокласники ознайомилися з болотними рослинами та тваринами, які мешкають поблизу болот. Створили за допомогою конструктора Лего макет водно-болотних угідь.

11-й тиждень навчання "Мода"

Тиждень Моди пройшов неймовірно швидко. Тепер першокласники вміють створювати моделі одягу, застосовуючи знання про види тканин, знають особливості праці людей, пов'язаних з модою. А також безоганно виступають на подіумі. Наші модники впевнено стверджують, що наймоднішими є українці у вишиванках, а також ті люди, які ведуть здоровий спосіб життя.

10-й тиждень навчання "Театр"

Тема надзвичайно сподобалася дітям. Школярі дізналися історію виникнення театру, його види. Створили афішу до вистави "Колобок". Опановували секрети створення театру тіней. Кінцевий результат роботи - лепбук у вигляді театральної сцени.

    

9-й тиждень навчання "Ігри"

Минув 9 тиждень навчання першокласників, тема якого була "Світ гри". Діти із захопленням поринули у Царство іграшок та ігор. Учні 1-А класу під час ранкової зустрічі презентували свої улюблені іграшки. Створення лепбуку було кінцевим результатом творчої діяльності дітей. У 1-Б класі складали пазли з теми "Іграшки" та грали у конструктори Лего.

8-й тиждень навчання "Техніка, яка допомагає"

Восьмий тиждень – це парад сучасних технологій. Ми вивчали види техніки, яка допомагає людині. Із конструкторів Лего виготовляли роботів та засоби, які поліпшують умови життя людини. 

7-й тиждень навчання "Ми підприємливі"

Тепер діти знають, що таке підприємливість, хто такий добродій та чому люди купують і яку користь шукають. 

6-й тиждень навчання "Я і моя Батьківщина"

Ознайомлюючись з історією та традиціями свого народу, діти за допомогою пальчиків створювали один із символів України – вишиванку.

5-й тиждень навчання "Осінь"

Під час вивчення теми "Осіння мозаїка" першокласники брали участь у виставці «Багата осінь в Україні».

4-й тиждень навчання "Моє довкілля"

Після уроку під відкритим небом, школярі знають, які рослини є на шкільному подвір’ї та чому потрібно зберігати довкілля.

3-й тиждень навчання "Мої друзі"

Першокласники точно знають, хто такий друг, яким він повинен бути та правила дружньої поведінки.

2-й тиждень навчання "Мій/наш клас"

А ми вже працюємо у групах. Продовжуємо знайомитися під час різних видів роботи.

1-й тиждень навчання "Я - школяр"

Ось і настав цей довгоочікуваний час, коли першокласники переступили поріг нашої школи, щоб разом помандрувати країною відкритів, здивувань і перемог. Тепер вони  будуть носити звання школяра. Ми вже створили галявину нашого класу та ознайомилися з розпорядком, звичаями і традиціями школи.

Майбутні перші класи КУ Сумської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 СМР готуються до нового навчального року. Вже отримали перші наочні посібники, роздаткові матеріали з математики, української та англійської мов.

 

Осередки навчально-пізнавальної діяльності

   

Осередок гри та відпочинку

    

Куточок тиші (місце усамітнення)

   

Осередки вчителя

Модельна навчальна програма для 1-го класу та навчально-методичні матеріали

1-й тиждень навчання "Я - школяр"

2-й тиждень навчання "Мій/наш клас"

3-й тиждень навяання "Мої друзі"

4-й тиждень навяання "Моє довкілля"

5-й тиждень навяання "Осінь"

6-й тиждень навяання "Я і моя Батьківщина"

7-й тиждень навчання "Ми підприємлеві"

8-й тиждень навчання "Техніка, яка допомагає"

9-й тиждень навчання "Ігри"

10-й тиждень навчання "Театр"

11-й тиждень навчання "Мода"

12-й тиждень навчання "Пригоди крапельки"

13-й тиждень навчання "Зима"

14-й тиждень навчання "Світ захоплень"

15-й тиждень навчання "Подорожуємо в часі"

16-й тиждень навчання "Зимові свята"

17-й тиждень навчання "Світ захоплень"

18-й тиждень навчання "Я - мандрівник"

19-й тиждень навчання "Ми - дослідники. Ми - винахідники"

Порадник для вчителя

ОГЛЯД КОНЦЕПЦІЇ  НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ

ПУТІВНИК ПО СТАНДАРТУ  ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

З 1 вересня 2018 року першокласники підуть до Нової української школи. Менше зубріння, більше практичних знань та вміння критично оцінювати інформацію.

Сучасна українська школа має запрацювати з 2018 року. Новий закон про освіту має розв’язати руки вчителям-новаторам і дати їм більше самостійності на уроках. Деякі речі вже сьогодні українські вчителі можуть запровадити з фінського досвіду в наших школах.

Новопечерська школа пропонує своїм учням освітній досвід, який максимально розкриває їхній навчальний потенціал. Вони прямуватимуть шляхом, на якому стануть незалежними учнями з широким кругозором, будуть критично мислити та з легкістю вирішувати проблеми, а також віддано розвиватимуть свої таланти. Саме так вони будуть створювати кращу версію як самих себе, так і суспільства. Для цього ми забезпечуємо довірливе, турботливе і співчутливе середовище, де учні можуть розвинути морально-етичні духовні якості та вміння розуміти інших.

7 причин пишатись «Новою Українською Школою»

9 шляхів трансформації української школи – апдейт реформи освіти

Презентація Концепції Нової української школи

Презентація Концепції Нової української школи (ОНОВЛЕНО 03.04.2017)

Концепція Нова українська школа

Наказ МОН №1021 "Про організацію питань запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня"

Про затвердження  експерементального навчального плану початкової школи експерементальних навчальних закладів, які працюють в межах дослідно-експерементальної роботи всеукраїнського рівня за темою "Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти"

ПРОГРАМА

всеукраїнського експерименту за темою

«Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти

в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти» на базі загальноосвітніх навчальних закладів  на 2017 – 2022 роки

Стандарт для громадського обговорення