Готуємось до ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання- це випробування для майбутніх студентів. Цілий рік, ледь не щодня, їм нагадують про важливість складання цього тесту.Як слід повторювати навчальний матеріал, щоб пам’ять працювала більш ефективно?

·        Облаштуйте власне робоче місце. Заберіть зайві речі, що можуть заважати та відвертати увагу.

·        Складіть план на кожен день підготовки, щоб чітко знати, що треба повторювати сьогодні.

·        Якщо відсутній робочий настрій, почніть з матеріалу, який ви знаєте краще, або який вас найбільш цікавить. Це допоможе активізувати пам’ять та увагу. Після цього можете працювати з розділом, який знаєте гірше.

      Використайте для підготовки до ЗНО достатньо часу,  щоб не виникла ситуація, коли потрібно ще щось читати в останню хвилину. Це дозволить значно підсилити вашу впевненість у своїх силах, адже ви витратили достатньо часу на підготовку і підготувалися добре.

·        Мозок людини не здатен безперервно засвоювати інформацію. Обов’язково робіть перерви, щоб поновити продуктивність (45/10). Прогуляйтеся по квартирі, зробіть декілька фізичних вправ, або просто пасивно відпочиньте.

·        Акцент на тип пам’яті. Хтось краще засвоює інформацію на слух, хтось ліпше сприймає візуально, а комусь потрібно підключати моторику та записувати. Орієнтуйтесь на тип сприйняття та використовуйте відповідні методики: аудіали- промовляйте вголос прочитане, візуали- малюйте схеми, малюнки, кінестетики- пишіть конспекти.

·        Багато хто вважає: для того , щоб повністю підготуватися до іспиту, не вистачає всього однієї, останньої перед ним ночі. Навпаки, з вечора прогуляйтеся, добре виспіться, щоб, зранку в день іспиту прокинутися із  відчуттям свого здоров’я, сили та «бойового настрою».

Як поводитися під час  тестування?

·        Будьте уважним! На початку тестування вам повідомлять необхідну інформацію (як заповнювати бланк,  тощо). Від того, наскільки уважно ви запам’ятаєте всі ці правила, залежить правильність ваших відповідей.

·        Зосередьтеся! Після заповнення бланків, коли ви проясните всі не зрозумілі для себе моменти, постарайтеся зосередитися і оволодіти собою.  Для вас повинні існувати лише текст завдань та години під час тестування. Спішіть не поспішаючи! Жорсткі рамки часу не повинні впливати на якість ваших відповідей.

·        Почніть з легкого! Почніть відповідати на ті запитання, в знанні яких ви не сумніваєтесь. Тоді ви будете спокійний, голова почне працювати більш ясно і чітко.

·        Читайте запитання до кінця! Поспіх не повинен призводити до того, що ви намагаєтеся зрозуміти питання « з першого слова» і добудувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших питаннях.

·        Заплануйте два кола! Розраховуйте час так, що за дві третини всього відведеного часу пройтися по всіх легких завданнях («перше коло»), а потім повернутися і подумати над важкими, які вам спочатку довелося пропустити («друге коло»).

·        Уникайте паніки! Нервувати перед та під час тестування, це природньо, але панікувати- непродуктивно, тому, що ви не зможете мислити чітко.

Найшвидший і найбільш ефективний спосіб  подолати відчуття паніки: вправа «Дихання на 5»:

-         зробіть вдих на рахунок 5;

-         затримайте дихання на 5 секунд;

-         видих на рахунок 5;

-         повторити 5 разів.

·        Перевірте! Залиште час для перевірки своєї роботи, хоча б, щоб встигнути пробігти очима, й помітити явні помилки.

Страх можна побороти. Головне- правильно підготуватися, зрозуміти,  яке перед вами стоїть завдання, і зробити все можливе, щоб досягти бажаного результату. Омріяний ВУЗ чекає на вас!