Новини

Хто володіє інформацією, той володіє світом.

Натан Ротшильд

Благодійний фонд Степана Івахіва «Патріоти Волині» вже кілька років працює на Волині. З перших днів він опікується місцевими громадами. Пріоритетні напрямки його роботи — це допомога школам, і кабінету інформатики в нашому НВК.

Дякуємо!

Більше...

Cемінар для молодих вчителів інформатики

12 жовтня 2017 відбувся семінар для молодих вчителів інформатики по темі «Особливості викладання інформатики в 5-9 класах».

Розпочався семінар із ознайомлення з навчальним закладом, яке провела заступник директора з навчально-виховної роботи Валентина Лукашук.

Учасники семінару відвідали урок інформатики у 7 класі по темі «Поняття моделі. Поняття предметної галузі. Типи моделей.», який підготувала вчитель інформатики Тетяна Єременко.

Вчитель інформатики НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Гірники Юрій Арсенюк провів з молодими педагогами практичне заняття «Поєднання традиційних і сучасних форм навчання.»

Методист райметодкабінету Віра Жерш зупинилася на питаннях позаурочної роботи з інформатики.

переглянути фото

IT-календар. Скільки свят у календарі «айтішників»?

Хоч і кажуть, що ледарство - мати всіх вад, але все-таки прагне душа людська свята. ДУША IT-фахівця - не виняток! А тому «цифрова» життя стрімко обростає своїми святами.

Останнє неділю січня• Міжнародний день БЕЗ Інтернету

Це свято придумали в 2002 році організатори британського некомерційного онлайнового проекту DoBe.org, які оголосили останнім неділю січня Міжнародним днем ​​без інтернету. У цьому році він відзначався 25 січня. За їхнім задумом цей день люди повинні провести в оффлайн, тобто без виходу у всесвітню мережу і без комп'ютера. Користувачі мережі, онлайн-ЗАМІСТЬ спілкування, повинні вийти на прогулянку, виїхати за місто, відвідати родичів і друзів. Для того щоб вибрати спосіб проведення часу без інтернету, DoBe.org пропонує на аркуші паперу написати шість варіантів проведення дозвілля, а потім кинути гральну кістку, щоб визначити, який з них здійснити в першу чергу.

6 лютого• День безпечного (день Інтернет Безпечніше) Інтернету

Це свято було засновано з ініціативи Європейської в 2004 КОМІСІЇ році. Він відзначається в перший вівторок лютого. У 2009 році святкування припало на 2-е число місяця. Метою дня безпеки в інтернеті є інформування користувачів мережі про ризики і небезпеки, пов'язані зі всесвітньою павутиною. Свято відзначається по всьому світу.

14 лютого• День комп'ютерника

Це день всіх закоханих в комп'ютери людей. А якщо серйозно, то 14 лютого 1946 був Запущено перший електронний цифровий комп'ютер ENIAC, який реально працював і навіть здійснював обчислення (обрахування балістичних таблиць армії США). На честь цієї події і задумали свято, відзначати який тепер можуть мільйони користувачів комп'ютерів у всьому світі.

28 лютого• День мережевого кабелю (День ІТ-шника)

Неофіційний IT-СВЯТО фахівців, нібито приурочене до дня винаходу мережевого кабелю.

28/29 лютого• День оверклокера (Міжнародний день оверклокери)

Святкується з 2004 г.: 10.02.2004 р на форумі російського оверклокерского порталу «зьома з чорноземами» запропонував: «... давайте призначимо собі дату - День оверклокерів (а то день танкіста є, у лісової промисловості теж ... абидно жити без свята)».

Після дискусії було вирішено святкувати День всіх оверов (співтовариства оверклокерів) 28 лютого, а у високосний рік - 29 (типу «розігнаний» рік).

Престижна премія в галузі інформатики вперше дісталася жінці

Найпрестижніша в галузі інформатики й інформаційних технологій премія Тьюрінга вперше в історії присуджена жінці. Цього року лауреатом премії стала 75-річна Френсіс Аллен, колишня співробітниця знаменитої комп'ютерної корпорації "ІBM".

Ф.Аллен удостоїлася престижної нагороди за виконані нею на "ІBM" роботи з оптимізації компіляторів – спеціальних комп'ютерних програм, що здійснюють ніби переклад з будь-якої мови програмування на мову, "зрозумілу" комп'ютеру, у якій всі символи та команди представлені у вигляді різних комбінацій одиниць і нулів. Ф.Аллен прийшла в корпорацію в 1957 році, з дипломом математичного факультету Мичиганського університету (США).

За свою багаторічну кар'єру вона створювала програми різного призначення, включаючи програмне забезпечення аналізу даних розвідки для Агентства національної безпеки США.

Премія Тьюрінга заснована Асоціацією обчислювальної техніки та вважається серед фахівців еквівалентом Нобелівської премії.

Китайським геймерам заборонено грати в ігри, які пропагують вбивства, – наприклад, в «GTA» або «Postal». Не шанують в Піднебесній і хакерів: їм загрожують серйозні тюремні терміни, а в 1998 році парочка зломщиків навіть була засуджена до вищої міри покарання.

Більше...

Рівно 29 років тому, 11 листопада 1983 року, в американському університеті Південної Каліфорнії студент Фред Коен створив програму, що продемонструвала можливість зараження комп'ютера зі швидкістю розмноження вірусу від 5 хвилин до 1 години.

Детальніше...