Zuzana Löbbová

herečka DTI

Vyštudovala síce odevníctvo na strednej škole, ale jej láska k pantomíme a pohybovému divadlu nedovolila stať sa krajčírkou. Počas základnej školskej dochádzky sa aktívne venovala krúžku pantomímy, kde sa mnohí presvedčili o jej veľkom talente. Spolupracovala aj s EFFETOU v predstavení Kusy srdca. Od roku 2003 vďaka sympatickému Jozefovi Rigovi pôsobí ako hosť

v divadelnom súbore DIKO pri strednej škole pre sluchovo postihnutú mládež na Koceľovej ulici v Bratislave, kde pod jeho vedením hrala v mnohých pantomimických predstaveniach. Bola dušou všetkých mladých hereckých amatérskych tvorcov, ktorí

s ňou spoločne s Jozefom Rigom precestovali takmer celé Slovensko, ba aj niektoré európske krajiny. Bola masérkou jedného z masážnych salónov v Bratislave. V predchádzajúcej dobe pracovala vo firme Oriflame a v súčasnosti pracuje

vo Wolskwagene.

Repertoár umeleckých výkonov Zuzany Löbbovej:

Počas povinnej školskej dochádzky

Deň – účinkovanie v pantomimickej divadelnej inscenácii (ZŠI pre sluchovo postihnutých, Hrdličkova, Bratislava)

Šípková Ruženka – účinkovanie v divadelnej inscenácii (ZŠI pre sluchovo postihnutých, Hrdličkova, Bratislava)

Popoluška – účinkovanie v divadelnej inscenácii (ZŠI pre sluchovo postihnutých, Hrdličkova, Bratislava)

Havran a socha – účinkovanie v divadelnej inscenácii (ZŠI pre sluchovo postihnutých, Hrdličkova, Bratislava)

Dievčatko so zápalkami – účinkovanie v divadelnej inscenácii (ZŠI pre sluchovo postihnutých, Hrdličkova, Bratislava)

Lastovičke pod vlastnou réžiou (ZŠI pre sluchovo postihnutých, Hrdličkova, Bratislava)

2004

Čestné uznanie za inscenáciu Spomienka na Charlieho pre súbor DIKO Bratislava (Medzinárodný festival kultúry nepočujúcich sv. Františka Saleského, Nitra)

Miesto v kategórii „veľké skupiny účastníkov stredných škôl“ za hru Spomienka na Charlieho a 2. miesto v kategórii „malé skupiny účastníkov stredných škôl“ za hru Pán Fazuľa (13. ročník festivalu Záujmovo – umeleckej činnosti (ZUČ) nepočujúcich detí a mládeže, Bratislava)

Reprezentácia za školu a za Slovensko s dvoma hrami Námesačník a Pán Fazuľa (8. ročník Bienále pantomímy a vizuálneho predstavenia Nepočujúcich, Madrid)

2005

Miesto v kategórii „dvojice“ pod hrou Pán Fazuľa (Medzinárodný festival humoru a satiry komunity nepočujúcich)

Miesto v kategórii „dvojice“ pod hrou Zázračný kufor a 2. miesto v kategórii „súbory“ pod hrou Barón Prášil (XII. ročník celoštátnej súťažnej prehliadky pantomímy a pohybového divadla, Liptovský Mikuláš)

2006

Udelenie diplomov za hry Zázračný kufor a Barón Prášil (14. ročník festivalu ZUČ nepočujúcich detí a mládeže, Bratislava)

Inscenácie Zázračný kufor, Námesačník a Pán Fazuľa (27. ročník festivalu humoru a satiry KREMNICKÉ GAGY, Kremnica)

Etudy King Kong, Mafia a Svet Nepočujúcich (II. Medzinárodný festival humoru komunity nepočujúcich, Iuventa, Bratislava)