Rómeo a Zuzana

(nie je v aktívnom repertoári)

Pantomimická komédia

Premiéra: 26.11.2011 o 19:00 v Štúdiu 12

pri Divadelnom ústave na Jakubovom námestí 12 v Bratislave

romeo

Režisér Jozef Rigo, inšpirovaný Shakespearovým dielom Rómeo a Júlia, pretvoril tento príbeh na pantomimickú komédiu “Rómeo a Zuzana”, v poradí piatu inscenáciu profesionálneho divadla Nepočujúcich.

Zuzana Löbbová alias Zuzana je povolaním upratovačka, ktorá sa nečakane vybrala na cestu do Verony. Cestou stretla osudového Jozefa Rigu alias Rómea, ale aj blízkych i nenávidených priateľov-nepriateľov v podaní Petra Vrťu.

Táto pantomimická komédia je zložená zo šiestich dejstiev sprevádzaných hudbou Petra Vanoučeka a v choreografii Štefana Martinoviča.

„Rómeo a Zuzana“ je nonverbálne predstavenie s prvkami humoru a paródie, ktoré prináša divákom odlišný umelecký zážitok oproti klasickému stvárneniu tohto svetoznámeho diela.

Režisér: Jozef Rigo Dramaturg: Peter Vrťo Hrajú: Zuzana Löbbová, Jozef Rigo a Peter Vrťo Choreograf: Štefan Martinovič Hudba: Peter Vanouček Výtvarné návrhy scén, výroba kulís a kostýmov: Miroslava Zelníková a kolektív DTI Zvuk: Angela Hefty Svetlá: Michal Hefty Grafik: Mário Furčák

Sponzor