החינוך והתרבות במבט לאחור

יחידת לימוד – כרמיאל עירי –

החינוך והתרבות במבט לאחור,

שיעור 1:

מטרה: התלמיד יבנה תעודת זהות לעיר כרמיאל

מהלך:

1. סיעור מוחין (במסמך משותף) על העיר כרמיאל

2. צפייה בסרטון הקמתה של העיר

3. קיראו את המידע על העיר כרמיאל.

4. בעקבות המידע שקראתם בנו במצגת תעודת זהות לעיר (שם העיר, מיקומה, שנת הקמתה, מקור שמה, על ידי מי נוסדה, שטח שיפוט, מספר התושבים בעיר, סמל העיר, תמונות ועוד...)

שיעור 2:

מטרה: התלמיד יגלה את הנושא הנלמד על העיר כרמיאל – חינוך ותרבות

מהלך:

1. חלוקת הכתה לקבוצות – על כל קבוצה לגלות מה מסתתר מאחורי התמונה? עקבו אחר ההוראות במצגת. (מצגת מצורפת)

2. העלאה בכתה של כל המקומות שהתגלו בתמונות.

3. מה לדעתכם יהיה הנושא הנלמד? מתוך התמונות שחשפתם? והשאלות שנשאלתם?

4. תרבות וחינוך בעיר כרמיאל

שיעור 3:

מטרה: התלמיד יכיר את המבנה הארגוני של החינוך בכרמיאל

מהלך:

1. מה המוסדות והמקומות שגיליתם בשיעור הקודם? הכללה ומיון ל- בתי ספר, מקום בידור וכדומה.

2. חזרה – מהו תרשים? כיצד נראה תרשים?

3. הצגת תרשים ארגוני של בית הספר במסמך משותף ועל התלמידים למלא את בעלי התפקידים בתרשים על סמך הידע האישי שלהם.

4. מתוך התרשים של בית הספר: כיצד לדעתכם יראה התרשים הארגוני של החינוך בכרמיאל? מילוי תרשים ארגוני של החינוך בכרמיאל במסמך משותף או POPLET

שיעור 4-5:

מטרה: התלמיד יחקור וימזג מידע על אתר או מוסד חינוך בכרמיאל

מהלך:

1. הכתה מתחלקת לקבוצות.

2. כל קבוצה מקבלת מוסד אחר: בית ספר רקפת, מכללת אורט בראודה, אורט כרמים, היכל התרבות, אמפיתיאטרון, קונסרבטוריון, ספריה עירונית...

3. על כל קבוצה לחפש מקורות מידע ותמונות על אותו מקום, לחקור ולאסוף מידע על המקום.

4. לאחר סיכום הדברים יש להציג את הדברים בפני הכתה במצגת. ניתן לראיין בעלי תפקידים, הורים וכדומה.

שיעור 6:

מטרה: התלמיד יארגן את הקמת המוסדות שנלמדו על ציר הזמן של כרמיאל.

מהלך:

1. חוזרים אל ציר הזמן של כרמיאל וממקמים עליו את הדברים שנאספו ונלמדו על החינוך בעיר:

2. הדברים שנאספו בתעודת זהות ומוסדות החינוך והתרבות ממוקמים על ציר הזמן.

3. יוצרים ציר זמן במחשב או בצורה יצירתית ואמנותית.