Неформальна освіта в Україні: експертні розмови від "Іншої освіти"

Post date: Sep 3, 2016 7:36:48 AM

2 вересня 2016 року ГО "Інша освіта" святкувала відкриття свого офісу в Києві. Впродовж наступних двох днів відбувалися розмови про сенс неформальної освіти, її відмінності від формальної освіти, досвід її запровадження на теренах України. Академія моніторингу і експертизи і Інститут консолідації і партнерства брали участь у всіх заходах впродовж цих трьох днів.

Ті, хто переймається питання розбудови громадянського суспільства в Україні, на сайті "Громадського простору" мав можливість побачити такий анонс:

"Вересень для стартів – амбіційних та довгоочікуваних. Вересень для навчання – різного, але завжди якісного. Вересень для зустрічей – зі старими друзями та новими знайомими, які після гарячого літа нарешті знову зібралися в великому місті.

Саме у вересні Інша Освіта відкриває свій київський хаб, який має стати одним з наших офісів та точкою для проведення правильних альтернативних освітніх заходів для наших партнерів. Запрошуємо на довге триденне новосілля!

З 2 по 4 вересня ми приготували для вас різні формати, від приємних посиденьок за келихом вина, зустрічі заходу сонця через наші вікна на Лук’янівці під якісну живу музику до дискусій та експертих розмов на різноманітні теми навкругинеформальної освіти. Приємну компанію, глибокі розмови та правильний нетворкінг з цікавими людьми, як завжди, гарантуємо!

Програма 2 вересня

18:00 Тепле привітання від Іншої Освіти (буде цікаво і тим, хто нас знає, і тим, хто завітає до нас вперше.

18:30 Еспертна вечірня розмова на тему «Українська [неформальна] освіта у пошуках визнання. Формування сенсовних коаліцій для адвокації»

20:00 Новосілля у домівці Іншої Освіти – неформальні знайомства за келихом вина та жива хороша музика

3-4 вересня відбудуться “Експертні розмови про неформальну освіту”, які поєднуватимуть в собі майданчик для презентації гостями власних напрацювань в сфері освіти, а також модерований простір для обміну досвідом та думками з проблематики та викликів неформальної освіти в Україні. Теплі напої, тепла атмосфера та теплі люди в ці дні також будуть".

(див.:http://www.prostir.ua/event/vidkryttya-ofisu-inshoji-osvity-kyjiv)

Чи справдилися очікування тих, хто зареєструвався і взяв участь у зазначених заходах? Як все відбувалося? Яке продовження експертних розмов?

Перше, про що варто говорити, це про те, що жодна хвилина в офісі не була витрачена марно.

По-друге, контакти між учасниками дискусій почали формуватися з першої хвилини і досить потужно.

Наступне. Багато відбулося розмов про переваги неформальної освіти, її зіркове майбутнє. Іноді згадувалося й про досягнення формальної освіти, що трохи нівелювання негативне ставлення до неї найбільш непримиримих із її сенсом.

Українські досягнення неформальної освіти було представлено кНаталією Трамбовецькою різь призму роботи Іншої освіти.

Отже, дискусія навколо мети освіти, розпочата ще на відкритті офісу, розгорталася наступного дня навколо пошуку відповіді на питання: "Навіщо?". Продовженням цих розміркувань стало визначення дискурсу неформальної освіти. Останній день експертних розмов розпочався згадуванням долі проекту щодо визнання неформальної освіти, ознайомлення з роботою "АЛАХАР".

Слід підкреслити, що АКМЕ (Жорнова Ольна) разом з ІКП (Жорнова Елена), КМР (Лобанова Юлія) розробили проект підготовки батьків до участі в процесі управління якістю освіти та спланували зустріч робочої групи.

Ми не говоримо Іншій освіті: "Прощавай!", ми говоримо: "До зустрічі!".