Енергоефективність у житловому секторі України : чого варто очікувати пересічному українцю від реалізації проекту

Post date: Mar 11, 2016 8:46:34 AM

Вже сьомий рік в Україні запроваджено проект "Енергоефективність у житловому секторі України ", який здійснюється за фінансової підтримки Швейцарі. Як зазначають його розробники, основним його надбанням має стати розроблена база ефективних законодавчих та інституційних умов для комерційного фінансування проектів з підвищення енергоефективності багатоквартирного житлового фонду країни.

Що необхідно зробити, аби це сталося? Міжнародна Фінансова Корпорація (IFC) вважає, що зусилля доречно спрямувати на вдосконалення законодавства. Це уможливіть ефективне управління співвласниками багатоквартирних будинків своїм майном. Проте, хто ж такий управитель? Чи варто українцям пригадати анекдоти про т. з. управдома? Як з ним вибудовувати відносини? За проектом, кожен власник квартири у будинку буде отримувати якісні комунальні послуги та матиме доступ до фінансування для підвищення енергоефективності свого будинку та заощаджувати на оплаті комунальних послуг. З 1 липня минулого року набули чинності перші зміни до законодавства та ще декілька мають бути розглянути ми Верховною Радою України у поточному році.

Як відомо, Україна - одна з країн, яка має найбільш енергоємну економіку у світі. З усієї спожитої електроенергії, чверть припадає на житловий сектор. Оскільки житловий фонд України аж ніяк не можна вважати новим, то й про його ефективність не варто й говорити. За даними IFC, щонайменше 80% всіх потреб у ремонті, тим чи іншим способом зв'язані з питаннями чи економії енергії, чи її розподілом. До того треба зважати й на те, що від 30% до 50% тепла втрачається через відсутні якісну теплоізоляції.

Отже, якщо пересічний власник квартири у багатоквартирному будинку буде перейматися питаннями ефективного використання енергії, то то перед ним по стане питання щодо переваг об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

За згодою керівників тренінгу "Юридичні аспекти управління спільною власністю у багатоквартирному будинку " розміщуємо тест, робота з яким унаочнить готовність особи до участі у роботі щодо створення ОСББ.

Проте кожен власник мажор бути попереджений про те, що не все й зразу буде вирішено, та ще й з бажаним фінансовим ефектом. Тому треба знати й про програми державної підтримки ОСББ, й про можливості "мирного" вирішення с порівняно, і про судовий захист прав та інтересів співвласників.

Олена Жорнова