"Україна - Європейський Союз : перетворюючи виклики у можливості " або про зміни в очікуваннях обох сторін

Post date: May 20, 2016 9:44:36 AM

Що робити, аби українці лишалися на проєвропейських позиціях ? Сьогодні це питання є надактуальним, бо перебіг імплементації Угоди про Асоціацію з ЄС суттєво позначився на настроях пересічних громадян і, увиразнені, не у бік зміцнення їхніх сподівань на підвищення свого благополуччя.

Аби знайти відповідь на зазначене питання, Інститут світової політики у партнерстві з Міністерством закордонних справ України вчетверте проводить міжнародну конференцію, присвячену відносинам України-ЄС. Як зазначають організатори заходу, його мета – обговорити та підбити підсумки реалізації євроінтеграційного курсу України на рівні чотирьох ключових акторів: уряду України, ЄС, Верховної Ради та громадянського суспільства.

Конференція проводиться у рамках проекту «Нова європейська політика: заповнюючи прогалини в інформації», що здійснюється за підтримки проекту «Об'єднуємося заради реформ» (UNITER), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact Inc.

Серед учасників конференції "Україна-ЄС: Перетворюючи виклики у можливості" українські та іноземні дипломати, політики, експерти, науковці, представники бізнесу і НУО.

Першим учасники конференції почули Яна ТОМБІНСЬКОГО, Голову Представництва ЄС в Україні. За ним свої розмірковування з приводу перспектив України висловили Павло КЛІМКІН, Міністр закордонних справ України, Джеффрі ПАЙЄТТ, Посол США в Україні. Далі до дискусії приєдналися Карл БІЛЬДТ, Міністр закордонних справ Швеції (2006-2014 рр.), член Наглядової Pади Інституту світової політики, Катерина ВОЛЬЧУК, Професор, Університет Бірмінгема, науковий співробітник Програми по Росії та Євразії Королівського інституту міжнародних відносин «Chatham House, Великобританія, Андреас УМЛАНД, Доктор філософії, старший науковий співробітник Інституту Євро-Атлантичного співробітництва.

Обговорення питань щодо ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ розпочав Андрій ПАРУБІЙ, Голова Верховної Ради України.

Він заявив, що вперше у ВР України є Про європейська більшість, шоу Парламент буде твердо крокувати по обраному шляху.

Коментували ситуацію Александер МАРКУС, Делегат німецької економіки в Україні, Вероніка МОВЧАН, Директор з наукової роботи, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

На конференції представлено результати дослідження думки українців про крокування України у Європу.

Отже, конференція мала прояснити для всього суспільства, що і як буде робити влада в ситуації, коли лише 6% українців хоче в Євразійський Союз (за даними соцопитування Інституту світової політики). Запоруку подального зростання суспільного благополуччя А. ПАРУБІЙ вбачає в реформі судової системи і виборів, а також декомунізації; Н. Гнидюк - у перенесенні вимог європейських стандартів до українського законодавства, у комунікативній спроможності урядовців;