Від редакції

Про безпеку не можна не говорити, бо безпека – це базова потреба особи. На шпальтах АКМЕ-UKRAINE ми висвітлюватиме різні аспекти безпеки.

Як зазначають фахівці*, політика національної безпеки України означена такими завданнями:

· утвердження конституційних прав і свобод особи;

· захист державного суверенітету України;

· створення конкурентоспроможної, соціально орієнтованої ринкової економіки;

· гарантування безпечних умов життєдіяльності населення, захисту і відновлення навколишнього природного середовища;

· збереження і розвиток духовних і культурних цінностей українського суспільства.

Отже, у своїх дописах ми будемо висвітлювати і питання збереження територіальної цілісності України, і недоторканності її державного кордону; також не забудемо висвітлювати те, як змінюються умови для розвитку кожного українця, і чи спроможний кожен з нас оеалізувати свій творчий потенціал через підтримку идержавою різноманіття форм суспільної організації; не обійдемо своєю увагою і проблему ідентифікації українця і поговоримо про те, як зміцнюється його ідентичність на засадах етнокультурної різноманітності.

Проте розпочати ми вирішили з дослідження того, як зростає рівень життя і добробуту населення. Ми свідомі того, що майже кожен громадянин України вважає себе фахівцем з питань зростання рівня життя в Україні. Чи можна вважати такий досвід «повсякденного виживання» репрезентативними даними про динаміку добробуту населення? Чи треба віддати перевагу макроекономічним показникам?

Ми спробуємо поєднати ці межові підходи – особисте відчуття зростання благополуччя і показники реформування енергетичного сектору – аби зробити висновок про безпеку України.

І почнемо з Українського газового інфестиційного форуму ' 16, який відбудеться 23 березня 2016 року в Києві під патронатом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

* Національна безпека України: стратегічні пріоритети та шляхи їх реа лізаціЇ: мат-ли «круглого столу» / за заг. ред. О. В. Литвиненка. – К. : НІСД, 2011. – 64 с.