Енергоефективність у житловому секторі України: національна практика і європейські стандарти

Post date: Mar 11, 2016 8:09:42 AM

Юридичні аспекти управління спільною власністю у багатоквартирному будинку та створення ОСББ наразі залишаються для переважної частини пересічних українців terra nova. Експрес-опитування, проведене АКМЕ разом із ІКП, показало, що наші співвітчизники не розуміються на особливостях здійснення права власності у багатоквартирному будинку, не поінформовані належним чином про можливості ОСББ, про права, обов'язки та відповідальні ста співвласників багатоквартирного будинку.

Кожен мешканець багатоквартирного будинку має знати компетенції загальних зборів і використовувати їх, аби поліпшити умови проживання. Перше питання - хто ініціюває збори співвласників? При цьому ініціатор має усвідомлювати, що він зобов'язаний отримати інформацію про співвласників, повідомити їх про збори тощо. Наводимо інфографіку з цього питання.

Як управляти багатоквартирним будинком? Далеко не всі українці, реалізуючи норму Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", використовують можливість вільного вибору форми управління власним будинком.

Наступна низка питань пов'язана з розумінням спільного і відмінного у правах власника квартири і співвласниками будинку, зокрема, з процедурою вирахування частки співвласників, а також того, на що ця частка впливатиме. Наступна інфографіку допоможе отримати відповіді на вищезазначені питання.

АКМЕ-UKRAINE й далі слдкуватиме за практикою утворення ОСББ та ін формуватиме про здобутки і проблеми.

Див. https://sites.google.com/site/insconpartner/home/novini-1/osbbinnovaciieteoriaipraktikataperspektividlaukraienciv

Олена Жорнова