Безпека України


Згуртувати спільноту фахівців із кібербезпеки — це підвищити захищеність України,

або як викрити способи відмивання грошей і що з цим робити


Упродовж двох днів Київ зустрічав учасників високостатусної події в галузі киберосвіти - форум-хакатон Cyber Education Day 2021. Він організований у співпраці Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО з CRDF Global в Україні за фінансової підтримки Держдепартаменту США.

Цільову аудиторію склало талановите студентство із ЗВО Ураїни, а також самоучки й всі охочі, які переймаються цими питаннями. Метою заходу організатори визначили їхню підтримку, позаяк вони вирішили присвятити свою професійну діяльність кібербезпеці (CS).

Значна увага зосереджена й на питаннях інкультурації у вітчизняне професійне співтовариство CS, бо на талановиту молодь покладено вельми значущі функції — поліпшити українську CS й сприяти її розвиненню на теренах України. А втім, не забуто й про взаємодію з зарубіжними стейкхолдерами.

Впродовж дводенного cybersecutity hackathon команди демонструють знання й вміння запобігати та виявляти кібератаки, а також здійснювати розвідку/OSINT і аналіз даних (big data) для прогнозування кіберінцідентів. Вони демонструють рівень професійної підготовленності за кількома напрямами, а саме: розслідування / Forensic, інтернет / WEB, мережа / Network, Мобільні мережі / Mobile, Blockchain. А найкращих — їх буде аж три команди!- очікують гранти на перші кроки реалізації ідеї.

Організатори створили не просто комфортне середовище для комунікації, але утворили творчий простір. Це вдалося завдяки неординарному сценарію: учасники шукали паролі в мережі, відновлювали доступ до біткоін-гаманця, знаходили інформацію в вихідному коді мобільного телефону, підбирали пароль адміністратора, визначали джерело фінансування і способи відмивання грошей в заданому гаманці і тому подібне.

Думаємо, що вагомим чинником успішності заходу слід назвати й команду спікерів від IBM, НБУ, Hideez, SenseIT, Security Experts Group, Нафтогазу України, ДК «Укроборонпром», Департаменту кіберполіції Нацполіціі України, ДСЗ і т.д. Професіонали високого рівня, вони з величезним захопленням, відданістю справі й повагою до молодих колег на дискусіних майданчиках, а також в кулуарах і будь-яких локаціях пояснювали, інформували, радили й просто надихали до успіхів. Серед цих шановних осіб: керівник напряму IBM Security у країнах СНД Андрій Кузьменко, Research&Strategy Marketing manager SenseIT.Solutions Ірина Толочко, Олег Науменко СЕО, Hideez Group, Валерій Єрмошин, начальник Департаменту інформаційної безпеки АУ НЕК “УКРЕНЕРГО” та ін.

Про навчання кібербезпеці у ЗВО та професійне навчання фахівців, ринок праці та тренди зайнятості вели розмову представники престижних університетів України. Дослідження вакансій у сфері кібербезпеці підготували представники Dou.ua Специфіку роботи у державних установах обговорили заступник голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Олександр Потій, головний спеціаліст Державного концерну “УКРОБОРОНПРОМ” Ігор Пігарєв та ін.

Ми мали можливість спілкуватися і з учасниками, і з організаторами заходу. У всіх залишилося відчуття перспективності цієї галузі в Україні. Всі були впевнені в ефективності таких зустрічей. Ми ще раз почули про успіхи, що надихає, й больові точки, що мобілізує.

Ми зазвичай намагаємось відповісти на питання: Чи досягли організатори запланованих результатів? Чи всі учасники отримали користь від її відвідування? Думаємо, безперечно



Інтелектуальна власність - це про що? — Nov 27, 2017 1:50:04 PM

Осінь - 2017 : Критичні обговорення економічного зростання або які результати економічної реформи стануть предметом фахових дискусій економістів — Oct 2, 2017 9:33:57 AM

Громадський супровід земельної реформи або про консолідацію місцян і селян навколо земельних відносин — Jun 30, 2017 8:05:33 AM

Коли найкращі практики виробництва та перспективи розвитку галузі – це наша спільна справа — May 31, 2017 10:37:11 AM

Обговорення реформ у сфері охорони здоров'я або про те, Чи є підстави для зростання безпеки пересічних українців — Mar 15, 2017 10:12:42 AM

#journalists_safety_ua Чи безпечно бути журналістом або про чергові досягнення України щодо впровадження стандартів ЄС — Oct 25, 2016 12:41:40 PM

#KIEF KIEF 2016, або про те, як рахували основні питання — Oct 7, 2016 6:30:01 AM

Рефлексії та роздуми по завершенні КМЕФ-2016 — Oct 6, 2016 9:35:09 AM

Передмова до дискусії або чому ми переймається питаннями безпеки — Mar 22, 2016 11:52:42 AM

Як споживання тепла впливає на багополуччя пересічного українця або про очікування громадян від чергового інвестиційного форуму — Mar 21, 2016 10:43:51 AM


ГУРТУЙМОСЯ ТА ГОТУЙМОСЯ

ДО 10th Nova Poshta Kyiv Half Marathon!

9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon, який стартував 6 квітня 2019 року на ВДНГ з родинно-дитячих стартів, знову продемонстрував повну готовність до однієї з головних подій спортивної України. Ви не були ані серед учасгиків, ані серед вболівальників? Дарма, повірте. Дитячий сміх, щасливі батьки, чемні організатори, турботливі волонтери і сонце, вітер, свіже повітря... Чи багато потрібно людині для щастя?

Основний старт – 7 квітня на Контрактовій площі – свято із свят. І співпало з нашим Благовіщенням. Тому коли вас вітали зі святом, то справді було із чим.

Всі очікували заявлених компанією Run Ukraine спортивних зірок та рекордної кількості учасників – майже 13 000 бігунів із 57 країн. За даними, які надані https://kyivhalfmarathon.org/, серед українців:

  • Олександр Сітковський (м.Маріуполь, Україна) – майстер спорту України міжнародного класу, учасник Олімпійських Ігор (2008, 2012, 2016рр), чемпіонатів Європи, багаторазовий чемпіон України, особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:02:46, атлет статусу Gold Label IAAF.

  • Роман Романенко (м.Дніпро, Україна) – бронзовий призер 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon, призер, 7th Nova Poshta Kyiv Half Marathon. Майстер спорту України, учасник чемпіонату світу, Європи, призер Кубка Європи на 10 000 м у команді, багаторазовий чемпіон України, особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:03:22.

  • Лашин Дмитро (м.Київ, Україна) – майстер спорту України, чемпіон і бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорів, бронзовий призер чемпіонату Європи серед молоді, бронзовий призер Кубку Європи з бігу на 10 000м, особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:02:52.

  • Ігор Русс (м.Київ, Україна) – майстер спорту України міжнародного класу, чемпіон України з півмарафону, учасник Олімпійських ігор (2016р.), учасник Чемпіонату світу з марафону, особистий рекорд на марафонській дистанції – 2:12:45.

  • Дмитро Сірук (м.Костополь, Україна) – майстер спорту України, чемпіон України з бігу на 10 000м, багаторазовий учасник чемпіонатів світу з кросу та напівмарафону, срібний призер чемпіонату Європи з кросу в командному заліку, учасник чемпіонату світу з напівмарафону, бронзовий призер Кубку Європи у бігу на 10 000м в командному залік, особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:05:50.

  • Іван Гешко (м.Чернівці, Україна) – заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, чемпіон Європи та світу з бігу на 1500 м в приміщенні, учасник Олімпійських ігор (2000, 2004 та 2008рр), особистий рекорд на дистанції 1500м – 3:30,33.

  • Ольга Котовська (м.Рівне, Україна) – майстер спорту України міжнародного класу, учасниця Олімпійських Ігор (2016), Чемпіонату Європи, призерка кубка Європи на 10 000 м у команді, багаторазова чемпіонка України, особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:12:19.

  • Дар’я Михайлова (м.Біла Церква, Україна) – учасниця Чемпіонату світу з марафонського бігу, чемпіонка України з бігу на 10 000 м, переможниця і призерка міжнародних стартів з півмарафону і кросу, особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:13:14.

  • Софія Яремчук (м.Київ, Україна) – майстер спорту України, чемпіонка України з півмарафону, переможниця багатьох міжнародних пробігів, учасниця чемпіонатів Європи та світу з напівмарафону, особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:11:00.

  • Віка Потерюк (м.Рівне, Україна) – чемпіонка України з півмарафону, призерка Чемпіонату України з півмарафону і марафону, переможниця і призерка міжнародних стартів, особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:16:21.

  • Валентина Полтавська (м.Одеса, Україна) – володарка кубка України з марафону, призерка Чемпіонату України з півмарафону і марафону, переможниця і призерка міжнародних стартів, особистий рекорд на марафонській дистанції – 2:38:10.

  • Наталія Семенович (с.Ківшовата, Україна) – переможниця і призерка українських та міжнародних змагань з кросу, а також на 5 000м, 10 000м, півмарафону і марафону, учасниця чемпіонату Європи з кросу, особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:16:13.

Іноземні атлети:

  • Берхейн Тесфей Берх (Ерітрея) – переможець півмарафону Bredase (2018p.), особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:00:54.

  • Корір Джеофрі Кіпкіруі (Кенія) – віце-чемпіон Чемпіонату світу з кросу серед юніорів, переможець і призер міжнародних змагань на дистанціях 10 000м, 10 кілометрів і 15 кілометрів, особистий рекорд на дистанції 10 000м – 28:12,7.

  • Хуріса Дерара Дезалегін (Ефіопія) – учасник Чемпіонату світу з кросу серед юніорів, переможець і призер міжнародних змагань з півмарафону, особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:01:45.

  • Санг Бернард Черуійот (Кенія) – переможець і призер міжнародних змагань на 10 000м, півмарафону, марафону, особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:02:49.

  • Дересса Січала Кумеші (Ефіопія) – переможниця і призерка міжнародних змагань з пів марафону і марафону, особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:10:56.

  • Мосоп Леоніда Ємветіч (Кенія) – переможниця і призерка міжнародних змагань на дистанціях 10 км, півмарафону і марафону, особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:10:11.

  • Воте Шуко Дженемо (Ефіопія) – переможниця і призерка міжнародних змагань з марафону, особистий рекорд на марафонській дистанції – 2:24:31.

  • Кимелі Даізі Джепту (Кенія) – переможниця і призерка міжнародних змагань на дистанціях 10 км, 15 км, півмарафону, особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:08:59.

  • Бенчаткі Фатіха (Марокко) – переможниця і призерка міжнародних змагань на дистанціях 10 км, 15 км, півмарафону, особистий рекорд на півмарафонській дистанції – 1:12:00.

На дистанції 10 км 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon можна буде зустріти вітчизняних елітних атлетів:

Андрій Аліксійчук (м.Бахмут, Україна) – багаторазовий чемпіон України серед юніорів та молоді на дистанції 1500м, призер чемпіонату Європи серед юніорів, особистий рекорд 1500м – 3:44.

  1. Артем Алфімов (м.Бахмут, Україна) – багаторазовий Чемпіон України з бігу на 1500м, 5000м, 10 000м серед юніорів та молоді, особисті рекорди: 1500м – 3:50 , 5000м – 14:32.

  2. Дмитро Ніколайчук (м.Київ, Україна) – майстер спорту України, 4-ох разовий срібний призер, 5-ти разовий бронзовий призер Чемпіонату України, особисті рекорди: 800м – 1:49:24, 1500м – 3:50:23, 5000м – 15:17, 10 000м – 32:16.

  3. Ксенія Пироженко (м.Київ, Україна) – Чемпіонка України 2018 року серед молоді на 10 000м, особистий рекорд – 38:19,96.

  4. Ірина Довгуша (м.Київ, Україна) – Чемпіонка України 2018 року серед юніорів в бігові на 10 км, особистий рекорд – 40:36.

Так, і зірки, і корпоративні команди, і батьки з дітьми, і іноземці, і вітчизняні спортсмени - всі вийшли на старт і долучилися до спільної справи. Але зупинимось на кількох, на наш погляд, виразних деталях.

Такі різні старти

Кожен готується до старту по-своєму. Хтось робить селфі, інший - повідомляє телефоном своїм друзям про свою готовність бігти, хтось - цілується та обнімаєтья. А є й ще такі, що роздивляються навколо та шукають знайомі обличчя серед бігунів.

Такі різні слогани

Учасники свята радо ділилися ключовими меседжами. Серед них такі:

ПЕРЕМАГАЙ ЛЕГКО! (Валерій, Інна, Нова пошта)

ВСЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ! (Артем, SMILE)

ЗАРАДИ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я! (Тетяна, Vodafon)

ШВИДКІСТЬ І ПОТУЖНІСТЬ! (Галина, Vodafon)

ТІЛЬКИ СПРАВЖНЯ КРАСА ТА ЕМОЦІЇ! (ОЛьга, Brocard)

СПРОБУЙ! (Ганна, Kabanocy)

ЖІНКА БІГАЄ! (Андрій)

Такі різні фініши

Хтось добіг першим. Але таких небагато. І про них - окремо. Хтось прийшов останнім. Інший був серед основної маси бігунів. Так би мовити в "золотій середині". Були втомлені й не дуже, були одинаки й групи, готові до розмови й такі, що мріяли про тишу.

Але спільні емоції

Перше, що бачив, це - радісні очі на щасливих обличчях. А ще - готовність ділитися своїм щастям, робити щаслими всіх, бігти наступного року.

Але спільні зусилля

Українці давно зрозуміли сенс спільних дій. Пам'ятаєте нашу національну пораду про те, що разом й батька легше бити? Бити, звісно, ніхто нікого не збирався на цьому святі, проте синергія організаторів, професійних спортсменів і аматорів, вболівальників та перехожих утворили нових, власне український варіант TOTAL QUALITY.

Але спільний гумор

Актуальним жартом свята видалося запрошення до проходження допінг-контролю.

Як тебе не любити, Києве мій?

Не можна не згадати про результати 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon.

За 2 дні на різних дистанціях заходу на старт вийшли майже 13000 учасників з 57 країн світу.

Підтримували любителів бігу на вулицях міста понад 30000 уболівальників.

Перемогу цьогоріч святкували представники Кенії:

серед жінок з рекордом траси перше місце виборола Кімелі Дейзі Джепту - 1:10:52;

у чоловіків перемогу здобув Санг Бернард Черуійот з часом 1:03:42 .

На наше переконання, гаслом 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon є

ПЛІЧ-О-ПЛІЧ ЗАРАДИ ЄДИНОЇ УКРАЇНИ !



НОВА ЕНЕРГЕТИЧНА РЕАЛЬНІСТЬ:

ФАКТИ Й ПРОГНОЗИ ЩОДО УКРАЇНИ


Перехід глобального світу до відновлювальної енергії, як не крути і не ухиляйся, варто визнати вкрай потужним викликом для України. І хоча уразлива економіка не здатна посильнішати від тих «рятівних» клаптів, які їй наставили звідусіль, вона змушена перейти до функціонування на новій основі – відновлювальній енергії. В будь-якому іншому випадку нас дожидає доля аутсайдерів на вічні віки.

Втрачені запаси кам’яного вугілля, застарілі теплові електростанції, вугільні потужності, введені в експлуатацію ще 60-х роках минулого століття, слабкий контроль за збереженням навколишнього середовища атомних станцій і ін. споруд – це все ще чекає «свого часу», як і Регламент ЄС.

Концептуалізація бачення подальшого розвоя галузі і стратегічне планування дій необхідні вкрай, як рятувальний жилет. Зміни, які широко обговорюються і повільно впроваджуються, стають приводом для висновків про негнучку, неефективну і нешвидку і неповоротку реформу. Тільки поновлювальні енергетичні системи і приєднання України до нової енергетичної реальності змусять суспільство довіритися очільникам галузі і політикам.

Нові пріоритети стануть масовими мисленнєвими схемами, якщо суспільство побачить на власні очі – ми не аутсайдери, а сучасна європейська країна. Всі невирішені проблеми – залежність від запасів викопного палива, ядерні ризики, ін. – це тільки початок проблем, якщо ми терміново не осмислимо економічний стан з точки зору соцально-економічного благополуччя громадян.

Нині в нашому розпорядженні дослідження і звіти, стратегічні розробки і методологічні розвідки

(див. Transition of ukraine to the renewable energy by 2050 : переход украины к возобновляемой энергии к 2050 году. – к., 2017 / Електронний ресурс : режим доступу :https://ua.boell.org/en/2017/11/07/transition-ukraine-renewable-energy-2050).

Це дослідження увиразнило можливості переходу вітчизняного енергетичного сектора до відновлювальних джерел енергії до 2050 року. В ньому репрезентовано три сценарії розвитку: еталонне та альтернативні. На підставі аналізу значної кількості даних зроблено висновок про можливість переходу від викопного палива до відновлюваної енергії та які економічні наслідки ми матимемо.

В наш час енергетична галузь у світових масштабах швидко розвивається. Інвестори всього світу аналізують ситуацію з енергетичним станом і приймають відповідні рішення. Відомі економісти, а також очільники галузі прогнозують, що інвестиції у відновлювальну енергетику посядуть провідне місце, усунув з пріоритетів інші галузі. Проте Україна все ще в полоні традиційної енергетичної парадигми, хоча й повернулася обличчям до нової.

Отже, енергетична політика повинна враховувати те, що суспільство прагне уникати ризиків, які є логічними при відданості традиційній енергетиці і які значно менші – при відновлювальній енергетичній парадигмі. Як зазначають експерти, відмова від усіх вугільних електростанція до 2040 року – це реальний і цілком здійснимий сценарій для країни

(див. Oleg Savitsky. Towards the energy transition in Ukraine : finding pathways to energy independence and carbon-neutral power sector / Електронний ресурс : режим доступу : http://www.succow-stiftung.de/tl_files/pdfs_downloads/mdf%20working%20paper/mdf%20paper_%20energy_transition_ua_oleg%20savitsky.pdf).

Наше завдання як громадянського суспільства – інформувати пересічних українців про експертну думку щодо нової енергетичної реальності.