Старший вік

Вас вітає Оксана Валентинівна


28.04

вчимося рухатися у сучасних ритмах

Чи є сенс в ранковій зарядці для дитини?

Чи є користь від ранкової зарядки, якщо протягом дня дитина і так весь час знаходиться в русі? Звичайно, є, адже, незалежно від віку, люди, прокидаючись, ще деякий час знаходяться в млявому стані, поступово переходячи від сну до активного дня. Фізичні вправи вранці дозволять і маленькій дитині, і дорослій людині швидше вийти зі стану сну і активувати в собі ще сплячі життєві сили.

Ось тільки кілька переваг, які дає дитяча зарядка нашим дорогоцінним чадам:

  • допомагає швидше вийти з сонного стану;

  • піднімає настрій;

  • покращує самопочуття;

  • активізує працездатність;

  • заряджає енергією на весь день;

  • зміцнює здоров'я, покращує рухливість суглобів і підсилює кровообіг.


Як зробити дитячу зарядку цікавою

Щоб дитина полюбила робити зарядку вранці, вона повинна робити її разом зі своїм кумиром або авторитетом, наприклад з мамою або татом. Це в першу чергу! Другою умовою і фактором зацікавленості є художнє оформлення зарядки.

Що мається на увазі? Придумайте якісь вірші для кожного руху або комплексу вправ. Нехай дитяча зарядка супроводжується скоромовками, пісеньками, короткими віршами. Одночасно з зарядкою можна навіть вчити алфавіт або рахунок.

Ігрова форма відмінно допомагає привчати дитину до зарядки і робить її бажаним початком дня.


Час проведення

Тривалість ранкової зарядки залежить від віку дитини:

  • для новонародженого і немовляти зарядка полягає в масажі і вправах, і триває близько 15 хвилин.

  • діти від року, які вміють ходити, можуть виконувати гімнастичний комплекс самостійно;

  • для малюків 1-2 років тривалість одного заняття повинна бути близько 5 хвилин;

  • для 3-4 років - 5-8 хвилин;

  • 5-6 років - 8-10 хвилин;

  • 7-10 років - 10-15 хвилин.



29.04.

ДИХАЛЬНІ ВПРАВИ ДЛЯ ДІТЕЙ.🌬️

Виконувати дихальну гімнастику зовсім нескладно, до того ж, якщо проводити дихальну гімнастику у формі гри, то вийде подвійний ефект.

Дихальна гімнастика дуже корисна для організму дитини: вона покращує обмін кисню по всьому тілу, стимулює роботу шлунка і кишечника, серцевого м’яза. Крім того, якщо ваша дитина відрізняється гіперактивністю, то завдяки дихальній гімнастиці, вона навчиться розслаблятися, заспокоюватися. Важливо правильно підійти до самого процесу виконання вправ і результати вас вразять.

Як правильно виконувати вправи дихальної гімнастики?

Чи знаєте ви, як насправді потрібно дихати?

Вдих повинен проводитися через ніс, а видих через рот. При вдиху, стежте за тим, щоб плечі не піднімалися, важливо зберігати спокійне положення тіла. На видиху, слід довше і більш плавно видихати повітря, щоб щоки дитини не роздувалися, простежте за цим.

При правильному виконанні вправ, дихальна гімнастика приємна і приносить задоволення. І ще, якщо ви помітили, що дитина часто дихає або зблідла – припиніть вправу, так як, швидше за все, це наслідок гіпервентиляції легенів. Панікувати не варто, просто виконайте ось таку вправу разом з дитиною: складаємо ручки, як при вмиванні водичкою і занурюємо в них личко дитини, при цьому робимо глибокий вдих і видих. Повторюємо 2-3 рази і посміхаємося. Все в порядку!


30.04

Фізичні вправи разом з дітьми весело цікаво і корисно!

Весела гра для дітей на логіку і швидкість розвиває логічне та стратегічне мислення перетворить нудний карантин на веселе дозвілля