Старший вік

Плавання

Учити дошкільників плавати можна в штучних наливних і стаціонарних басейнах, а також у водоймищах, що відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Ці вимоги стосуються насамперед якості води та ділянки берега, де проходитимуть заняття. Берег річки (озера) повинен бути рівним і добре проглядатися, дно водойми – з твердим ґрунтом, без ям, підводних каменів, рівне й пологе, швидкість води — не більше 10 м за хвилину.

Вибрану для занять ділянку водойми розміром 20х10 обгороджують канатами з яскравими поплавками, дерев’яним штахетом або лозинами. Глибина найвіддаленішої частини – не більше 1-1,2 м. Також необхідно підготувати надувні гумові круги, м’ячі, дошки з пінопласту 50 х 30 см, рятувальний інвентар, який розміщують на щитах, установлених на відстані 3-4 м від води.

Треба стежити, щоб діти заходили на глибину, де вода доходить їм тільки до пояса або до грудей і суворо вимагати дотримання цієї вимоги. Молодшим дошкільникам, які не вміють плавати, дозволяють входити у воду тільки вздовж берега. Одночасно у воду заходять не більше як 4-6 дітей. Потрібно постійно знаходитися між дітьми та межею, звідки починається глибина. Заняття проводять з підгрупами (по черзі): коли вихователь з однією підгрупою у воді, інша – відпочиває на березі і навпаки. Присутність лікаря або медичної сестри обов’язкова.

Заняття з плавання бажано проводити щодня. На відміну від купання, коли діти у воді більш пасивні, плавати вони можуть значно довше. Виконуючи різні плавальні вправи, дитина весь час рухається, а тому менше мерзне. Перебування у воді поступово збільшують від 3-5 до 15-20 хв при температурі води +20…+22° С та по¬вітря +23…+25° С. Не можна дозволяти дошкільникам плавати натще серце або відразу після їди. Навіть при легкому нездужанні (болить голова, кашель, відсутність апетиту) дитині не можна дозволяти входити у воду. Найменші ознаки переохолодження – блідість обличчя, посиніння губ – є сигналом про те, що треба негайно залишити воду й вийти на берег.

Найкращий час для плавання — перша половина дня (від 11 до 12 годин ранку), коли найбільше корисних для здоров’я ультрафіолетових променів. Добре також купатися о 17-18 годині. Вода в цей час тепліша, ніж вранці. У спекотні дні дошкільники можуть плавати двічі на день (вранці та ввечері).

Практикою роботи дитячих садків доведено, що підготовку дітей до плавання можна розпочинати з другої молодшої групи. Малюків привчають не боятися заходити у воду, організовуючи під час купання з ними найпростіші ігри та розваги у воді. Дуже важливо в цей період викликати в дітей зацікавленість до плавання, бажання навчитися плавати.

У середній групі дітей ознайомлюють з деякими елементами плавання (видих у воду, занурювання з головою, ковзання, рухи ногами й руками), привчають триматися на поверхні води.

У старшому дошкільному віці вдосконалюють за допомогою різноманітних вправ уміння дітей триматися на воді, збільшують відстань, яку треба проплисти.

Спочатку, як уже зазначалося, дітей привчають не боятися води: сміливо входити в річку або озеро, вільно пересуватися на мілководі, занурюватися з головою, виконувати підготовчі до плавання вправи на суші й у воді. Тільки за таких умов можна навчити дошкільнят плавати певним стилем (кролем, брасом та ін.).

Навчаючи плавання, вихователь повинен завжди бути поруч з дітьми. Якщо та чи інша вправа не виходить або дитина боїться виконати її, треба допомогти: підтримати за руки, спину або груди.

З перших занять дітей привчають правильно видихати повітря у воду й занурюватися з головою. Виконуючи цю вправу, діти спочатку затримують дихання після вдиху, а потім поступово, не поспішаючи, видихають повітря у воду. Щоб краще орієнтуватися, можна розплющувати під водою очі.

Щоб відчути підтримуючу силу води й засвоїти горизонтальне положення тіла, застосовують вправу з ковзанням на грудях. Виконуючи цю вправу, дитина входить у воду (глибина по пояс), стає обличчям до берега, піднімає руки вгору, робить глибокий вдих і, трохи присівши, енергійно відштовхується від дна й лягає на воду, її тіло, руки та ноги випростані, кисті складені разом долонями вниз, голова опущена у воду. Під час ковзання на грудях, повітря видихають у воду. Цю вправу повторюють щодня, намагаючись ковзати все далі й далі. Вміння ковзати по поверхні води – перший крок до оволодіння плаванням.

Навчитися триматися на воді допомагають і деякі інші вправи. Найпоширеніші з них — «Поплавець» і «Медуза». Щоб виконати вправу «Поплавець», дитина входить у воду по груди, стає обличчям до берега, робить глибокий вдих і, затримуючи дихання, занурюється з головою. Під водою охоплює руками гомілки, нахиляє голову ближче до колін (положення групування). У цьому положенні плаває якийсь час (рахує до десяти і не випускає повітря з легень), не змінюючи положення тіла, рук, ніг і голови. Потім спокійно стає ногами на дно.

Вправа «Медуза» виконується на мілкішому місці, де глибина води по пояс. Ця вправа відрізняється від попередньої тим, що, зробивши глибокий вдих і затримавши дихання, дитина нахи¬ляється вперед і повільно лягає на воду, не згинаючи при цьому рук і ніг. її тіло спочатку трохи занурюється у воду, а потім зринає. Дитина лежить у воді, не рухаючись. Полічивши до десяти, стає на дно.

Одночасно розучують рухи ногами у воді, що допомагають підтримувати тіло в горизонтальному положенні й сприяють просуванню вперед. Спочатку ці рухи вивчають, сидячи на березі (бортику басейна), а потім – у воді, на мілкому місці. Дитина лягає на воду, спираючись на випростані руки або передпліччя і випрямляється так, щоб на поверхні було видно носки (якщо дитина лежить на спині) або п’яти (якщо дитина лежить на животі). У цьому положенні вона повільно й ритмічно рухає майже випростаними ногами. Ноги працюють в основному внаслідок руху стегон. Носки ніг витягнуті, амплітуда руху ступень вгору й вниз – 30-40 см.

Роботу ніг треба вдосконалювати на кожному занятті, ковзаючи на грудях, а також тримаючись руками за плавальну дошку, гумовий круг або м’яч. Плаваючи з предметами, що допомагають триматися на воді, діти повинні дихати рівномірно, швидко вдихати повітря і повільно видихати його крізь стулені губи.

Коли дошкільнята засвоять рухи ногами, їх вчать самостійно триматися на поверхні води за допомогою рук і ніг. Гребок виконується прямою рукою, закінчується він біля стегна. Гребти треба повільно, не поспішаючи. Коли одна рука гребе, інша витягується вперед. На кожний гребок руками роблять три-чотири поперемінних рухи ногами.

Спочатку діти плавають (на мілкому місці), затримуючи дихання після вдиху з поступовим видихом у воду. Пропливши так 5-6 метрів, дитина повинна встати, зробити глибокий вдих і пливти далі. Пізніше вчать робити вдих у момент, коли одна рука витягується вперед, а видих – коли вона закінчує гребок.

Старших дошкільників вчать плавати способом «кроль» без винесення рук з води. Під час плавання цим способом тіло перебуває в горизонтальному положенні. При цьому голова піднята так, щоб рот був трохи вище від поверхні води. Ноги вільно витягнуті, носки відтягнуті й злегка повернуті всередину. Ними дитина навперемінно виконує рухи зверху вниз і знизу вгору. Гребок рукою виконується до вертикального положення, а долоня опиняється біля плеча й знову витягується вперед, ніби наздоганяючи в русі іншу руку.

Щоб заняття з плавання не були одноманітними, треба ши¬роко використовувати у воді різні ігри й розваги. Захоплені грою, дошкільнята не відчувають страху, впевненіше виконують вправи, які раніше їм не вдавалися. Усі ігри та розваги із зануренням спочатку виконуються із затриманням дихання після вдиху (рот щільно закритий), а потім з видихом у воду крізь губи.


Безпека на воді


Розминка для дітей


Зарядка у підьомі.

Вправи - ігри для дітей. Мандрівка для хлопчиків.


Вправи в ванній кімнаті дома.


Батькам буде корисно знати!

(Рекомендації інструктора з плавання)

Навіщо дитині басейн?

Батьки часто подберают для дітей, плавання як додатковий час, але через якийсь час все замітають позитивний результат. По-первіх, дитина чувствуєт радість, по-вторих, він трененруєт силу і витривалість, по-третє, вчитися плавати і пірнати, ау батьків є можливість ніколи не боятися за свою дитину на воді - і це, повірте, гідно цього! І найголовніше - здоров'я. Не можна зробити дитину здоровою за допомогою таблеток і вітамінів, потрібно підвищувати імунітет і займатися спортом. Тому на що витрачати гроші на ліки і час на хвороби, краще витратити час на здоровий спосіб життя!

Плавання з дитинства - самий ефективно і простий спосіб зробити дитину здоровою. Позитивні ефект від цього заняття не примушує себе довго чекати! Плавання сприяє:

- загартовуванію і зміцнення імунітету

- форма правельно постави

- зміцнення нервової, дихальної, серцево-судинної системи

- підвищена сила і витривалість м'язів

- улудшен координації

- улудшен сон і апетит

- формування позитивних емоцій

І в один мій малюк охолодив в басейні?

Не варто боятися, що в перший раз дитина може застудитися. Багато батьків думають, що якщо дитині холодно в басейні, ми більше не будемо там гуляти. Порадуйте і приходьте на заняття знову, дитячий організм швидко адаптіруеться і начінает гартуватіся.

Ефект загартовування ,. крім своиств самої води, вправ в басейні, також пріследует і при постояном перепаді температур: вода в басейні +34 градуси для молодших, для дітей старшого віку +32. Температура повітря +26, в роздягальні + 23-24.

Хто з дітей показує плавання?

Лікарі рекомендують заняття оздоровчим плаванням всім дітям, у яких немає медецинскіх протипоказань. Заняття з плавання зціляють все тіло дитини і являються потужним стимулом до розумовому і фізичному розвитку вашого малюка! Заняття з плавання ефективно і як посттравматична реабілітация дітей.

Але найголовніше, плавання для дітей - це чудова процедура загартовування, яка дозволяє зміцнити імунітет і запобігти застуді і інші захворювання! Після занять плаванням малюк краще спить, лкчше їдять, швидше развіваються: улудшая координацію рухів, зміцнення постави, діти перестають хворіти на простудні заболеваніемі.

Хто боїться води? Діти або дорослі?

І все ж дитині передаеться мамин настрій. Ми повинні розуміти, що плавання потрібно, по-перше, самому малюкові. Якщо ми хочемо, що б він виріс здоровою людиною, нам потрібно зробити так, щоб він жаждел плавати. Якщо мама відразу візьме дитину до ручок, або равередует, дитина вирішить - разх мама взяла, в наступний раз я точно нікуди не піду, тому сама поведу. А ось якщо мама не бере відразу на руки "захистити", то ребеок поступово звикає і починає думати, що все, що відбувається нормально, адже мама схвалює!

Страх перед незнайомою людиною. І навіть якщо дитина категорично не згоден купатися під час перших занять, після пари-трійки їй все одно буде цікаво і використовувати навички.

Навчання дітей плаванню від батьків вимагаєте великого терпіння, Власний стах води у дітей случаеться рідко, частіше це трах перед незнайомою людиною. Будь-яке очученія спочатку не проста. Але якщо перейти якийсь бар'єр, то вже крім задоволення і здоров'я дитина більше нічого не отримає від занять і не буде.

І коли буває так, що появляється страх води у дитини і на перших заняттях в басейні - наприклад, під час купання дитина вдома вода потрапила в ніс, або дитина плавала силою, спугался її. Але і це страхи які можна перебороти, тим більше мама може бути присутнім на заняттях та вже заспокоїти малюка.

Дитина швидше плаває, якщо батьки довіряють інструктору. В ідеалі, звичайно, потрібно, що б заняття проводилося наідіне з інструктором, тоді дитина не отвлекаеться. В цілому кожній дитині потрібно підібрати свою тактику - один боїться, інший, навпаки, нічого не боїться, третій починає вередовать і не хоче інструктора - люди дуже досвідчені не тільки тому, що вони є. Самі плавці і до того ж мають вишее освіту, а й тому, що вони постійно працюють з дітьми та уженаучілісь всій мудрості поводження з дітьми.


Сухе плавання


Ігри у ванній для дітей: розваги під час купання з дитиною

Чи не кожен малюк любить гігієнічні процедури, багато дітей вередують, побоюються води, для них справжнім стресом стає купання. На допомогу у вирішенні цієї проблеми прийдуть гри у ванній, які без праці перетворять нелюбиме заняття в веселе і цікаве.

Про користь

Звичайно, можна насильно змушувати дитину купатися, лаяти його, але нічого хорошого при такому підході чекати не доводиться - в результаті малюк на все життя зненавидить лазневі процедури і в зрілому віці ризикує уславитися нечупарою.


Набагато більш ефективно запропонувати малюкові зіграти в захоплюючу для нього гру, яка допоможе абстрагуватися від стресової ситуації, на час перенестися в казковий світ, отримати справжнє задоволення, а також розвинути і поліпшити ряд корисних навичок.


У чому ж конкретно полягає користь ігор у ванній?


Дитина отримує задоволення, розваги з піною та іграшками доставляє йому справжню насолоду, тому ви можете не побоюватися - у вас виросте справжній чистюля!

Спеціально підібрані «розважальні» предмети допоможуть поліпшити дрібну моторику, координацію рухів.

З дітьми старшого віку під час банних процедур можна повторювати рахунок, алфавіт, англійську лексику.

Крім того, малюки дивно догадливі - практично з будь-якою дитиною 1 року і старше можна домовитися, що іноді (коли батьки втомилися або занадто зайняті) купання будуть «стандартними», без ігор і розваг. Але в якості компенсації на наступний день обов'язково запропонувати дитині нову забаву.


Варіанти ігор

Розглянемо основні варіанти розваг для дітей будь-якого віку.


Мокре малювання. Багато дітей люблять малювати, тому можна дати їм можливість створити власний легко віддаляється шедевр на стіні ванної кімнати. Як «фарби» найкраще використовувати татову піну для гоління (для цих цілей слід купити недорогий продукт), пензликом стане палець дитини або ж помазок.

Акваріум. Попередньо мама вирізає з різнокольорових шматочків тканини невеликі фігурки у формі риб, можна робити гарні пишні хвости, тоді виглядати вони будуть особливо ефектно. Під час купання треба запропонувати дитині 3-4 років уявити, що він знаходиться в цьому акваріумі, його оточують морські мешканці. Для завершення створення особливої ​​атмосфери можна придбати і іграшки водної тематики, прикрасити бортики ванни наклейками або навіть черепашками.

Заплив. Гра при всій своїй простоті і захопливості є відмінним способом розвитку дрібної моторики. Готуються дві іграшки, можна вибрати з водоплавної тематики (наприклад, качку і черепаху), однієї керуватиме малюк, другий - мама. Сама ванна ділиться уявною лінією на дві «доріжки», далі дитина і дорослий управляють своїм персонажем, намагаючись прийти до фінішу - кінця ванни - швидше один одного. Звичайно, перевага на боці мами чи тата, але саме їм краще програти, щоб у крихти виникла і зміцнилася впевненість у собі.

Пінний баскетбол. Відмінний варіант для веселої гри. Для його реалізації буде потрібно піна для ванн. Дитина робить з неї «м'яч», який повинен «закинути» в корзину - заздалегідь встановлену миску або кухлик. Гарний настрій гарантовано! Можна запропонувати дитині зробити певну кількість кидків, після чого - порахувати попадання.


Старші дошкільнята

Для дітей 5-6 років можна також використовувати ігри у ванній, але вже більш складні - шукати іграшки під піною їм уже не цікаво.


Досліди. Треба взяти з собою у ванну стакан, лист картону. Налити в ємність води, накрити листом, перевернути догори дном. Через хвилину можна прибрати руку і побачити, що картон буде міцно триматися навіть без допомоги долоні. Після цього варто розповісти малюкові про щільність.

Хто більше. Ця гра допоможе повторити те, що маляті вже відомо, а також позмагатися з батьком і виграти (що вкрай бажано). Правила прості: задається будь-яка тема, пов'язана з водою (водоплавні птахи, моря, річки, назви водних видів транспорту, що-небудь інше). Далі батько і дитина по черзі називають слова відповідної тематики - перемагає той, хто говорить останнім.

«Так» і «ні» не говори. Мама розповідає дитині цікаву історію, паралельно задаючи питання, на які не можна відповідати «так» і «ні». Наприклад, на морському дні жила прекрасна русалка, яка дуже хотіла дізнатися, хто такі люди. Щовечора, поки її батько, суворий Тритон, лягав спати, вона піднімалася на поверхню в надії побачити корабель. А ти хотіла б бути русалкою? Дитина повинна відповісти не так / ні, а якось інакше, наприклад, «можливо», «хотіла б». Потім історія триває. Така гра чудово тренує уважність і винахідливість.

Найголовніше, про що повинні пам'ятати батьки під час водних забав, - це безпека малюка. Неприпустимо залишати його без нагляду, потрібно постійно перебувати поруч. Якщо ви вирішили зіграти в активну гру - стежте, щоб малюк не захлинувся або бува не наковтався води.


Сухе плавання №2


Ігри у ванній кімнаті (консультація для батьків)

  1. Розвиваючі ігри з водою під час купання у ванній.

  • Видайте дитині стаканчики і запропонуйте переливати воду з стаканчика в стаканчик. Можна дати дитині іграшковий чайник і запропонувати налити воду в стаканчики для того, щоб іграшки попили чай.

  • Вставте воронку в пляшку і запропонуйте малюкові налити воду в неї за допомогою стаканчика.

  • Розвиваюча гра для ванної з губкою. Навчіть малюка вичавлювати губку. Після того, як губка добре вичавлені - запропонуйте дитині зібрати крапельки води зі стін у ванній, після чого знову вичавити губку.

  • Візьміть два стаканчика, в яких в дні є отвори. Один з них наповніть водою, другий (порожній) поставте під нього. Запропонуйте дитині поспостерігати, як вода з верхнього стаканчика через отвори в дні перетікає в нижній стаканчик, а звідти вже виливається в ванну. Запропонуйте йому самому влаштувати такий «водоспад».

  • Бризкатися у ванній, створювати хвилі, шльопати долоньками по воді. Це заняття любимо, напевно, усіма малюками)) Найголовніше вжити заходів обережності і закрити ванну шторками, щоб вода не потрапляла на підлогу, інакше бесіди з сусідами не уникнути.

  • Гра зі струменем води не зажадає від вас ніяких додаткових пристосувань. Все що потрібно - це душ з функцією перемикання напору води. За допомогою нього ви зможете регулювати напір води. Малюкові сподобається ловити водичку руками, намагатися набрати воду в долоні.

  • Пропонуємо малюкові перенести воду (наприклад, з одного кінця ванни в інший або з однієї миски в іншу) за допомогою ложки, кухлики.

  • Наливаємо воду в сито, стаканчик - і показуємо, що в стаканчику воду можна перенести, а з сита вода вся швидко тікає і донести її до місця призначення не вийде. Можна запропонувати малюкові дитячу лійку і показати, що якщо лійка стоїть прямо - вода з неї не випливає, а якщо її нахилити - то водичка буде тікати через ситечко, розташоване на носику.

2. Дитяча піна для купання - здатна доставити неземне задоволення малюкам під час купання у ванній.

  • Піну можна покласти на долоньку, а потім дмухнути, спостерігаючи, як розлітаються мильні хмарки.

  • Можна будувати замки з піни, красиві вежі, створювати замети

  • Міняємо образ малюка - створюємо корону на голові, міняємо зачіску за допомогою піни, споруджуємо вуса і бороду

  • За допомогою піни можна зобразити на стіні будиночок, машину, рибок і інші прості малюнки. Підключайте до малювання дитини.

  • Беремо кілька невеликих іграшок малюка і ховаємо їх у заметах, створених з піни. Дитина знаходить під піною іграшки і, не дістаючи їх, на дотик намагається вгадати, що ж це за іграшка. Така гра допоможе не тільки розважити малюка, але і допомагає розвинути тактильні відчуття.

3. Наклейки на стіни в ванну.

  • Я такі замовляла з Китаю (спочатку вони були для того, щоб прикріплювати до стіни приналежності для миття - шампунь, гелю для душу та інше, але у нас вони дуже зацікавили дітей, так що ми їх стали активно використовувати в іграх у ванній, а шампуні так і залишилися стояти на поличці).

  • З такими наклейками ми з дітьми придумуємо різні ігри:

  • Знайди пару (у нас є кілька наклейок і всі вони парні: ніжки, ручки, яблучко, сердечко). Я викладаю в ряд по одній наклейці і пропоную дитині покласти поруч парну наклейку.

  • Діти люблять просто так приклеювати-відклеюватися липучки до стінок ванни.

  • На наклейки, прикріплені до стіни, діти прикріплюють іграшки, з якими купаються у ванній

  • Сортуємо за кольорами наклейки.

  • Приклеюємо наклейки до стіни, беремо порожню баночку з під шампуню, наповнюємо водою, перевертаємо і приклеюємо в перевернутому стані до стіни на наклейку. Відкриваємо кришечку. Тепер, пропонуємо налити в стаканчик іграшок чай. Дитина відкриває кришечку - натискає на бутель шампуню і підставляє кухлик - вода біжить, коли малюк перестає тиснути на пляшку - вода припиняє бігти (навіть якщо кришка залишається відкрита).

4. Досліди та експерименти з водою під час купання.

Я раніше вже писала про досліди, які ми робимо з дітьми. Але досліди можна продовжити і в ванній кімнаті. Прості досліди з водою не залишать байдужим дитини.

  • Морська сіль. Для експерименту необхідно заздалегідь купити кольорову морську сіль. Її насипаємо в прозорий стаканчик (потрібно буквально чуть-чуть) і додаємо воду. Після цього вручаємо дитині паличку і пропонуємо перемішати воду з сіль. В процесі спостерігаємо, що відбувається, як вона поступово розчиняється. Коли морська сіль повністю розчиниться в воді - виливаємо вміст в ванну.

  • Розвиваюча гра для ванної: властивості предметів. В процесі гри дитина вивчає властивості різних предметів - перевіряє, які тонуть, а які тримаються на поверхні. Для гри ми використовуємо різні іграшки (поролонові, гумові, пластикові). Пропонуємо малюкові перевірити, які з іграшок будуть тонути, а які залишаться плавати. Виберіть кілька предметів - частина з них повинна тонути, інша частина плавати. Запитайте дитини «Як ти вважаєш потоне м'ячик? А залізна ложечка? » Після того, як малюк дасть відповідь - запропонуйте опустити озвучені предмети в воду і поспостерігати, що станеться.

  • Обов'язково необхідно пояснити, чому одні предмети тонуть, а інші залишаються плавати. С не тонуть іграшками (пластмасовим м'ячиком, наприклад) пограйте в «вистрибування» мою дочку це дуже тішило - опускаємо м'ячик на дно, відпускаємо і спостерігаємо, як він вистрибує з води.

  • Можна показати малюкові як губка плаває по поверхні води, а після того, як насититься водою, йде на дно.

  • Візьміть паперову серветку, опустіть у воду і покажіть, що вона розповзеться (бажано це робити не в ванній, де сидить малюк, а в окремій мисці, наповненою водою).

  • Запропонуйте малюкові поливати воду на лопаті водяного млина і він побачить, як під напором води, вона почне обертатися.

  • Набирайте в порожню пластикову пляшку воду (можна взяти навіть з під шампуню). І спостерігайте, як повітря виходить бульбашками, а вода наповнює весь її обсяг.

  • Попередньо заморозьте в формочках для льоду відвар ромашки або чорний чай (водичка обов'язково повинна бути кольорова). Під час купання дайте кубик льоду в ручки дитині. Запропонуйте малюкові покласти крижинку на дно ванни і поспостерігати, що ж станеться. Кубик поступово зникатиме, фарбуючи водичку

5. Ігри під час купання з баночками від шампуню, гелю, крему ...

  • На перший погляд може здатися, що це мотлох, яким місце в сміттєвому відрі. Але проявивши фантазію, його можна перетворити на захоплюючу гру. До речі, не раз помічала, що моїх дітей дуже захоплюють іграшки не куплені, а саме зроблені своїми руками, з підручного матеріалу. Вже не знаю в чому секрет))

  • Увімкніть тонку цівку води з крана. Посадіть дитину поруч і вручите флакони від шампуню. Малюк із задоволенням буде набирати воду пляшки і закручувати кришечками. До речі, закручування і відкручування кришок на баночках тренує дрібну моторику

  • Візьміть два флакони від шампуню. В один наберіть воду, другий залиште порожнім і продемонструйте малюкові, що флакон, наповнений водою - потонув, порожній же залишився на поверхні води.

  • Запропонуйте дитині переливати воду, наприклад, з флакона, в якому був шампунь в баночку з під крему. Під час гри дитина легко засвоїть поняття «порожній« і «повний».

6. Ігри у ванній з іграшками

  • Знімні жорсткі диски - здатні викликати захоплення у будь-якого малюка. Для дитини це справжнє диво - іграшка пливе сама, без будь-якої допомоги. Можна влаштувати змагання - завести кілька іграшок і відпустити їх в плавання, спостерігаючи, яка з них прийде першої на фініш

  • Недостатня іграшка. Ще одна розвиваюча гра на розвиток пам'яті дитини. На поличці вибудовуємо в ряд іграшки, пропонуємо малюкові запам'ятати їх, після чого дитина відвертається. Мама прибирає одну з іграшок, малюк повертається і, уважно дивлячись на іграшки, намагається згадати, кого ж не вистачає.

  • Влаштовуємо уявлення з гумовими іграшками для ванни.

  • Візьміть іграшки, які ви зазвичай використовуєте для купання у ванній і розіграйте з їх допомогою казку, озвучуючи іграшки різними голосами. Нехай мама качечка візьме каченят і вони попливуть на острів (створений з одноразової тарілочки) до Бегемотик в гості. Підключайте малюка до гри, нехай допомагає озвучувати і придумувати казку.

  • Водяний пістолет - ще одне цікаве заняття для дітей, яке може захопити дітей під час купання у ванній. Малюкові молодшого віку можна запропонувати просто вчитися стріляти з пістолета. Дитині старшого віку можна намалювати мішень (пальчиковими фарбами, зубною пастою), розташовану на іншому кінці ванни і запропонувати йому стріляти в неї.

  • Кораблики - запускаємо кораблики плавати по «морю», можна садити в них пасажирів - маленьких іграшок з кіндер-сюрпризів, створювати штучні хвилі, а коли кораблики перевернутися - рятувати пасажирів.