4.05-8.05

4 травня, понеділок

Вітаю Вас, шановні батьки та малята! Усі діти різні: одні спокійно вислуховують зауваження, інші починають пустувати, а треті зустрічають хвилею істерики. Важливо усвідомлювати, що всі діти мають протилежні моделі поведінки. Чому так і як знайти спільну мову з кожним? Вашій увазі проопоную цікавий мультфільм для сумісного перегляду з дитиною, в якому у дотепній та легкій формі пояснюються основні особливості поведінки дітей з різними типами темпераменту. Гарного перегляду!

ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ З РІЗНИМИ ТИПАМИ ТЕМПЕРАМЕНТУ.docx

Тип темпераменту дитини, дуже легко визначити поспостерігавши за її проявами у поведінці, адже, хто краще, як не батьки знають характер своєї дитини. А батькам пропоную лаконічний тест на визначенння власного типу темпераменту.

А зараз час діткам пограти. Пропоную чудову гру на розвиток логічного мислення, уваги, здатності до зосередження.

Пропоную цікаву та дієву техніку, яка дасть дитині необхідні стимули для гарної поведінки: ДІАГРАМА З НАКЛЕЙКАМИ: ГРАФІК ГАРНОЇ ПОВЕДІНКИ

5 травня, вівторок

Доброго дня, шановні батьки! Пропоную ознайомитись з добіркою фраз, які дитині надзвичайно важливо чути кожного дня!

А нашим малятам, аби вони не сумували вдома, попоную цікаві ігри!

Дидактична гра "На що схожі хмаринки?"

Мета: розвиток, уяви, фантазії, мислення; вправляти у вмінні порівнювати і шукати схожі форми.

Гра " Знайди 10 відмінностей"

Мета : розвивати творчість, фантазію, вчити дітей аргументовано висловлювати свої думки; розвивати словесну креативність, логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати самостійність, наполегливість, кмітливість, пізнавальний інтерес у різних видах діяльності.


Підготовка руки до письма

Діткам, які у цьому році збираються до школи, пропоную потренувати дрібну моторику рук. Чудові малюнки зроблять це завдання дуже цікавим для дітей. Гра для тих, хто має можливість роздрукувати завдання.

Поради для батьків! Декілька запитань дітині перед сном, які допоможуть дізнатись про дитину багато нового.

ПИТАННЯ ПІД ПОДУШКОЮ

6 травня, середа

Вітаю Вас, шановні батьки! У багатьох сім'ях, як правило, більшість часу дитина проводить з мамою. Звичайно, у батька не менше обов'язків, але важливо пам'ятати, що час проведений з батьком має неоціненний вклад у розвиток дитини. Пропоную декілька порад, як залучити батька до спільних ігор з дитиною.

Як заохотити тата до ігор з дитиною.docx

Пропоную декілька чудових ігор, для цікавого дозвілля малюків!

Гра " Склади розповідь за картинками"

Мета: вчити дітей зв’язно висловлювати свої думки, визначати причину і наслідок у запропонованій ситуації; розвивати словесну креативність, уяву під час створення розповіді, логічне мислення, пам’ять, мовлення, розуміння простих причинно-наслідкових відносин; виховувати пізнавальний інтерес.

Гра " Домалюй картинку"

Мета: розвивати дрібну моторику, уяву, фантазію, творчі здібності, нестандартне мислення дітей. Вдосконалювати навички дітей уважно розглядати малюнки, порівнюючи їх. Виховувати інтерес до гри, вміння доводити розпочату справу до кінця.

Матеріал: роздруківка, олівці.

Гра " Домалюй по клітинкам"

Мета: розвивати уяву, фантазію, творчі здібності, нестандартне мислення дітей, увагу. Викликати позитивні емоції, виховувати інтерес до гри, вміння доводити розпочату справу до кінця.

А тепер пропоную діткам з батьками подивить дуже дотепний та іронічний мультфільм, про те, що робити, якщо дитині стало зовсім нудно. Гарного перегдяду!

А якщо, у Вас дорогі батьки, вже зовсім закінчились ідеї, чим зайняти дитину, пропоную підбірку цікавих та корисних ігор. Впевнена, що ви знайдете щось новеньке для вашого малюка!9 веселих ігор, які дозволять вам виховати емоційно сильних дітей

7 травня, четвер

Доброго дня, шановні батьки та любі малята! Кожноро року, у другу неділю травня відзначають День матері. У цьому році це свято припало на 10 травня. Пропоную діткам переглянути чудовий мультфільм, про те, як лісові звірята готувались до цьго свята. Гарного перегяляду!

А зараз пропоную декілька спільних ігор для дитини з матусею. Завдання: рефлексія емоційного стану; розвиток пізнавальних процесів; зняття емоційного напруження; отримання позитивного досвіду від спільної ігрової діяльності мами з дитиною

Вправа «Чи знаю я про маму все?».

Перед дітьми викладаються різноманітні предмети і ставиться завдання відшукати ті предмети, якими повсяк час користується мама та розповісти де саме і коли саме вона їх використовує. Потім дитині ставляться запитанняй про те чи знають вони який улюблений колір мами? Яка страва? Що любить одягати? Що любить робити у вільний час?

Чи я знаю про маму все.docx
Яка мама, коли ви.docx

Гра «Яка мама, коли ви…»

Перед дітьми викладдаються картки із різними емоціями жінок і обговорює з дітьми стани в яких буває мама. Потім дорослий говорить дію, яка була зроблена, а діти повинні вибрати картку, яка зображує, що на їхню думку відчуває мама в цей момент.

Яка мама, коли ви: підмели підлогу, розкидали одяг, допомогли помити посуд, вдарилися коліном, захворіли, не хочете збирати іграшки, обнімаєте маму і говорите як сильно її любите, цілуєте її, перебігаєте дорогу самі, де їздять машини…

Після того, як діти назвали емоції, можна запропонувати зробити вправу навпаки. Дорослий показує картки з емоціями, яких діти не назвали, і питає «Коли мама така?»

Джерело інформації: Заняття про маму для дошкільників

Вправа «Спільний малюнок"

Мета: розвиток дрібної моторики, уяви, фантазії, креативності. Зняття емоційного напруження, отримання позитивних емоцій від срільної діяльності дитини з матусею.

Матеріали: аркуші білого паперу, кольорові олівці.

Зміст: мама і дитина сидять поруч. Перед ними лежить горизонтально чистий аркуш білого паперу, і пачка кольорових олівців (або фломастерів). Малювати потрібно мовчки, не розмовляючи один з одним. Кожен з вас буде малювати тільки одним олівцем або фломастером, який обере перед початком роботи “. Можна запропонувати парі певну задану тему, наприклад, «Наш дім».

Джерело:

Вправа "Спільний малюнок"

8 травня, п'ятниця

Вітаю Вас, шановні батьки та дорогі малята! У кожного бувають такі дні, коли настрій не таких хороший, як нам би хотілось. Втома, різні негативні ситуації, а інколи, навіть, нудьга негативно впливають на наш емоційний стан. Звичайно, у дітей, як і у дорослих настрій залежить від багатьох чинників, але не всі знають, що робити, коли сумно. Зазвичай, більшівсть дітей починаю вередувати. Що робити з поганим настроєм? Пропоную діткам разом з батьками завітати у "Школу доброго настою" та дізнатись, як зберегти хороший настрій і не засмучуватись через дрібниці. Гарного перегляду мультфільма всією родиною!

А що робити, коли на душі негода? Відповідь на це запитання малята зможуть знайти у цікавому та дотепному мультфільмі. Гарного перегяду, малята!

Вправа "КАЗАНОК ГАРНОГО НАСТРОЮ"

Дану вправу добре використовувати в такі моменти, коли у дитини безпосередньо трапилась якась неприємність, вона про щось сумує, переживає. Проговоріть з нею, що саме її турбує, і запропонуйте разом «поворожити». Придумайте, що б їй в цій ситуації допомогло, що для цього можна приготувати – і здійсніть задумане.

Крім того, вправа впливає на розвиток уяви, підвищує впевненість в собі.

Вік: дошкільний; молодший шкільний

Матеріали: папір різного формату; кольоровий / білий картон; фарби; набір олівців / фломастерів / крейди; ножиці, клей, пластилін.

Інструкція. «Сьогодні ми з тобою побудемо справжніми чарівниками, і зваримо відмінний настрій! Так-так, саме його! А знаєш як? Для цього у нас з тобою є чарівний рецепт!

Покладемо трохи веселощів,

100 грам пустощів,

200 грам гарних жартів

І станемо все це варити 3 хвилини.

Потім ми додамо частинку синього неба

І сонячних зайчиків пару.

Покладемо ще свої кращі сни

І ласкавий голос мами.

Тепер ми це перемішаємо!

Заглянемо під кришку …

Там буде наш відмінний настрій! Ти готовий / а приступити до чарівництва? Так? Тоді починаємо! »

Виберіть разом з дитиною якусь гарну каструльку.

Далі треба вирішити, що з чарівних інгредієнтів ви намалюєте, зліпите з пластиліну, а що просто озвучите або зобразите іншим способом.

Припустимо, небо, посмішку, і ілюстрацію до кращому сну можна намалювати або зліпити з пластиліну. Сонячний зайчик і веселощі зобразити за допомогою пантоміми, а жарт просто розповісти.

Коли всі інгредієнти будуть продумані і готові – починайте чарівництво.

Взявши казанок, починайте разом з дитиною додавати відповідні компоненти. Те, що зроблено своїми руками – кладіть в казанок, те, що ви вирішили зобразити пантомімою – покажіть. А те, що захотіли сказати – скажіть, заглядаючи всередину казанка.

По завершенню вправи запитаєте дитини, що їй найбільше сподобалося? Хотіла би вона що-небудь змінити в рецепті, додати щось своє?

Джерело:

https://dytpsyholog.com/2015/11/23/%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%BA-%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%8E/


ГРА “ДВА ЧАРІВНИКА”

Дана справжня терапевтична гра спрямована на розвиток моральних оцінок дітей. Дуже добре в неї грати з метою вивчення емоційних станів. Головна її заслуга в тому, що вона дає можливість дитині «побувати» о образі негативного героя (побешкетувати, позлитись і т. д.), що прекрасно очищує нашу “каструльку злості”, яка є в кожного всередині.

Грати можуть діти починаючи з чотирирічного віку.

Спочатку дитині пропонується стати «добрим чарівником», а потім «злим». Спочатку пропонується зобразити міміку доброго і злого чарівників. Потім перерахувати, які добрі і злі чарівництва робить той і інший. Потім придумати, яким чином добрий чарівник знімає чари і «виправляє» погані справи злого.

Дитина може намалювати доброго і злого чарівників. У одного добре обличчя, а у іншого зле, а потім розфарбувати чарівників так, щоб відразу було видно, хто добрий, а хто злий. Намалювати чарівні предмети – чарівну паличку, чарівний еліксир, чарівну шапку і т.п. Головне, щоб відразу було видно, який добрий чарівник, а який злий.

Джерело:

https://dytpsyholog.com/2015/10/20/%D0%B3%D1%80%D0%B0-%D0%B4%D0%B2%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/

АРТ-ТЕРАПЕВТИЧНА ВПРАВА “СКРИНЯ ТОГО, ЩО МЕНЕ ЗАСМУЧУЄ”

Уяви, що тобі дали чарівну скриню, яку можна

замкнути. Ти можеш покласти в цю скриню все, що тебе засмучує

або сердить і там воно буде надійно замкнено. Нічого не може

вислизнути з цієї скрині. Але коли тобі захочеться подумати про

щось або вирішити, що з цим можна зробити, ти можеш дістати

це зі скрині. А коли закінчиш – можна покласти це назад. Намалюй або виготови свою скриню. Потім намалюй або створи

зображення того, що тебе засмучує або злить, і поклади їх у

скриню.

Джерело:

https://dytpsyholog.com/2016/07/26/%d0%b0%d1%80%d1%82-%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bf%d0%b5%d0%b2%d1%82%d0%b8%d1%87%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b0-%d1%81%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%bd%d1%8f-%d1%82%d0%be%d0%b3%d0%be-%d1%89/

Пропоную батькам ознайомитись з підбіркою різних арт-терапевтичних технік, які неодмінно стануть у нагоді! Різні арт-терапевтичні техніки


Також, буде корисним для батьків дізнатись про моменти у вихованні, які позитивно впливають на емоційний стан дитини! 23 ПОДАРУНКИ ДИТИНІ, ЯКІ ВОНА ЗБЕРЕЖЕ НА ВСЕ ЖИТТЯ