St. Willibrordusgilde te Alphen succesvol in Teteringen
Teteringen stond op zondag 9 juli september op het programma. Ter gelegenheid van hun 300 jarig bestaan organiseerde het St. Ambrosiusgilde aldaar op deze dag de kringdag voor kring Baronie en Markiezaat. Een gildefeest waaraan een 23 tal gilden deelnamen.
Dus kwamen we om 7.45 uur samen in het gildehuis, om daar de aanhanger vol te laden met de gilde spullen. Omdat het de kringdag was van de kring waar ook ons gilde bij aangesloten is, gaan we altijd eerst naar de gildemis. Deze was al om 9.30 uur, dus moesten we vroeg vertrekken. Ondanks dit vroege tijdstip was de opkomst goed en iedereen had er erg veel zin in. En het beloofde een mooie dag te worden met veel zon.
Zo rond 8.30 uur waren we in Teteringen en na een kop koffie gingen we in formatie naar de kerk. De kerkdienst, die om 9.30 uur begon, werd voorgegaan werd door bisschop Liesen. Zo rond 11.00 uur was deze afgelopen en konden we onze honger stillen in de Dorpsherberg.
Een lekkere koffiemaaltijd met soep en een gekookt ei ging er wel in. Zo rond 12.30 uur had iedereen genoeg gegeten en konden we naar het terrein terug alwaar we ons opstelden voor het defilé. Normaal is er een optocht maar door omstandigheden kon dat niet doorgaan. Gevolg was wel dat we een uur eerder aan de wedstrijden konden beginnen.
Rond 14:00 uur was de gildedag dan officieel geopend, en konden de wedstrijden beginnen. Dus snel naar de jurytafels, doelen en de schietbomen. En de resultaten mogen er weer zijn!
Bij het bazuinblazen wist Wesley Hoefmans de eerste prijs te winnen in de klasse B.
Ook de vendeliers hadden weer hun best gedaan. Zo won Jochen van Soest won de eerste prijs in de klasse C.
Ook het schieten verliep voorspoedig. Onze koning Mark de Boer werd kampioen handboog op wip en het korps haalde de eerste prijs op de wip. In dit korps zaten Mark de Boer, Jan Oomen, Ad van Gorp en Petra van den Broek.
Daarnaast werd er ook op doel geschoten. Hier behaalde Ad van Hees de eerste prijs personeel en behaalde het viertal ook de eerste prijs. In dit viertal zaten Ad van Hees, Frank Rommens, Mat de Boer en Pieter van den Broek.
Alle prijswinnaars van harte gefeliciteerd met het behaalde resultaat!
Na deze wedstrijden werd er in de tent nog vrolijk gefeest. Het was een zeer geslaagde dag!. Op naar het volgende evenement op 6 augustus in Antwerpen waar we dan deelnemen aan hun jaarlijkse gildefeest.