Onze jubilarissen Ton van Waes, Ad van Gorp en Harrie Oomen
Op 3 januari heeft het gilde te Alphen weer haar traditionele nieuwjaarsreceptie gehouden in het gildehuis. Zo rond 11.00 uur was het gildehuis open en al vlug was het gevuld met gildebroeders en gildezusters die elkaar een gelukkig en gezond 2016 wensten. De opkomst was zeer goed.
Dit jaar zou het een wat andere receptie zijn dan voorgaande jaren. Er waren namelijk nog een aantal af te handelen zaken te regelen die eigenlijk op de Staatsiedg geregeld hadden moeten worden. Zo rond 12.30 uur begon Hoofdman Ton van Waes met zijn toespraak. In zijn toespraak ging hij in op het afgelopen jaar, waar weer van alles was gebeurt. Zo werden er maar liefst 6 leden geïnstalleerd en trouwde voor het eerst een gildeboeder met een gildezuster. Ook mochten we 3 nieuwe jeugdleden begroeten en kregen 3 gildebroeders gezinsuitbreiding. Naast dit mooie nieuws, was er ook minder nieuws. Op de valreep van het jaar namen we afscheid van Bernadette van Tilborg, echtgenote van Ere-Hoofdman Anton van Tilborg. Kortom 2015 was een bewogen jaar.
Vooruit kijkend naar 2016, zal het een jaar worden met een druk programma. Naast de gebruikelijke activiteiten zal op 19 juni ons gilde een gildedag organiseren. Een evenement dat het nodige werk met zich mee zal brengen. De Hoofdman spreekt dan ook de hoop uit dat iedereen daar volop aan zal meewerken. Tot slot wenst hij iedereen een voorspoedig en vooral een gezond 2016 toe.
Met deze woorden beëindigd hij zijn nieuwjaarstoespraak en is het de beurt aan Deken-Schrijver Jos Huijben om een aantal achterstallige zaken af te werken.
Tijdens de Staatsiedag hadden een aantal leden gehuldigd moeten worden, door een fout is dat niet gebeurt. Tijd om dit recht te zetten.
Als eerste werd Ad van Gorp gehuldigd met zijn 25 jarig lidmaatschap. Ad is zeer actief binnen het gilde. Hij is schutter, schuttersleider, onderhoud het terrein en zit als Regerend-Deken in het bestuur. Verder is Ad ook nog Gildekoning geweest. Daarnaast kun je altijd op Ad een beroep doen als er zaken geregeld moeten worden. Uit handen van Opperdeken Jeen Bijlsma ontving Ad zijn insigne met aanhangsel en het gebruikelijke bosje bloemen.
Als tweede werd Hoofdman Ton van Waes gehuldigd met zijn 25 jarig lidmaatschap. Ton begon zijn loopbaan bij het gilde als schutter. In 2001 werd hij lid van het bestuur als Regerend-Deken. Sinds 10 april 2012 is Ton hoofdman van het gilde. Hij heeft de taak van Ere-Hoofdman Anton van Tilborg overgenomen. Daarnaast is Ton ook nog twee keer gildekoning geweest, in 1995 en in 2001. Ook hij ontving uit handen van Opperdeken Jeen Bijlsma zijn insigne met aanhangsel met de bloemen.
Als laatste was de beurt aan Harrie Oomen. Harrie is een lid van het eerste uur. In 1966, toen het gilde werd opgericht, werd Harrie ook lid. Als vendelier. Wat hij niet onverdienstelijk deed, hiervan getuigen nog de 9 zilveren schilden die hij daarmee won. Na 6 jaar lidmaatschap, verliet hij het gilde. Maar na 20 jaar kwam hij weer terug. Eerst weer als vendelier, maar later ging Harrie over naar de schutters. Harrie is binnen het gilde zeer actief geweest tijdens de bouw van het gildehuis. Ook presteerde hij het om drie keer gildekoning te worden. Op dit moment is hij voorzitter van de commissie Gildedag 2016 en draagt hij met trots het gildevaandel. Ook hij ontving uit handen van Opperdeken Jeen Bijlsma zijn insigne met aanhangsel met de bloemen.
Markant detail is dat alle drie de jubilarissen op 10 september lid zijn geworden.
Deze toch wat ongewone nieuwjaarsreceptie werd verder nog afgesloten met een gezellig samen zijn.