Tsivilisatsioonid väljaspool Euroopat

Kristiina Vaikmets

Valikkursus “Tsivilisatsioonid väljaspool Euroopat”

Valikkursuse õppematerjal on koostatud kõigi üheksa teema kohta ja seega saab õpetaja ise valida, mis teemasid käsitleda ning õpetamise viise rakendada. Õppematerjali ülesanded on erineva raskustasemega ning arendavad õpilase erinevaid oskusi. Samuti on õppematerjalis lõimivaid ülesandeid, kus on omavahel seostatud näiteks ajalugu ja kunstiajalugu. Ülesannete lahendamisel saab õpilane kasutada digikeskkonda, kuid on ka ülesandeid, mis suunavad kasutama traditsioonilisemaid lahendusi


Digikogugumiku kasutamise juhend

Kursuse kohta on koostatud 120 õppeülesannet, mis on koondatud 8 temaatiliseks kogumikuks. Lisaks on eraldi projektide kogumik. Kursuse kohta on koostatud 3 projektülesannet. Projektülesanded on teemadel "Kokkuvõttev arutlus Vana-Egiptusest", "Kunst tsivilisatsioonide tekkimise alguses" ja "Tänapäevane ringkäik muistsete tsivilisatsioonide radadel". Projektülesandeid on mõistlik lahendada kursuse lõpus.

Kursus jaguneb kaheksaks suuremaks teemaplokiks. Lähtuvalt riiklikust õppekavast võib õpetaja valida õppeemad (vähemalt neli) ja käsitleda neid süvendatult või õppida ülevaatlikult kõiki teemasid: esiaeg ja tsivilisatsioonide teke, Egiptus, Mesopotaamia ja Ees-Aasia, India, Hiina, Ameerika, Araabia maad ja Aafrika tsilisatsioonid.

Õppeülesandeid on õpilastel võimalik lahendada nii individuaalselt kui koostööna koolis, kodus või mujal vastavalt konkreetse õpilase vajadustele ning õpetaja soovitustele.

Õppeülesandeid koostades peeti silmas, et need oleksid õpilasekesksed, mitmekesised, toetaksid õppimisel õppija aktiivsust, suunaksid iseseisvalt uurima ja järeldusi tegema. Õppeülesanded suunavad õpilast looma sisu erinevatest keskkondades õpilase digipädevuste arendamise eesmärgil.


Näidistunnikavad


Digikogumik