Eesti ajalugu II

Madli-Maria Naulainen, Grete Rohi

Eesti ajalugu II

Gümnaasiumi Eesti ajalugu II kursus keskendub Eesti ajaloole Rootsi ajast kuni 20. sajandi alguseni. Õppeülesanded on koostatud erineva tasemega. Kursusel on nii faktiteadmiseid kontrollivaid kui ka analüüsimist ja omavahelist arutelu nõudvaid ülesandeid. Ülesanded eeldavad iseseisvat info otsimist ja allikate analüüsimist ning järelduste tegemist. Koostatud ülesannetes on mitmeid erinevaid allikaid arhiividest ja muuseumidest (nt Eesti Vabaõhumuuseum, Rahvusarhiiv, ERR). Kursuse raames on võimalik läbi teha ka kaks pikemaajalisemat projektülesannet suuremates gruppides.


Digikogugumiku kasutamise juhend

Kursuse kohta on koostatud 105 õppeülesannet, mis on koondatud 15 temaatiliseks kogumikuks. Kursuse kohta on koostatud 3 projektülesannet teemadel „Tööstuse areng Eestis 19. sajandil ja 20. sajandi alguses”, „Eesti tööstusettevõtete rajamine 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses” ja „Rahvusliku kultuuri kujunemine”, mida on mõistlik lahendada kas teemade õppimise algul või teemade käsitlemise järel.

Kursus jaguneb kolmeks suuremaks teemaplokiks, mida tuleks käsitleda kronoloogilises järjekorras. Teemad on Eesti 17. sajandil, Eesti 18. sajandil ja Eesti 19. sajandil ja 20. sajandi algul.

Õppeülesandeid on õpilastel võimalik lahendada nii individuaalselt kui koostööna koolis, kodus või mujal eemal, nt treeninglaagris, vastavalt konkreetse õpilase vajadustele ning õpetaja soovitustele. Mitmete ülesannete juures on teemast enamhuvitatud õpilasetele lisatud ka iseseisvalt edasiuurimise võimalusi, lisalugemist, -vaatamist või -kuulamist.

Õppeülesandeid koostades peeti silmas, et need oleksid õpilasekesksed, toetaksid õppimisel õppija aktiivsust ja suunaksid iseseisvalt uurima ja järeldusi tegema. Õppeülesannetes on kasutatud mitmeid erinevaid keskkondi ja allikmaterjale (nt ERR, Rahvusarhiiv, Eesti Vabaõhumuuseum jne).


Näidistunnikavad


Digikogumik