28.02.2024

Урок 38

Двадцять восьме лютого

Класна робота

Тема: Лінійні алгоритми і програми. Блок-схема алгоритму.


Дом.завд. 1) П. 5.2 (читати), скласти блок-схему drive.google.com/file/d/1bBywdUe-DnBjqTnuShN27txoTcU5JQEx/view?usp=sharing   у зошиті  і відправити на перевірку.

                       2) Пройти рівні 1,2,3 studio.code.org/s/course3/lessons/3/levels/1 


ТЕОРІЯ:

 Щоб розв’язати деякі задачі, необхідно виконати всі дії послідовно одна за одною. Якщо таку послідовність дій записати командами, то отримаємо лінійний алгоритм. Виконавець виконує команди лінійного алгоритму строго в заданій послідовності.

 
Лінійні алгоритми – це послідовність команд, які виконуються у визначеному порядку. Кожна команда виконується тільки після того, як виконалась попередня команда. Лінійний алгоритм не містить розгалужень та циклів. У програмах, що реалізують лінійні алгоритми, використовуються команди введення даних, присвоєння і виведення.


Наприклад, алгоритм слідування – це лінійний алгоритм, який складається з однієї чи декількох дій, що повинні бути виконані у строгій послідовності і відповідності з тим порядком, у якому записані оператори програми3.

Лінійні алгоритми є важливою частиною інформатики та програмування, і вони допомагають розв’язувати різноманітні завдання. 


 Блок-схема алгоритму зображає послідовність блоків, з'єднаних між собою стрілками, які вказують послідовність виконання і зв'язок між блоками. Всередині блоків записується їх короткий зміст.

     Блок-схема - це спосіб представлення алгоритму в графічній формі, у вигляді геометричних фігур, сполучених між собою лініями (стрілками).

 Форма блока визначає тип дії, а текст всередині блоку дає детальне пояснення конкретної дії. Стрілки на лініях, що сполучають блоки схеми, вказують послідовність виконання команд, передбачених алгоритмом.