Інформаційна робота

Щорічна акція "Голоси дітей" започаткована 4 червня 2022 року, присвячена пам'яті маленьких українців чиє життя забрала війна. Через військову агресію українські сім'ї та діти перебувають у постійній небезпеці, отримуючи травми, поранення і втрати життя. Пам'ять кожної безвинної дитини - жертви агресії - має бути вшановано в Україні.

Читачі медіатеки завітали на годину спілкування "Маленькі янголи". Малеча свої мрії та бажання передали в спільному малюнку на асфальті , а старші читачі годиною мовчання вшанували пам'ять загиблих дітей. Всі присутні на згадку отримали виготовлені сердечка пам'яті, контуром яких є квітки незабудьки, які постійно будуть нагадувати про безневинних дітей - жертв військової агресії - "Не забудь мене!"

День Героїв (23 травня) — щорічне свято в Україні на честь українських вояків — борців за волю України. Українські Герої — це українці, які жили в різні епохи й захищали і захищають рідну землю , вони є символом незборимості Української Нації.

До цієї дати в медіатеці оформлена книжкова полиця "Слава Україні! Героям Слава", де представлені книги, які розповідають про мужність і героїзм борців за волю України. Автори книг, аналізуючи історичну минувшину, розповідають про сучасні героїчні події, намагаються переповісти історичні події, які сьогодні турбують українців. Хто ми? Якими є наші цінності? За що ми боримося?

Памятаймо борців за волю України! Шануймо наших Героїв!

Повернути підручники та книги в медіатеку просто!

Вже добігає кінця 2023 - 2024 навчальний рік. Настав час повернення підручників та іншої літератури до медіатеки гімназії. Перш за все, кожному треба переглянути всі підручники, які брали на користування. Якщо ж виникають проблеми, то їх до визначеного строку необхідно вирішити. Пам'ятайте, що наступниго року ними будуть користуватис інші учні. Потурбуйтесь щоб ваші підручники були чисті та охайні!

Та декілька порад від бібліотекаря користувачам медіатеки не завадить переглянути.


Сторінками кримської історії:18.05.1944 рік...

18 травня – День скорботи і пам’яті жертв  депортації кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу.

18 травня 1944 року почалась депортація кримських татар, вона є одним із найбільш кричущих прикладів злочинів радянського режиму проти людства. Десятиліттями радянська влада повністю заперечувала злочинний характер цих дій. І лиш у 1989 році депортацію визнано незаконною. Після анексії Криму росією у 2014 році проблема боротьби за свої права для кримських татар знову стала актуальною.

Україна, як і багато інших країн, відзначає свято Дня матері у другу неділю травня,... Головна традиція свята – від щирого серця вітати своїх мам. В цей день найдорожчим жінкам в житті дарують квіти, подарунки, надсилають листівки, присвячують вірші, висловлюють повагу і любов до мами.

Наші юні читачі долучилися до традицій цього свята та вітають своїх мамусь. Дякують мамам за їхнє добро, світло, нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість...


Символ пам'яті

Червоний мак як символ пам’яті жертв війни використано в Україні на заходах, приурочених до дати завершення Другої світової війни. Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. З одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни та гасло "Пам'ятаємо. Перемагаємо"

Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Великодній барвограй

До свята Ведикодня, юні читачі стали учасниками мистецької майстерні і виготовили прекрасні роботи. Малюнки Великодніх кошиків, писанок та яскраві аплікації, піднімають настрій і передають дитячу радість та символізують весняне відродження природи.


Вітання читачам - учасникам національного читацького марафону "Діти України читають захисникам!"

Шановні учасники читацького марафону, Ваші зусилля і терпіння винагороджені: нарешті відео, які ви створили із вашими дбайливими дорослими, опубліковані на каналі Національної бібліотеки України для дітей (м. Київ)

Ми дуже вдячні вам за щирість і підтримку українських воїнів та воїтельок. Ваші відео дуже розчулювали модератора під час перегляду і, віримо, подарують тепло на передовій.

На згадку і з вдячністю за участь у марафоні, даруємо вам сертифікати учасників, вони дуже особливі, адже в них є фото бійця 3ОШБр «Дворфа», який віддав своє життя, захищаючи нас із вами.

Обіймаємо всіх, хто брав безпосередню участь і допомагав. Дякуємо, що тішитесь і розраджуєте інших разом із українською дитячою книгою.

Ваші книжкові феї Національної бібліотеки України для дітей.

Пишаюся вами, мої любі читачі! Бібліотекар Гринь А.А.

Пізнавай таємниці природи

Як підвищити інтерес учнів до вивчення природничих предметів? Якщо знання, отримані на уроці, зацікавили учнів, то це спонукає їх вивчати предмет і після уроків. Один із найефективніших засобів пробудження зацікавленості в книзі природничого спрямування є віртуальні книжкові виставки - демонстрація книг, які містять додатковий пізнавальний матеріал, що надають можливість кожному читачеві зануритись в незвичайний світ пізнання природми. Тож, запрошую всіх бажаючих в дорогу по материкам та океанам, в яскраве цартсво пернатих, підводний світ, дізнатися який звір найсильніший та ще багато цікавинок, які розкриє для кожного читача книга. 

Заходи Всеукраїнського тижня дитячого читання - 2024 висвітлено на блозі для перегляду

Традиційно в квітні проходить Тиждень дитячої книги.Під час нього у медіатеці активніше вирує життя і відбувається багато цікавих заходів - презентацій, книжкових виставок, майстер-класів, читань. Тож стань їх активним учасником і гарний настрій тобі забезпечено!

"ВІЛЬНІ ЧИТАЮТЬ УКРАЇНСЬКОЮ!"

Увага! Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до проєкту збору книжок «Вільні читають українською!»

Мета проєкту – поповнення бібліотечних фондів, створення мобільних бібліотечних куточків, формування книжкових поличок в укриттях та гуманітарних штабах у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській та Сумській областях, які постраждали внаслідок російської військової агресії.

Хто виявив бажання, та має можливість передати книжки українською, можна приносити до бібліотеки освітнього закладу бібліотекарю Гринь А. для подальшої відправки їх координаторам проєкту.

Організатори проєкту розраховують на всебічну допомогу у популяризації української книги на всій території України. Разом до Перемоги!

Непоборна сила - ГВАРДІЯ!

З першої хвилини повномасштабного вторгнення гвардійці одними з перших зустріли ворогів на різних напрямках вторгнення й стали тією силою, яка доповнила ядро оборони України.

Дякуємо Вам, наші воїни світла, за мужність і відвагу, за щиру відданість рідній державі. Нехай кожну Вашу родину береже Господь Бог, захищає Вас від ворожої кулі. Ми віримо, що завдяки вашій стійкості, ми здобудемо Перемогу! Слава і шана воїнам Національній гвардії України!

Національний тиждень поезії 2024

Тиждень поезії в Україні є гарною можливістю відзначити роль поетів та поетичного слова під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою. Темою тижня поезії у 2024 році є Дім. Тема "дому" для кожного українця тепер - це про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна.

Саме з цією метою, створено відеопоезію "Повертались лелеки додому" , "Рідний дім", "Ріки незмінно течуть додому"

Поезія - це завжди неповторність...

По завершенні Тижня читачі були запрошені на гостину до літературної кав'ярні. Це зустріч з поезією, зі справжніми шанувальниками поетичного мистецтва. Тож, пропоную скуштувати духмяної поезії, мрійливих віршів та поринути у глибокий світ поетичного слова!


Великий Кобзар легкою непомітною ходою увійшов у кожне село, у кожну родину. Став велетнем духа українців, адже ввібрав у свою душу милу його серцю Вкраїну, і степи широкі, і «лани широкополі, і Дніпро, і кручі». Його творчість – неосяжна й дуже різноманітна. Читаючи поезії Шевченка, в уяві постають пейзажі України, шелестять верби, що ростуть «між ярами над ставами», віє запахом квіту вишневого, душі торкався вітерець, що тихо віє над Україною. Саме поезії Шевченка надихнули наших читачів на створення малюнків, які передають красу української природи. 

Тарас Шевченко входить у життя кожного українця ще з дитинства. Перші Кобзареві вірші вводять в чарівний світ природи. Із раннього дитинства закарбувались у пам’яті «Зацвіла в долині червона калина…», «Тече вода в синє море…», «За сонцем хмаронька пливе». Учні 1,2 та 4 класів взяли участь у літературній вітальні.

І ось 210-та Шевченкова весна ступила на нашу землю. 9 березня, у день народження Тараса Шевченка, ми віддаємо йому свою шану та любов. Немає з нами Кобзаря. Та народжений весною, він є і залишається символом весняного пробудження, вічного оновлення, символом незламності українців. Учні 8,9 та 11 класів взяли участь в музично - поетичному флешмобі "Буде тобі, враже, як Шевченко скаже!"

Державна установа Український інститут книги з 16 до 24 березня 2024 року проводить Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», мета якої – консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії.

 Тема Тижня поезії – «дім». Гаслом став рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому». Поняття «дім» для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Завдяки темі «дім», яка лунатиме протягом тижня поезії, підкреслиться важливість дому для військових, які захищають наші домівки і водночас хочуть відчути тепло й затишок своїх рідних домівок, цивільних, які через війну змушені були переїхати в інші регіони України чи за кордон, людей, які залишилися на тимчасово окупованих територіях і чекають повернення додому – всіх українців, для яких дім тепер більше, ніж просто точка на мапі.

Тиждень поезії в Україні відбудеться вперше, і це гарна можливість відзначити роль поетів і поетичного слова особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою.

Більш детально за посиланням: https://poda.gov.ua/news/171326?fbclid=IwAR2oYkaQ1RlKtfF7N05Cy7D2-2f90cjQUf73-z6QMQunJ7eGNV48kHBiRrE

Цей день нагадує нам, що можна знищити людей, але дух цілого народу – ніколи...

26 лютого 2024 року в Україні 10 років початку спротиву окупації Криму та початку війни, яку розгорнула Росія проти України. Цей день покликаний згадати та вшанувати мужність тисячі жителів Кримського півострова, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг на підтримку територіальної цілісності України. А також всіх, хто продовжував і продовжує чинити опір окупантам на півострові.

Більш детальна інформація представлена на тематичній полиці матеріалів про історію окупації російськими військами території Криму "Рідний український Крим".

Спротив розпочався 26 лютого 2014 року і триває досі!

25 лютого в Україні відзначали 153 роковини з дня народження Лесі Українки, української поетки, видатної письменниці, класика української літератури.

З цієї нагоди учні - читачі медіатеки взяли участь у літературній годині "Лесина пісня". З дитячих вуст прозвучали Лесині вірші, які знайшли відгук у серці кожного учасника та прекрасно передали любов поетеси до рідного краю, до України.

А учні 2 класу намагались передати поезію мовою малюнка. Декілька  хвилин  створеного відео - це  данина пам'яті чарівній, волелюбній Лесі з України від щирих українців та україночок, які мовою поезії та малюнка  намагались передати красу Лесиного слова.

21 лютого відзначають День рідної мови. Рідна мова - це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Учні - читачі 4 класу доєднались до святкування Дня рідної мови та взяли участь у мовній мозаїці "Єднає рідна мова". У їхньому виконанні прозвучали найкращі слова любові до рідної мови.

"Буду мову я вивчати" так названа книжкова полиця, яка оформлена до Дня рідної мови в медіатеці. Представлена для ознайомлення література допоможе усім бажаючим розкрити багато таємниць, прихованих у найбагатшій і невичерпній скарбниці - рідній мові.

Читачі медіатеки долучились до святкування Дня єднання  - 16 лютого та взяли участь у флешмобі "Долоньки єднання". Діти бажають миру нашій Україні та перемоги!

Читання - це сила, це клас, воно об'єднує нас! Читаємо разом!

7 лютого світова спільнота книголюбів відзначає Всесвітній день читання вголос. Це свято зініціював у 2010 році Міжнародний освітній проєкт «LitWorld».

Метою цієї події є заохочення людства, а найбільше – молодого покоління, до читання книг. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.

Читачі медіатеки та їх родини взяли участь у проєкті "Читаємо разом!Читаємо вголос!", який проходив в рамках Всесвітнього дня читання вголос.

Всесвітній день читання вголос несе в собі яскраве нагадування про силу слова та його здатність об'єднувати людей.

Бібліотеки є джерелом інформації та знань, які можна черпати не лише з друкованих матеріалів, але й також використовуючи новий носій інформації ІНТЕРНЕТ. Бібліотекарі приймають цей виклик часу, проте електронні носії інформації не замін  ять ні друкованих матеріалів, ні бібліотеки, вони є тільки розшир енням й доповненням їх можливостей, викликані потребами сь огодення. Тож, деякі поради бібліотекаря з безпеки користування Інтернетом для читачів, будуть доречними, а книги розкажуть про ті небезпеки, які чатують невмілих користувачів у мережі. 

            З Україною в серці!

З метою виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу читачам медіатеки було запропоновано взяти участь у поетичному флешмобі «Історичний січень».

Участю у флешмобі учас ники намагалися висвітлити важливі дати січня, які треба пам’ятати усім, особливо зараз коли українці виборюють свою свободу та свою територію. Адже наш народ власною кров’ю вписав героїчні сторінки в історію українського визвольного руху: це 2014 рік- День пам’яті захисників Донецького аеропорту, і День памяті Героїв Крут, і Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту та День Соборності України. Герої не вмирають! Слава Україні!

До дня Соборності України в медіатеці оформлено тематичний інформаційний куточок, де розміщено інформаційні матеріали про день об'єднання українських земель, та література, яка знайомить з початками ідеї Соборності, та яке має велике значення  цей день для кожного юних громадян нашої країни. 

Давайте скажемо "дякую" усім!

Всесвітній день "Дякую" (11 січня) - це день, який було створено для того, щоб в черговий раз лунали слова подяки. Звичайно, для цього не потрібно шукати особливого приводу, але заснований день варто розцінювати, як приємне нагадування.

У Міжнародний день "Дякую" хочу побажати море подяки: моїм любим читачам, які люблять та цінують книгу, активно та творчо беруться до виконання завдань; батькам наших читачів, які не стоять осторонь та з цікавістю разом з дітьми знаходять рішення у виконні завдань; особливе дякую моїй матусі, яка передала у спадок любов до професії бібліотекаря, бібліотечна справа стала для мене дуже важливою сторінкою в книзі мого життя; дякую своїм друзям, колегам, подругам і просто людям з якими мені довелось зустрічатися.

Зимовий настрій для читання

Зима – найчарівніша пора. Вона дарує нам багато свят. Тож. і настрій має бути зимовим, хоча за вікном немає снігу, морозу. Але цей натрій вам можуть передати книжки, які розкажуть цікаві зимові історії. Ви скажете які? Тож, візьміть і почитайте. 

Зимовий настрій читання.mp4

Вітаю усіх шанувальників чаю із Міжнародним днем чаю! 

Це неофіційне свято та його відзначають вс і любителі цього напою. Чай є одним з найстаріших напоїв в світі і самим споживаним напоєм.  Багато країн мають свої традиції чаювання, але незмінно одне - чай ​​продовжує залишатися одним з найулюбленіших напоїв на землі. 

Цього дня та і не тільки, кожен може підтримати традиції чаювання та в колі родини створити духмяні чайні посиденьки. А ні, то можна просто під час чаювання переглянути та почитати цікаву книгу. 


Бажаємо всім читачам гарного  настрою!

14 грудня в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Це день мужніх та самовідданих людей, подвиг яких не можливо переоцінити. Героїзм, патріотизм і професійна майстерність учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС перевірені часом. Ми не маємо права забувати про їх самопожертву. Багато з них не дожили до теперішніх днів, віддавши своє життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь. 

З 11 грудня в гімназії розпочато Тиждень Інформатики

Кожен день вам доводиться стикатися з сучасними технологіями, адже практично у кожного із вас в будинку є комп'ютер та Інтернет. І неважливо, ви шукайте там якусь інформацію, граєте в гру, щось завантажуєте або просто спілкуєтесь з друзями, але ви користуєтесь досягненнями інформатики.

Тож, трішки правил безпеки вам не завадить.  

Як правило найбільшого успіху добивається той, хто володіє найкращою інформацією…

                                                                                                                                    Бенджамін Дізраєлі

Якщо ви гадаєте, що час книжок давно вже пройшов, а світом керують відео та доповнена реальність, то ви помиляєтеся, адже читання — це невід'ємна частина людини. Ми читаємо всюди: статті в інтернеті, повідомлення у месенджерах, пости у Facebook та, звичайно, книги, витрачаючи щодня у середньому до трьох годин.  

Сучасний діловий світ є динамічним і високо конкурентним. Для того, щоб відповідати вимогам, які диктує сучасне життя, необхідне постійне самовдосконалення і безперервне відточування професійних навичок та набуття нових. 

Серед різноманітних джерел нових знань почесне місце посідає книга: підручники, енциклопедії, довідкова, науково-популярна література. Користувачам постійно доводиться працювати з додатковим матеріалом, готуючись до занять.  

Тому медіатека гімназії є тим місцем, де користувачеві допоможуть знайти свій шлях у цифровому світі, відіграти вирішальну роль в оволодінні ним інструментами і техніками, властивими новим формам писемності.  А книга завжди буде поруч...


Одягну я хустку

Гарну хустку, гарну хустку маю я,

Зав’яжу її на свято й на щодня.

Середина – жовте поле, а краї,

А краї в віночках, ніби у весні.


Свято, що береже наші традиції

День української хустки — свято неофіційне, але його відзначають 7 грудня. Тому у 2023 році день хустки також припаде на 7 грудня, адже свято має фіксовану дату. Започатковане свято з метою, аби об’єднати дівчат та жінок різного віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.

Тож, шановні дівчата та жіночки, підтримаємо традиції участю у фоточеленджі "Одягни хустку - зроби фото".



Щороку 6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил України. ЗСУ завжди були нашою гордістю та славою. А після початку повномасштабної війни про відвагу та професіоналізм українських воїнів дізнався весь світ. ЗСУ – це меч і щит України, наша опора та захист. Найкращі сини та дочки України борються у Збройних силах за незалежність та свободу України.

Учні Розуміської гімназії "Темп" долучились до акції та дякують славним воїнам, захисникам та захисницям!

Ми пишаємося вами! Чекаємо з Перемогою! Все буде Україна!


Шановні друзі!

Запрошую вас долучитися до Національного тижня читання-2023, який триватиме з

 4 до 10 грудня.

Гасло Національного тижня читання-2023 – "Бути своїми" – означає зв'язок між поколіннями, подолання відстані між відомими літераторами й читачами (звісно умовно), а ще демонструє силу єднання українців, згуртованих перед труднощами. Участь кожного в заходах Тижня є прекрасна можливість нагадати всім про важливість читання.

Нехай читання нас усіх об'єднує! Будьмо своїми!

Читаймо разом!


І пам'яті свіча незгасне...

Читачі медіатеки взяли участь у Всеукраїнській акції  "Запали свічу пам'яті"

Ми пам’ятаємо!


25листопада — День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933.

Голодомор в Україні — це трагічні сторінки історії, які не мають терміну давності і забуття. Вони були і залишаються незагоєними ранами генетичної пам'яті українського народу. Ми разом згадуємо трагічне заради єднання, задля того, щоб посилити наше бажання уникнути повторів такої трагедії на майбутнє.

Пам'ятаймо ці дні! Запалімо свічку пам'яті!

Щороку, 21 листопада в нашій країні відзначають одне зі знакових свят у новітній історії - День Гідності та Свободи.

Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.

Тож, цього дня читачі медіатеки, а саме учні 8-9 та 11 класів, здійснили історичний екскурс - спогад "Осінь що нас змінила" та виконали завдання інтерактивної вікторини "Україна - територія свободи".

В приміщенні медіатеки оформлено тематичний куточок "Моя незламна Україна", матеріяли якого демонструють події доленосних дат, які змінили хід історії нашої країни.


Діти - квіти України

Як чудово бачити посмішки дітей та чути їхній сміх, адже саме в дитинстві все здається райдужним та позитивним. Кожен малюк має право бути щасливим. Здорові та радісні діти – запорука кращого майбутнього для кожної країни.

Нажаль сльози, страх, біль - це реалії українських дітей. Їхні життя руйнує росія. Їх вбиває та калічить ворог. Вони хочуть жити і спати у своїх ліжечках! З мамою і татом!

Діти - це найдорожче, саме безцінне, найчистіше і світліше, що є на нашій планеті. Нехай кожна дитина буде щаслива, усміхнена і здорова! Хай кожен день вашого дитинства буде наповнений радістю, веселощами та новими відкриттями!

Пропоную долучитись до відзначення "дня розумників". Цей день є нагадуванням про те, як важливо розвивати і розкривати потенціал вашого інтелекту. Долучайтесь до читання дивовижних книжок про науку, а саме енциклопедії, довідники, науково - популярними книгами,  адже наука – це круто!  Географія, фізика, біологія, медицина, астрономія, історія, археологія та інші — усі ці науки можуть бути цікавими та доступними для маленьких та майже дорослих читачів. Видання пояснять складне на простих прикладах і доступними словами. Це найкращі книги, які навчають думати і пізнавати цей неймовірний світ весело, а не нудно.  

Відкривай для себе Європу!

1 листопада виповнюється 30 років від дня заснування Європейського Союзу.

Тож, вивчаємо Європу разом. Саме книги в цьому добрі помічники. 

Ось деякі з них:

Інтерактивна книга "Європа - гра" ,в якій зібрано не лише інформацію про європейські географію, історію, Конституцію, населення, мови, культуру і політику, а й запропоновано читачеві завдання – наприклад, розмалювати карту або назвати європейські столиці.




Розважально-пізнавальна книжка "Відкрий для себе Європу!" лаконічно та просто пояснює, чим є Європейський Союз і як він працює. Книжка наповнена барвистими ілюстраціями, яскраво розповідає про історію європейського континенту, його сучасність, клімат та природу. Також, у цьому посібнику ви дізнаєтеся, зокрема, про історію Європейського Союзу, що робить ЄС та як ухвалює рішення. 

Онлайн вікторина "Що ви знаєте про Європейський Союз?"

 Друзі, запрошуємо пройти тест та перевірити свої знання на тему Євросоюзу! 

Українська мова в об'єктиві

27 листопада читачі медіатеки долучились до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

#Місячник шкільних бібліотек - 2023

Учні 4-9 класів стали учасниками 

акції "Ми дякуємо, любимо, чекаємо!"

День бібліотворчості - "Осінній настрій"

День бібліотворчості - виготовлення патріотичних листівок, оберегів, творчих робіт

Книга корисна, коли її читають!

Хто з нас не любить книжок? Дійсно, важко уявити таку людину. У народі кажуть: "Хто багато читає, той багато й знає".

Саме з книжок ми дізнаємося про те, як живуть народи різних країн, а ще дізнаємося про відкриття науки й техніки, про рослини й тварин, про планети й зірки. Представлені книжки віртуальної виставки "Книга корисна, коли її читають!", навчають читача науково мислити, досліджувати світ, знайомлять з цікавими фактами відкриттів та відкривають широкий світ історичних знань. Посібники рекомендовано для читання учням 5-6 класів, які не повторюють зміст підручників, а доповнюють їх новими матеріалами.

В рамках Місячника шкільних бібліотек - 2023 створено Історичний бібліофреш "Українська книга збирає друзів"- це путівник у світі книг, які знайомлять читачів з минулим нашої держави. Кожна предтавлена книга по-своєму відкриває якусь певну частину історії з погляду того чи іншого автора. Захоплива форма викладення, яскраві ілюстрації, змістовний матеріал роблять видання не лише корисними, але й цікавими для читачів 4-7 класів. Прочитавши хоча б одну книжку, кожного переповнить почуття любові та гордості за свою рідну країну - Україну.

Пізнавайте історію України за допомогою книг. Цікавої вам мандрівки!

Ми відповідаємо за тих, кого приручили!

Саме цього висновку дійшли читачі медіатеки, які багато читають книг про тварин, переглядають відео, турбуються про власних домашніх тварин. 

За читацькими світлинами з домашніми улюбленцями створено відео, яке принеса вам краплинку позитиву.


З 01 жовтня 2023 року розпочато Місячник шкільних бібліотек "Вірю в майбутнє твоє, Україно!"

Протягом місяця читачі медіатеки будуть працювати і розважатися, говорити, читати, думати, аналізувати, переглядати інформацію про книги та бібліотеки, подорожувати сторінками історії України, створювати відео, малювати та змагатися в творчих конкурсах.

Тож, не гайте часу, будьте уважними та активними!

#Ми_за_мир_в_усьому_світі_

Війна — це найгірше що може статися в житті. Особливо, коли вона прийшла у твій дім. Українським дітям добре знайоме слово війна. Те, від чого ми намагалися оберігати їх роками, і те, що неодмінно змінить їхні життя. Наші діти вже розуміють ціну тиші, миру, спокійного дня та ночі, ціну людського життя.

Але попри всі випробування долі наші діти— сильні. Вони сповнені віри: ворог піде з нашої землі, а Україна розквітне і відбудує кожну домівку.


Шановні читачі, в жовтні місяці розпочинається Місячник шкільних бібліотек 2023. 

Тож, разом відзначимо свято бібліотек активною участю у  заходах.

30 вересня  проходитиме Всеукраїнський тиждень бібліотек. 

Активуйся і стань  учасником бібліотечних заходів. Пам'ятай - коли тобі сумно, бери книгу і читай!

6 вересня у світі відзначають День читання книг!

Це свято покликане нагадати людям про важливість читання. Цей день створений, щоб підбадьорити тих, хто любить читати, або нагадати тим, кому такий процес зовсім не подобається.

День читання книг запрошує взяти книжку, і почати читати сьогодні і кожного дня хвилин 10 -15. І через 3-4 тижні ви вже в рядах книголюбів.


Синьо - жовтий колір нашої свободи! 

«Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!» — знамениті слова Василя Симоненка сьогодні набувають нового змісту. Нині українці єдині як ніколи, хоч і вкотре мусимо доводити світові своє право жити вільно і щасливо. У День Незалежності юні читачі медіатеки бажають миру нашій рідній Україні! 

 #Історія_державності_України

Сторінки державотворення України - це багата історія, яка зародилась у давні часи і продовжується й сьогодні. Українці прагнуть кращого майбутнього для своїх нащадків, зберігають та вшановують свою спадщину, адже історія країни - це не тільки минуле, а й сьогодення, яке визначає її майбутнє. Саме для підростаючого покоління важливо усвідомити причетність до української нації та важливість української державності. Тож, пропоную переглянути користувачам медіатеки віртуальну книжкову виставку "Державність омріяна поколіннями", книги якої відкриють важливі етапи історії державотверення України. 

#Історія_державності_України

Кожна людина рано чи пізно починає ціквитись своїм корінням. Звідки, хто, куди, навіщо? Державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до сьогодення. Знайство з історією державності України - це подорож у часі ..., а до того ж, кожен сам має віднайти для себе відповіді на ті питання, які неодноразово турбували. Відео "Історія України за 15 хвилин" - це стисла розповідь про історію України, історію українського державотворення. Саме, події минулого призвели до появи на мапі світу незалежної держави із назвою Україна. Вчіться пишатися своїми предками і нащадки пишатимуться вами. Тож, вирушаймо в подорож.

28 червня Україна відзначає День Конституції – Закону законів, де закріплені одвічні фундаментальні цінності українців – свобода, справедливість, гідність, демократія, правова держава та мир.  Дякуючи нашим воїнам, які ціною власного життя виборюють територіальну цілісність та незалежність України, воюють з ворогом, що відбирає у нас та наших дітей право на життя, освіту, свободу, право бути українцями – ми можемо відзначити наше велике Національне свято. 

До вашої уваги віртуальний журнал "Як писалась Конституція України"

Пишайтесь нашою Україною, любіть її, шануйте свій рід, не цурайтесь одне одного, живіть за Основним Законом, що на віки поєднав усіх українців. 

15 червня щорічно відзначається неофіційне свято фотографів, котрі своїми світлинами дають можливість кожному помилуватися красою та неповторністю природи – День фотографії природи.

Сьогодні у кожного дорослого і дитини є можливість зробити фотографію тут і зараз. Для цього потрібно лише дістати телефон. Спробуйте власні сили та зробіть знімки пейзажу, квітів, домашніх улюбленців, дощових крапель і та інше. Творчість надихає, а особливо, якщо вона пов’язана з природним світом.

Мій фотоальбом "Краса природи - справжнє диво!" 

Приємного перегляду!


#неофіційне_свято

Міжнародний день блогера - 14 червня - це неофіційне свято, яке у 2004 році започаткували 500 блогерів з понад 40 країн світу, саме для того, що об'єднати блогерів з усього світу та пропагувати ведення блогу як способу самовираження та діалогу з людьми.

Блог - це інтернет - щоденник з регулярними публікаціями нових дописів текстових і не тільки або «Це сайт, на якому автор виражає свої погляди, розповідає про свою діяльність та ділиться своїм досвідом» (за словником).

Першим блогером вважається один з творців Всесвітнього павутиння Тім Бернерс-Лі, він вважав що за інтернетом - майбутнє, з 1992 року вже публікував дописи на своїй інтернет-сторінці. Тож, з 1999 року почала функціонувати онлайн - платформа Blogger для створення та ведення онлайн - щоденників, що дало можливість стати блогером будь - кому без особливих знань програмування.

Блоги стали повноправним джерелом і бібліотечного контенту. Завдяки цьому бібліотекарі отримали можливість оперативно інформувати своїх читачів про події в бібліотеках, просувати свої інформаційні послуги, читання і книги, сучасна реклама бібліотеки.

Вести блог — це цікаво й приємно, при цьому блоггінг зможе стати улюбленим заняттям на довгий час.

Тож, сьогодні запрошую відвідати блог медіатеки Розумівської гімназії "Темп" "Книжкова країна". Сподіваюсь що ви станете активними відвідувачами. Реагуйте на новини, діліться своїми враженнями від прочитаних книжок, побаченого та почутого! Зі свого боку, обіцяю вчасно інформувати про все нове, що відбувається у бібліотечному просторі.

Бажаю приємного перегляду!    https://knuzhkovakraina.blogspot.com/p/blog-page.html 

Ось і добіг кінця навчальний рік. Для кожного він був різний з новими відкриттями, важливими подіями, черговою порцією знань, умінь, навичок простим або складним, але для всіх і кожного повним роздумів, висновків, планів. Нехай час відпочинку і перезавантаження не мине даремно, обов'язково читайте, бо книжкові пригоди поведуть вас у віртуальний, незвичайний світ де на кожного читача чекають книжкові герої. Повертайтесь всі міцними, здоровими, гарними, готовими до нового старту.

А випускникам - учням 9,11 класів бажаю щасливої дороги до мрій!

Глибока вдячність батькам за підтримку та любов до своїх дітей. Щастя всім, добра, міцного здоров’я та миру! 

Нехай літо буде щедрим на хороші новини!

З повагою шкільний бібліотекар Гринь Алла Анатоліївна.

#КримЦеУкраїна, #Amnesty_Ukraine 

18 травня 2023 року виповнюється 79 років з початку депортації кримськотатарського населення в 1944 році – однієї із самих трагічних сторінок в історії кримських татар. 

Надзвичайно важливо не забувати про трагічні сторінки нашої історії. День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу - пам'ять про злочинні акції, сплановані керівною верхівкою колишнього Союзу РСР та здійснені радянськими каральними органами у 1944 році, які привели до масових людських жертв та завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічним чином вплинули на його історичний шлях. Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944р.-один з найбільших злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. 

 Пропоную переглянути комікс (мальопис) у якому простою мовою й за допомогою ілюстрацій описано як трагічні події 1944 року, так і сучасні події 2014-2022 років. 

Ми не маємо право забувати правду про страшні порушення прав людини, свідками яких є всі.  

Комікс (мальопис) 

#Тиждень_безпеки_дорожнього_руху_2023

Для користувачів медіатеки Розумівської гімназії "Темп", в рамках УІІ Глобального тижня безпеки дорожнього руху, створено віртуальну книжкову виставку «Безпека понад усе!», метою якої є усвідомлення необхідності вироблення у дітей навичок дотримання правил поведінки на дорозі та в повсякденному житті.

Яскраві книжки надають змогу читачам легко змоделювати ситуацію на дорозі, вивчити алгоритм дій у небезпечній ситуації та закріпити свої знання з безпечних правил.

Отже, мерщій читайте книжки і робіть свій світ безпечнішим!


Мама! Найдорожче слово в світі!

Мама – це наш ангел-охоронець, наш Всесвіт. Тому День матері – це особливе свято, яке нагадує про рідну і кохану людину. Сьогодні лунають слова вітання для найкращої людини на світі - мами від читачів медіатеки, синів та доньок, які від усього серця бажають матусям миру, здоров'я та гармонії в душі. 


Пам'ятаємо. Перемагаємо!

З кожним роком історія віддаляє нас від часів Другої світової війни. Але ми не маємо права забувати тих українців, хто поліг на її фронтах, хто загинув від тортур у нацистській неволі та намагався боротися й вижити на окупованих землях.

До 8-9 травня – Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років – в медіатеці оформлено виставку - пам'ять, де представлені документальні та художні матеріали про події тих часів.




Грає Сонце промінцями...

Всі діти хочуть жити в мирній Україні, тож читачі медіатеки творчо, від усієї душі, до Дня Сонця малювали мирне небо, сонечко, річку та вели спостереження за Сонцем.



Чорнобиль не має минулого часу

Цьогоріч виповнюється 37 років від найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. У цей день вшануймо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом. Їх подвиг назавжди увійшов до літопису мужності і патріотизму українського народу. 

Всесвітній день матері - Землі

У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглі території, висадити хоча б одне дерево, не смітити на вулицях і на природі, нагадувати іншим про важливість дотримання звичайних людських правил чистоти та порядку, доглядати квіти, дерева, кущі в своєму квітнику чи саду.

А це наші читачі та читачки, як дбайливі та бережливі господарі, демонструють свої квітники за якими доглядають, а найменші, долучиашись до цього дня, виготовили поробки - "Квітка весни".


22 квітня - Міжнародний день Землі. Це день, коли людство зосереджує увагу на гострих проблемах навколишнього середовища та вживає заходів для їх вирішення. Наша планета Земля – це наш спільний дім. І кожен з нас повинен замислитись над тим, як захистити її та зберегти природу. Саме, про бережливе ставлення до природи, своїми відео читачі медіатеки намагались донести до кожного. Тож, берегти величезний будинок наш цей потрібно не просто в розмовах, а на ділі! Що людина посіє - те й пожне. Не будемо про це забувати! 

15 квітня - День довкілля. Цьогорічний День довкілля особливий - воєнний. Кожного дня ми дізнаємося про нові й нові злочини, вчинені агресором. Серед них найбільшу загрозу для майбутнього як України, так і більшості країн світу становлять злочини проти довкілля. На жаль, з кожною хвилиною військової агресії нашій державі завдається шкода, у т.ч. екологічного характеру, на подолання наслідків якої потрібні будуть десятиліття. 

Не стоять осторонь такої важливої роботи і читачі медіатеки, створюючи тематичні відео, закликають бережливо ставитись до Природи. Саме Сеньків Вікторія (8 клас), яка захоплюється читанням книг з природничих наук, неодноразово створювала відео про екологічні проблеми рідного краю, які закликають бути бережливими захисниками природного середовища. Звернення дівчини - чергове нагадуванням кожному про необхідність зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля. 

Вітаємо учасників Національного читацького марафону "Діти України читають", якими стали Паливода Тимофій (3 клас), Арутюнян Ангеліна (3 клас), та Киян Анна (5 клас).

Паливода Тимофій дуже рано навчився читати. Захоплюється читання книг, а особливо енциклопедіями. Він гадає, що саме енциклопедія містить силу - силенну інформації. Хлопчина намагається пізнати світ природи. Книга із серії “Світ навколо нас” часто піднімала настрій, коли іноді було страшно від теперішніх реалій життя.

Арутюнян Ангеліна частенько читала казочки своєму меньшенькому братику на ніч. Коли було чути вибухи і дівчинці було не пособі від страху, Ангеліна діставала книжечку і читала. Так і минав час, знову наступав ранок і світило сонечко надії.

Киян Анна, проживає із своєю сім’єю в нашому селі , тому що мушена була переїхати з окупованої території. Саме книги підтримували дівчинку у тяжку годину. Дуже полюбляє читати. а особливо козкові пригоди.

"Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово!"

Весна багата на визначні події для митців слова та книголюбів. 21 березня, відзначається Всесвітній день поезії.

Наша країна багата майстрами поетичного слова На весь світ і різними мовами прозвучали пророчі слова Тараса Шевченка, сильна жіноча поезія Лесі Українки, могутнє слово Івана Франка. Чарівна поезія Ліни Костенко, прониклива лірика Василя Симоненко, Василя Стуса, Павла Тичини вражають своєю романтичною схвильованістю та щедрістю почуттів. Величезна скарбниця українського поетичного слова поповнюється щодня, щогодини.

Не залишились осторонь цього свята і читачі медіатеки, взявши участь в святковому, поетичному флешмобі «Книжчине свято».

Тиждень дитячого чинання розпочато!

З 20 березня в Розумівській гімназії "Темп" стартував Всеукраїнський тиждень дитячого читання - 2023.

Це найбільше книжкове свято року. Тож вітаю всіх читачів та любителів книг. Адже книга - набільше чудо з усіх чудес, створених людством. Саме зараз, у тяжкі часи, книга здатна дати дітям надійне почуття опори. Тож, в добру путь, тижне!


13 березня розпочався тиждень Зарубіжної літератури. Читачі медіатеки - учні 1-4 класів, також задіяні в заходах тижня. Тож, найменші запрошені до казкової подорожі "Скільки країн - стільки і книг. День перший. Данія" Країна Данія подарувала світу чарівного казкаря Ганса Крістіана Андерсена, казки якого навчають дружити, відрізняти добре від паганого, робити добрі справи, вчинки, а головне - в будь - яких, навіть самих найважчих ситуаціях, зберігати стійкість духу та бути вірними своїм мріям.

Читачів 3-4 класів запрошено до Країни зарубіжної літератури. Цікаве відео та інтерактивні завдання чекають на любителів казок.

Весна починається з Кобзаря Шевченка!

Т.Г.Шевченко залишив нам неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до України, кликав сильних на подвиги, уселяв у слабких надію й віру. Т.Г. Шевченко – завжди сучасний, актуальний, щоразу звертаючись до його слів, сучасне покоління знаходить у них потрібне, цікаве, злободенне. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до рядків із творів Кобзаря.

До 209 річниці від дня народження Тараса Шевченка в медіатеці оформлено виставку - портрет "Натхненне слово Кобзаря". Тож, читайте і перечитуйте поезії Тараса Шевченка та слідуйте його заповіту:

"І мене в сем’ї великій,

В сем’ї вольній, новій,

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом."

Оживає Кобзареве слово

Березневі дні пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України. Хто ж для нас є Шевченко? Саме натхненним голосом цілого народу, його пророчі слова дають сили нашим героям-захисникам, а ще поет, художник, громадський діяч, який все своє життя любив Україну понад усе.

Поезія Шевченка - це вогник, який запалює душі українців. Вивчаймо, шануймо творчість Великого Кобзаря!

Користувачі медіатеки Розумівської гімназії "Темп" долучились до заходів Тижня, присвяченому Т.Г.Шевченку та взяли участь у віршограї, намагались оживити Шевченкове слово.

#Національний_читацький_марафон

Наближаємо свято дитячої книги - Всеукраїнський тиждень дитячого читання - 2023

Читачі медіатеки занурились у світ читання, вже є перші учасники, роботи яких можна надсилати для участі у Національному читацькому марафоні.

Дякуємо Паливоді Тимофію (3 кл.), Арутюнян Ангеліні (3 кл.) та Киян Анні (5 кл.), які першими представили свої книжки.

Шановні читачі, тиждень читання триває, долучайтесь до участі, чекаємо на ваші відео!

День пухнастого домашнього улюбленця

В перший день Весни - 1 березня відзначають Міжнародний день котів. Кішка супроводжує людину на землі від самого початку історії людської цивілізації. Про котів написано багато книг, їм присвячують вірші, знімають мультфільми та фільми. Котики своєю відданістю і любов’ю заслуговують на нашу повагу, любов та вдячність. Вітаємо усіх щасливих власників пухнастиків!

Тож, до вашої уваги, святкова фотосесія пухнастих друзів від наші читачів.


Наближаємо свято дитячої книги - Всеукраїнський тиждень дитячого читання - 2023

01 березня стартував Національний читацький марафон "Діти України читають". Користувачів медіатеки ознайомлено з умовами участі та до 9 березня чекаємо на результат.

Бажаємо творчих успіхів!


Лесина стежина

Читачі медіатеки приєдналися до челенджу "Читаємо поезію Лесі Українки". Її твори надихають, додають сили та впевненості, відроджують внутрішній дух…


25 лютого - день народження видатної української поетеси Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач)

Україна - це особистості, які формують обличчя її історії. "Я на гору круту крем'яную буду камінь важкий підіймать. І, несучи вагу ту страшную, буду пісню веселу співать", - ці поетичні рядки не просто метафора, а пронизлива сповідь, непорушне кредо короткого, але яскравого, мов зірковий спалах, життя видатної української письменниці Лесі Українки.

Приєднуюсь до челенджу #LesyaBookChallenge2023 і рекомендую читацькій спільноті Вибрані твори Лесі Українки. Видання містить поезію та драматичні твори.

Читаймо твори Лесі Українки !

24 лютого... день довжиною в рік...

Це був дуже важкий рік для кожного з нас. Але він навчив цінувати найдорожче - МИР, БАТЬКІВЩИНУ, РІДНИЙ КРАЙ, РОДИНУ, ЖИТТЯ!

За цей рік подорослішали наші діти, вони підтримували дорослих як тільки могли, усвідомлюючи важливість миру на рідній землі.

Книжкова країна 

Незламний дух. Безсмертний повиг

20 лютого ми всі згадуємо учасників Революції гідності 2013–2014 років та вшановуємо пам’ять загиблих, які поклали свої життя у боротьбі за незалежність та європейський вибір нашої країни. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю для перемоги. У жалобі схилимо голови. Вони згасли як зорі.

Світло свічки пам'яті хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою.

Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки історії нашої країни. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього!


21 лютого - День рідної мови

Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

Вчіть українську мову, думайте українською, говоріть українською!


15 лютого для учнів 9-11 класів проведено годину - вспомин "Афганістан...Згадаймо ті дні..."

Це день пам’яті, вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Це наша пам'ять, це те, що неможливо викреслити з історії України, з історії сердець наших українців, тому що війна зачепила багато наших родин... 

Бібліотеці книга - вам подяка!

    Не валентинками єдиними. 14 лютого – це не тільки свято закоханих. Це ще й Міжнародний день дарування книг. Він об’єднує всіх, хто любить читати. Цього дня дарують книги друзям та незнайомцям, віддають їх бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням чи просто залишають твори друку у людних місцях.

Читачі медіатеки приєднались до традицій цього дня і подарували власні книжки. Дякуємо за подарунки!

Свято мине але всі бажаючі можуть приєднуватися до акції "Подаруй бібліотеці книгу!" , яка триває і поповнити фонд нашої медіатеки.

З кожним роком День Святого Валентина все більше популяризується в Україні. І не дивно, адже українці таки вміють кохати по-справжньому. Та й якби не кохання – хіба мали б ми такі видатні творіння вітчизняних класиків як «Чого являєшся мені у сні» Франка, «Очі чорнії» Гребінки чи зворушливі листи Симоненка до дружини Люсі. В їхньому життєписі були історії і щасливої, і нещасної любові, що й давало літературним геніям натхнення для творчості.

Тож, пропоную поринути в романтичну атмосферу кохання та освідчитись в коханні рідній людині, своїм коханим, рідній Україні. Про це почуття потрібно говорити! Говорити рядками українських поетів і поетес, адже в нашій літературі стільки чудових творів про кохання!!!

8 лютого виповнюється 195 років від дня народження Жуля Верна – видатного французького письменника, класика науково-фантастичної та пригодницької літератури. Творча спадщина письменника величезна – приблизно 115 великих томів. Перші ж романи принесли йому всенародне визнання. Щойно книги французького письменника виходили друком, вони негайно перекладалися багатьма мовами й поширювалися в усьому світі.  Він задумав описати всю земну кулю - природу різних кліматичних зон, тваринний і рослинний світ, традиції і звичаї всіх народів планети. І не просто описати, як це роблять географи, а втілити цей задум у багатотомній серії романів, що її він назвав "Незвичайні подорожі". До серії увійшло 63 романи, 2 збірки повістей і оповідань. 

Подорож безпечним Інтернетом

Разом до безпечного Інтернету

Для покоління 2000 - х , народжених у цифровій ері, інтернет - це щось буденне, але кожному треба навчитись безпечно долати простори Всесвітньої мережі.

Запрошую до відеомандрівки сторінками книг, які навчають безпеці в Інтернеті. Саме герої книг допоможуть читачу, не загубитися онлайн. Тож, рушай сміливо, та будуй здоровий зв’язок з віртуальним світом!


7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. 

«Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тебе»


#НЕ_ВЕДИСЬ 


День годування птахів!

Щорічно, на початку лютого відзначається день, який нагадує про пернатих друзів, яких в зимовий час просто необхідно підтримати. Птахи взимку бояться не холоду, а голоду. Найчастіше пернаті гинуть у сильні морози. Для підтримки достатньої температури тіла, вони витрачають значно дуже багато енергії, що отримують з їжі. Врятувати птахів від голодної смерті – просто: розвісити годівнички і не забувати поповнювати їх підходящим кормом. Тож, учні - читачі нашої гімназії взяли участь у акції "Підтримай пернатих у зимовий час!" та майстрували годівнички, щоб підгодувати пернатих друзів.

А ще, годування птахів може бути веселим та корисним заняттям. Це дає можливість спостерігати і дізнаватися про різні види птахів та їхню поведінку.

Не забудь нагодувати пташку!

Давайте скажемо "дякую" усім!

Всесвітній день "Дякую" - це свято, яке було створене для того, щоб в черговий раз вимовити слова подяки. Звичайно, для цього не потрібно шукати особливого приводу, але заснований день варто розцінювати, як приємне нагадування.

У Міжнародний день дякую хочу побажати море подяки: моїм любим читачам, які люблять та цінують книгу, активно та творчо беруться до виконання завдань; батькам наших читачів, які не стоять осторонь та з цікавістю разом з дітьми знаходять рішення у виконні завдань; особливе дякую моїй матусі, яка передала у спадок любов до професії бібліотекаря, бібліотечна справа стала для мене дуже важливою сторінкою в книзі мого життя; дякую своїм друзям, колегам, подругам і просто людям з якими мені довелось зустрічатися.

І нехай ніколи не вичерпається у кожного з нас бажання дякувати життю, сім'ї і собі за все, що є і за все, що буде!

Новий рік – нова сторінка життя. Це час для дива, зимової казки, нових починань. Бажаю не тільки мріяти в цьому новому році, а й повільно, але впевнено йти в напрямку нових відкриттів і великих перемог.

Нехай Новий 2023 рік принесе всім нам Перемогу, Мир та Процвітання!

Із прийдешнім Новим роком

Вас вітаю в добрий час!

І бажаю певним кроком

Йти до мрії повсякчас.

Читачі медіатеки Розумівської гімназії "Темп" приєднуються до новорічних вітань і бажають здійснення мрій, тепла домашнього вогнища, добра і здійснення мрій!

Поспішає зима, поспішає, підганяє мороз, холоди...

Добігає до кінця 2022 рік. Цей рік є для українців надзвичайно складним. Але нашим предкам жилося не легше. Попри турботи та труднощі свого життя українці завжди вміли радіти зимі, святам, навіть у найскрутніші роки. В народі говорять: "Зима прийшла - свята привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято. Саме з грудня починаються зимові свята, яких з нетерпінням чекають і діти і дорослі. З метою відродження народних традицій учням 8-11 класів було запропоновано переглянути відео "Зима щедра святами" та створити в он-лайн режимі етноколаж "Зимові свята". Результатом виконання завдання є ось такі святкові колажі.

Розкажу я Миколаю, про що я читаю

Кожна українська дитина з нетерпінням чекає на День Святого Миколая. Мандрує небесний опікун світом, несе свої гостинці для всіх чемних і слухняних: іграшки, солодощі та звичайно ж книжки.

Наші читачі активно взяли участь у літературному челенджі "Розкажу я Миколаю, про що я читаю", бо дуже полюбляють читати книжечки про зимову пору, ось і презентували ті книжки які зараз читають. А учні 1 класу, намалювали свої бажання, щоб Святий Миколай не переймався читанням листів і швиденько зорієнтувався за малюнком. Що діти просять у святого? Миру в Україні; здоров’я своїм батькам, братикам і сестричкам, а ще щоб життя у кожного з них було щасливим… Ось такі сподівання у дітвори …

Я впевнена, що Святий Миколай обов’язково принесе подарунки дітям - адже вони на це заслуговують.

#ЗачитанеДоДірок_тижденьчитання

За чашкою чаю

До Міжнародного дня чаю, що відзначається по всьому світі 15 грудня, запрошуємо всіх бажаючих на бібліочаювання, присвячене найдавнішому і найпоширенішому напою на Землі.

А ось так наші читачі вирішили нагадати всім про найцікавіше зимове дозвілля - читання книг! 


«Мудрість як зброя»

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога.

Ким є для українців Сковорода? Яким його бачить кожен із нас? Адже кожен із нас мабуть про нього щось чув та щось знає?


Пам'ятаємо! Єднаймося! Переможемо!

Чому ми говоримо, що важливо пам’ятати нашу історію?

Ця пам’ять не дасть повторюватися тому, що відбувалося. Пам’ять – повага до тих, хто були до нас. Ми, пам’ятаючи про минуле, маємо стати уважнішими до сьогодення.

Ми не можемо змінити минуле. Але можемо зробити все, щоби цінувати життя, щоби не здаватися, щоби лишатися вільними. І зберігати те, що нам дороге. Нашу цілісність, нашу силу, нашу культуру, наші реліквії.

Пам'ятаємо! Єднаймося! Переможемо!

В приміщенні медіатеки оформлено куточок пам'яті "Ми пам'ятаємо!

Пам'ятаємо! Єднаймося! Переможемо!

26 листопада в Україні вшановують роковини пам'яті жертв голодоморів.

На згадку про тих, хто загинув в ті далекі 1932 - 1933 роки і на знак того, що ми про це ніколи не забудемо та пам'ятатимемо учням 1-5 класів запропоновано долучитись до акції "Незабудки пам'яті"


Україна - країна нескорених!

21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи – це день вшанування патріотизму та мужності українців, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу.

До цієї дати в шкільній медіатеці оформлено інформаційний куточок "Україна - країна нескорених!".

Бережімо пам’ять про подвиги наших Героїв, шануймо їх незламну силу волі, мужність та відвагу!


#300Сковороді

Життя як легенда

Григорій Сковорода «вставав дуже рано, їв раз на день, без м'яса і риби. Був завжди веселий, рухливий, з усього задоволений, до всіх добрий, усім готовий послужити. Поважав і любив добрих людей без різниці їх стану, навідувався до хворих, розважав сумних, ділився останнім з тим, хто нічого не мав» 

(Михайло Ковалинський)

Джерело 

«Безпека на дорозі-безпека життя»

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху (листопад 2022 р.), для читачів 2-5 класів створено віртуальну книжкову виставку «Безпека на дорозі-безпека життя». Метою виставки є формування позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху, доведення важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров'я .


Подорож книжковою країною

14 листопада учні 2 класу разом з класним керівником Буланенко Надією Андріївною здійснили віртуальну подорож до книжкової країни - шкільної медіатеки. 


Учні 5-6 класів долучились до мовного челенжу 

"До мови доторкнемось серцем" та створили чарівні хмаринки слів.

Ось як люба дітям своя рідна, українська мова. 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2022

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек завершено

У жовтні традиційно проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «В нас єдина мета - Україна свята, нездолання ніким і ніколи!».

У рамках місячника відбулися цікаві та змістовні онлайн заходи. Упродовж жовтня всі бажаючі могли прийняти участь у цікавих конкурсах, акціях та інших заходах. І отримали, я гадаю, максимум позитивних емоцій. Я дякую всім хто взяв участь у заходах та гадаю що і надалі ви будете активними учасниками бібліотечних заходів. Тож, книжки чекають на вас, адже саме вони роблять світ цікавим, змістовним і кращим.

До нових зустрічей! 

Створено відеопоезію "Рідний край" за поезією земляка Рябоконя Олександра Вікторовича.

Засобом патріотичного виховання підростаючого покоління є поетичне мистецтво, а особливо поетичні таланти рідного краю, села. Усвідомлення причетності до культурних надбань талановитих людей рідного краю, вмотивовує читачів на участь у різних творчих конкурсах та розвиває  зацікавленність поетичною творчістю письменників рідного краю.

Гінжул Євгенія, учениця 10 класу, захоплюється поезією. Дівчина учасниця творчих конкурсів, має здібності до декламування поезії.

Ми - українці - завжди повинні знати свою історію, знати і шанувати свою мову, культуру, звичаї, героїв, любити Україну, бути її вірними й відданими. Бо в цьому запорука існування нас, як нації, і нашої Української держави.

Віртуальна книжкова виставка "Моя країна - Україна" створена для читацької аудиторії 12+. Це віртуальна мандрівка сторінками книг про історичні часи нашої України, українського народу.

Тож, бажаю цікавої та корисної подорожі!


Завершився читацький марафон "Книга єднає!", організований для учнів 3-5 класів. Хочу подякувати всім учасникам заходу , які виконуючи завдання, намагалися впевнено йти до фінішу.

Дистанційний формат заходу надає чимало переваг, у тому числі можливість залучити якомога більше учнів, до виконання завдань. Кожне завдання виконувалось учасниками 6-7 днів. Може і не все виходило так як хотілося але ось які результати отримано.

Я хочу побажати усім учасникам не зупинятися, а і надалі спілкуватися з книжками, адже книги мають в собі скарби світового масштабу.

Тож, в добру путь по незвіданим сторінкам книг!

Натхненне слово про рідний край

Рідний край — це рідна земля, місце, де ти народився та живеш, це рідна природа — все те, що запам'ятається на все життя і зберігається в душі, як найпотаємніше. Письменники , поети, фотографи, художники оспівали наш Запорізкий край в своїх творах. Продекламуй вірш, або розмісти фото рідного краю або відео - рідний край на віртуальній дошці.

День бібліотворчості 

"Квіти захиснику і захисниці України, як оберіг"

Результати виконання першого завдання читацького марафону "Книга єднає!" для учнів 3-5 класів

Читаємо = перемагаємо, адже читаюча й думаюча нація – це сила! Книжки – це не лише задоволення, але й розвиток та користь, тож пропоную переглянути фотозвіт про виконання завдання 1. Читачі та читачки полюбляють читати книжки, адже кожен із них знає, що книга допоможе стати кращими та впевненими.

З 05 по 20 жовтня розпочався читацький марафон для учнів 3-5 класів "Книгає єднає!"

Завдання подані, терміни встановлені. Бажаю учасникам успіхів!

З 1 жовтня 2022 року стартував щорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, гаслом якого є «В НАС ЄДИНА МЕТА – УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!».

З непохитною вірою в перемогу України та усвідомленням руйнівних наслідків війни всі заходи цьогорічого Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек відбуватимуться в онлайн режимі. 

Тож, слідкуйте за новинами і станьте активними учасниками заходів.

План проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек - 2022 

План.docx

Бібліотека і книга нас поєднала

30 вересня всі бібліотекарі та читачі відначають Всеукраїнський день бібліотек.

Свято бібліотек - це гарний привід об'єднатися навколо книги та бібліотеки, незважаючи на важкі нинішні часи. 


Бібліотека - спільнодія для твоєї мрії!

Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек, саме з цього приводу з 26 про 30 вересня проводиться Тиждень медіатеки.

Цього року він має гіркий присмак. Та, попри все, хоча і онлайн, але ми будемо цей день святкувати.

Девіз дня та тижня: Бібліотека – спільнодія для твоєї мрії. Зараз нашою спільною мрією є Перемога над вогором. І бібліотеки є тим місцем, де ми всі об’єднуємося та спільно діємо, кожен з нас зараз на своєму місці, на своєму маленькому фронті з усією стійкістю та волелюбністю наближає нашу велику мрію ‒ Перемогу.

                                     Тож, читаємо і перемагаємо!

Читачі допомагають в підготовці до проведення позакласних читань для учнів 1-4 класів.

Вірш "Рідна хата" читає учениця 10 класу Гінжул Євгенія

6 вересня - читацька спільнота відзначає День читання книг

Це свято покликане нагадати людям про важливість читання книг в будь-якому віці. Щоб відсвяткувати День читання книг, досить просто вибрати книгу і почати її читати.

Якщо ви не любите читати, то ось вам кілька науково обґрунтованих причин, чому потрібно переглянути своє ставлення до книг та впровадити ще одну корисну звичку в своє життя.

Читання “вмикає” мозок

Іспанські вчені довели, що читання стимулює наш мозок таким чином, ніби ви переживаєте прочитаний досвід у реальному житті.

Література допомагає пізнати один одного

Читання дає унікальну можливість повністю зануритись в думки та відчуття іншої людини. За даними вчених, це може покращити соціальні навики людини та робить її більш співчутливою до інших.

Книги – це каталізатор щастя

Вчені раніше довели, що пережитий життєвий досвід робить нас набагато щасливішими, ніж матеріальні речі.

Читання зменшує стрес

Британські вчені довели, що читання заспокоює краще, ніж прослуховування музики, прогулянка чи чашка гарячого чаю. Для того, аби зменшити стрес на 68% достатньо лише шести хвилин зосередженого читання.

Книги тренують мозок

Регулярне читання покращує пам’ять, розвиває логіку та збагачує уяву.

Тож День читання книг запрошує взяти книжку, і почати читати сьогодні і кожного дня хвилин 10 -15.

Читайте-це модно і корисно! Бажаю кожному захопливого читання!


Вітаю всю читацьку родину з початком 

2022 - 2023 навчальним роком!

Так швидко плине час, для всіх нас він є нелегким. Але моменти радості та успіху мабуть у кожного є. Так і для мене цей момент був коли ми разом зустрічалися в медіатеці. Книга - бібліотекар - читач - це нерозривний ланцюжок, який пов'язує всіх нас. Не може існувати медіатека без книги, а книга без читача. З книгою пов'язане наше життя, з нею ми працюємо і відпочиваємо. Тож у добру путь незвіданими дорогами Країни Знань.

Всім бажаю миру, натхнення та успіхів!

                                                    Бібліотекар Гринь А.А.


Щорічно 9 серпня у світі відзначають день книголюбів. Свято зародилось у США і майже одразу набуло чималої популярності, і в результаті набуло статусу всесвітнього.

Це свято відзначають письменники, поети, літератори та видавці, друкарні і книжкові магазини, ну і, звичайно, читачі – ті люди, для яких книга і створюється.

Саме читачеві присвячений Всесвітній день книголюбів. Любов до читання у кожного своя, проте чи знайдеться річ у світі, яка буде наповнена такою ж магією, як книга? Читання – свого роду таїнство, адже кожна книга – загадка, зрозуміти яку можна лише після прочитання. В одній книзі кожен знайде свій сенс, і це створює своєрідну пелену таємничості. Прочитання книг – це інвестиція у розвиток своєї особистості, свого характеру та кругозору, тому прекрасно, коли хобі у людини – читання. Читайте і не втрачайте задоволення від читання.

Бажаю книголюбам і тим які ще не вважаються такими, побільше цікавих книжок і захоплюючих пригод!


300-РІЧЧЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ

  Відповідно до Постанови ВР України від 04.11.2020 року № 973-IX в Україні планується відзначення 300-річчя з дня народження видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога Григорія Сковороди (3 грудня 1722 - 9 листопада 1794; див. Постанову ВРУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/973-IX#Text).

Розпочинаємо роботу з планування щодо відзначення цієї знаменної дати, підготовки матеріалів, заходів, присвячених Григорію Сковороді. 

Час читати

08 лютого учні 3 класу ( класний керівник Безсмертна Л.І.) взяли участь у акції "Читаємо казки В.О.Сухомлинського", яка проводиться в рамках святкування Всесвітнього дня читання вголос. 

    8 лютого, у Всесвітній день безпечного Інтернету, до медіатеки на "Подорож безпечним Інтернетом " завітали учні 2 та 3 класів.

  Які існують ризики перебування в глобальній мережі? Чому малюків так приваблює Інтернет? Як вберегти дитину від небезпеки кіберпростору? Про все це говорилось в режимі спілкування. Разом створювали власну інформаційну мережу, як приклад всесвітньої. Отримали поради від мультяшних героїв мультсеріалу "Фіксики".

Щоб повноцінно орієнтуватись у віртуальному просторі, дітям треба вчити та дотримуватись основних правил безпеки в мережі.

Така обізнаність — запорука безпеки дитини як в реальному світі, так і у віртуальному просторі.

Час читати

2 лютого читачі медіатеки взяли участь у флешмобі присвяченому Всесвітньому дню читання вголос. Це свято нагадує дітям та дорослим про радість читання, про те, що читати для когось це задоволення, насолода, щастя...

Увага! Розпочалась Всеукраїнська акція "Читаємо казки В.О.Сухомлинського", до Всесвітнього дня читання вголос!

У 2022 році Всесвітній день читання вголос відзначається 2 лютого.

Державна науково-педагогічна бібліотека імені В. О. Сухомлинського НАПН України спільно з Всеукраїнською асоціацією Василя Сухомлинського оголошують Всеукраїнську мережеву бібліотечну акцію "Читаємо казки В. О. Сухомлинського".

Долучайтесь до творчості видатного українського педагога і письменника В.О.Сухомлинського та станьте активними учасниками акції.

З умовами участі можна ознайомитись за посиланням:

https://shortest.link/2Kbs

Бажаю успіхів!

"Крути: Трагедія та Подвиг"

28 січня проведено години пам'яті для учнів 9,10 та 11 класів з нагоди пам'ятної трагедії, яка сталася 104 роки тому на Чернігівщині біля невеличної станції Крути.  Що сталося під Крутами? Хто були ті юні патріоти? Про все це страшокласники почули і побачили з відео хвилюючі кадри нерівного бою, де молоді хлопці протистояли обзроєній та багаточисельній армії більшовиків, які наступали на Київ. Всі вони загинули в тому нерівному бою, але подвиг українських юнаків, що своєю кров'ю окропили землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії, як символ національної честі, як символ нескореного духу української нації. Мабуть нікого з присутніх не залишив байдужим відеоспомин про герої Крут. Нехай пам'ять про них буде вічною, нехай їх подвиг буде для майбутніх поколінь прикладом, як треба любити свою Батьківщину! 

#Ми_це_Україна!

З нагоди Дня Соборності України учні 4 класу взяли участь у поетичному флешмобі "Ми- це Україна!"

1 лютого - Всесвітній день читання вголос (це день, присвячений силі грамотності та тієї радості, яка виникає, коли ми розповідаємо вголос історії в сім'ї, класі і суспільстві. Свято започатковане некомерційною організацією LitWorld і спонсорується Scholastic 

Ми діти твої, Україно!

Напередодні свята, яке важливе для свіх українців - Дня Соборності України, учні 4 класу (класний керівник Русанова Людмила Вікторівна) стали учасниками заходів, а саме: години спілкування "Моя Україна - єдина країна!" та літературної години "Чи на світі є країна ще миліша за наш край?". Метою заходів було: поглиблення знань учнів про Україну; розвиток пізнавальної активності до історії своєї держави; формування усвідомлення учнями себе як частини великого українського народу; виховання в учнів любові до рідного краю, гордості за свою країну; виховання патріотичних почуттів та поваги до державних символів.

"У нашій рідній мові чарівні є слова..."

Вихованці групи подовженого дня 11 січня завітали до медіатеки на літературну годину. Читання казки, віршів та оповідань про чемність, гра-побажання «Ввічливі слова», гра роздум «Кому і за що ми можемо сказати «Спасибі», мультфільми про вдячність і доброту. Малята залюбки здійснили мандрівку Країною щирості, теплоти і позитивних емоцій.

Чарівне слово "Дякую"

11 січня учні 4 класу (класний керівник Русанова Л.В.) завітали до медіатеки на годину спілкування присвячену Всесвітньому дню "Дякую". Спілкуючись, діти поглибили свої знання про розуміння вдячності, як важливу людську чесноту, дізналися про історію і традиції цього дня, про магічні властивості слова, виконали колективну роботу. А на завершення отримали декілька порад, а саме: дякувати треба всім і кожному, за все і якомога частіше; не соромитись дякувати; навчитесь дякувати людям, тож почнуть дякувати і вам!

15 грудня до шкільної медіатеки завітали вихованці групи подовженого дня (керівник Пазинич А.О.) на бібліо - чаювання. А привід - Міжнародний день чаю (15 грудня).

У теплій, затишній, довірливій обстановці звучали вірші, легенди про чай. Діти дізналися історію виникнення ароматного напою, азнайомились з традиціями чаювання у різних країнах, дізнались цікаві фактами про чай. Чудовим доповненням до спілкування був перегляд презентації, яка познайомила дітлахів з культурою та чайним мистецтвом. Аромат тонізуючого чаю зігрівав , а спілкування збагачувало інформацією про день чаю. Заряд позитивних емоцій від спілкування отриммали всі присутні у дружньому колі. Окрім чаю діти насолодилися зимовими книжками. Бібліо - чаювання вдалося на славу.

З 13 по 19 грудня 2021 р. в Україні вперше відбудеться Національний тиждень читання. Це буде особливий час, коли читачі, письменники, видавці, бібліотекарі, книгарі об’єднаються навколо книги та читання.

Тиждень пройде під егідою Українського інституту книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Партнерами події є ВГО Українська бібліотечна асоціація й Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.


Зимова казка йде у гості!

Зимовий час - чудова, чарівна пора. Наші читачі люблять Зиму не тільки через свята, а й тому що все довкола схоже на казку. Хоча за вікном погода зовсім не зимова, учні молодших класів, трішки попрацювавши ножицями та папером, створили сніжну атмосферу в шкільній медіатеці.

Цьогоріч Зима зовсім не поспішає вступати у свої володіння. Гадаю, що зимові розваги - це все ще попереду, а зараз, зимовий настрій для читачів створюють книги. У добірці книжок - справжня сніжна Зима, чарівні історії, вірші й казки, пісні й колядки - усе те, що складає зимовий настрій.

Тож, запрошуємо читачів на гостину до літературних героїв сніжних історій, чарівних казок!

"Ніхто не забутий, ніщо не забуто..."

26 листопада виповнюється 78 років з дня визволення сіл Розумівка та Нижня Хортиця. Багато років минуло, та не загоїлись рани. Ветерани війни... Летять і летять роки. Летять мов журавлині ключі, в далекий вирій. Люди говорять, що душі загиблих солдат прилітають до того краю де загинули...

"Тієї далекої ночі з 25 на 26 листопада 185-й гвардійський пол під командуванням гвардії підполковника С.М. Вільховського з великими втратами захопив плацдарм на правому березі Дніпра і вийшов на рубіж Розумівка - балка - Ярок, створивши всі умови для переправи головних сил 6-ї армії генерал - лейтенанта І.Т.Шлеміна..." - із спогадів Володимира Янчукова, ветерана, учасника форсування Дніпра.

Без минулого не може бути майбутнього. Прийдешні покоління з гордістю згадують великий подвиг.

Пам'ять про героїв - визволителів не вмре ніколи!

Не забудь!

25  та 26 листопада учні 3 та 4 класів завітали до медіатеки на голосні читання "Зернятка надії", присвячені трагічним подіям Голодому. Протягом уроку діти мали можливість послухати казку та повість із збірки "Зернятка надії", автори якої вводять маленького читача у країну звичних для нього казкових героїв, і діти прагнуть скористатися позитивним досвідом персонажів і віднайти свої власні життєві стратегії.

Видання має на меті дати дитині надію на майбутнє, застерегти, допомогти усвідомити свою причетність до сильної нації, яка вижила попри тяжкі випробування минувшини.

Пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано кривавим і чорним. Найтрагічнішою сторінкою історії нашого народу є Голодомор 1932-1933 років. Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо діти та молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Пам'ятай! 27 листопада о 16.00 годині долучись до акції "Запали Свічку пам'яті!"

"Врятує світ краса, давно так говорили. Тепер врятує світ лиш доброта..."

Привчати дітей до вічних цінностей - доброти, співчуття, любові до людей до природи - треба змалечку. І велику роль при цьому відіграють книги. Саме книги, які дарують дитині хвилини добра, любові, терпіння та милосердя.

Шкільний бібліотекар Гринь А.А. завітала до учнів 4 класу (класний керівник Русанова Л.В.) на годину спілкування, скрізною темою якої було виховання у дітей доброти за допомогою літератури. Саме книги великого педагога Василя Сухомлинського прищеплюють кожній дитині найкращі людські якості: доброту, людяність, любов до батьків, до рідної землі.

Під час зустрічі діти були не тільки слухачами, а й приймали активну участь в творчих завданнях та добрих справах.

Тож кожен запам'ятав такі прості слова: "Добро починається з тебе!"

Що за диво - наша мова

9 листопада учні початкової школи долучилися до заходів присвячених Дню української мови та писемності. Діти мали змогу дізнатися про витоки нашої мови, походження та її розвиток. В цей особливий день діти прийшли у вишиванках, що довели повагу до традицій та звичаїв українського народу.

Спільна творча робота (оформлення святкового плакату) об'єднала учнів, які весело та жваво виконували свою роботу.

Дякуючи класним керівникам 3 і 4 класів Безсмертній Л.І та Русановій Л.В., які протягом дня доводили учням, що українська мова-неоціненний скарб, а тому кожен має знати, берегти і примножувати рідну мову.

Бережімо і плекаймо рідну мову, адже саме вона є джерелом народної пам’яті, що з’єднує минулі та прийдешні покоління, безцінною спадщиною, яка бережливо передається з роду в рід.


Відкрити для себе красу рідного краю пропонує учениця 7 класу Сеньків Вікторія. Дівчина спонукає до збереження природи рідного краю. 

Учні 6 класу здійснили подорож до місцевого краєзнавчого музею "І оживає історія мого краю" 

Учні 3 класу досліджували істрію розвитку освіти с.Розумівка 

Немає в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі на якій зросла.

Відеоогляд "Яскраві таланти на небосхилі Розумівки" ч.1 ознайомить з талановитими людьми рідного краю, які своїм талантом прославляють рідний край.

В рамках Місячника "Безпека дорожнього руху" в шкільній медіатеці відбулась година спілкування "Твій друг - безпечний рух" з найменшими учнями закладу - першокласниками. Діти закріпили знання про правила дорожнього руху, безпечну поведінку на вулиці, навчилися використовувати набуті знання під час гри. Герої дитячих книг допомагали дітям краще запам'ятати, як саме треба поводитись на дорозі та які дорожні знаки допомагають пішоходам. Саме подібні профілактичні заходи з правил дорожнього руху повинні стати надійним провідником у дитячому, часом небезпечному, але цікавому житті. 

З вересня  повторюємо правила користування книгами!


Знайомство з "книжковою скарбницею"

2 вересня учні 1 класу (керівник Буланенко Н.А.) вперше відвідали шкільну медіатеку. Бібліотекарка розповіла малечі про медіатеку, хто працює в ній, хто такі читачі, ознайомила з правилами користування медіатекою. Діти мали змогу самостійно подивитися та взяти до рук книгу яка сподобалась. Це тільки перше знайомство, та попереду ще багато зустрічей та цікаво проведениго часу разом з книгами чекають на першокласників.

З нагоди Дня Державного Прапора України та 30-ї річниці незалежності України  в медіатеці організовано для  читачів книжкову виставку "Моя Україна  - єдина країна" , інформаційні куточки та полиці  матеріали яких висвітлюють тривалий шлях, пройдений нашою державою та розвитку України. Представлена література розкриває історію появи українського національного прапора, його використання в Україні у різні історичні періоди, ставлення до державної символіки в наш час. Користувачі медіатеки мають можливість ознайомитися з легендарною історією рідної Батьківщини, її мальовничими краєвидами, видатними українцями. 

 Для кожного громадянина України День Незалежності насамперед має бути днем міркувань про долю своєї Батьківщини й представлена література стане в нагоді кожному хто завітає до шкільної медіатеки. 

Творці слов'янського письма

24 травня - день слов'янської писемності і культури.

Писемність, мова – то є душа кожної нації, її найцінніший скарб. У мові – наша давня й нова культура, ознака нашого національного визнання. Що ж для кожного з нас значить рідна мова, слова, які ми чуємо, що можемо написати і прочитати? Дуже багато! Без цієї мови, без букв не було б нашої нації – українського народу, не було б ні історії, жодної великої дати, жодного великого імені.

Тож, учні 4 класу з класним керівником Походєєвою Наталією Вікторівною, завітали до шкільної медіатеки та здійснили віртуальну подорож у минулі часи. Дізнались про слов'янських просвітителів Кирила та Мефодія, досліджували як виникла писемність, як виникла наша рідна українська мова.


"Ой, яка ж ти гарна, сорочко вишивана"

20 травня учні - читачі 1-4 класів підтримали святкування Дня вишиванки та читали вірші. Дякую класним керівникам та батькам за підготовку та підтримку дітей.

Пізнавай більше про Європу!

Учні 1 класу віртуально подорожували Європейськими країнами.

Другокласники досліджували які товари з України відправляють за кордон, та які товари з інших країн українці мають вдома . 

Учні третього класу стали учасниками інформаційної години "Ми - українці. Ми - європейці." Складали портрет українця та українки - європейців. 

Учні 4 класу завітали до шкільної медіатеки на годину спілкування "Знай про Європу більше!" Знайомились з літературою про Європу та Європейський Союз та із задоволенням працювали в групах, виконували цікаві завдання.

Книга - джерело знань

Семикласники із задоволенням взяли участь у запропонованому заході, який проведено в рамках Тижня дитячого читання. Змагалося три команди: "Кобзарі" (командир Яндола А.) посіли почесне 2 м., "Книголюби" (командир Старченко М.) та "Книжкове бюро"(командир Якименко Ю.) - 1 м. Діти доволі швидко та якісно справилися із завданнями фотоквесту (і це зрозуміло: за лютий-березень учні взяли участь у трьох фотоквестах).

Тож варто пам'ятати про книгу, яка дарує нам моральне задоволення та істинні хвилини щастя.

Книжки читай - успіху досягай!

У перенасичений інформацією час Тиждень дитячого читання набуває особливого значення: допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою. Як свято - Тиждень дитячого читання із дуже давніми традиціями сьогодні не лише не втратило свого значення, але й набуло особливого змісту для кожного учасника. 7 квітня до медіатеки завітали учні 2 класу (класний керівник Безсмертна Л.І.) на літературну годину "Книга - джерело знань". Розмова велась про незвичайного друга, дуже мудрого, який розповідає цікаві пригоди, навчає добру, безпеці, веде до країни знань - це все про КНИГУ. Велике значення книги у житті людей, ніщо за своєю силою не може зрівнятися з книгою. Тож малеча зрозуміла що багато див приховано в книжках, які чекають на спілкування з ними.

З книгою подружишся - розуму наберешся

На уроках рідної мови учні 2 класу (вчитель Безсмертна Лариса Іванівна) в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання з lego - цеглинок складали прислів'я про книгу, конструювали речення, вивчали правила поводження з книгами в медіатеці з бібліотекарем Аллою Гринь.

Підсумком дня під гаслом "Книжки читай - успіху досягай" було виконання вправи "Асоціативний кущ" до слова "КНИГА", в якій діти записали своє ставлення, емоції і значення в їх житті до книги.

В книжку на згадку - зробимо закладку

6 квітня в шкільній медіатеці проведено для учнів групи подовжений дня майстер - клас по виготовленню книжкових закладок. Виготовлення незвичайної книжкової закладки - гарна ідея. Цікава творча робота сподобалась дітям. Під час виготовлення закладки бібліотекарем Аллою Гринь велася розмова про історію виготовлення закладок. Діти дізнались що зробили раніше - книгу чи закладку. Для чого потрібні закладки.

Діти з захоплень виготовляли та не тільки для своїх книжечок, а ще для найменших читачів - першокласників.

Подорож до Читай - міста

В рамках Тижня дитячої книги для найменших учнів школи 06 квітня проведено свято "Подорож до Читай - міста", яке малечі відчинило двері у чарівний світ книжок . Книги – це справжня духовна скарбниця людства, з книг ми дізнаємося багато цікавого і повчального. Саме на святі, першокласників було прийнято до дружньої читацької родини. Діти дізнались багато нового і цікавого про книгу, медіатеку, ознайомились з правилами бережливого читача та отримали пам'ятки і закладки для власного користування.

Сподіваюсь, що малята запам’ятають це свято на все життя, і воно стане початком подорожі у дивний світ книги.

17 березня учні 4 класу (класний керівник Походєєва Наталія Вікторівна) завітали до ековітальні на годину позакласного читання "А вже весна, а вже красна! Збережемо красу природи". 

Весна є джерелом натхнення для художників, композиторів, поетів та письменників, які писали про весну. До уваги дітей були представлені книжки тематичної полиці "Весна" . Бібліотекарка запропонувала учням доторкнутися до весняної пори крізь твори українських поетів та письменників.

Учні виконували завдання та спільно вирішували, що можна зробити для збереження природи рідного краю. Саме свідоме і бережливе ставлення кожної дитини до природи можливе тільки при наявності екологічної культури, екологічних знань, які повинні формуватись, починаючи з дитинства.

А підсумком зустрічі було складання сенкану до слова "Земля" та створення хмари слів "Земля".

                             Шевченківські дні

Поетичний флешмоб 

"Як би ти нас, Тарасе, чув!"

 1 клас

Поетичний флешмоб 

"Як би ти нас , Тарасе, чув!"

 2 клас

Поетичний флешмоб 

"Як би ти нас , Тарасе, чув!"

 3 клас

Поетичний флешмоб 

"Як би ти нас , Тарасе, чув!"

 4 клас

Слово як голос душі

3 березня, саме у Всесвітній день письменника, до медіатеки завітали юні читачі, учні 4 класу на літературну годину. Неможливо уявити сучасне життя дітей без літератури. Це - шкільні підручники, дитячі книжки, журнали, газети, електронні книги. Саме цікавинки про письменників та їх літературні рекорди сподобались дітям, та протягом зустрічі всі дійшли висновку, що професія письменника нелегка і заслуговує поваги. 

Лесине слово й сьогодні лунає: відеочитання

 (до 150 річчя від дня народження Лесі Українки)

Учениці 3 класу Татаренко Лідія, Машталяр Вікторія, Вдовіна Анна, Іванченко Маргарита, Моісеєнко Вікторія прочитали вірші Лесі Українки. Класний керівник Русанова Людмила Вікторівна змотивувала учнів вшанувати пам'ять великої поетеси озвучивши її поезії. 

Інтерактивний плакат "Ти себе Українкою звала" ознайомить всіх бажаючих зі сторінками життя Лариси Петрівни Косач (Лесі Українки). ЇЇ називали геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації.

Сподіваюсь, що ім'я Л.Українки буде жити вічно в душі наших читачів. 

Ти себе Українкою звала

25 лютого, в день народження Лесі Українки, учні 3 класу (класний керівник Русанова Л.В.) завітали на літературну годину до шкільної медіатеки. Бібліотекар Гринь А.А. запросила дітей умовно думкою полинути в ті далекі часи коли в сім'ї Косачів народилась синьоока білява дівчинка із душею гордою і ніжною, серцем лагідним і чистим, волею незламною, щоб поглибити свої знання про життєвий та творчий шлях Лариси Петрівни Косач (Лесі Українки). Для вшанування таланту будь-якого поету головне, щоб лунали його вірші. Тому всі із задоволенням слухали поезії у виконанні Єськова Нікіти та Іванченко Маргарити. Підсумком зустрічі було спільне виконання завдання - асоціативний кущ "Леся Українка - хто вона?"

Цей захід допоміг осягнути учням талант та силу Лесиного слова.


20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні. Щорічно ми вшановуємо подвиг учасників Революції Гідності та увічнюємо пам’ять Героїв Небесної Сотні. Згадуємо усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє, завдяки яким змінено хід історії нашої держави. У жалобі схилимо голови. Вони згасли як зорі.

Гіркі події в історії України не могли залишити байдужими учнів 9 та 10  класів (класний керівник Кириєнко С.І., Діденко І.М.), які завітали 18 і 19 лютого до медіатеки на годину пам'яті. Хвилиною мовчання вшанували героїв Небесної Сотні. Теперішні учні, молодь - майбутнє України, вони мають бути гідними своїх предків, любити рідну землю, берегти волю і незалежність України, поважати український народ і мелодійну рідну мову.


                                                         "Вічно живий голос!"

16 лютого учні 4 класу (класний керівник Походєєва Н.В.) завітали до медіатеки на чергове заняття позакласного читання на тему "Літературний світ Лесі Українки".

Метою зустрічі з дітьми було розширення знань про життя Лесі Українки, про дитинство поетеси, її ранньою творчістю; виховання почуттів гордості за велику силу Лесиного слова, його мелодійність.ЇЇ поезія свідчить про велику любов до рідної землі, вболівання за долю свого народу. Цей неоціненний дарунок передала поетеса у спадок майбутнім поколінням. 

Участь бібліотекаря Гринь А.А. в якості учасника мережевої акції "Вічно живий голос!" в рамках обласного інтернет - семінару, присвячена 150 річчю від дня народження Лесі Українки.

Умови участі: підготувати відеоролик із власним декламуванням поезії Лесі Українки та розмістити його на колективній віртуальній дошці "Вічно живий голос!".

Результат участі: відеоролик до поезії Лесі Українки "Сонет"


          Поезія Лесі Українки - це мелодія душі

Вже протягом 11 років у різних країнах світу відзначається Всесвітній день читання вголос. Учасники акції, присвячених цьому дню, обирають книжку на свій смак, знаходять зацікавлену аудиторію і просто читають вголос.

Цьогоріч Всесвітній день читання вголос припадає на середу 5-го лютого. Зважаючи на те, що учні нашої школи приєдналися до цієї події, робимо висновок, що читачі відкривають для себе не тільки нові книжки, вивчають нові слова та дізнаються чимало нової корисної інформації, а й розвивають навички спостереження, слухання та говоріння.

Тож, шановні читачі, читайте більше книжок, і ви отримаєте шанс відкрити для себе нові ідеї та цілі світи, про існування яких ви навіть не здогадувалися.

Дякую всі учасникам голосних читань!

Безпечний Інтернет

08 лютого учні 3 класу (класний керівник Русанова Л.В.) завітали до шкільної медіатеки та разом подорожували безпечним Інтернетом. Досліджували позитивні і негативні наслідки Інтернету та засвоїли правила безпеки.

Для сучасних дітей Інтернет — інша планета, на якій вони відчувають себе комфортно і вільно. Але, як і весь реальний світ, Мережа може бути небезпечна. Тому, перед тим як виходити в Інтернет самостійно, кожному слід дотримуватися безпечних правил.

       Найменші учні долучились до участі в тематичних заходах та 05 лютого завітали до медіатеки на годину спілкування "Подорож безпечним Інтернетом". В ігровій формі проведено спілкування з дітьми та навчання безпечних правил, які направлені на розширення, поглиблення знань про безпечний Інтернет та сприянню обізнаності учнів про небезпеку, яка існує в Інтернеті. 

До Всесвітнього дня безпечного Інтернету. 

Учні 2 класу, завітали до шкільної медіатеки на годину спілкування з метою дослідити позитивні та негативні сторони Інтернету, засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті. Діти спілкувалися, дивились відео, слухали казки про Інтернет, грали в гру "Плутанина". Отримані дітлахами знання стануть у нагоді. Адже кожному необхідно навчитись користуватися Інтернетом із розумом. 

Запрошуємо до участі в мережевій акції

До уваги педагогічної і бібліотечної спільноти, всіх інтернет-читачів!

До 150-річчя від дня народження видатної української письменниці, найвідомішої жінки давньої та сучасної України Лесі Українки оголошується проведення мережевої акції "Вічно живий голос!".

Термін проведення: з 1 по 28 лютого 2021 року на платформі ЗапоВікі. Акція "Вічно живий голос!" — ЗапоВики (ciit.zp.ua)

Організатор акції: Комунальний заклад "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР

Координатор: Людмила Крижко, методист КЗ "ЗОІППО" ЗОР

Якщо твори Лесі Українки знаходять відгук у вашій душі, тоді ця акція для ВАС!

ЗАПРОШУЄМО ДО АКТИВНОЇ УЧАСТІ!!!

В медіатеці до Дня пам'яті Крут оформлено книжкову полицю 

"Пам'ятайте героїв Крут!"

   "Живи, Україно, живи для краси, для сили, для правди, для волі!.."   (О.Олесь)

Щороку в 22 січня відзначається День соборності України – одне зі знакових свят українського державотворення після Дня незалежності. Саме цього дня у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

День соборності України – свято, яке символізує єдність українських земель. Це одне із найважливіших свят нашої країни, адже цього дня відзначається і День соборності, і перше проголошення незалежності України.

 Година державності «Живи, Україно!» підготовлена з метою поглиблення знань про історію виникнення Соборності України, виховання у підростаючого покоління патріотичних почуттів, поваги до державних свят, а також викликати інтерес до вивчення історії України та запрошення до мандрівки книжковими сторінками, які розкажуть про різні куточки нашої України. Нехай мандрівка сторінками книг стане першим кроком до пізнання рідної землі, її історії та сьогодення 

Щоб жити , я маю знати!

З метою привернення уваги учнів до проблеми дорожньо - транспортного травматизму, повторення та суворого дотримання Правил дорожнього руху та інших правил безпечного життя, для учнів 2,3 та 4  класів проведено в медіатеці годину спілкування "Будь пильним, уважним завжди на дорозі!" Вивчення та постійне повторення правил безпеки допоможуть кожному уникнути неприємностей, які можуть трапитись на вулиці, а іноді й врятувати життя. Тож сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент безпечного життя дітей. На зустріч з учнями завітали учасники шкільного гуртка "Юні інспектори дорожнього руху" (керівник Паливода Ю.С.), які навчали учнів безпечним правилам поводження в побуті.

Цікаві конкурси, перегляди відео були закріпленням знань дітей про безпеку на дорозі. Адже у кожного дорога до школи та в зворотньому напрямку, іноді буває небезпечною. Тому треба завжди бути уважним. Бережи своє життя!

"Ціна життя - п'ять колосків"

Протягом тижня в шкільній медіатеці для учнів молодших класів було проведено зустрічі з елементами голоснихї читань. А тема була сумною - трагічна сторінка нашої історії "Голодомор 1932-1933 рр."А читали та обговорювали оповідання із збірки "Зернятко надії: дітям про Голодомор", яка створена Спілкою української Молоді, журналом "Крилаті",письменниками з України та діаспори. "Зернятко надії" - це спроба допомогти дорослим провести дитину через ті страшні часи. Це твори - прозові та поетичні - які допомагають дітям дізнатися про Голодомор та усвідомити свою причетність до сильної нації, яка вижила попри тяжкі випробування минувщини.


Групою читачів - дослідників з 7,8 класів та бібліотекарем було створено відео проект "Навіки в пам'яті людській", який присвячений вшануванню героїв визволителів сіл Розумівка та Нижня Хортиця. Матеріали збирались з газет, довідників, Інтернету та з місцевого музею.

За зібраними матеріалами створено відео презентацію.

Незабудка пам'яті

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. З нагоди цієї сумної дати протягом тижня буде проведено тематичні години, голосні читання щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору, і до заходів ми готуємося заздалегідь. Так учні гпд стали учасниками творчої роботи і виготовляли маленькі квіточки - незабудки.

21 листопада - День Гідності та Свободи

Україна - територія гідності і свободи. Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004 і 2013 роках. Це було важке випробування для нашої країни, але українці довели свою любов до країни, честь і мужність. Україна потрібно пишатися і просто неможливо не любити! Єдність і свобода роблять нас гідними дітьми нашої країни. 

Тематична полиця, яка оформлена в шкільній медіатеці для учнівської молоді - "Шляхами подвигу і слави" знайомить з  матеріалами  до визначної дати в історії України. 

Протягом жовтня місяця в школі проходив сьомий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів». Проведені тематичні заходи подарували своїм  відвідувачам хвилини радості спілкування з книгою і творче натхнення.

Свої творчі здібності читачі змогли продемонструвати взявши участь у конкурсах, як то: малюнка «Осінь - чарівниця», "Природа очима дітей"; фотоконкурса «Екологічний портрет рідного краю», відео - поезії, від талановитих дітей  - Книга надихає  на творчість - "Осінь", екомайстерні. 

Різноманітні екологічні години, подорожі, вікторини, конкурси,  книжкові виставки  та багато – багато іншого, що поєднувало кожного читача медіатеки з таким величним та безцінним скарбом, як книга. Місячник  відлунав… Але сподіваюсь що години проведені в медіатеці залишили вагомий слід у душах юних читачів і в майбутньому відгукнеться результатами в збереженні природи рідного краю, України. Дякую за участь читачам та батькам, які долучались до конкурсів та допомагали своїм дітям.

Місячник шкільної бібліотеки завершено, але робота з екологічного виховання читачів продовжується. Медіатека школи щоденно відчиняє свої двері для читачів і гостинно запрошує всіх на зустріч з її величністю - Книгою!