Безпечний Інтернет

Чим небезпечний інтернет для дітей?

За результатами досліджень соціологів основна маса батьків не уявляють, чим займається їх неповнолітня дитина в інтернеті , які сайти відвідує, на яких чатах спілкується. Щоб інтернет був безпечний для дітей,  вони повинні уявляти, які небезпеки підстерігають їх в інтернеті :

Як убезпечити інтернет? Поради дітям, батькам:

Правила Інтернет-безпеки та Інтернет-етики

ДЛЯ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ

 1.Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу) без дозволу батьків.

2. Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно.  Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.

3.Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.

4.Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.

5.Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.

6.Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.

7.Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.

8.Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.

9.Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.

10.Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Поради з безпеки для батьків

1.Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні. 

2.Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.

3.Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.

4.Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю. 

5.Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.

6.Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.

7.Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права. 

8.Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров'я та сексуальність.

9.Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.

10.Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.

11.Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.

12.Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.

Безпека в Інтернеті 

Учням 4 класу проведено виховну годину (січень 2024 р.) Безпека в Інтернеті сьогодні не менш важлива, ніж особиста. Якщо не будете обережні, про ваші секрети може дізнатися увесь світ...

Разом до безпечного Інтернету

Для покоління 2000 - х , народжених у цифровій ері, інтернет - це щось буденне, але кожному треба навчитись безпечно долати простори Всесвітньої мережі.

Запрошую  до відеомандрівки сторінками книг, які навчають безпеці в Інтернеті. Саме герої книг допоможуть читачу, не загубитися онлайн. Тож, рушай сміливо, та будуй здоровий зв’язок з віртуальним світом!

                    Бібліотекар Гринь А.А.

«Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тебе»

Освітній портал "Не ведись"

Поради психолога щодо безпеки в інтернеті

Запрошуємо вас перейти за посиланням на блог психолога нашого навчального закладу і ознайомитись з поглядом спеціаліста в сфері ментального здоров'я щодо безпечної поведінки і інтернеті.