Новини

Вітаємо переможців обласного фестивалю "Моральний вчинок" 2023/2024 навчального року:

Бажаємо нових здобутків та перемог!


#Тиждень_безпеки_дорожнього_руху_2024

17 травня з працівниками освітнього закладу проведено практичні навчання домедичної допомоги "Знаю, вмію, врятую".

Кожна людина почуває себе у безпеці, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації.  


#Сокіл_Джура

          Команда  Розумівської гімназії "Темп" взяла участь у ІІ (обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). Протягом Гри наш рій «Воїни нового племені імені Юрія Дьячкова» виборював право на перемогу в творчих та інтелектуальних конкурсах, а саме:

Сьогодні вже підведено підсумки і наша команда показала добрі результати, виборовши призові місця у чотирьох з п'яти випробувань. У своїй віковій групі отримали IV загальне місце. Хочеться відзначити учнів, які представляли нашу гімназію та їхнього керівника: 5 клас – Москаленко Богдан, 6 клас – Чубарь Макар, 7 клас – Федченок Микола, Захарченко Надія, Подтепа Софія, Кизименко Олексій, Мясніков Потап, 8 клас – Лисенко Юрій, керівник гуртка Буката Ксенія Петрівна. Також виносимо подяку педагогам, що взяли активну участь у підготовці юних джур: вчитель історії Діденко Інна Миколаївна, медична сестра Старчик Раїса Дмитрівна, монтаж відео Буланенко Надія Андріївна.

  Джура - це не лише гра! Але це ще й купа емоцій, переживань, зусиль, які  учасники пережили разом і готові до нових звершень та перемог у наступному навчальному році!!!

https://youtu.be/fiMMeAqebSg?feature=shared 

https://youtu.be/VMFLxf-F6ik 

https://youtu.be/wSdM4FqbBAk 


Вітаємо переможців Міжрегіонального фестивалю ораторськогшо мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив", а саме:

Любов до слово єднає та надихає кожного на творчі успіхи. Тож бажаємо нашим переможцям надалі удосконалювати свій ораторський талант та здібності, віри у власні сили і невичерпного натхнення!


11 квітня під головуванням голови Запорізької ОДА Івана Федорова в просторі "НЕЗЛАМНИЙ ТИТАН" відбулося урочисте нагородження переможців XV Міжнародної виставки "Сучасні заклади освіти-2024".

Досвід впровадження цифрових технологій Розумівської гімназії «Темп» під час дистанційного навчання «Методичні акценти застосування сучасних цифрових технологій та інструментів в освітньому процесі під час дистанційного навчання для підвищення якості освіти» (автори Холод М.В., Кисла Л.А., Бібік І.В.) було представлено на ХУ Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» в номінації «Упровадження сучасних цифрових технологій, проєктів і програм для підвищення якості освіти» .

Робота нагороджена Срібною медаллю.

Також гімназія нагороджена Дипломом за презентацію досягнень, активну участь і значний внесок у розвиток сфери освіти й науки України.

Автори досвіду Холод М.В., Кисла Л.А., Бібік І.В. отримали іменні Сертифікати автора за перемогу в конкурсі з тематичної номінації. «Упровадження сучасних цифрових технологій, проєктів і програм для підвищення якості освіти».


Вітаємо переможців обласного етапу Міжнародного конкурсу еколого - валеологічної спрямованості на тему "Квітка буття!", в номінації «Екологічна сумка з мотивами природних об’єктів – Квітки буття»:

Учасники презентували екосумки, торбинки, як альтернативу поліетиленовим пакетам. Загальною ідеєю виробів було привернення уваги до екологічно чистих матеріалів, які не створюють проблем утилізації.


Вітаємо з перемогою педагогів Розумівської гімназії "Темп" Холод Марину Василівну, Кислу Людмилу Анатоліївну, Бібік Ірину Вячеславівну, які брали участь у XV Міжнародної виставки «СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ – 2024» у номінація «Упровадження сучасних цифрових технологій, проєктів і програм для підвищення якості освіти і освітньої діяльності» та нагороджені срібною медаллю!

Ми пишаємося нашими творчими педагогами. Успіхів вам, натхнення, творчості і позитиву кожен день!


#10роківНГУ #НГУ

26 березня ми вшановуємо усіх військових, які у лавах Національної гвардії України служать справі зміцнення oбoрoнoздатнoсті та підвищення безпеки нашої держави. У пам’яті сьогоднішніх і майбутніх нащадків назавжди збережуться пoдвиги багатьoх пoкoлінь вoїнів-захисників, їх безмежна відданість і любoв дo ріднoї землі, мужність та герoїзм.


10 років з Дня створення Національної гвардії України

Народжені війною, щоб перемагати!

Вже десятиріччя, з того самого часу як росія підло посягнула на кордони нашої держави, воїни Нацгвардії незламно стоять на захисті нашої країни, проводять блискучі бойові операції і ризикують життям задля того, щоб над нашими містами та селами майорів синьо-жовтий стяг.

Відчайдушні. Сміливі. Згуртовані військовим братерством.  Ви – наші герої, наша гордість, наша надія і віра. Ви – гідні нащадки славетного запорозького козацтва.

Низький уклін! Слава Україні! Героям слава!

Хай бог береже наших захисників та захисниць.


#НГУ

Непоборна сила - ГВАРДІЯ!

З першої хвилини повномасштабного вторгнення гвардійці одними з перших зустріли ворогів на різних напрямках вторгнення й стали тією силою, яка доповнила ядро оборони України.

Дякуємо Вам, наші воїни світла, за мужність і відвагу, за щиру відданість рідній державі. Нехай кожну Вашу родину береже Господь Бог, захищає Вас від ворожої кулі. Ми віримо, що завдяки вашій стійкості, ми здобудемо Перемогу! Слава і шана воїнам Національній гвардії України


#10роківНГУ

Ти – воїн Нацгвардії сміливий,

Рішучий, сильний, умілий,

Тобою пишається Україна,

Тобі довіряє вона!

Щороку 26 березня своє професійне свято відзначає особливе військове формування – Національна гвардія України. До складу цього формування відносяться бригади та полки оперативного призначення та охорони громадського призначення, полки охорони важливих державних об’єктів та інші підрозділи.

ДЕНЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ В ІСТОРІЇ

Національна гвардія у складний для України час в перших рядах відстоює незалежність, територіальну цілісність та недоторканість України. Перед Нацгвардією завжди стоять найскладніші й надважкі завдання, тож внесок кожного гвардійця в наближення Перемоги над російським агресором – безцінний.

Пишаємося й віддаємо шану тим воїнам, які сьогодні протистоять ворогу на передовій.

Ми також низько схиляємо голови перед тими, хто поклав свої життя за волю і незалежність свого народу.

Слава Україні! Героям слава!


Вітаємо переможців першого (територіального) етапу Міжрегіонального фестивалю ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив, які посіли призове І місце, а саме:

- І місце – Арутюнян Карина (керівник Чуб-Колісник О.О.), в номінації "Мова - жива схованка людського духу", 4 клас;

-І місце – Іванченко Маргарита (керівник Куріхін А.А.), в номінації "Немає нічого сильнішого за слово", 6 клас;

-І місце – Гінжул Євгенія (керівник Назаренко С.П.), в номінації "Слово є вчинок", 11 клас

Відеороботи учасників направлено на ІІ (обласний) етап Фестивалю. Бажаємо перемоги!

Конкурсні роботи учасників можна переглянути за посиланням:

www.youtube.com/watch?v=pxNyFoYBos8 

www.youtube.com/watch?v=AvoYaz_XIyo 

https://www.youtube.com/watch?v=OCiLYUg4UZ0 

Стартувала реєстрація на НМТ-2024

Відсьогодні розпочинається реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ). Вона триватиме до 11 квітня включно.

Для реєстрації вступникам потрібно:

самостійно створити персональний кабінет на сайті УЦОЯО: https://my.testportal.gov.ua/registration/nmt

зазначити реєстраційні дані;

завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;

надіслати внесену інформацію та копії документів на оброблення до регіонального центру оцінювання якості освіти;

чекати повідомлення про успішну реєстрацію.

Цьогоріч реєстрація відбувається безпаперово. Більше деталей про процедуру розповідають наші колеги з Український центр оцінювання якості освіти: https://testportal.gov.ua/protsedura-reyestratsiyi-na-nmt/

Успіхів

#вступ2024


Колектив гімназії, вся шкільна родина вітають ученицю 9 класу СЕНЬКІВ Вікторію та вчителя української мови та літератури КУРІХІНА Артема Андрійовича з перемогою -  ІІІ місце на Всеукраїнському краєзнавчому  конкурсі "ОТ ДЕ, ЛЮДЕ, НАША СЛАВА,  СЛАВА УКРАЇНИ!".

Ми пишаємося нашими творчими учнями та педагогами. Бажаємо нових здобутків та перемог!!!


В середині лютого завершився обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості», який в цьому році проходить у 20-те. В ньому взяло участь 9 керівників гуртків, які змагалися в 5-х номінаціях згідно з 5 напрямами творчої діяльності.

Колектив гімназії вітає вчителя української мови та літератури, керівника гуртка "Юний журналіст" КУРІХІНА Артема Андрійовича - лауреата обласного етапу конкурсу.

Бажаємо нових досягнень та перемог.


Вітаємо учасників обласного етапу Всеукраїнського конкурсу - захисту науково - дослідницьких робіт при Малій Академії Наук України, наукового відділення математики, які зайняли призові місця, а саме:

ІІІ місце - Сеньків Вікторію, ученицю 9 класу (керівник Журавель Н.М.)

ІУ місце - Кизименка Олексія, учня 9 класу (керівник Холод М.В.)

Дякуємо учням та педагогам - керівникам Холод Марині Василівні та Журавель Наталі Михайлівні, які в умовах складних воєнних викликів сьогодення провадять наукові дослідження і популяризують математичну науку.


28 лютого проведено онлайн засідання педради за чергою денною:

1.Про стан роботи педагогічного колективу закладу освіти над проблемою "Підвищення рівня професійної компетентності педагога як необхідна умова всебічного розвитку учнів та формування ключових компетентностей успішної особистості випускника Нової української школи".

Доповідачі: заступник директора з НВР, керівники ШМО, педагоги, що атестуються.

2. Різне.

Сучасна школа потребує сучасного педагога. Яким він має бути? Компетентним, оптимістичним, гуманним, інтелігентним, креативним, творчим – таким має бути педагог теперішнього і майбутнього.

Письменниця Лідія Гінзбург писала: «Високий професіоналізм – творчість, що стала професією».

Саме, постійна робота кожного педагога над підвищенням рівня своїх професійних компетентностей є критично важливим для успішного розвитку учнів та формування ключових компетентностей у випускників Нової української школи.


З 13 по 25 січня 2024 р. відбувався третій (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвячений національно-визвольній боротьбі українського народу за свободу й незалежність та з нагоди відзначення 210-ої річниці від дня народження великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. Епіграфом до творчих робіт були слова Тараса Шевченка: «Смійся, лютий враже! Та не дуже, бо все гине, – Слава не поляже» («До Основ’яненка»).

Вітаємо переможця обасного етапу конкурсу ( ІІІ місце) ученицю 9 класу СЕНЬКІВ ВІКТОРІЮ та вчителя-наставника КУРІХІНА АРТЕМА АНДРІЙОВИЧА .

Бажаємо нових здобутків та перемог!


Заходи з енергозбереження

У всьому світі, питання енергозбереження стає дедалі актуальнішим. Це не лише економічна вигода для споживачів та зменшення навантаження на електричні мережі, а також, що надзвичайно важливо, збереження довкілля для наших нащадків. Енергозбереження передбачає не відмову від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії. Для того, щоб ефективніше економити електроенергію, слід знати, скільки споживають електроприлади:

1.    Кондиціонер – 2,2–3,37 кВт/год.

2.     Електрочайник – 2,2–2,4 кВт/год.

3.     Пилосос – 2 кВт/год.

4.     Бойлер – 1,5–2,5 кВт/год.

5.     Обігрівачі масляний та повітряний – 1,5–2 кВт/год.

6.     Праска – 1–2,4 кВт/год.

7.     Пральна машина – 0,8–1,14 кВт/год.

8.     Холодильник двокамерний – 0,77–0,90 кВт/год.

9.     Мікрохвильова піч – 0,7–1,5 кВт/год.

10.  Холодильник однокамерний – 0,10-0,40 кВт/год.

11.  Телевізор – 0,08-0,14 кВт/год.

12.  Електролампа на 100 Вт – 0,1 кВт/год.

13.  Комп’ютер – 0,065-0,45 кВт/год.

Ось кілька простих порад, дотримання яких дозволить використовувати електроенергію більш ефективно. Ці правила не складні, але слід пам’ятати, що для ефективності вимагають щоденного застосування.

1.     Використовуйте енергоефективну побутову техніку: 

– побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G;

– клас «А ++» – найбільш енергоощадний;

– придбавши побутову техніку класу «А» або «А+» Ви на 30-50% зменшите споживання  електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».

Приклад: холодильники класу «А» споживають в середньому 0,9 кВт год на добу, а класу «С» – близько 1,45 кВт год. Таким чином, придбавши холодильник класу «А» Ви зменшите споживання електричної енергії на рік на 200 кВт год і, як, результат,  економія Вашого бюджету.

2.     Економія на освітленні:

– встановивши у своєму помешканні енергозберігаючі лампи зменшується споживання електричної енергії. Енергоощадні лампи служать у 5-8 разів довше, ніж звичайні лампи розжарювання при споживанні електроенергії в 10 разів менше при забезпеченні аналогічної освітленості, тому затрати на придбання енергозберігаючих ламп окупляться менш, ніж за рік;

– встановивши світлорегулятори і датчики, які автоматично вмикають і вимикають освітлення при появі людини, зменшиться споживання електричної енергії.

3.     Правильно експлуатуйте холодильник: 

– не встановлюйте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів;

– не встановлюйте холодильник в місце, де є пряме сонячне проміння;

– не ставте в холодильник гарячу їжу;

– дотримуйтесь оптимального температурного режиму в приміщенні — 18-20 градусів (в приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії);

– розморожуючи холодильник згідно з інструкцією експлуатації економія складе 10-15%;

– контролюйте температурний режим в холодильній камері —  чим нижча температура, тим більше електроенергії потрібно для її підтримки.

4.     Використовуйте пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження: 

– при неповному завантаженні пральної чи посудомийної машини перевитрати електроенергії становитимуть 10-15 %.

5.     Вчасно очищуйте пилосмок:

– на третину заповнений мішок для збору пилу збільшує на 40% витрати електроенергії.

6.     Правильно експлуатуйте електроплиту:

– використовуйте посуд з рівним дном та діаметром, який дорівнює або трохи більший за конфорку електроплити— заощадить ся 5-10 % електроенергії;

– врахуйте, що конфорка електроплити після вимкнення певний час продовжує виділяти тепло.

7.     Вимикайте електроприлади, якими не користуєтесь:

– вимикайте світло, коли виходите з приміщення;

– не залишайте електроприлади «в режимі сну».

Приклад:телевізори в режимі очікування споживають близько 9 кВт год на місяць, музичні центри — в середньому 8 кВт год, DVD-плеєри — 4 кВт год, комп’ютери — 3,6 кВт год.

Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів в режимі очікування («режимі сну») може досягати 350-400 кВт год на рік.

8.     Правильно експлуатуйте кондиціонер:

– вмикайте кондиціонер лише при закритих вікнах і дверях.

9.     Правильно експлуатуйте електрочайник:

– кип’ятіть стільки води, скільки необхідно на даний момент;

– своєчасно видаляйте накип. Чайник з накипом у 30 разів гірше проводить тепло.

10.  Вимикайте електричний бойлер:

– вимикайте електричний бойлер, якщо протягом тривалого часу ним не користуєтесь;

– бойлер в режимі очікування споживає електроенергію, автоматично вмикаючись для підігріву води.

11.  Правильно обладнайте помешкання освітлювальними приладами:

– використовуйте в побуті крім підвісних та настінних світильників — точкові в «робочих зонах» помешкання; 

12.  Перейдіть на зонні тарифи на електроенергію:

– використовуйте нічний тариф з 23:00 до 7:00год. для побутових потреб — Ваші витрати на оплату за спожиту в нічний час електроенергію зменшиться на 50%; 

Повідомлення з офіційного сайту Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

 


Другокласники разом з Людмилою Вікторівною Русановою розпочали тиждень математики математичною розважальною вікториною «Думай, рахуй, розв’язуй». Діти проявили себе справжніми знавцями математики і з нетерпінням чекають нових математичних вузликів та цікавинок. 


Математика - цариця наук! 

Оригамі сприяє в першу чергу розвитку математичних якостей (спостережливість, увага і довільність, логічне і просторове мислення, точність і акуратність,концентрація, розвиток реакції уміння слідувати інструкції, а також навчає акуратності) людини. Це вміння дуже необхідне на уроках математики (геометрії). Учні 4 класу сьогодні перевірили це на уроці та впевнилися, оригамі та математика справжні друзі! 

Класний керівник Чуб-Колісник О.О.


З 12.02 в Розумівській гімназії "Темп" розпочався тиждень математики.   

Для учнів 9 та 11 класів він розпочався з цікавої зустрічі на "Онлайн математичному журналі з елементами  квесту", який організувала для них вчитель математики Журавель Н.М.


З Днем Собоності, Україно!

Президент України Володимир Зеленський вважає, що український народ у своїй новітній боротьбі проти Росії вкотре підтверджує два ключові уроки нашої історії: нам треба боротися та єднатися, щоб здобути перемогу і жити вільно.

Про це глава держави заявив у своєму зверненні з нагоди Дня Соборності України.

Він нагадав, що 105 років тому на Софійські площі у Києві було проголошено Акт злуки, який об’єднав обидва береги Дніпра у єдину державу. Саме тому щороку 22 січня українці відзначають День Соборності.


22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави - День Соборності України

22 січня - особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята - проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 106 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР.  

Український інститут національної пам'яті інформує

Український народ 22 січня щорічно святкує День Соборності України. Це свято нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми – єдиний народ!  З метою поглиблення знаннь вихованців про історію виникнення свята Соборності України; ознайомити з цікавими фактами про Україну; державної мови, прививати обов'язок - берегти і зміцнювати рідну державу; виховання в учнів любові до Батьківщини, українського народу, патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики. Класними керівниками проведено години спілкування.

Ми пам'ятаємо!

20 січня в Україні відзначають День пам'яті захисників Донецького аеропорту або День пам'яті кіборгів . В цей день вшановують захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на сході України. Тож, 19 січня учні гімназії хвилиною мовчання згадали подвиг українських бійців.

Слава Вам герої, вічна пам’ять загиблим українським Янголам-охоронцям! 

Вітаємо переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «День юного натураліста» групу учнів з 5-9 та 11 класів за зайняте призове ІІІ місце, яких нагороджено грамотою Комунального закладу «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради ( керівник вчитель біології Бібік І.В.)

Дякуємо щиро всім учасникам конкурсу за активну участь, за важливий погляд на проблеми рідної природи. Бажаємо всім творчої наснаги та успіхів!


Вітаємо переможців обласного очно-заочного конкурсу художньо-технічної творчості «Барви козацької Хортиці» за зайняті призові місця, а саме:

І місце, в номінації "Янголятка МИРУ" Лукомець Нікіта, учень 4 класу (керівник О.О.Чуб - Колісник);

ІІ місце в номінації "Фортеця козаків" Арутюнян Карина, учениця 4 класу (керівник О.О.Чуб - Колісник);

ІІІ місце в номінації «Серце Запоріжжя» Лукомець Нікіта, учень 4 класу (керівник О.О.Чуб - Колісник);

ІІІ місце в номінації «Оберіг для Героїв» колективна робота учнів 3 класу (керівник Буланенко Н.А.);

ІІІ місце в номінації «Янгол-охоронець для Захисника» колективна робота учнів 8 класу (керівник Шостак К.П.)

Ми пишаємося вами та бажаємо надалі тільки так і тримати!


Вітаємо Киян Поліну, ученицю 11 класу, переможницю обласного фестивалю «Зробимо урок цікавішим» яку нагороджено грамотою Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації за зайняте ІІ місце в номінації «Колажі» з теми «Ми - українці!» (керівник -  вчитель предмета "Захист України" Івашин Артем Павлович).

Бажаємо  надалі тільки так тримати і завжди крокувати до омріяних перемог! 

Вітаємо переможницю обласного етапу Конкурсу педагогічної майстерності педагога-організатора Розумівської гімназії "Темп" Ткач Юлію Сергіївну, яка нагороджена грамотою комунального закладу «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради за І місце.

Бажаємо успіхів Вам, натхнення, творчості і позитиву кожен день!


ТИЖДЕНЬ ІНФОРМАТИКИ

З 11 по 15 грудня у Розумівській гімназії "Темп" відбувс тиждень інформатики. В межах цього тижня учні мали змогу покращити свої навчики роботи з багатьма програмами, а також розширити свої знання у комп'ютерній сфері. Запитаєте, який результат? Все просто - гарний настрій, веселі уроки та набуті навички. Для того, щоб детальніше ознайомитись із результатами, пропоную перейти переглянути звіт, підготовлений вчителями інформатики: Бурдович Д.Ю. та Сорочишиною К. В.

 Стартувала Всеукраїнська акція 

"16 днів проти насильства", 

яка триватиме з 25 листопада по 10 грудня

Мета акції  -  привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Найближчими днями ми багато говоритимемо про це... Хоча так хочеться обрати для розмови більш приємні, радісні теми, а ця - болюча, неприємна. Але, заради наших дітей, заради того, щоб вони могли зростати, знаючі свої права і вміючи відстоювати власні кордони, заради того, щоб вони зростали в сім'ї люблячих батьків, які вміють налагодити стосунки без насильства, ми повинні бути обізнані. Попереджений, а отже озброєний.

Колектив освітнього закладу вітає директора  

ХОЛОД Марину Василівну

і вчителя української мови та літератури

НАЗАРЕНКО Світлану Петрівну

за перемогу в ХV Міжнародній виставці 

"Інноватика в сучасній освіті"

та нагородженням "Золотою медаллю"

в номінації "Упровадження сучасних технологій національно - патріотичного виховання як засобу формування патріотичної свідомості й утвердження української громадянської ідентичності".

Пишаємося вашими професійними досягненнями що сприяють гідному іміджу Розумівської гімназії "Темп".

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи –одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору. Революція 2013-2014 років відбулася ціною понад ста життів. Небесна сотня стала прикладом самопожертви в ім'я вищих ідеалів, одним із яких була гідність. Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. Гідність, свобода, відвага, єдність, честь стали одними з головних об’єднавчих цінностей Революції Гідності.

Увага! Оголошено акцію!

Обланий Центр патріотичного виховання молоді виносить щиру подяку працівникам, учням та батькам за небайдужість та активну участь у благодійних акціях Центру.

Але війна триває... З приходом осінньо - зимового періоду до Центру надходить велика кількість заявок на окопні свічки, які допомагають нашим Героям освітити укриття, підсушити одяг, зігрітися.

Тому, повідомляємо про початок збору окопних саморобних свічок та звертаємо увагу на їх якість. Саме великий вміст парафіну надає ефективне та довге горіння.

Збір свічок оголошено з 15.11.2023 р. до 07.12.2023 року. Свічки приносити до Розумівської гімназії. Доєднуйтесь до акції. 

Разом до Перемоги!


З 13 по 19 листопада стартував другий етап Всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху, метою заходів якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, закладається надійний фундамент майбутнього безпечного життя!


Вітаємо наших призерів та їх керівників обласного онлайн-конкурсу з науково-технічної творчості «Козацькими стежками". 23 учні нашої гімназії здобули призові місця: Безсонов Кирило, Шимановський Сашко, Арутюнян Альберт, Бондарук Ліза, Арутюнян Карина,Лафа Роман, Лєвченко Єгор,Русанов Гліб, Кізей Дмитро, Мосейко Олексій, Слюсар Павло, Ковальов Арсеній, Бурцева Кіра, Буряк Ксенія, Кольвах Софія, Овчіннікова Марія, Фролова Васіліса, Єськов Нікіта, Єськова Вікторія, Мясніков Потап, Старченко Єва, Татаренко Ліда, Фєдченок Микола !

Вся шкільна родина вітає переможців

 ХОЛОД Марину Василівну та 

НАЗАРЕНКО Світлану Петрівну 

в конкурсі з тематичної номінації «Упровадження сучасних технологій національно-патріотичного виховання як засобу формування патріотичної свідомості й утвердження української громадянської ідентичності» у межах XV Міжнародної виставки «ІННОВАТИКА В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ» із 

ЗОЛОТОЮ НАГОРОДОЮ.

Радіємо за вашу перемогу, пишаємося вами і бажаємо подальших перемог!!!


Вітаємо!

Вітаємо переможців та учасників  відкритого обласного онлайн-конкурсу художньо-технічної творчості "З Днем народження, країно!". 

  Метою конкурсу - формування у дітей та підлітків ціннісного ставлення особистості до українського народу, малої Батьківщини, держави, нації; виявлення та підтримка талановитої молоді, сприяння їх самореалізації та творчому розвитку; популяризація художньо-технічних видів творчості.

             Бажаємо творчого натхнення та успіху!


З 1 жовтня розпочато Місячник шкільних бібліотек 2023 

"Вірю в майбутнє твоє, Україно!"

 Мата бібліотечних заходів -  виховання у школярів любові до України та поваги до її історії, почуттів патріотизму, відповідальності за долю своєї країни.

Прийміть вітання щирі, від душі

Із професійним святом, вчителі!

Уроки хай проходять на ура,

Хай любить, поважає дітвора.

Душевних сил, наснаги і тепла,

Щоб кожна мить яскравою була.

Хай школа буде, наче другий дім,

Щоб затишно і добре було в нім!


До Дня працівників освіти колектив Розумівської гімназії "Темп" було нагороджено грамотами та подяками від керівництва Долинської громади, Департаменту освіти і науки Запорізької ОВА, Відділу освіти, молоді та спорту. Дякуємо за теплі слова та привітання .

Тож працюємо й надалі на благо підростаючого покоління та нашої країни.

Напередодні  Дня працівників освіти, дозвольте оголосити ваші оцінки. Терпіння – 12, почуття гумору – 12, кмітливість і винахідливість – 12, любов до дітей – 12, виховувати дітей бути справжніми ЛЮДЬМИ – 12 з плюсом! Так тримати! Зі святом! Перемоги нам усім.Все буде  УКРАЇНА


Директор гімназії    Марина Холод

#Герої_рідного_краю

День захисників і захисниць України ніколи не буде традиційним святом з гуляннями та веселощами. Для українців ця дата - можливість вшанувати воїнів будь якої статті, що захищають незалежність та суверенітет рідної Батьківщини.

Сьогодні, 25 вересня в усіх класах Розумівської гімназії "Темп" пройшов єдиний Урок мужності «Герої рідного краю». При підготовці до уроку, педагогами було використані матеріали до Дня захисників і захисниць України – 2023 Українського інституту національної пам’яті, рекомендовані листом від 19.09.2023 №1475/09.6-07-23. Також, звернувшись до захисників нашого Розумівського старостинського округу Долинської сільської ради, які зараз знаходяться на захисті України, підготували за їх участі відеофільм. До змісту якого ввійшло і вшанування воїнів-земляків, які поклали своє життя за захист незалежності нашої Батьківщини.


СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!




25 вересня проведено онлайн нараду при директорові гімназії для педагогічних працівників, на якій розглянуто наступні питання:


Вітаємо переможців відкритого

обласного онлайн-конкурса

художньо-технічної творчості

«Навколо країни за 80 днів»


Холод Марина Василівна.pdf
Кікалов Дмитро .pdf
Старченко Єва.pdf

З 04.09 по 15.09 проведено Тиждень фізкультури та Олімпійський тиждень. Метою  проведених заходів  є: формування в учнів потреби у фізичному вдосконаленні; активізації, до занять фізичною культурою і спортом, пропаганда фізичної культури, як складової загальнолюдської культури, здорового способу житття.

З 1 по 30 вересня 2023 р. традиційно проходить Місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі», а з 13 по 19 листопада 2023 р. в Україні заплановано проведення ІІ етапу національного Тижня безпеки дорожнього руху. 

Завжди пам'ятайте,  безпека - у ваших руках! Якщо  знаєте правила дорожнього руху і дотримуєтесь їх - ви захищені! 

Ще 19 липня Головний санітарний лікар Запорізької області Тарас Тищенко та обласний координатор з вакцинації Запорізького регіону Марина Колерова в рамках брифінгу в офіційному Медіацентрі при ОДА розповіли про початок catch-up кампанії з імунізації проти кору.

Вакцина КПК - це комбінована вакцина для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи. Саме її використовують для попередження вірусної інфекції, яка може вплинути на загальний стан здоров’я, або навіть мати летальні наслідки. В Україні діє державна програма вакцинації від кору, діти можуть робити щеплення безоплатно. 

"Вакцина є, а лікувальна мережа готова до прийому пацієнтів. Нагадаю, що звернення до сімейного лікаря дозволить отримати фахову консультацію стосовно стану здоров'я дитини та зробити щеплення, аби захистити її від небезпечної хвороби. Будьте здорові!" - підкреслив Тарас Тищенко.

Любі наші діти, учні, дорогі батьки, бабусі і дідусі, шановні колеги! Кожен рік приходить день, коли починається навчальний рік, і ми з вами починаємо працювати кожен на своєму місці! Не завжди ця праця дається нам легко, але дуже приємно усвідомлювати, що праця вчителя приносить неоціненну користь суспільству! Підростають наші діти, що навчаються, стають грамотними і хорошими людьми! Вітаю всіх з Днем знань! Бажаю, щоб діти з великою радістю приходили в нашу школу і з задоволенням опановували знання і вміння! Здоров’я, успіхів і гарного навчального року учням, батькам і вчителям! А головне - МИРУ ТА ПЕРЕМОГИ! Все буде УКРАЇНА! 

Директор Розумівської гімназії "Темп" Холод Марина Василівна

Щиро вітаємо вас з початком 2023 - 2024 навчального року, Днем знань – всенародним святом мудрості, добра, натхнення та нових відкриттів. Перше вересня єднає нас усіх, бо кожен колись у цей день переступив поріг рідної школи, відкрив першу книжку, написав перше слово. Роки навчання – найкращі в нашому житті. Саме в цей час ми знаходимо вірних друзів, відкриваємо у собі здібності, визначаємо орієнтири на все життя. Зі святом усіх! 

  30 та 31 серпня пройшли насичено і цікаво для учнів 1 та 5 класів Розумівської гімназії "Темп".

Для наших зірочок було організовано свято знайомство з гімназією, на яке завітали гості:

Голова Долинської сільської ради Федчук Богдан Михайлович,секретар Долинської сільської ради Рибак Світлана Олександрівна, заступник голови з гуманітарних питань Харченко Юлія Володимирівна, начальник відділу освіти молоді та спорту Кузьміна Ірина Василівна зі словами щирих побажань та подарунками.

  Свято Першого дзвоника, зазвичай, співзвучне з посмішками та веселощами, добром та радістю. Нестерпно боляче, що зараз сприйняття свята має сумний присмак.

Війна не дає можливості учням гімназії сісти за свої добре знайомі парти. Зайти в охайні кабінети, пробігтися вже новими коридорами, зазирнути в такі рідні обличчя педагогів.

29 серпня відзначається День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Цього року, поки триває війна до перемоги, ми не можемо ані знати точну кількість, ані назвати всіх поіменно, ані розповісти всі історії. Але ми впевнені, що українське суспільство докладе всіх зусиль, щоб наші загиблі герої були в нашій пам’яті не абстрактною цифрою. Щоб вони отримали максимальну шану, якої тільки заслуговують ті, хто віддав життя за свою країну.

Щоб наша пам’ять про них була живою. Слава героям!

     23 серпня 2023 року, комісією на чолі з головою Долинської громади Богданом Федчуком було проведено огляд готовності Розумівської гімназії «Темп» до роботи в новому 2023-2024 навчальному році.

     Компетентна комісія до складу якої входили фахівці державних служб, а саме; Запорізького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, Вільнянського відділення ВП «Запорізький відділ ДУ «ЗОЦКПХ МОЗ», Запорізького районного управління Головного Управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, СЮП ВП ЗРУП ГУНП в Запорізькій області перевірили готовність закладу до нового навчального року. Результати огляду засвідчили належний стан території закладу освіти, харчоблоку, їдальні, котельні, класних кімнат та кабінетів.

Впевненно можна сказати, що разом, спільними зусиллями, вдалося гарно підготувати Розумівську гімназію «Темп» до нового навчального року.

Щороку 24 серпня ми традиційно відзначаємо головне свято країни - День Незалежності України.  В умовах війни Україні вкотре доводиться відстоювати свою свободу та право на життя.  За час війни весь світ побачив хоробрість і самовідданість нашого народу, а ми ще більше пишаємося тим, що ми - українці. 

Синьо - жовтий колір нашої свободи!

З Днем Незалежності, мій рідний краю!

Зі святом, Україно чарівна!

Тобі я перемоги лиш бажаю,

Моя свята і рідна сторона!

Здобудем перемогу — буде доля

Щаслива й світла в рідному краю.

Бо буде незалежність, буде воля!

Країну відбудуємо свою!

«Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!» — знамениті слова Василя Симоненка сьогодні набувають нового змісту. Нині українці єдині як ніколи, хоч і вкотре мусимо доводити світові своє право жити вільно і щасливо. У День Незалежності юні читачі медіатеки бажають миру нашій рідній Україні!


28 червня українці відзначають важливе свято - 

День Конституції України.  

Цей день символізує нашу національну гордість та сильне прагнення до правової держави, демократії та справедливості.

ШАНОВНІ УЧНІ, БАТЬКИ, КОЛЕГИ, ПРАЦІВНИКИ ГІМНАЗІЇ!

Попри виклики, які постали перед країною й обумовили непростий 2022/2023 навчальний рік, сьогодні свято, свято останнього дзвоника! Тому я хочу згадати слова легендарної української письменниці та поетеси Ліни Костенко:«І все на світі треба пережити, і кожен фініш — це, по суті, старт».

Живемо не в простий час, тому потрібно пережити, а останній дзвоник – це фініш, але по суті, старт — початок нового рівня, нового кроку вперед. І я хочу побажати вам зробити його сміливо, твердо й успішно!

Пам’ятайте завжди: Україна – це не зруйновані будинки та інфраструктура, Україна – це ви! Саме тому я бажаю вам ніколи не забувати, що ваша боротьба за Україну – це боротьба сьогодні за себе кращого завтра – інтелектуальнішого, освіченішого, рішучішого. Завжди вимагайте своїх прав та поважайте права інших!

Поважайте своїх вчителів, наставників та батьків – вони дають вам найцінніше – знання та досвід. Поважайте наших Воїнів – вони захищають наші життя, нашу Україну. Працюйте плідно, живіть яскраво та змістовно!

Бажаю Перемоги! Успіхів та миру! Слава Україні! Героям Слава!

З повагою – Марина Холод, директор гімназії.


18 травня День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

В Україні щорічно 18 травня відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Відповідну Постанову Верховна Рада прийняла у 2015 році. Цього дня ми згадуємо понад 200 000 кримських татар, яких примусово вивезли з Криму в 1944 році. Для багатьох із них заслання обернулося поневірянням, голодом і врешті-решт смертю. 

21 травня – День пам’яті жертв політичних репресій

Щороку, третьої неділі травня, в Україні вшановують пам’ять мільйонів загублених життів, бездушно знищених радянським тоталітарним режимом. 

 Пам’ятна дата встановлена Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму. 

Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори.

Вітаємо переможців обласного етапу конкурсу образотворчого та фотомистецтва "Україна - європейська країна" в номінації "образотворче мистецтво":

Безпека на дорогах в умовах воєнного стану

В рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021 - 2030 рр. з 15 по 21 травня відбудеться 7-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху. Цього року він присвячений переосмисленню мобільності та створенню зручних та безпечних умов для усіх учасників дорожнього руху, зокрема пішоходів і користувачів персональним вело- та електротранспортом.


"9 травня в Україні відзначатимуть День Європи, 8 травня - День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні" - В.Зеленський.


Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який пропонує встановити 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, і підписав указ про святкування 9 травня Дня Європи.

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом

Український інститут національної пам’яті до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні підготував набір карток “Україна в роки Другої світової війни (1939–1945)”. Він призначений для використання в освітньому просторі. 

02.05.23 р Відбулося відкриття ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).Керівник Шостак Ксенії Петрівни та учасники  Рою  "Джура" імені Дмитра Левицького Комунальний заклад загальної середньої освіти "Розумівська гімназія "Темп" Долинської сільської ради відвідали онлайн захід та прослухали цікаву інформацію про техніку та звання ЗСУ.

 За чисте довкілля

В рамках акції з благоустрою території учениця 4-го класу Олександра Бархатова, класний керівник Безсмертна Л.І., представляє свій еко- проєкт. 

  Безпека понад усе!

   Сьогодні, як ніколи, зростає роль педагогів у підготовці здобувачів освіти до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає.  Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного здоров’я. Тому виховання здорового покоління, зі сформованою культурою безпечної поведінки, з засвоєними алгоритмами дій в умовах надзвичайних ситуацій є метою профілактично - роз'яснювальних заходів проведених в рамках Тижня знань з основ БЖ.

  Тиждень завершено та  профілактична робота й надалі проводитиметься  педагогами у цьому напрямку з метою виховання свідомого громадянина здорової нації.

Чорнобильська катастрофа                          читати...

 Цьогоріч виповнюється 37 років від найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. У цей день вшануймо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом. Їх подвиг назавжди увійшов до літопису мужності і патріотизму українського народу.

Чорнобильська катастрофа в цифрах і датах

1977 року запустили перший блок Чорнобильської АЕС.

2 роки пропрацював четвертий енергоблок ЧАЕС – на повну потужність його запустили 1984 року. Це був “наймолодший” і найсучасніший реактор.

2 дні світ нічого не знав про вибух.

30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців з моменту аварії.

500 тисяч людей померли від радіації, за оцінками незалежних експертів.

8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення.

90 784 особи було евакуйовано з 81-го населеного пункту України до кінця літа 1986 року.

Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали.

2293 українських міст і селищ із населенням приблизно 2,6 мільйона людей забруднено радіоактивними нуклідами.

200 тисяч квадратних кілометрів – на таку територію поширилася дія радіації. Із них 52 тисячі квадратних кілометрів – сільськогосподарські землі.

10 днів – з 26 квітня до 6 травня – тривав викид активності із пошкодженого реактора на рівні десятків мільйонів кюрі на добу, після чого знизився у тисячі разів. Фахівці називають цей період активною стадією аварії.

11 тонн ядерного палива було викинуто в атмосферу внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС.

400 видів тварин, птахів і риб, 1200 видів флори продовжують існувати в “зоні відчуження”, де через істотне та катастрофічне забруднення повітря, ґрунтів і вод заборонено проживати людям.

26 квітня–жовтень 1986 року Чорнобильська АЕС не працювала. У жовтні 1986-го 1-й і 2-й енергоблоки було знову введено в експлуатацію; у грудні 1987 року відновив роботу 3-й. 4-й енергоблок не запрацював.

1991 рік – на 2-му енергоблоці сталася пожежа, внаслідок якої була заблокована робота цього реактора.

Грудень 1995 року – підписання меморандуму між Україною та країнами “Великої сімки” і Комісією Європейського Союзу, відповідно до якого почалася підготовка програми повного закриття станції.

15 грудня 2000 року – Чорнобильську атомну електростанцію зупинено повністю.

Вересень 2010-го – закладка фундаменту під новий саркофаг над зруйнованим 4-м енергоблоком, у квітні 2012-го стартувало будівництво арки, що мала накрити “Укриття”, у жовтні 2011 року на майданчику комплексу “Вектор” почалося будівництво Централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання.

29 листопада 2016 року завершили насування арки над 4-м енергоблоком.

Пам'ятаємо!

Підсумком Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності стали профілактичні та тренувальні вправи працівників освітнього закладу. У рамках тижня пройшли інформаційно - профілактичні заходи, основною метою яких було прищеплення навичок свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація  основних правил безпечної життєдіяльності. Проведено заняття з відпрацювання тренувальних вправ "Увага, евакуація!" та "Увага, пожежа!" Опрацьовано поради та алгоритм дій при надзвичайних ситуаціях, правила безпеки в умовах воєнного стану, при загрозі радіаційної небезпеки, хімічної атаки. Значна увага була приділена інформації по уникненню уражень вибухонебезпечними предметами. Проведені заходи та отримані знання допоможуть працівникам не розгубитися у надзвичайних ситуаціях, діяти впевнено та відповідально. 

З 24.04 - 28.04 2023 року в гімназії проходитиме Тиждень біології та хімії

 Природничі науки – це науки для розумних, допитливих та креативних, а завдання вчителя біології та хімії – формування в учнів інтересу до предметів,  підтримки талановитих учнів, розвитку їхніх інтелектуальних здібностей, науково-дослідницьких навиків, активізації творчої діяльності школярів.

24 квітня стартував Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

У рамках тижня заплановано проведення заходів, основною метою яких є формування в учнів та працівників освітнього закладу свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація основних правил безпечної життєдіяльності; розвиток в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховання гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у школярів співчуття, бажання допомогти.


17 квітня в гімназії стартував Тиждень трудового навчання 

Предметний тиждень – це невід’ємна складова частина трудового навчання як  шкільного предмета. Мета Тижня – розкриття та розвиток творчого потенціалу особистості учня, здатності застосувати знання на практиці. Діти мають змогу продемонструвати свої уміння та навички. 

Вітаємо переможців обласного заочного відкритого конкурсу юних фотоаматорів "Фото-бліц" та їх керівників,метою якого було стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку, задоволення потреб дітей та юнацтва у творчій самореалізації та підвищення ролі фотоаматорства у морально-етичному вихованні молодого покоління. 

Вітаємо вчительку української мови та літератури Назаренко Світлану Петрівну яка взяла участь у ІІІ Міжнародному конкурсі для вчителів загальної середньої освіти та освітніх установ української діаспори "Українські пріоритети освітнього процесу" та посіла І місце. 

Адміністрація гімназії Кисла Л.А., Сергєєнко О.О. та відповідальна з охорони праці Гринь А.А. 29 березня взяли участь у семінарі "Організація безпечного та здорового освітнього середовища ".  Зустріч була корисною та актуальною. Разом з керівником семінару методистом обласного методичного центру Віктором Тараненко обговорили подальше створення безпечних умов в закладах освіти, формування безпечної поведінки, оновлення документів щодо оформлення нещасних випадків, оформлення класу безпеки та інш. 

Вітаємо учасників конкурсу МАН- Юніор Ерудит. Перший крок в науку!

За результатами участі  у Всеукраїнському відкритому інтерактивному конкурсі МАН - Юніор Ерудит  на засадах STEM -  освіти визнано переможцями та нагороджено Сертифікатами першого ступеню в номінації "Історик - Юніор" учасників: Якименко Юлію (9 клас), Старченко Марію (9 клас), Маєцьку Ксенію (8 клас), Сеньків Вікторію (8 клас). 

Підготував учнів  - переможців вчитель історії Щетинін Дмитро Миколайович. Тож, вітаємо перемоців, всіх  учасників конкурсу та педагога з перемогою! Щиро пишаємося нашими талановитими учнями та їх творчим керівником, бажаємо подальших перемог! 

#happypaw#подарунок_для_пухнастого 

Учні Розумівської гімназії "Темп" Якименко Юлія та Подтепа Софія долучилися до VІ Всеукраїнської  акції «Подарунок для пухнастого". 

21 березня виготовленні лежаки було передано в ГО "ПО захисту прав тварин "Дай лапу, друже", який знаходиться за адресою: вулиця Незалежної України, Запоріжжя, Запорізька область.

Працівники притулку дуже вдячні за допомогу тваринкам.

#РазомдоПеремоги

Працівники закладу долучились до благодійної допомоги нашим воїнам. Волонтери вже вдруге передають зібрані продукти, а саме: домашню консервацію, муку, овочі, крупу, смаколики та інше для Захисників. 

20 березня відбулася он-лайн нарада при директорові, під час якої були розглянуті питання:



Тиждень дитячого чинання розпочато!

З 20 березня в Розумівській гімназії "Темп" стартував Всеукраїнський тиждень дитячого читання - 2023.


 Проінформований = захищений!

Заклад освіти зареєстровано для участі у проєкті "Освітня програма з протидії мінній небезпеці" від БО "Українська освітня платформа" та UNICEF. 

“Освітня програма з протидії мінній небезпеці” – проєкт, який допомагає дітям навчитись розпізнавати вибухонебезпечні предмети та знати правила поведінки з ними. Навчання проводитиме сертифікований тренер з мінної просвіти "Української освітньої платформи" безкоштовно у форматі онлайн. Для участі будуть задіяні учні 5-9 класів (кількість групи учнів для навчання 40-50 чол.)

Відповідальність вчителя захистити своїх учнів від небезпеки!

Вітаємо переможців обласного заочного етапу Всеукраїнського гуманітарного конкурсу "Космічні фантазії", а саме:

Сеньків Вікторію, ученицю 8 класу (керівник Гринь А.А.) за призове І місце в номінації "Література і журналістика" ;

Вознюка Кіріла, учня 7 класу (керівник Кисла Л.А.) за призове ІІІ місце в номінації "Література і журналістика";

Прохорова Матвія, учня 2 класу (керівник Буланенко Н.А.) за призове ІІІ місце в номінації "Образотворче мистецтво".

Нехай ця перемога буде у вашому житті не останньою, а лише однією з багатьох. Ми пишаємося вами. Так тримати!

Вітаємо переможницю бласного етапу Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» ученицю 6 класу Подтепу Софію, яка зайняла І місце та її керівника Бублікову Наталію Юріївну! 

Бажаємо надалі тільки так і тримати! 

28.02.2023р. педагогічні працівники КЗДО "Казка" відвідали майстер-клас присвячений організації дистанційної роботи зі здобувачами освіти, який  відбувся на базі  КЗ ЗСО «Розумівська гімназія «Темп».

Під час заходу вчителі початкових класів Безсмертна Л.І., Русанова Л.В, асистент вчителя початкових класів Жабицька  Д.Д, вчитель англійської мови Паливода А.О., психолог Бублікова Н.Ю. поділилися своїм досвідом та розповіли  про інтернет-ресурси для роботи із дітьми в синхронному режимі: роботу  в Learning Apps. org , використання цифрової дошки Jamboard, освітнього інструменту трансформації робочого аркушу в онлайн-вправу – Liveworksheets, Matific для опанування математики, застосування багатофункціонального інструменту - Word wall, графічного редактору Canva. 

ВИСТОЯЛИ - ПЕРЕМОЖЕМО!

365 днів і ночей важкої боротьби. 365 днів болі і страждань. 365 днів великої любові до всього, що зветься Україна. Слава нескореному народові України! Слава Україні! Героям Слава! 

24 лютого класними керівниками 1-11 класів проведено години спілкування, виховні години з учнями "Рік незламності". Педагоги звернули увагу дітей на важливість цінувати мирне життя, бути корисним своїй державі у важкі часи, підтримці воїнів - захисників українського народу та хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих хто віддав своє життя захищаючи Україну.

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

"Герої не вмирають!"- перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні. З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, відстоюючи європейське майбутнє для України, в Розумівській гімназії "Темп" пройшли тематичні виховні заходи.


Формувати в учнів розуміння єдності та цілісності України, як національної ідеї розвитку вільної, незалежної , демократичної та заможної держави - одна із виховних задач педагога.  Виховуючи почуття патріотизму, історичної пам'яті, вшановуючи Героїв Небесної Сотні,  класним кервником 9 класу Світланою Назаренко проведено зустріч онлайн "Герої не вмирають!".

Пам'ятаємо! Шануємо!


Шкільна родина вітає ученицю 9 класу Старченко Марію та вчителя-наставника Назаренко Світлану Петрівну 

з ІІ місцем на обласному етапі XXII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

що проходив під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!» на тему: «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!» у номінації «Література». 

Бажаємо нових здобутків та перемог! 

08 лютого відбулося онлайн засідання педагогічної ради, в ході якої були розглянуті питання:

1. Про управління адаптацією учнів 1-х класів до умов навчання в школі І ступеню в умовах Нової української школи (доповідач практичний психолог Бублікова Н.Ю.)

2. Про підсумки перевірки стану викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів з основ здоров’я (доповідач заступник директора гімназії з ВР Сергєєнко О.О.)

3. Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році (доповідач заступник директора гімназії з НВР Патана В.О.)

4. Про затвердження плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників КЗ ЗСО «Розумівська гімназія «Темп» на 2023 рік (доповідач заступник директора гімназії з НВР Патана В.О.)

5. Про визнання результатів підвищення кваліфікації за наданими клопотаннями (доповідач заступник директора з НВР Патана В.О.)

#FLOWERS4SCHOOL#КВІТИДЛЯШКОЛИ

Колектив Розумівської гімназії "Темп" долучився до благодійного освітнього проєкту Flowers4school від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України, який спрямований на озеленення українських шкіл. Ціль проекту - навчити дітей турбуватися про свій освітній заклад та спрямований на озеленення шкіл. Нідерландські благодійники вірять, що висадка їхніх цибулин біля шкіл України допоможе позитивно вплинути на моральний стан дітей, і покаже їм, що садівництво - це весела справа, яка розвиває в них любов до землі нашої Батьківщини.

В рамках благодійного проекту надійшли цибулини багаторічних квітів - тюльпанів. Тож, працівники закладу 05 січня 2023 року висадили цибулини на клумбах. Навесні, маємо надію, що до роботи по догляду за квітами приєднаються учні гімназії. Вони зможуть на власні очі побачити, як пагони з’являються з квіткових цибулин і дають дивовижно красиві квіти.

Дякуємо організаторам благодійного проекту! Тож, вже цієї весни на подвір’ї нашої гімназії будуть квітнути квіти, як символ Перемоги!

04 січня 2023 року  проведено інструктаж з усіма працівниками, залученими до роботи та чергування в «Пункті незламності» з питань суворого дотримання правил охорони праці, вимог пожежної та техногенної безпеки, особистої дисципліни під час чергування, порядку дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій (пожежі), повітряної тривоги та порушення роботи систем життєзабезпечення з урахуванням усіх можливих ризиків. Інструктаж проведено з  метою організації належного функціонування «Пункту незламності» та недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних із виникненням пожеж.

26 грудня відбулося онлайн засідання педагогічної ради, в ході якої були розглянуті питання:


"Важко, але варто"

Проведення кампанії до дня Збройних Сил України

        Щороку з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», до якої вчергове приєднались учні та педагоги нашої гімназії.

       Основне завдання цієї кампанії привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.

         Офіційно, цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року, але відзначати його почали з 1981 року – як пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

           У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.

Період акції охоплює наступні важливі дати:

3 грудня виповнюється 300 років від дня народження українського філософа, просвітителя-гуманіста, філософа, поета Григорія Сковороди (22 листопада (3 грудня) 1722 — 29 жовтня (9 листопада) 1794).

«Мандрівна академія», «людина-університет» своєї епохи. Це про Григорія Сковороду. За життя він не видав жодної книги. Натомість читачі його шукали самі, масово читали та цитували, переписували рукописи та пропагували їх. Про нього у творах згадував сам Тарас Шевченко: «Кругом листочки обведу та й списую Сковороду».

Цікаві факти про життя Григорія Сковороди 

ВІТАЮ ВСЮ ШКІЛЬНУ РОДИНУ З ПЕРЕМОГОЮ!!!

Триває XIII Міжнародна виставка

«СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ - 2022».

Виставка мала відбутися 22-24 березня 2022 року в Київському Палаці Спорту, але з причини війни з рф, виставку перенесено на 23-25 листопада.

Переможці у конкурсі з номінацій у межах

XIII Міжнародної виставки “СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ – 2022”

V. Номінація «STEM-проєкт: від ідеї до втілення»

СРІБНА МЕДАЛЬ

Опорний заклад загальної середньої освіти Розумівська школа Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області.

Колеги, ми - найкращі.

Окремі слова подяки співробітникам ЗОІППО за підтримку, допомогу та співпрацю


Директор гімназії Холод М.В.

25 листопада відбулась оперативна нарада при директорові закладу. Обговорені питання пов'язані з освітнім процесом, безпекою життєдіяльності учасників освітнього процесу, плануванням роботи закладу на грудень місяць та роботою "пункту незламності, який розпочав працювати з 20 листопада та функціонує цілодобово.

#Пам'ятаємо!

#Єднаймося!

#Переможемо!

Для України 1932-1933 роки стали часом національної катастрофи, яка поставила націю на межу зникнення. Щороку Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на цвинтарях, де насипані великі могили або колективні. Воістину говорять колективний голод, колективний холод, біль і траждання, колективна смерть, вони й понині кровоточать у серцях тих, хто пережив страшні роки, а тепер дістав таку можливість розповідати, свідчити, переконувати. Учні 2 класу Розумівська гімназія «Темп» долучилися до пам’яті жертв Голодомору та вшанували хвилиною мовчання.

Пам'ятаємо! Єднаймося! Переможемо!

26 листопада в Україні вшановують роковини пам'яті жертв голодоморів.

На згадку про тих, хто загинув в ті далекі 1932 - 1933 роки і на знак того, що ми про це ніколи не забудемо та пам'ятатимемо учням 1-5 класів запропоновано долучитись до акції "Незабудки пам'яті"



Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада.

В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом  – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

26 листопада, о 16:00, долучіться до Загальнонаціональної хвилини мовчання.

#бутигідним

21 листопада 2022 року Україна вдев'яте в умовах війни відзначила День Гідності та Свободи. Цього дня з інтервалом у дев’ять років розпочалися два наймасовіші протести в сучасній Україні: у 2004 році – Помаранчева революція, у 2013-му – Революція Гідності.

Не вперше українці, які виходили на Софійський майдан у 1917–1918 роках та на майдан Незалежності у 2013 році, змушені брати в руки зброю, щоб чинити опір оскаженілому північному сусідові, який ховає під маскою «старшого брата» лик найлютішого ворога. Український фронтир не одне століття формував нашу свідомість, упливав на нашу історію та культуру й урешті-решт позначився на формах нашого спротиву.

Ми вистояли на Майдані, переможемо і у війні!

Слава Україні!

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи.

Колектив Розумівської гімназії "Темп" вшанував пам'ять про загиблих хвилиною мовчання та долучилися до покладання квітів біля меморіальної дошки Дьячкову Юрію Анатолійовичу, який загинув захищаючи незалежність України.



21 листопада- День Гідності та Свободи. Сьогодні, в цей час, ми маємо, як ніколи, проявити свою любовь до рідної Батьківщини. Саме сьогодні, коли розпочато війну проти волі, незалежності українців. Зараз нашій країні як ніколи потрібно бути єдиною та згуртованої. На цілісність нашої держави посягнули вороги і багато наших земляків на сьогодні мобілізовано до лав українського війська. Вони з честю захищають кордони нашої держави, бориться за її єдність та цілісність. Учні 2 класу Розумівська гімназія "Темп" провели годину спілкування до Дня Гідності та Свободи. Діти переглянули відео та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. 


Класний керівник 2 класу: Буланенко Н.А.

#БУТИГІДНИМ

В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи.

Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, повідомляє Укрінформ.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

Шановна шкільна родино!

21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи на честь вшанування громадянської мужності учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості, утвердження демократичних цінностей. Цей День є символом двох революцій, які змінили Україну і стали беззаперечним доказом відродження держави та нації, утвердження того, що події на Майдані змінили нас, об’єднавши в єдиній, соборній та незалежній Україні.

Стрімкий та драматичний розвиток подій: побиття протестувальників та силовий розгін переросли у масові протести по всій Україні з першою кров’ю Героїв Небесної Сотні. Проте людей, об’єднаних єдиною метою — жити своїм, українським демократичним розвитком — не здолали ані холод, ані силове протистояння, ані агресія та зброя.

Загублені життя Небесної Сотні дали відлік нової ери в країні — прокинувся дух нації, свободи та прагнення радикальних змін! Відродження української нації та держави стали ознакою того, що події на Майдані об’єднали нас, змінили та дали необхідний поштовх.

Згадаємо добрим словом тих, хто віддав життя за незалежність України: хто боровся за свободу вибору на Майдані, хто продовжує відстоювати незалежність країни зі зброєю в руках у війні з росією. Щиро дякуємо кожному з вас за патріотизм та любов до країни.

   Щиро вітаємо усіх з Днем Гідності та Свободи! Слава Україні!


Директор гімназії   Холод М.В.

У період з 14 по 20 листопада 2022 р. проходить ІІ етап щорічного національного Тижня безпеки дорожнього руху. Подія пройде під тематикою «Безпека на дорозі в умовах воєнного стану».

Заплановані заходи Тижня спрямовані на попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, безпеки дітей та молоді на дорогах, актуальності носіння світлоповертальних елементів у темний час доби та умінь надання домедичної допомоги при надзвичайних ситуаціях.

18 листопада відбудеться Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому».


07.11 - 11.11.2022 р.

 Тиждень образотворчого та музичного мистецтва

26 жовтня учасники гуртка "Дружина юних пожежників"  провели онлайн заняття з теми "Безпечна країна" та переглянули такі відеоролики за допомогою яких, учні тепер знають як діяти побачивши міни або почувши сигнал тривоги:

1. "Пес Патрон та Вовк Діккі шукають міни";

2. "Як Пес Патрон та Вовк Діккі зловили небезпечного метелика";

3. "Сирена - моя помічниця. Що таке сигнал повітряної тривоги та як поводитися ";

4. "Що робити коли лунає сирена?"

Учні 5 класу разом зі своїм класним керівником Артемом Івашиним взяли участь в обласному етапі заочного Всеукраїнського родинного конкурсу "Український коровай" - спекли смачний коровай Урожайний. За умовами конкурсу відправили фото та матеріали.

   Коровай - це обрядовий хліб, який має глибокі традиції і як символ має особливе значення.  Тому, ми подарували його нашим захисникам з подякою та побажанням. Вони наші - захисники та опора держави. Спокій наших будинків, спокій близьких - у їхніх надійних, сильних руках.  І нехай нашим воїнам завжди буде кого захищати, але не буде від кого. Мирного неба, Божого благословення вам!

Слава Україні! Героям Слава!

Протягом місяця учні, батьки та колектив закладу активно долучилися до участі в благодійній акції "Смілива гривня".

    Мета проведення благодійної акції  зібрати кошти на допомогу Збройним Силам України та дати можливість українцям зробити свій внесок у Перемогу, адже навіть найменша пожертва є важливою для наближення нашої перемоги в боротьбі з ворогом за незалежність і цілісність України.

Ми віримо в Перемогу!

Слава Україні!

Героям Слава!

Учні закладу разом зі своїми керівниками прийняли активну участь  у Всеукраїнському конкурсі фото - та відеоробіт «Безпечна країна!» з метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

Учасниками стали:

1. Гінжул Євгенія учениця 10 класу, керівник Кисла Людмила Анатоліївна;

https://dopomogadtp.com/molod_za_bezpeku_2022_video/... 

2. Шульгаєвич Аліна та Москаленко Дмитро учні 11 класу, керівник Білик Марія Олександрівна.

https://dopomogadtp.com/moya_bezpechna_kraina_2022_video/...

Протягом тижня в закладі проходив конкурс малюнків на теми: "Наркотики і здоров'я не сумісні" та "Геть шкідливі звички". 


# деньзахисникаУкрани

# оберегивоїнам

Шана і слава захисникам Вітчизни, слава Україні!

Одне з найбільш важливих свят в сучасній історії держави - День захисника України. Наші учні підготували листівки та обереги для воїнів, які борються за свободу і мир для нас. Ми надіємось, що зворушливі дитячі подяки з теплими побажання стануть для військовослужбовців своєрідним оберегом на передовій, адже в кожен з них вклали частинку свого серця.



Виставка малюнків до Дня Українського козацтва та Захисника України. 

Слава Україні! Героям Слава!


Виставка малюнків до Дня Українського козацтва та Захисника України вихованців гуртка "Чарівний пензлик" керівник Діденко Інна Миколаївна.

Захисники, ви сильні, стійкі, сміливі і хоробрі.

Шана і слава захисникам Вітчизни, Слава Україні!

За участь в On-line челенджі "Мій внесок в Перемогу!" Шовкопляс Тетяна учениця 8 класу отримує сертифікат, який надає право но одне безкоштовне відвідування стаціонарного тиру «Військові Ігри» на одну особу. 

Сертифікат надає вам можливість вибрати одну з представлених локацій:

-МУЛЬТИМЕДІЙНИЙ ТИР,

-ТРАДИЦІЙНИЙ ЛУЧНИЙ ТИР,

-МЕТАЛЬНИЙ СТЕНД.

Вітаємо Тетяно!

Також, пройшла виставка малюнків за темою: "У серці кожної дитини живе любов до України!" Наші найменші учасники виставки учні 1 класу разом з класним керівником Русановою Людмилою Вікторівною взяли активну участь. 


В рамках тижня присвяченого заходам з відзначення Дня Українського козацтва та захисника України, учні закладу записали відео-лист до воїнів ЗСУ, в яких звернулися зі словами подяки та побажали скорішого  повернення додому та мирного неба.

До участі в заході долучилися:

•Учень 1 класу - Симикліт Макар (класний керівник Русанова Л.В.);

•Учень 3 класу - Паливода Тимофій (керівник роботи Паливода А.О.);

•Учениця 10 класу - Гінжул Євгенія (класний керівник Кисла Л.А.).

@Україно-швейцарський проєкт Діємо для здоров’я

@physportmedia

@UkraineActive

#ІМЗО #beactive4peace



#мійвнесоквперемогу

#оцпвм

#деньзахисникаукраїни

Шовкопляс Тетяна, ОЗЗСО Розумівська школа Долинської сільської ради Запорізький район Запорізька область


Учні 5 класу НУШ теж долучилися до відзначення Дня Європи. Обговорили європейські цінності. Була проведена виставка малюнків «Ми – європейська країна» .

Класний керівник Івашин А.П.



5 жовтня з учасниками гуртка Дружина юних пожежників було проведено годину спілкування за темою "Європейська демократія - це" 


Учні закладу взяли активну участь в обласному етапі бліц-конкурсу українського патріотичного смайлу до Дня українського козацтва та Дня Захисника України.

Смайл - коротка знакограма, яка відображає емоцію на письмі. Елемент масової культури, що виник в міру поширення мережі Інтернет серед широких верств населення. Може складатися з різноманітних символів, як букв алфавіту, знаків пунктуації та різних службових символів тощо.


Всесвітній день тварин відзначається щороку 4 жовтня – це привід не тільки згадати про домашніх улюбленців та диких особин, а й замислитися про екологічну ситуацію у всьому світі. Адже через зміни клімату, вирубку лісів не тільки гинуть представники фауни, а й зникають цілі види.

Зважаючи на складні часи для нашої країни та виклики, які поставила перед українцями

війна, ми вважаємо, що зараз нашим дітям як ніколи потрібні душевний спокій, підтримка та

позитивні емоції. Всі ці емоції може подарувати їм вже знайомий та очікуваний багатьма Урок

доброти, присвячений тваринам. Показовим прикладом такого впливу на школярів є їх

захоплення псом-героєм нашої країни – Патроном. Чотирилапим символом відданості танезламності нашої країни.

Проте Урок доброти не лише є антистресовим та дарує школярам відчуття єдності у

площині добра, але і виховує одні з головних людських якостей – добро, відповідальність,

гуманність та альтруїзм. Саме ті якості, які відрізняють цивілізоване суспільство від суспільстваневігластва та дикунства.

Вчителі та учні ОЗЗСО Розумівська школа Долинської сільської ради долучилися до проведення III Міжнародного уроку доброти "Гуманне ставлення до тварин".

З 01 жовтня 2022 року стартував щорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

Гасло цьогорічного Місячника: "В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!"

Запрошуємо долучитись до Місячника!


Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

Масовий розстріл євреїв у Бабиному Ярі 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

Розстріли в урочищі розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації міста.

Найтрагічнішими стали 29–30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва. В німецьких донесеннях цю операцію назвали «гросакцією» («велика акція», від нім. Großaktion). Формальним приводом для неї стала радянська диверсія зі знищення Хрещатика 24 вересня.

Нацистська операція в Бабиному Ярі 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. Більшість населених пунктів України мають свої більші чи менші «бабині яри» – місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв.

http://memory.kby.kiev.ua/film.html  


http://memory.kby.kiev.ua/main.html?fbclid=IwAR3baLN4XwtPduZegWe01r2NLMSeovjnULxgXXsucPxAVthBcodZs-8JVZI#ua:P,pan,1,0,0:node1,-52

Триває благодійна акція "Смілива гривня", зібрані кошти будуть передані на допомогу Збройним Силам України. Приймаються монети номіналом 10, 50 копійок, а також 1,2,5 та 10 гривень, всі охочі можуть долучитися. 

Шановні працівники та ветерани освітянської ниви!

Прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем працівника освіти! Святом людей, які обрали сенсом свого життя педагогічний фах, і залишаються вірними покликанню вчителя все життя.

День працівників освіти – свято тих, хто завоював у нашому суспільстві заслужену повагу і вдячність, відкрив кожному з нас дорогу у велике життя, кому ми зобов’язані своїм життєвим і професійними перемогами.

Велика вдячність і шана Вам за гуманну і благородну справу – виховання підростаючого покоління. Ви завжди були і залишаєтесь  головним світочем  у житті дитини, даруючи їй тепло свого серця, скарби своїх знань.

Особливі вітання педагогічним працівникам, які сьогодні на заслуженому відпочинку. Низький уклін Вам за вагомий внесок у розвиток освіти. Ваші мудрість і знання зберегли і примножили найкращі традиції галузі, возвеличили знання вчитель – провідника вічних цінностей. Щороку наша освітянська родина поповнюється молодими кадрами, які з вдячністю використовують досвід ветеранів-педагогів, а також впроваджують сучасні інноваційні технології.

Освітній процес допомагають здійснювати завгоспи і кухарі, лаборанти і секретарі, бібліотекарі і бухгалтери, помічники вихователів і прибиральники. Дякую, шановні колеги, за Вашу вірність і відданість обраній справі, невтомну працю.

Шановні освітяни! Бажаю, щоб доброта Ваших сердець ніколи не вичерпувалась, а радість від успіхів учнів, вихованців щодня тільки множилась. Нехай завжди Вас зігріває пошана ваших вихованців та їхніх батьків. Творчого натхнення, міцного здоров’я, добра і злагоди і нехай Вам вдаються найсміливіші задуми, а педагогічна свобода Вас у повсякденному житті.

З 1980 року Всесвітня туристична організація (ЮНВТО) відзначає Всесвітній день туризму як міжнародне свято 27 вересня. Ця дата була обрана, оскільки в цей день в 1970 році був прийнятий Статут ЮНВТО. Ухвалення цього Статуту вважається важливою віхою в світовому туризмі. Мета цього дня - підвищити обізнаність про роль туризму в міжнародному співтоваристві і продемонструвати, як він впливає на соціальні, культурні  цінності в усьому світі.

27 вересня ми відзначаємо Всесвітній день туризму, а також те, як подорожі допомагають нам відновити сили і налагодити значущі зв'язки з людьми по всьому світу.

21 вересня - Міжнародний день миру!

   Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства та вогню.

  До 2001 року цей день відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте, у резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня.

В Україні День миру встановлений Указом Президента від 05.02.2002 № 100/2002 «День миру» і відзначається щорічно 21 вересня – Міжнародний день миру.

  Емблемою Міжнародного дня миру, є білий голуб з оливковою гілкою. Уперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.

   Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.

В ОЗЗСО Розумівська школа пройшла акція з виготовлення голубів під назвою: "Голуб миру".

Любов батька – виняткова, вона не схожа на любов матерів, в ній мало слів. Але вона неоціненна.

Сьогодні відзначається Всесвітній день батька і ми не упустили такої нагоди,та привітали наших найдорожчих татусів з цим прекрасним свято!

#хайбуденебомирнимаУкраїначистою

#WorldCleanupDay

Під гаслом: " Хай буде небо мирним, а Україна чистою!" здобувачі освіти ОЗЗСО Розумівська школа взяли активну участь у проведені заходу Всесвітнього дня прибирання "World Cleanup Day" в Україні.

Рух – це життя!

Гарний настрій – запорука довгого життя! Саме під таким девізом  пройшов тиждень, приурочений Дню фізичної культури і спорту в Опорному закладі загальної середньої освіти для учнів 5-11 класів. Спортивний тиждень – спортивно-видовищний захід, спрямований на  популяризацію спорту, здорового способу життя та олімпійського руху.

Мета заходу– виховання в учнів ціннісної орієнтації на здоровий спосіб життя; покращення здоров’я; придбання необхідних знань в області фізичної культури і спорту; заохочення учнів до систематичних занять фізичною культурою і спортом; виховання взаємодопомоги, дисциплінованості, сміливості, наполегливості, завзятості, витримки, спортивного азарту, взаємовиручки і підтримки.

Вітаємо дипломантів ІІІ ступеня

 обласної виставки 

"Освіта Запорізького краю - 2022"

 директора закладу 

Холод Марину Василівну

 і вчителя української мови 

та літератури 

Назаренко Світлану Петрівну.

Цей конкурс ще один доказ вашого таланту і здібностей. Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому, а завжди рухайтесь вперед, підкорюйте будь - які вершини, успіхів, удачі, цікавих проектів, безперечних перемог і впевненості в собі!

Навчити дітей безпеці сьогодні - це забезпечення безпечного майбутнього

5 серпня в Головному управлінні ДСНС України у Запорізькій області відбувся круглий стіл стосовно організації роботи із створення Класів безпеки на базі закладів освіти.

Створення та підтримання належного рівня безпеки в освітньому середовищі, забезпечення організації та участь у реалізації узгоджених заходів із запобігання, раннього виявлення, припинення й усунення негативних явищ та їх шкідливих наслідків є спільною метою ДСНС, правоохоронних органів та освітян. З цією метою, протягом 2022 року на території нашої Держави буде реалізовуватись ідея створення Класів безпеки.

У зустрічі взяли участь співробітники Національної поліції, представники органів державної влади та освітні управлінці. Від нашого закладу була присутня заступник директора з виховної роботи Сергєєнко Ольга Олександрівна.

Фахівці ДСНС обговорили з учасниками облаштування Класів безпеки з навчання дітей вимогам безпеки життєдіяльності на базі загальноосвітніх та дошкільних закладів освіти на території області, районів та територіальних громад. Також під час заходу учасники проаналізували досвід створення таких класів, визначили основні вимоги до них, а також їх загальні риси та особливості. Наприкінці кожен учасник отримав інформаційні листівки з правилами безпеки життєдіяльності.


30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Дата була визначена Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості про цю проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами торгівлі людьми. Торгівля людьми – це порушення прав людини та форма рабства, яка продовжує існувати у ХХІ столітті і є актуальною проблемою для всіх країн світу, включаючи і нашу. Торгівля людьми – це форма сучасного рабства. Вона не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між країнами, не зупиняється перед статтю, віковими чи соціальними ознаками. За рівнем прибутковості ця злочинна індустрія поступається лише продажу наркотиків і зброї. 

16 червня педагоги закладу стали учасниками вебінару «Безпечне цифрове середовище закладу загальної середньої освіти», який проведено обласним науково-методичним центром інформатизації освіти.

Під час зустрічі розглянуто питання створення умов для безпечного цифрового освітнього середовища закладу загальної середньої освіти: методичний та технічний аспект.

"Освітянам варто робити все можливе, щоби зробити цифрове освітнє середовище максимально безпечним для дітей"

Відповідно до Указу Президента України від 14 лютого 2022 року № 53/2022 "Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства" колектив  ОЗЗСО Розумівська школа Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області долучився до  участі у заходах до Дня єднання


#UAразом 

#об'єднаніУкраїною 

10 лютого адміністрація та відповідальні особи школи взяли участь у І засіданні постійнодіючого семінару "Організація безпечного та здорового освітнього середовища".

На онлайн - семінарі обговорено питання: створення умов для безпечного використання інтернету учасниками освітнього процесу; ведення нормативної документації з цивільного захисту в школі; організація та проведення евакуації учасників освітнього процесу; надання домедичної допомоги.


Увага! В школі розпочались заходи  предметних  тижнів

Всі заплановані заходи сприятимуть активізації учнів до подальших занять з предметів, розвитку їх пізнавальних інтересів, розширенню світогляду, стимулюванню творчої активності, прагненню до інтелектуального удосконалення.

Вітаємо з перемогою!

Протягом січня 2022 року, з метою виконання провідних принципів збереження та зміцнення здоров’я дітей і підлітків у закладі освіти, проведено І (територіальний) етап Першого обласного конкурсу фахової майстерності «Без бар’єрів».

За результатами проведення І (територіального) етапу Конкурсу фахової майстерності «Без бар’єрів», переможцями визнано:

- І місце - Русанову Людмилу Вікторівну – вчителя 4 класу класів, освітня стратегія «Я знаю» (молодший шкільний вік);

- ІІІ місце - Шостак Ксенію Петрівну – вчителя фізичної культури, освітня стратегія «Здоров’я» (підлітковий вік).

28.01.2022 року відбулося онлайн-оголошення результатів VІІ Всеукраїнського конкурсу творчих робіт школярів «Літературний Всесвіт». ГРАМОТАМИ відзначено роботи учнів школи: Паливоди Тимофія (2 кл. вч. Богутдінова О.С.), Подтепи Софії та Захарченко Надії (5 кл. вч. Назаренко С.П.), Сеньків Вікторії (7 кл. вч. Харьковська А.О.), Яндоли Анастасії (8 кл. вч. Назаренко С.П.). Побажаємо школярам та їхнім наставникам нових звершень! 

Вітаємо з перемогою!

За підсумками проведення обласних етапів еколого-натуралістичних акцій та конкурсів у 2021 році відповідно до наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації  від 20.01.2021 "Про підсумки проведення обласних етапів еколого-натуралістичних акцій та конкурсів у 2021 році" учні нашого навчального закладу під керівництвом вчителі хімії та біології Бібік Ірини Вячеславівни посіли ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської акції "День юного натураліста".


І знову з перемогою!

За підсумками проведення територіального етапу фестивалю-конкурсу патріотичної пісні та авторської поезії "Україна - це Ми" у номінації "Авторська поезія"  під керівництвом вчителя української мови та літератури Назаренко Світлани Петрівни отримала перемогу учениця 8-го класу Яндола Анастасія.

Наші педагоги - найкращі!

За результатами проведення І (територіального) етапу Першого обласного конкурсу фахової майстерності "Без бар'єрів" у 2021/2022 навчальному році, переможцями визнано:
- І місце - Русанова Людмила Вікторівна - вчитель початкових класів. Освітня стратегія "Я знаю" (молодший шкільний вік).
- ІІІ місце - Шостак Ксенія Петрівна - вчитель фізичної культури. Освітня стратегія "Здоров'я" (підлітковий вік).

РЕФОРМА, ЯКА ЗАКЛАДАЄ ФУНДАМЕНТ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ

В Україні з’явився новий портал – «Знаїмо». І зовсім нове слово! «Знаїмо» – це коли ми знаємо, що їмо! А саме – корисну, свіжу, збалансовану їжу. Cаме зараз ми повністю реформуємо систему шкільного харчування у країні. «Знаїмо» – це інтернет-простір для всіх, хто прагне харчуватися правильно й хоче знати, з чого почати.  Бо їжа – не тільки здоров'я. Це ще й спосіб мислення. Нехай уже сьогодні портал «Знаїмо» стане вашим провідником у новий світогляд!

Перша леді України Олена Зеленська

І знову вітаємо з перемогою!

Визнано переможцями обласного заочного конкурсу - виставки "Народна іграшка" учнів школи, яких буде нагороджено дипломами Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, а саме:

І місце - Арутюнян Карина, 2 клас (керівник Богоутдінова О.С.)

  Сеньків Вікторія, 7 клас (керівник Білоус Л.М.)

ІІ місце - Романенко Іван, 4 клас (керівник Русанова Л.В.)

ІІІ місце - Солдатов Михайло, 1 клас (керівник Буланенко Н.А.)

 Діденко Владислав, 8 клас (керівник Діденко І.М.)

Ми вами пишаємося! Вітаємо!

28 грудня відбулись засідання фахових ШМО вчителів школи, а саме: початкових класів, точних наук, художньо - естетичного циклу, суспільно - природничих дисциплін та гуманітарного циклу. Було підведено підсумки роботи за І семестр 2021 - 2022 навчального року та визначено перспективи роботи вчителів з підвищення професійної компетентності. 

24 грудня продовжилося святкування нового року. В цей день відсвяткували свято учні 2,5,7,8,9,10,11 класів. Діти були заряджені на позитив і з гарним настроєм завершили останній навчальний день в 2021 році. 

23 грудня в школі розпочалися новорічні ранки з дотриманням всіх карантинних вимог. Сьогодні відсвяткували Новий рік учні 1,3,4,6 класів у своїх класних кімнатах, у фойє школи  на дітей чекали привітання від Діда Мороза та Снігурки, солодкі подарунки та запальна руханка біля ялинки. 

22 грудня в онлайн форматі відбувся ІІІ етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика в якому взяла участь учениця 4 класу Іванченко Маргарита. Бажаємо успіху !

Вітаємо з перемогою!

До скарбнички особистих досягнень школи додалась нова перемога!

07 грудня в Опорних закладах загальної середньої освіти Долинської сільської ради було проведено ІІ етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2021/2022 н.р. За підсумками фахового журі визнано переможницею ІІ етапу Конкурсу, ученицю 4 класу ОЗЗСО Розумівська школа, Іванченко Маргариту, яку буде направлено на ІІІ етап, що відбудеться 22 грудня 2021 року в онлайн форматі. Оголошено подяку учениці - переможниці та вчительці української мови Русановій Людмилі Вікторівні, яка підготувала учасницю. Також відзначено вчительку української мови Назаренко Світлану Петрівну за створення належних умов для проведення ІІ етапу Конкурсу, та роботу у складі фахового журі.

Бажаємо Маргариті успіхів у наступному етапі конкурсу, та досягати найвищих вершин у вивченні улюбленого предмету - українська мова!

7 грудня, відзначається Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки діаспорі воно відразу ж набуло статусу всесвітнього. Започатковане свято з метою, аби об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка. Тож, учні та вчителі школи підтримали українську традицію і взяли участь у флешмобі "Українська хустка".

"...Краса в хустині нашій споконвічна,

Як і душа, що з піснею жила.

Бо в українок і душа лірична,

У ній багато сонця і тепла."


                                  Надія Красоткіна


Безпечна дорога додому

19 листопада учні школи стали учасниками Єдиного національного уроку безпеки дорожнього руху, який проведено в рамках Тижня безпеки дорожнього руху в Україні. Педагоги звернули увагу учнів на важливість дотримання правил дорожнього руху, а також підкреслили роль світловідбивних елементів на одязі та їхню ефективність у темну пору доби. Школярі переглянули навчально - роз'яснювальні відео з безпеки дорожнього руху, на практиці перевірили свої навички безпечних дій в надзвичайних ситуаціях та знання з правил поведінки на дорозі.

#Місячникбезпекижиттєдіяльності#

З метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо - транспортних пригод та привернення уваги дітей та молоді до правил поведінки на дорогах 19 листопада планується проведення Національного уроку з безпеки дорожнього руху "Безпечна дорога додому".

Матеріали для уроку (методичні рекомендації та відеоматеріали для трансляції учням) містяться за покликанням: https://dopomogadtp.com/ua у розділі «Єдиний національний урок», або ж на YouTube-каналі «Безпечна країна»

https://www.youtube.com/c/Безпечнакраїна (папка «Відеоматеріали Всеукраїнського уроку з безпеки дорожнього руху»).

Звертаємо увагу, що навчально-методичні матеріали для підготовки до уроку розроблено Міністерством освіти та науки України спільно з Міжнародним благодійним фондом «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП».

Відеоматеріали для уроку стосуються різних аспектів безпеки на дітей на дорозі – правилам поведінки на вулицях і дорогах, на залізниці, правилам використання світлоповертальних елементів, технікам надання домедичної допомоги постраждалим тощо, та орієнтовані на школярів різного віку. 

Безпечна країнаНаціональний проект «Безпечна країна» створений з однією метою - вже сьогодні змінити Україну, зробити її більш комфортною, привабливою і безпечною. Проект засновано Міжнародним благодійним фондом «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» . «Безпечна країна» - це рух соціально відповідальних людей, що включає в себе впровадження масштабних проектів, пов'язаних з безпекою, тісну співпрацю з усіма гілками влади, пропаганду європейських цінностей життя і просвітницьку роботу з широкими колами населення. Це об'єднання небайдужої молоді і можливість для її самореалізації. «Безпечна країна» - це ряд напрямків, кожне з яких вимагає негайного втручання і рішучих дій: Безпека дорожнього руху – зниження смертності та травматизму на дорогах; Екологічна безпека – протидія екологічним катастрофам та боротьба за чисте довкілля; Безпека життєдіяльності – дотримання правил поведінки в екстрених ситуаціях; Безпека дітей – протидія будь-яким проявам дитячого насильства.

В рамках Місячника безпеки життєдіяльності класоводом Русановою Л.В. для учнів 4 класу було проведено:

З 01 листопада стартував Місячник безпеки життєдіяльності в онлайн режимі

В рамках місячника заплановано онлайн - заходи спрямовані на запобігання виникнення надзвичайних подій, учасниками яких є діти та підлітки, а також закріплення знань, умінь і навичок, отриманих під час вивчення курсу "Основи здоров'я" та відпрацювання дій дітей у випадках виникнення надзвичайних ситуацій.

Сучасне життя сповнене різноманітних несподіванок, а часом і небезпек. Біда може трапитися будь-де: в побуті, на вулиці, на природі, в школі і вдома.


Тож кожному треба знати безпечні правила поведінки та суворо їх дотримуватись!


Працівники нашої школи долучилися до участі у Vlll Міжнародній конференції " Органічна переробка та торгівля: їжа нового покоління". Спікери розкрили важливі теми органічного харчування, ділилися своїм досвідом та баченням розвитку дитячого харчування в Україні. Дізналися про досвід практичного впровадження органічного харчування у школах світу, про тренди у світовому харчуванні для дітей. На конференції зібралися учасники з усього світу і жива дискусія дала безліч інсайтів! В Україні вже діє і розвивається органічний ринок і створюється можливість для дітей харчуватися органічними продуктами. 

Продовжується оновлення харчоблоку за підтримки керівництва Долинської громади! Сьогодні отримали і встановили нову мийку в гарячому цеху харчоблоку. Нагадаю, що нещодавно ми отримали холодильне обладнання і овочерізку. Надалі буде ще придбано сучасне технологічне обладнання для забезпечення якісного і повноцінного харчування дітей. 

Кожен рік 25 жовтня українське суспільство відзначає професійне свято працівників сфери ринкової економіки - День маркетолога. Вихованці 8 класу Розумівської школи на онлайн-зустрічі "Обираємо професію" поділилися своїми думками щодо фахового вибору в майбутньому, познайомилися з діяльністю спеціаліста з вивчення смаків покупців і просування товару - маркетолога.

Адже світ професій такий різноманітний, і кожна професія в ньому - неповторна, потрібна і важлива.


Харчування дітей шкільного віку заслуговує на особливу увагу, оскільки це один з відповідальних періодів в житті дитини. З урахуванням вимог часу та реформування системи шкільного харчування, актуальним і важливим є повне поновлення шкільного меню. Ми включилися в цей процес! Багато цікавого беремо зі збірника страв Євгена Клопотенко. Нове меню буде в нашій їдальні з січня 2022 року. 

Реформа шкільного харчування в дії!

В Україні проходить реформа системи шкільного харчування. Впроваджуються сучасні та ефективні процедури організації безпечного і якісного харчування. Для впровадження в дію реформи, нам належить виконати ще багато роботи, і без допомоги не обійтися. Ми вдячні керівництву нашої Долинської громади, на чолі з головою Федчуком Б. М. за розуміння і підтримку. Нещодавно харчоблок ОЗЗСО Розумівська школа отримав 2 нові холодильні камери і овочечистку.  Для введення оновленого меню,  матеріально- технічна база харчоблоку буде поновлюватися і надалі.

З 24.10.2021 по 30.10.2021 року триває Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності.

«Фільтр» – національний проєкт з медіаграмотності, заснований Міністерством культури та  інформаційної політики України у 2021 році. 

Ключова місія проєкту – об’єднати зусилля  держави, громадських організацій та медіаспільноти задля підвищення рівня медіаграмотності та критичного мислення українців.

«Фільтр» має власну онлайн-платформу на якій зібрані кращі навчальні  проєкти державних органів влади, громадських організацій, міжнародних партнерів у сфері медіаграмотності.

На сайті у вільному доступі матеріали для учнів та вчителів, студентів та викладачів, а також для всіх, хто прагне зробити критичне мислення своєю щоденною навичкою.

Детальніше про проєкт, його цілі та завдання читайте за посиланням 

22 жовтня у формі тренінгу відбулося засідання педагогічної ради: "Нові підходи й методи системи оцінювання здобувачів освіти".

Цікаво пройшли: гра-імітація "Освітній процес", мозковий штурм " Труднощі в оцінюванні",  асоціативний кущ  "Педагогічне оцінювання", складання порівняльної таблиці "Традиційне і формувальне оцінювання". Цікаво було дізнатися також про різні системи оцінювання знань в різних країнах.

      Педагоги поглибили свої знання про сучасні підходи до оцінювання, його функції та завдання. Визначили сутність формувального оцінювання, його компоненти. Дослідили інструментарій та методи, які використовують у запропонованих підходах до оцінювання. Обговорили способи, як сформувати в учнів позитивне ставлення до освітнього процесу й відчуття обов'язку, відповідальності за результати навчання.

       Питання оцінювання викликало дискусію між вчителями 5-11 класів та початкової школи.




З нагоди дня Захисника України відбувся чемпіонат школи серед юнаків та дівчат. Сьогодні перемогли абсолютно всі! Це тільки початок нашого спортивного шляху! Команда!

Козаченко Данило 1 місце

Походєєв Дмитро 1 місце

Білик Олексій 1 місце

Кулага Яна 1 місце

Кізей Дмитро 1 місце

Качан Артем 2 місце

Жуков Матвій 2 місце

Іванченко Маргарита 2 місце

Федченок Єгор 2 місце

Єськов Нікіта 3 місце

Москаленко Богдан 3 місце

Іванченко Маргарита 3 місце

Яковець Юрій 3 місце

Кізей Дмитро 3 місце

Тренер з Дзюдо Холод Ярослав Сергійович

ДЕНЬ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Долучайтеся до флешмобу!

Інтернет-флешмоб “5 відповідальних друзів”. Напишіть в соцмережах пост, в якому тегніть 5 (можна більше) своїх найбільш відповідальних друзів. Розкажіть, чому ви їх такими вважаєте, тим самим передаючи естафету далі. Так ми познайомимо усіх відповідальних людей країни між собою.  #дію_відповідально  #ДеньВідповідальності 


ДЕКЛАРАЦІЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ

Працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки ще на початку 2010-х Богдан Гаврилишин дійшов висновку, що світ не є здоровий і що для того, щоб змінити ситуацію, потрібно брати на себе відповідальність на всіх рівнях. У 2014 році пан Богдан створив Декларацію відповідальності людини, яка складається з 15 пунктів.

 Сьогодні Україна святкує славне свято,

Це свято – чоловіче, твоє це свято, брате!

Це свято тих, хто ладен у будь-яку хвилину

Родину захищати і рідну Україну!

Хай мир панує завжди і спокій навкруги,

Будь-що тобі хай буде, мій брате, до снаги,

Хай множаться здобутки, життя хай процвітає,

Покровом Божа Матір тебе хай огортає!


  #14жовтня #ДеньЗахисникаУкраїни #ДеньКозацтва

З метою виховання патріотично свідомих громадян, виховання поваги до Батьківщини і людей, які її захищають, та з нагоди відзначення свят Дня захисників і захисниць України та Дня Українського козацтва, 13 жовтня  проведено виховний патріотично-спортивний захід з учнями 10 класу Розумівської школи "Ми - козацького роду нащадки!"

Вчитель захисту України - Стапай Ф.М.

Вчитель фізичної культури  - Шостак К.П.

Класний керівник - Білик М.О.

  

Сьогодні наші учні 8 ,9 і 11 класів приймали участь в спортивних змаганнях).Виховання в людині патріота своєї батьківщини, любові до рідного краю, любові до України варто починати з раннього дитинства.

Отже, вже сьогодні, в роки навчання необхідно виховувати глибокі почуття патріотизму та національної гідності, найкращі якості захисника Батьківщини, високий рівень загальної культури та народних знань, народної етики, моралі, мистецтв.

Виконанню цих завдань і повинен сприяти військово-спортивний патріотичний захід «Козацькі розваги», який за напрямком, формою і змістом розрахований на допризовну молодь.

«Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України».

  

До Дня захисника України учні 4 класу з класним керівником Русановою Людмилою Вікторівною провели:

-відеовікторину;

-розваги до Дня козацтва України;

-виставку малюнків.


   До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в Україні 14 жовтня, в ОЗЗСО Розумівська школа організовано цикл заходів. Наші найменші учні 1 класу зі своєю вчителькою Надією Буланенко провели цікаву подорож у минуле. Діти дізналися про історію та славні традиції козаків. У малюнках діти відобразили свої враження про почуте. А ще цікавим був перегляд мультфільмів про запорізьких козаків. Захід пройшов цікаво, змістовно і весело. 



   12 жовтня 2021 року на базі нашої школи було проведено бесіду інспектором СЮП Запорізького РУП Охрименко С.Г. та ПОГ СВБ ВП ЗРУП Калашник Б.О. з учнями 8-9 класів щодо попередження та профілактики булінгу в шкільному середовищі. 







                               ЗДОРОВІ НЕМОВЛЯТА !!!

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість наше майбутнє. Освітні заклади Долинської сільської ради, прийняли активну участь з Всеукраїнським благодійним фондом «Серце до серця» збір коштів на неонатальне обладнання у дитячі лікарні України, для немовлят.









З метою профілактики жорстокого ставлення до тварин вчителі та учні нашої школи долучилися до проведення "II Міжнародного уроку доброти"(про гуманне та відповідальне ставлення до тварин), присвяченого Всесвітньому дню захисту тварин. 







З Днем Учителя, колеги!

Осінь… Жовтий лист вистеляє дорогу, горобина наповнює важкі кетяги яскравими барвами. У цю прекрасну пору року ми святкуємо День Учителя.

З року в рік з трепетом у душі ми заходимо в клас. З чим приходимо ми до дітей? З тривогою і болем, з надією і любов’ю, з правдою, хоч і гіркою, з добром у серці і вірою. З тією вірою, яку нам належить вселити в кожну дитячу душу, в їхніх батьків, в самого себе.

Учитель, як той хлібороб, який не знає,чи доведеться йому збирати врожай, чи не поб’є град, чи не пошкодить засуха, але кожної весни він кидає зерно в землю і в кожну зернину вселяє віру, бо без неї не було б життя на землі.

У цей день ми ще раз зважуємо на вагах совісті і людяності всі свої дії, вчинки і слова, запитуємо себе, чи на своєму місці, чи правильно зроблений вибір у житті? І розібратися в собі допомагають діти. Дорослі діти, ті, які залишили стіни цієї школи, які знайшли своє місце у цьому світі,ті які вже привели до школи своїх дітей, а в цей день приходять сюди, щоб сказати теплі слова подяки.

Це найважливіший і найщасливіший момент у житті вчителя. Тож, шановні колеги, з Днем Вчителя, Вас!Нехай на вашій педагогічній ниві зростають яскраві і талановиті учні, щоб з гордістю могли сказати: «Це мій учень», а діти - «Це мій учитель!»    І нехай мірилом вашої праці буде, в першу чергу, справжня, щира любов дітей. Щастя,здоров’я вам, невичерпної енергії, спокою і благополуччя в сім’ях. Розумних і вдячних учнів, хай їхні успіхи надихають вас на нові творчі злети. Зі святом!


             Директор школи Марина Василівна Холод


Учні нашої школи долучилися до благодійної акції " Монетки дітям". Монети номіналом у 25 копійок вийшли з обігу майже рік тому, але у багатьох з нас вони й досі лежать у скарбничках без діла. У такий простий і веселий спосіб діти зібрали 170 гривень. Кошти відправлено у благодійний фонд " Таблеточки" на допомогу для дітей, що борються з раком.

#монеткидітям

@tabletochki







" Стоп булінг"

В рамках тижня профілактики булінгу в нашій школі соціальним педагогом Артемом Івашиним проведено виховний захід   для дітей початкових класів "Стоп булінг". Діти ознайомилися з поняттям булінг, його формами. Педагог обговорював з вихованцями  шляхи виходу із складної ситуації, що дуже важливо проявляти співчуття і милосердя до людей. Захід пройшов цікаво і корисно для дітей.

Вітаємо всіх бібліотекарів із професійним святом - Всеукраїнським днем бібліотек!

Шановні бібліотекарі! Дякуємо Вам за те, що допомагаєте орієнтуватися відвідувачам у світі знань; за те, що створюєте та підтримуєте у бібліотеках особливу затишну атмосферу!

Будьте здоровими та завжди майте гарний настрій! Хай на роботі завжди буде цікаво, а вдома – затишно!

Сьогодні Україна і світ відзначають 80-ті роковини трагічних подій у Бабиному Яру. Подібно до табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі, Бабин Яр в Україні став символом знищення євреїв Європи під час Голокосту. Тільки за два дні 29–30 вересня 1941 р. тут було розстріляно нацистами понад 33 тисячі мирних людей. Протягом декількох наступних років у Бабиному Яру продовжувалися вбивства десятків тисяч євреїв, а також радянських військовополонених, представників українських націоналістичних груп, активістів комуністичної партії, ромів та інших «ворогів Рейху». З метою формування історичної правди про події Голокосту з учнями 7 класу проведено урок пам’яті. Діти не лише дізналися про  трагедію Голокосту в Україні та  розстріли у Бабиному Яру, а й ознайомилися  з освітньою платформою «Червона точка пам’яті». Вона  дозволить учням зробити свій внесок у колективне знання про Голокост і Другу світову війну. За допомогою платформи кожен школяр зможе додати на карту свою «червону точку» у вигляді записаного спогаду, копії документа із сімейного архіву, знахідки з місцевого музею або інформації про пам’ятник жертвам Голокосту у відповідному населеному пункті.

До дня рятівника в ОЗЗСО Розумівська школа завітали працівники служби ДСНС, Ювенальної поліції та поліцейський офіцер Долинської громади Зайцев В. Є.

Вони познайомили здобувачів освіти, з правилами поведінки під час надзвичайних ситуацій, як запобігти надзвичайним ситуаціям та правами і обов'язками громадян України у сфері захисту населення від надзвичайних ситуацій. Також, було представлено роботу  рятівників під час пожежі та обладнання, яке допомагає під час пожежі.

Здобувачі освіти мали змогу приміряти на себе захисні бронежилети, захисні шоломи, потримати в руках спеціальне обладнання, посидіти за кермом автомобіля, тобто на якусь мить відчути себе юним рятівником.

Колектив закладу дякує всім представникам цих нелегких, але важливих професій за можливість познайомитися з їх повсякденною роботою.

Щороку в нашій школі проводиться " Місячник безпеки життєдіяльності". Головною метою якого є збереження життя і здоров'я дітей на дорогах. В рамках цього місячника для дітей групи продовженого дня вихователем Пазинич А.О. було проведено виховний захід "Щоб не трапилось біди - дорожніх правил дотримуйся завжди", у ході якого була проведена бесіда "Безпека на дорозі - безпечне життя",  гра "Кращий знавець знаків дорожнього руху", створено плакат " Правила дорожного руху" та проведено рольову гру " Я - автомобіліст ", у якій діти закріпили та перевірили свої знання на практиці. Давайте разом дбати про збереження життя і здоров'я дітей! 

#монеткидітям

     Наш заклад приєднався до благодійної акції "МОНЕТКИ ДІТЯМ" , яку організували Національний банк України та благодійний фонд "Таблеточки"

Усі зібрані монети номіналом у 25 копійок надійдуть на допомогу онкохворим дітям! Чому саме монети номіналом 25 копійок? Ці монети вже вийшли з обігу. Ними неможливо більше розрахуватись у магазині, але у багатьох з нас вони ще й досі лежать у скарбничках або гаманцях без діла. Тільки разом ми зможемо перетворити дріб'язок монет на суттєві суми допомоги дітям, які просто зараз змагаються за шанс на одужання - можливість ходити до школи, займатися спортом, та мріяти про майбутнє без страху.

Кожні 25 копійок - це крок до одужання онкохворих дітей.  Об'єднаймося заради допомоги їм!

      Акція триватиме до 30 вересня!

Дзюдо - не просто єдиноборство, а ціла наука тренування тіла і духу згідно принципів життя.

Дзюдо - перший вид східних єдиноборств, включений до програми Олімпійських ігор. У перекладі з японської «дзю» означає м'який, гнучкий, скромний, «до» - шлях, пізнання, манера триматися, точка зору, склад розуму.

Сьогодні дзюдо - не тільки чоловічий вид єдиноборства. У 1974 році були проведені перші офіційні змагання дзюдоисток. Зараз проходять континентальні чемпіонати та чемпіонати світу з дзюдо серед жінок. Жіноче дзюдо - також олімпійський вид спорту.

Зазначимо, що сьогодні спортсмени федерації дзюдо Києва, успадкувавши найкращі традиції світового дзюдо, розвивають та примножують  славу цього прекрасного виду спорту, успішно виступаючи на татамі міжнародних та світових змагань.

На базі нашої школи працює секція з Дзюдо, тренер Холод Ярослав Сергійович.

Моя тема з самоосвіти полягає у вихованні у дітей любові до свого рідного с.Розумівка. Морально-патріотичне виховання є однією з найважливіших сторін виховання взагалі. В цілому, звичайно ведеться планомірна робота з дітьми в цьому напрямку. Але якщо простіше сказати - ми граємо, читаємо, знайомимося з головними історичними та сучасними подіями в розвитку нашого міста. на даний момент я можу сказати, що діти знають про своє місто більше навіть, ніж їхні батьки, хоча і батьки залучені в цей процес. Вихованці гуртка*Джури* . 

Керівник гуртка "ДЖУРА" Шостак Ксенія Петрівна


Відзначаючи Міжнародний день миру, 2021 рік можна вважати, якоюсь мірою, «ювілейним». У 1981 році Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй підтримала ініціативу Міжнародної асоціації ректорів університетів та наголосила про заснування Міжнародного року миру та Міжнародного дня миру.

У вересні 2001 року, 20 років тому, Генеральна Асамблея ООН остаточно утвердила дату святкування Міжнародного дня миру – 21 вересня. У Резолюції було запропоновано відзначати цей урочистий день припиненням вогню, військових дій та будь-якого насильства.

Нагадуємо, що емблемою Міжнародного дня миру є голуб з оливковою гілкою. Уперше цей символ був представлений в Парижі (1949 р.) під час Всесвітнього конгресу прихильників миру.

В цей холодний осінній день вихованці нашої школи, в знак солідарності створили коло " Ні війні! Ми за мир!"

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни.

Мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

Тому з нагоди Дня миру у Опорному закладі загальної середньої освіти Розумівської школи Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області пройшла година спілкування «Ми за мир». Учні 1 класа  з великим задоволенням приймали участь у даному заході. Створили символ миру. 

Нехай мир супроводжує Вас у всьому. Бережіть себе і близьких. МИ ЗА МИР У ВСЬОМУ СВІТІ!В КРАЇНІ, В СІМ’Ї, В ШКОЛІ!

Ранкові зустрічі - нова традиція української школи. Вони допомагають налаштувати клас на роботу протягом дня. Учні 3 класу зі своїм вчителем Безсмертною Л.І. сьогодні провели тематичну ранкову зустріч " Зустрічаємо осінь". Зібрані на шкільному подвір'ї каштани надихнули на творчу гру: моделювали слова українською, а потім і англійською з учителем Бікуловаю Е.О.  В атмосфері взаємоповаги та обговоренні цікавої теми пройшов ранок у наших третьокласників. Педагог створив у класі дружній простір, де цінують дружбу і друзів. 




21 вересня діти групи продовженого дня  приєдналися до акції «Голуб миру». Учні  виготовили паперових голубів із побажаннями миру та злагоди і закликали всіх людей: «Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!».

Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

Вихователь групи продовженого дня Пазинич Анастасія Олегівна


Учні 8 класу Розумівської школи до Міжнародного дня миру згадали історію виникнення цього свята та виготовили голубів. У країнах Сходу цей птах — священний, добрий вісник богів. Існує легенда про те, як голубки богині кохання Венери звили гніздо в шоломі бога війни Марса. У свою чергу, Марс, щоб не руйнувати пташину оселю, відмовився від військових дій, які могли б принести великі людські втрати.

Хай літають завжди журавлі,       

Колоски видзвонюють налиті,       

Ми за те, щоб мир був на землі       

Для усіх дітей на цілім світі.       

О.Пархоменко

СПОРТ- ЦЕ КРУТО!

Європейский тиждень спорту уже став доброю традицією для учнів та педагогів нашої школи. Цього року в  рамках "Європейського тижня" для вихованців групи продовженого дня було проведено низку яскравих  і змістовних заходів. Школярі переглянули відеоролик з яскравими моментами олімпійських ігор, взяли участь у естафеті " Найспритніший". Учні створили та обговорили  свій  власний розпорядок дня, а на закріплення матеріалу було створено плакат " Спорт - це сила, краса і здоров'я ", з якого діти дізналися про різні види спорту та поділилися своїми власними досягненнями.

олімпійський урок #beactive

" Олімпійський урок"#BeActiv в рамках Європейського тижня спорту

Учні  3- го класу зі своїм класним керівником Безсмертною Л.І. сьогодні знайомилися з олімпійським видом спорту - гімнастикою. Наші юні спортсмени не лише знають, а й вміють  роботи гімнастичні вправи. Подивіться, як яскраво і вправно виглядають наші олімпійці!

# олімпійський урок# beactive







#олімпійськийурок #beactive

З 15 по 17 вересня у школі було проведено «Олімпійський уроки», присвячений Дню фізичної культури та спорту.

Учні впродовж урока змагалися у спритності та витривалості, отримали можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи.

В рамках Олімпійського урока в нашій школі вчителем фізичної культури були проведені Олімпійські уроки на тему  «Юний Олімпіець» (5-11 класи).

Олімпійський урок був насичений, цікавий та змістовний, а учні з гарним настроєм та масою позитивних емоцій поверталися додому.

Ми ще раз побачили, що в нашій школі ростуть сильні, спритні й сміливі діти. Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами.

Для забезпечення якісного безпечного харчування учнів в нашій школі, проведено лабораторне дослідження уповноваженою лабораторією Держпродспоживслужби в Запорізькому районі. Перевірці підлягали харчові продукти, готові страви, були взяті змиви з обладнання, кухонного посуду. Такі дослідження є регулярними, що забезпечує контроль якості організації харчування. 


В рамках Місячника "Безпека дорожнього руху" в шкільній медіатеці відбулась година спілкування "Твій друг - безпечний рух" з найменшими учнями закладу - першокласниками. Діти закріпили знання про правила дорожнього руху, безпечну поведінку на вулиці, навчилися використовувати набуті знання під час гри. Саме профілактичні заходи з правил дорожнього руху повинні стати надійним провідником у дитячому, часом небезпечному, але цікавому житті. 


Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови про карантин. Вони почнуть діяти через сім днів після опублікування. Згідно цих змін, у «жовтій» зоні зможуть працювати школи, де 80% співробітників зроблять хоча б одне щеплення від коронавірусу. У «червоній» зоні працюватимуть лише ті освітні заклади, в яких проти COVID-19 вакцинуються 100% працівників.

Шановні працівники закладу, у  минулому навчальному році ми не мали шансів хоч якимось чином вплинути на те, щоб наш заклад освіти  не переходив  на дистанційну форму навчання. Цього року, завдяки вакцинації, у нас  є такий  реальний шанс!

Все залежить від свідомості кожного із нас. 

Давайте усі разом прикладемо зусиль , виявимо свою свідомість, щоб наші діти змогли відвідувати школу очно, Бо саме під час очного навчання освітній процес  якісний і комфортний  як для учнів, так і для інших учасників освітнього процесу. Це вибір кожного із нас і він повністю в наших руках.

Бережімо своє  здоров’я , здоров"я своїх рідних та   здоров’я наших здобувачів освіти!

10 вересня на базі нашої школи пройшов майстер-клас з Дзюдо в рамках Європейського тижня спорту "BeActive" під слоганом: "Спорт - це  круто".

Метою проведення: сприяння здоровому та активному способу життя, залучення учнів школи до активного, здорового способу життя, фізичної активності.

#олімпійськийурок, #beactive

Майстер-клас провів тренер з Дзюдо, який працює на базі нашої школи Ярослав Сергійович разом зі своїм братом Михайлом Сергійовичем, який працює в ДЮСШ "Колос" м. Вільнянськ.

Обидва тренери є:

1. Учасниками чемпіонату України;

2. В 2016 році отримали перший розряд по Дзюдо;

3. Призери чемпіонату до 23 років;

4. В 2020 році  отримали звання Кандидат у майстри спорту (КМС) та коричневий пояс.


О спорт! О спорт!

Це просто клас!

Дружіть із ним завжди.

Здоров’я, юність, силу дасть

І творчої снаги!


Дорогі школярі, батьки та вчителі!

Сердечно вітаю Вас з Днем знань і початком навчального року! Навчальний рік вступає в свої права. Немає свята прекрасніше, ніж свято початку навчання, коли всі раді, всі посміхаються. 

Сьогодні головними героями свята є діти з яскравими, красивими букетами в руках. На ганку кожної школи в цей день зустрічають школярів і гостей ошатні і усміхнені вчителі. 1 вересня - хвилююча подія для вчителів і всіх школярів, особливо для їх батьків. На лінійку виводять найменших, школи зустрічають новачків. Попереду у малюків, нова для них ще невідома і повна загадок країна знань.

Малюкам бажаю бути старанними і слухняними, випускникам - щоб їх останній шкільний рік став яскравим і незабутнім, а Вам, шановні вчителі, - здоров'я, терпіння і взаєморозуміння з учнями. Нехай весь навчальний рік буде добрим і успішним для кожного з Вас! В добру путь за знаннями!


З повагою директор школи Холод Марина




25 вересня проведено онлайн нараду при директорові гімназії для педагогічних працівників, на якій розглянуто наступні питання: