Батькам

До відома батьків першокласників 2024-2025 навчального року!

Комунальний заклад загальної середньої освіти "Розумівська гімназія "Темп" розпочинає набір дітей до 1-класу.

Необхідно батькам надати такі документи:

-копія свідоцтва про народження дитини

-паспорт одного з батьків

-медичну довідку №063-0, 086-1

-довідка від педіатра

Чекаємо Вас та Ваших дітей за адресою: 

Запорізька область, Запорізький район, с. Розумівка, вулиця Кузнечна, будинок 3а

З лого і з субтитрами.mp4
З лого і з субтитрами.mp4

"Стань на варті свого серця"


З лого з субтитрами.mp4

Через війну, що триває, для багатьох українських школярів новий навчальний рік почнеться онлайн, щоб вони могли почуватися в безпеці – емоційно та фізично. Тому на викладачів та батьків лягає відповідальність за організацію цього процесу.

Що можуть зробити батьки, аби дистанційне навчання дітей було ефективним та цікавим?


Найважливіше, що можуть дати батьки – це тепло, довіра та підтримка. Якщо дитина тривожиться, варто заспокоїти її: обійняти, подихати разом з дитиною, попити водичку, погуляти на свіжому повітрі. Пріоритетом завжди мають бути якісні відносини, а не вивчені уроки. 


Просимо батьків пильно стежити за своїми дітьми!

У школярів вже розпочались такі омріяні літні канікули. Аби відпочинок дітей був безпечним, нагадаємо правила безпечної поведінки:

Вкотре закликаємо: дбайте про особисту безпеку та безпеку своїх дітей!

Бажаємо безпечних та веселих канікул!

Ювенальна Поліція України 

Шановні батьки!

Пам'ятайте, що літні канікули для дітей - це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися,закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Звертаємо увагу на організацію відпочинку Вашої дитини під час канікул

1. Не залишайте дітей без нагляду. Ви повинні знати, де знаходиться ваша дитина протягом дня і ночі.

2. Слідкуйте, щоб діти обережно поводилися з вогнем.

3. Використання піротехнічних засобів небезпечне для життя і здоров’я.

4. Нагадуйте дітям, що необхідно дотримуватись правил дорожнього руху.

5. Не дозволяйте, щоб діти ходили на водоймища.

6. Категорично забороніть дітям грати в недобудованих,зруйнованих, аварійних будівлях або на території поблизу таких об'єктів.

7. Нагадуйте правила поводження з побутовим газом під час користування газовими плитами.

8. Пам’ятайте про правила поводження з бездоглядними свійськими тваринами.

9. Не допускайте, щоб Ваші діти вживали алкогольні напої.

10. В разі необхідності телефонуйте:

- при пожежі - 101

- до міліції - 102

- швидка допомога - 103

- служба газу - 104

#Тиждень_безпеки_дорожнього_руху

Інформація для батьків про те, як і яким правилам дорожнього руху необхідно знайомити дитину.


В Україні з’являється нова небезпечна субкультура: молоді люди, одягнені в чорне, організовують масові бійки в публічних місцях. Відомо, що це явище прийшло до нас з росії. Але чому наші підлітки переймають віяння країни-агресорки? Що таке ПВК «Рьодан» та як це взагалі пов’язано з війною? Пропонуємо розібратися разом. 

ЯК ЗАХИСТИТИ ДІТЕЙ ВІД МІН: СТВОРЕНО НОВИЙ САЙТ ПРО МІННУ БЕЗПЕКУ

Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та вибухонебезпечні предмети спричинили 75 жертв серед дітей у період з 24 лютого 2022 року до 15 лютого 2023 року. Щоб зменшити ризики поранення чи загибелі дітей, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Міністерством освіти і науки України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та Міністерством внутрішніх справ України запустили вебсайт «Все про мінну безпеку» для батьків, вчителів та дітей. 

Ресурс містить чотири розділи: для батьків, вчителів, підлітків та дітей. У кожному з них викладено адаптовану до віку інформацію про різновиди мін та правила поводження з ними. 

САЙТ "ВСЕ ПРО МІННУ БЕЗПЕКУ" - https://bezpeka.info/

Мабуть, усі батьки стикалися з проблемою, що ж включити дитині українською мовою на Ютубі? Засилля всюдисущого російського контенту просто вражає: дитячі пісні, дитячі казки, розвиваючі відео, абетки, мультфільми та багато іншого – усе мовою окупанта.

Однак, на щастя, на безмежних просторах YouTube є місце для якісного українського контенту. Пропонуємо найкращі канали Ютуб для дітей українською мовою.

Тут ви знайдете розвиваючі відео для дітей, якісні українські мультфільми, цікаві відео-уроки з рукоділля, дитячі пісні, веселі абетки, казки, пізнавальні історії, відео-уроки для дошкільників, веселі відео для вивчення англійської мови та багато іншого.

 1.   З любов'ю до дітей– мабуть, один з найкращих україномовних каналів, що має на меті навчити дітей робити добро, мати хороші думки та бути добрими. Тут ви знайдете багато розвиваючих мультфільмів, уроків, казок  та дитячих пісень українською мовою. До слова, весь матеріал зручно поділений на групи.

2. UkrAnima.ua – канал державної анімаційної студії, що наповнений величезною кількістю контенту українською мовою. Саме тут ви зможете переглянути всі серії “Козаків” та “Бабая”. Ще на каналі доступні “Пригоди капітана Врунгеля” на п’яти мовах світу – англійській, французькій, німецькій, іспанській та італійській.

3. Янко Гортало – чудовий україномовний проект, що працює переважно на ниві дитячої літератури. Його авторами є Інга та Владислав, а Янко Гортало – то, звісно, псевдонім. Вони виховують 5-ро діток, тож віршики, оповідки, ілюстрації, відеопрезентації, пісеньки та інші вигадки – це продукт натхнення великою родиною.

4. Освіта дитини XXI століття – метою цього каналує є створення єдиної бази, яка міститиме україномовні повчальні казки, мультфільми, розвиваючі мультфільми, пісеньки. Усі матеріали погруповані на 10 вікових категорій, від 8 місяців до 16 років.

5.  Віртуальна школа – проект спрямований на створення навчальних відеоуроків українською мовою для школярів та буде корисний як дітям і батькам, так і вчителям. На каналі є багато матеріалів з англійської мови, математики, природознавства, елементарної граматики та корекційно-розвиваючі заняття.

 6. ДОБРОДІЙ DOBRODIY – чудовий та надзвичайно позитивний канал лідера гурту От-Вінта Юрія Журавля, де музикант навчить вашу дитину як створити мультик, навчитись малювати, грати на музичних інструментах, майструвати корисні речі, лицарські лати, стріляти з рогатки і лука, і багато багато іншого.

7.  Clara Studio.tv –  канал на якому зібрані проекти християнської мультимедійної студії Clara Studio. Ця продукція транслювалася телекомпаніями України, Польщі, Словаччини, Німеччини, Італії й отримала визнання серед маленьких європейців і їхніх батьків. Тепер ж українські глядачі отримують можливість познайомитися і заприятелювати з героями дитячих сюжетів.

8.  Телеканал ПЛЮСПЛЮС – канал з великою кількістю мультфільмів на різну тематику українською мовою. Тут ви знайдете цікаві казки, які читають найвідоміші татусі країни, побачите пригоди трикуті, квадрика і кружка, дізнаєтесь багато корисних підказок та заспіваєте в караоке.

9. Нова Школа – канал на якому зібрано багато матеріалів з математики, історії, малювання, української мови, географія, історії та фізики, і все це солов’їною. Канал розрахований на діток від 6 років та буде хорошим помічником у вивченні шкільної програми.

10.  Веселі м’ячики – новостворений канал на якому ви можете переглянути пісні, казки, ігри та мультфільми українською мовою про малюків-м`ячиків, що разом вчаться та грають.

11. Дені Шоу – надзвичайно веселий та цікавий канал для малюків. Тут ви знайдете багато оригінальних та якісних відео, що припадуть до душі вашій малечі. Головним героєм є хлопчик Денис, що разом з татом проводить дивовижні експерименти, готує смачні та легкі у приготування страви, розпаковує іграшки і проводить огляди дитячих товарів.



Як підтримати дітей під час війни? 

Як впоратися із тривогою в укритті? З турботою про батьків і освітян, які підтримують зв’язок зі своїми вихованцями, педагоги та дитячі психологи за підтримки Міністерства освіти і науки запустили телеграм-канал «Підтримай дитину». На каналі ви зможете знайти прості рекомендації, ігри та розвиваючі вправи, які можна виконувати у сховищі, вдома чи під час евакуації.

Матеріали публікуються щоденно. На каналі вже опубліковано аудіоказки, словесні ігри, завдання для артикуляційної гімнастики та інші корисні матеріали.

Автори готують матеріали в текстовому форматі, які легко завантажити з нестабільним доступом до інтернету.

Бережіть себе та піклуйтеся про дітей, щоб мінімізувати для них можливі наслідки психологічної травми.

До відома батьків першокласників 2022-2023 навчального року!

Опорний заклад загальної середньої освіти Розумівська школа розпочинає набір дітей до 1-класу.

Необхідно батькам надати такі документи:

-оригінал заяви( за встановленим зразком)

-копію свідоцтва про народження дитини

-медичну довідку №086-1/о

-копію документа одного з батьків , що підтверджує місце проживання.

Прийом буде здійснюватися з 8.00 до 16.00

Чекаємо Вас та Ваших дітей!

Концепція розвитку щоденного спорту

Запровадження новітніх підходів до фізичного виховання учнів, створення умов для фізичного розвитку та рухової активності, зміцнення здоров'я - це мета Концепції розвитку щоденного спорту в закладах освіти. Одним із напрямом реалізації Концепції є удосконалення занять з фізичної культури. Вчитель 4-го класу Людмила Русанова впроваджує нові форми організації та  проведення урокуів фізкультури. Учні отримують теоретичні знання та практичні вміння і навички. Заняття проходять з поєднанням традиційних та інноваційних підходів. Діти проводять час на заняттях з фізкультури з користю для здоров'я. А завдяки використанню цікавих активностей, це ще й дуже весело! 

Уроки фізкультури по-новому.

Менше теорії, більше ігор та сучасних вправ - так тепер виглядають уроки з фізичної культури в НУШ. Урок з фізкультури  в початковій школі є уроком розвантаження, а не перевантаження. Акцент у програмі змінився на набуття практичних навичок. Вчитель 2- го класу Оксана Богоутдінова робить уроки з фізкультури цікавими та активними. Пріоритетом є ігрова діяльність дітей. За рахунок введення сучасних ігор, у дітей іде розвиток таких понять, як співпраця, взаємна допомога та основи здорового способу життя: " Подоляночка", "Гаряча картопля", "День і ніч" та інш. Діти із задоволенням грали у командах, у рухових іграх, вчилися лазити по гімнастичній драбині та виконувати гімнастичні вправи. Такий підхід до проведення уроків з фізичної культури зміцнює здоров'я, розвиває спортивні якості, а також піднімає настрій і приносить задоволення дітям!


РЕФОРМА, ЯКА ЗАКЛАДАЄ ФУНДАМЕНТ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ

В Україні з’явився новий портал – «Знаїмо». І зовсім нове слово!

«Знаїмо» – це коли ми знаємо, що їмо! А саме – корисну, свіжу, збалансовану їжу. Cаме зараз ми повністю реформуємо систему шкільного харчування у країні. «Знаїмо» – це інтернет-простір для всіх, хто прагне харчуватися правильно й хоче знати, з чого почати.

Бо їжа – не тільки здоров'я. Це ще й спосіб мислення.

Нехай уже сьогодні портал «Знаїмо» стане вашим провідником у новий світогляд!

Перша леді України Олена Зеленська

ЩО ПОКЛАСТИ ДИТИНІ В ЛАНЧБОКС

Їжа, яку ви даєте дитині з собою до школи, повинна бути не лише поживною та корисною. Важливо також, щоб вона смакувала дитині — інакше, ймовірно, ланчбокс повернеться додому цілим, а дитина залишиться голодною чи поїсть чогось некорисного в кіоску біля школи. Ця їжа також має бути зручною для споживання в умовах короткої шкільної перерви.

Якщо ви робите бутерброди, використовуйте цільнозерновий хліб або хліб із висівками. Ковбасу та шинку замініть на варене чи запечене м’ясо або яйця, додавайте овочі та зелень. Якщо загорнете все це в лаваш, вийде рол, який зручно їсти.

Непоганий варіант — перепелині яйця з овочами. Щоб дитині було зручніше й цікавіше їсти, можна нанизати шматочки фруктів, овочів і сиру на шпажки.

Корисними й смачними перекусами для школи можуть бути сухофрукти, несолоні та несолодкі горішки


«Тарілка здорового харчування» у простий спосіб пояснює головні принципи здорового харчування і допомагає кожному самостійно скласти свій щоденний здоровий раціон, надавати перевагу корисним продуктам і уникати шкідливих. 

Брежи життя!

Залізниця - це зона підвищеної небезпеки, де головним травмуючим фактором був і залишається наїзд рухомого складу, висока напруга в контактній мережі, можливість падіння з висоти. Знаходження дітей в зоні залізниці може бути смертельно небезпечно.

Однак, нехтуючи існуючими нормами поведінки, діти самостійно знаходяться на залізничних коліях і об'єктах транспортної інфраструктури, чіпляються за автозчеплення і підніжки вагонів. Витівка не залишається безкарною, діти отримують травми різної тяжкості.

Останнім часом на станціях, перегонах АТ "Укрзалізниця" почастішали випадки травмування дітей віком до 16 років внаслідок наїзду рухомого складу та ураження електричним струмом. Так, у жовтні - листопаді 2021року травмовано 9 дітей, з них 3 - смертельно.

Залізничники стурбовані тенденцією збільшення кількості нещасних випадків невиробничого характеру, та звертаються до батьків, вчителів, вихователів проводити профілактично - роз'яснювальну роботу щодо Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, з недопущення травмування учасників освітнього процесу.

Залізниця - не місце для ігор, а зона підвищеної небезпеки!

Бережімо власне життя та життя наших дітей!

ДСНС України попереджає

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

 

Про навчання населення правилам

безпеки життєдіяльності

 

Найвища цінність суспільства - людина. Проте з кожним роком збільшується кількість факторів, які негативно впливають на її життя і здоров'я. В більшості випадків ці фактори породжуються самою людиною: науково-технічним прогресом, діяльністю людини, її необачним поводженням з природою. Пожежа - це одне з найбільш розповсюджених небезпечних явищ, які виникають внаслідок легковажного відношення людей, зокрема дітей, до вогню. Характерною особливістю сучасного житла є наявність горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу.

Усе це створює підвищену пожежну небезпеку особливо при порушенні людьми вимог правил пожежної безпеки. Найбільш поширеними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем (у тому числі при палінні) порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання, електронагрівальних і газових приладів, пічного опалювання, дитячі витівки з сірниками.

За статистикою, велика кількість пожеж виникає в житлових будинках і квартирах громадян. Нерідко відбуваються вони у той момент, коли самі мешканці знаходяться удома. Проте, через невмілі дії людей саме в початковій стадії пожежі, вогонь і постійно супроводжуючий його густий їдкий дим, швидко набирають силу і за лічені хвилини знищують накопичене роками майно, домашні речі, а люди в цих екстремальних умовах отримують отруєння чадним газом і сильні опіки.

Так, протягом минулого опалювального сезону (тобто в період з 01 жовтня 2020 по 31 квітня 2021) на території Запорізької області в житловому секторі (будинки та споруди житлового призначення, у тому числі багатоповерхові) виникло 807 пожеж, 265 з яких із причин порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні і експлуатації електроустановок та газових установок – 10. Внаслідок цих пожеж загинуло 77 осіб та отримали травми 28 осіб.

Саме тому елементарні правила пожежної безпеки в побуті важливо знати кожному громадянинові.

Необхідно завжди пам’ятати:

- недбало кинуті непогашений сірник або недопалок можуть призвести до пожежі;

- не можна перевантажувати електромережу одночасним включенням великої кількості електроприладів в одну електророзетку;

- ні в якому разі не застосовувати замість запобіжників заводського виготовлення саморобні:

- електронагрівальні прилади - праски, чайники, самовари, плитки та інші - слід встановлювати на підставках, що не згорають, а йдучи з будинку не забувати їх вимикати;

- недотримання правил пожежної безпеки при користуванні печами призводить до пожеж з тяжкими наслідками;

- виконуючи фарбувальні роботи, потрібно ретельно провітрювати приміщення, не запалювати сірники і не палити;

- не захаращувати сходові клітки і протипожежні виходи меблями та іншими предметами;

- не встановлювати електроприлади поблизу горючих речовин;

- тримати електроустаткування приміщень в справному стані, не залишати включеними електроприлади без нагляду, не перевантажувати електромережу, при ремонті відключати прилади від мережі;

- дотримуватись обережності при палінні  і користуванні відкритим вогнем, не сушити одяг та білизну над газовою або електричною плитою, що горить, не відігрівати замерзлі труби опалювання відкритим вогнем, не допускати пустощів дітей з сірниками, вмикання ними електроприладів і запалення газових плит;

- стежити за справністю засобів пожежогасіння;

- знати номери телефонів екстрених служб;

- знати правила користування вогнегасниками та правила надання першої допомоги ураженим.

З метою запобігання травмуванню та загибелі людей внаслідок порушення елементарних правил безпеки життєдіяльності, виховання у громадян культури безпечної поведінки просимо сприяти проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед фахівців Вашого відомства. Давайте разом дбати про безпеку! Щиро запрошуємо до співпраці, яка є необхідною для підвищення рівня обізнаності людей щодо правил безпеки життєдіяльності. Лише разом ми зробимо життя безпечним!

 

Правила поведінки при пожежі

Треба завжди пам'ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід – пожежі.

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше - не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.

Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:

·                        невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху);

·                        не витягай з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;

·                        при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежних неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.

·                        Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору;

·                        при пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика;

·                        по можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот;

·                        під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання.

Ознаки отруєння чадним газом:

·  запаморочення;

·  блювота;

·  головний біль;

·  червоний колір обличчя;

·  непритомність.

 

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

·  постраждалого необхідно винести на свіже повітря;

·  негайно викликати машину швидкої медичної допомоги за телефоном 103.

Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні, залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше.

Рятувальники вкрай стурбовані та звертаються до громадян з проханням бути пильними та обережними під час відпочинку на природі, дотримуватись правил пожежної безпеки. Але, якщо вже так сталося, що невинне багаття переходить у неконтрольоване розповсюдження вогню у велику пожежу, одразу телефонуйте до Служби порятунку «101».

З метою запобігання травмуванню та загибелі людей внаслідок порушення елементарних правил безпеки життєдіяльності, виховання у громадян культури безпечної поведінки надсилаємо Вам експрес-інформацію та просимо сприяти проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед фахівців Вашого відомства. Давайте разом дбати про безпеку! Щиро запрошуємо до співпраці, яка є необхідною для підвищення рівня обізнаності людей щодо правил безпеки життєдіяльності. Лише разом ми зробимо життя безпечним!

 

 


Зверніть увагу:  НОРОВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ


НОРОВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ – це кишкова інфекція, яка проявляється яскраво вираженою кишковою симптоматикою (блювота, пронос, підвищення температури тіла) і характеризуються швидкою течією. Захворіти може кожен і дорослий і дитина, але частіше хворіють діти, люди похилого віку, ослаблені іншою хворобою особи.


На сьогоднішній день не існує вакцини від даної інфекції. Незважаючи на те, що для норовірусів характерна висока контагіозність (заразність), стійкість і тривале збереження життєздатності в зовнішньому середовищі, профілактика норовірусної інфекції елементарна.

Необхідно дотримуватися наступних простих рекомендацій:


Якщо захворів один із членів сім`ї, необхідно ретельно стежити за гігієною:

Будьте здорові і бережіть своїх дітей!


начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Запорізького районного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Звєрєв Г.В.

Захист дітей у цифровому середовищі


За даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу на дітей в онлайн в період карантину діти стали проводити на 80% більше часу онлайн, разом з цим підвищились звернення щодо випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі.
Для звернення за допомогою телефонуйте 1545 (далі обирайте "3")



«Е-малятко»

Юні інспектори дорожнього руху

В школі працює гурток ЮІДР, керівником якого є Паливода Ю.С.  Робота гуртка  допомагає формувати у учнів потребу у придбанні теоретичних знань дорожньої грамотності, практичних навичках і вмінь їх застосування.Юлія Сергіївна навчає дітей безпечної поведінки на вулиці, знати особливості своєї місцевості, основні дороги і безпечний маршрут до школи,розрізняти дорогу та її основні частини : проїжджа, тротуар, обочина, кювет, їх призначення. Діти вміютьорієнтуватися на дорозі та різних її частинах під час руху;знають правила  та безпечні місця переходу дороги у мікрорайоні закладу освіти та за домашньою адресою та інше. Заняття гуртківців  сприяють професійному самовизначенню, формуванню практичних навичок регулювання дорожнім рухом. Вони із задоволенням  ведуть  пропаганду серед учнів щодо правил дорожнього руху і надання першої долікарської допомоги.

Поліцейські офіцери громади.

У Долинській сільській раді за участю сільського голови- Федчука Богдана Михайловича, заступника начальника ГУНП в Запорізькій області -  Карабути Павла Івановича, начальника Запорізького районного відділу поліції – Галілєєва  Станіслава Васильовича представлені  та допущенні до своїх  службових обов’язків ПОЛІЦЕЙСЬКІ ОФІЦЕРИ ГРОМАДИ. Старший лейтенант поліції  Калашнік Богдана Олександрівна та молодший лейтенант поліції  Зайцев Владислав Євгенійович вже виконують свої обов’язки на території Долинської ОТГ.

При необхідності, можна звернутися:

КАЛАШНИК БОГДАНА ОЛЕКСАНДРІВНА (063) 566 79 56

ЗАЙЦЕВ ВЛАДИСЛАВ ЄВГЕНІЙОВИЧ (093) 468 14 97