Пригоди посіпаків у Галактиці Інтернет

З давніх-давен на нашій планеті живуть дивні істоти - посіпаки.

Ви не знаєте, хто такі посіпаки?

Тоді вам варто на них поглянути:

І вирішили посіпаки шукати свого господаря-поганця деінде: хоч на іншій планеті, хоч в іншій Галактиці.

Потрапили посіпаки до Галактики Інтернет, де майже на кожній планеті є свій поганець, який заважає іншим спілкуватись. Але знайти їх і обрати гіршого з гірших не так вже й просто.

Крім того, не дуже й хотілося б мати таких поганців на планеті Земля.

Отже, запрошуємо учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти у цікаву галактичну подорож разом з посіпаками Бобом і Кевіном. Під час подорожі ми дізнаємося, які поганці є в Галактиці Інтернет та визначимо методи боротьби з ними, якщо раптом вони нам трапляться.

Подорожувати можна командами або самостійно.

Керувати подорожжю буде організатор квесту: Богданова Ольга Олексіївна, старший викладач Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Зв'язок з організатором можна тримати тільки через e-mail: bogdanova111112@gmail.com

Корабель посіпаків вирушатиме до нової планети з 8 до 9 ранку відповідно до графіка:05.02 - 06.02 - планета Флейм

07.02 - 08.02 - планета Дорвей

09.02 - 10.02 - планета Кіберхондрія

12.02 - 13.02 - планета Фейк

14.02 - 15.02 - планета Slammer

16.02 - 17.02 - планета Руткіт

Для того, щоб разом з посіпаками здійснити подорож всією Галактикою Інтернет, учасникам необхідно до 23-55 останнього дня перебування на відповідній планеті надіслати відповіді на завдання.У подорож до планети Руткіт посіпаки візьмуть учасників, які наберуть більше 50% необхідних балів, отриманих на попередніх п'яти планетах.

Кращі з кращих отримають цікаві призи. Переможці будуть оголошені 19.02.2018 р.

Для подорожі Галактикою Інтернет необхідно заповнити реєстраційну картку:

Перевірити свою реєстрацію ви зможете за допомогою карти учасників (запис може з'явитися протягом доби):

Завдання 1. Планета Флейм

Перш ніж відвідати першу планету, на яку потрапили посіпаки, давайте познайомимося один з одним.

Оскільки більшість, спілкуючись в Інтернеті, мають власні "прізвиська", пропонуємо учасникам придумати власний нік-нейм, пов’язаний з мережею Інтернет, знайти відповідну аватарку та висловити побажання іншим учасникам.

Для цього:

  • відкрийте спільну презентацію

  • знайдіть свій слайд (у нижній частині для нотаток вказане прізвище учасника)

  • вкажіть свій нік-нейм, розмістіть аватарку та запишіть побажання іншим учасникам

  • Увага! Нік-нейми не повинні повторюватися!

Кожна планета має свою назву. Ця назва непроста, вона пов’язана з Інтернетом. Що означає назва планети Флейм?

Ой! Хто це?

Назустріч посіпакам йдуть велетенські могутні істоти зі шкірою сірого чи зеленого кольору. Вони уникають сонячного світла, бо часто під його дією перетворюються на камінь. Тому на цій планеті дуже багато гір та скель.

Так це ж місцеві жителі! Як вони звуться? Чому вони населяють планету з Галактики Інтернет?

Місцеві мешканці дуже небезпечні і нам слід вміти убезпечити себе від них. Як це зробити?

Відповіді залишайте тут:

Критерії оцінювання:

  • вказано нік-нейм, розміщено аватарку та побажання учасникам (15 балів);

  • походження назви планети (1 бал);

  • хто є основним населенням цієї планети (1 бал);

  • як захистити себе від таких мешканців (2 бала).

  • Всього за Завдання 1 ви зможете отримати 19 балів.

Відповіді

Знайомимося з учасниками гри

  • Флейм (flame) - словесна війна на інтернет-сайті, наприклад, форумі. У процесі бурхливого обговорення учасники забувають про початкової тематиці і переходять на особистості, а часом і образи. У більшості випадків тема обговорення через вищевказаних причин до кінця не розкрита і корисну інформацію з подібного спілкування отримати важко.

  • “Троль” — це людина, яка розміщує брутальні або провокаційні повідомлення в Інтернеті, наприклад, у дискусійних форумах, перешкоджає обговоренню або ображає чи тонко глузує з його учасників.Тролінг (від англ. trolling) — провокаційне твердження, повідомлення, вчинок, зображення, новина, донесена до людини усно або письмово без наміру викликати конструктивний діалог, радше, з наміром, поспостерігати відповіді на вчинок, вивести з себе, поглузувати, спровокувати конфлікт тощо. Здебільшого, тролінг від провокацій та образ відрізняє прихований контекст образи.

  • Єдине, чим можна боротися з інтернет-тролями — ігнорування, або ж введення на даному інтернет-ресурсі певних обмежень на IP-адресу комп'ютера.

Пояснення до оцінювання результатів

  • Учасники, які у якості нік-нейма використали власне ім'я та у якості аватарки використали власне фото відповідні бали не отримали.

  • В учасників, які були помічені у знищені матеріалів інших учасників знято 5 балів.

  • Учасники, які правильно виконали умови завдання зі створення нік-неймів та аватарок отримали додаткові 5 балів.

Завдання 2. Планета Дорвей

Задумалися посіпаки: чи такі вже поганці най-най ці тролі, що живуть на планеті Флейм? Можливо на інших планетах можна зустріти гіршого?Боб і Кевін вирішили пошукати інших поганців. Сіли у корабель і…. опинилися на планеті Дорвей. Що ж це за планета? Що означає її назва? Як ця назва пов'язана з Інтернетом?

Приземлившись на планеті Дорвей, Боб і Кевін розпочали свої пошуки найгіршого поганця серед місцевих мешканців.Довго посіпаки обирали поганця і не могли знайти, поки не зустріли дивного незнайомця.

- Чи не знаєте, хто на цій планеті найгірший поганець? - запитав Боб у незнайомця.

- А ви що, нуби? Зайдіть на місцевий серч, там така лінкопомийка. Якщо добре пошукати, то можна й знайти. Правда там багато офтопу та флуду. Так що жміть батони та топчіть кебарду. До речі, там сидять справжні кібер бики. Ось вони вже поганці так погаці! - відповів незнайомець.

- Ти щось зрозумів? - запитав Кевін Боба.

Допоможіть Кевіну та Бобу знайти визначення деяких слів, щоб зрозуміти про що говорив незнайомець.

Зважаючи на те, що на планеті Дорвей найбільшим поганцем є кібер бик, запропонуйте шляхи захисту користувачів планети Земля від такого поганця.

Форма для відповідей:

Критерії оцінювання:

  • походження назви планети (1 бал);

  • визначення понять невідомих слів (8 балів - по 1 балу за кожне слово);

  • способи захисту від кібер биків (2 бала).

Всього за Завдання 2 ви зможете отримати 11 балів.

Відповіді

  • Дорвей (від англ. Doorway - вхідні двері, портал) або вхідна сторінка - вид пошукового спаму (“чорної розкрутки сайту”), веб-сторінка, спеціально оптимізована під один або кілька пошукових запитів з єдиною метою її потрапляння на високі місця в результатах пошуку по цих запитах. Іноді дорвея називають і цілий веб-сайт, що складається з таких сторінок.

  • Нуб - новачок.

  • Серч - форум.

  • Лінкопомийка - сленговий термін, що означає сайт, на сторінках якого безладно, безсистемно розміщена велика кількість індексованих посилань на інші ресурси.

  • Офтоп - будь-яке мережеве повідомлення, що виходить за межі заздалегідь встановленої теми спілкування.

  • Флуд - марнослів'я, повідомлення в інтернет-форумах і чатах, яке займає (в багатьох випадках) великі обсяги і не несе якоїсь нової чи корисної інформації.

  • Жати батони - працювати з мишею.

  • Топтати кебарду - працювати на клавіатурі

  • Кібер бик - особа, яка переслідує інших осіб з використанням сучасних електронних технологій: Інтернету (електронної пошти, форумів, чатів, ICQ) та інших засобів електронної техніки – мобільних телефонів, пейджера.

  • Як же припинити цькування? Найменше зусиль для подолання булінгу потребує спостерігач. Але часто спостерігачі відсторонюються: їм і не подобається ця ситуація (не смішно), й не хочеться втручатися, бо, гляди, почнуть і з тебе насміхатися. Та саме через таке невтручання все й відбувається. Невтручання підтримує насильника. Буває достатньо одному спостерігачу набратися сміливості і сказати “досить”, як ситуація змінюється. Жертва вже не почувається жертвою — самотньою й нікому не потрібною. А цькувальники починають розуміти, що нападки — це не смішно, а “тренувати гумор” можна в інший спосіб.

Завдання 3. Планета Кіберхондрія

Шановні учасники гри! Прохання для тих, хто не виконував Завдання 1 надати власні нік-нейми (надіслати на електронну адресу організатора bogdanova111112@gmail.com) або зазначати у формі відповіді ваше справжнє ім'я! Відповіді учасників, у яких неідентифіковані імена більше розглядатися не будуть!

- Так, кібер бик і справді ще той поганець - зауважив Боб- А може пошукаємо іншого, бо щось він мені не надто поганий - запропонував Кевін

Цікавість перемогла і посіпаки вирішили продовжити пошуки. Наступною по курсу була планета Кіберхондрія, яка навіть на відстані здавалася похмурою і неяскравою.

Цікаво, що означає назва цієї планети? Можливо там посіпакам вдасться знайти гідного поганця?

А планета виявилась дійсно дивною. Населення складали хворі на різні інтернет-залежності. Хворих на планеті так багато, що лікарі не встигають відслідковувати нові хвороби. Тому головний лікар Кіберхондрії в обмін на найгіршого поганця планети пропонує систематизувати всі інтернет-залежності. Для цього потрібно за допомогою онлайн додатка Coggle створити за зразком карту інтернет-залежностей, яких має бути не більше 5. Увага! Назва файла - ваш нік-нейм!

Кевіну та Бобу стало дуже цікаво якого поганця запропонує їм головний лікар. Відомо, що цей поганець виманює у довірливих або неуважних користувачів мережі персональні дані клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів з переказу або обміну валюти, інтернет-магазинів. Цей шахрай використовує усілякі виверти, які найчастіше змушують користувачів самостійно розкрити конфіденційні дані — наприклад, посилаючи електронні листи із пропозиціями підтвердити реєстрацію облікового запису, що містять посилання на веб-сайт в Інтернеті, зовнішній вигляд якого повністю копіює дизайн відомих ресурсів.

Допоможіть посіпакам дізнатися його ім’я та запропонуйте декілька правил захисту від нього. Як називається вид шахрайства, яким займається цей злочинець?

Критерії оцінювання:

  • походження назви планети (1 бал);

  • карта інтернет-залежностей (10 балів - по 2 бала за кожну залежність);

  • ім’я поганця (1 бал)

  • способи захисту від цього поганця (1 бал)

  • встановлений вид шахрайства (1 бал)

Відповіді залишайте тут.

Всього за Завдання 3 ви зможете отримати 14 балів.

Відповіді

  • Кіберхондрія (cyberchondria) - психічний розлад, що полягає в прагненні самостійної постановки діагнозу на основі симптомів захворювань, описаних на інтернет-сайтах.

  • Інтернет-залежності (відповіді учасників):

  • Ім’я поганця - Фішер

  • Захист від фішингу включає в себе дотримання кількох елементарних правил безпеки в Інтернеті:

  1. Перш за все, пам'ятайте, що нікому і ні за яких обставин не можна передавати такі конфіденційні дані, як пін-код банківської картки, пароль електронної пошти або акаунтів в соціальних мережах. Ні банк, ні соціальна мережа не стануть запитувати ці дані по електронній пошті.

  2. Встановіть хороший антивірус з останньої базою антивірусів. Як правило, у всіх сучасних антивирусах передбачений захист від шпигунських і шкідливих програм. Соціальні мережі і браузери також попереджають користувачів про перехід на підозрілий сайт. Не ігноруйте ці попередження. Якщо соціальна мережа рекомендує не переходити за посиланням, прислухайтеся. Якщо ваша електронна пошта відзначає лист як спам, швидше за все, у їх відділу безпеки є на то вагомі підстави.

  3. Завжди звертайте увагу на дизайн сайту. Якщо сайт здається дивним, недопрацьованим, зроблений нашвидкуруч або викликає якісь підозри, то дуже може бути, що це фішинговий сайт.

  4. Звертайте увагу на адресний рядок у посиланні переходу. Незначні зміни в електронній адресі можуть привести вас на абсолютно інший сайт (наприклад, замість ukr.net може бути uker.net, а замість vork.com - vark.com або vrk.com). Також будьте обережні з скороченими посиланнями (на кшталт bit.ly), оскільки з першого погляду не можна розпізнати, що за ними ховається.

  • Вид шахрайства - фішинг

Пояснення до оцінювання

Учасники, які надіслали однакові карти інтернет-залежностей у даній частині не оцнювалися.

Завдання 4. Планета Фейк

- Не здається тобі, Боб, що фішер не той поганець, що нам потрібен? - запитав у товариша Кевін.- Можливо, можливо - зітхнув Боб.

Зібравшись силами посіпаки вирішили пошукати іншого поганця на планеті Фейк.

На цій планеті посіпаки довго думали, де шукати поганця і вирішили купити газету. А потрапила до їх рук місцева газета з новинами кримінальної хроніки. У новинах вони знайшли багато різних поганців, проте не всі з них займалися саме тими брудними справами, які були зазначені у статті. Допоможіть їм визначити справжнього поганця.

  • “Увага! Увага! Місцеві жителі знайшли дивного незнайомця на ім’я Злий двійник, який зовсім не схожий на місцевих аборигенів. Вчора ввечері незнайомець зателефонував місцевій жительці К., дізнався реквізити банківської картки та шахрайськими діями викрав 1000 фейклюшок. Всім, хто постраждав від рук незнайомця, необхідно повідомити місцеву кіберполіцію. Поспішайте покарати злодія!”

  • “На нашій планеті виявлено новий вид шахрайства - смішинг. Жителям на електронну скриньку від імені якогось «адвоката» надходять листи зі зворушливою

  • історією про те, як у Нігерії ваш нібито далекий родич трагічно загинув, залишивши вам - саме вам! - у спадок величезне майно. Але для того, щоб отримати його, неодмінно потрібно спочатку самому трохи розщедритися. Наприклад, на хабарі урядовцям у корумпованій Нігерії. Або на обслуговування банківського рахунку. Мова йде про невелику суму. Можливо, 100 або 200 фейклюшок. Але як тільки ви їх перерахуєте, турботливий адвокат тут же зникне. Будьте обережні та остерігайтесь злочинця! Не надсилайте гроші!”

  • “До уваги любителів онлайн ігор! До нашої планети незаконно проник шахрай, який займається варезом: безкоштовно поширює програми без згоди автора цієї програми. Вся біда від такої щедрої пропозиції зламаного програмного забезпечення в тому, що разом з жаданої програмою ви отримаєте троян або, в гіршому випадку, вірус. Як то кажуть, скупий платить двічі. То не доплачуйте ще і здоров'ям вашого пристрою!”

- Таких повідомлень і на Землі вистачає. Їх називають фейковою інформацією - зауважив Кевін.

- А я знаю, що перша фейкова інформація з’явилася з появою першої газети - згадав Боб.

Доведіть, що фейки існують давно. Для цього вкажіть одну фейкову інформацію, хто її вигадав та як насправді відбувалися події.

Наприклад, Фейк: Ньютон відкрив закон тяжіння після того, як йому на голову впало яблукоХто запустив: Його біограф Вільям Стокле

Як було насправді: Ну, як мінімум, не на голову. Вже після смерті Ньютона, в 1752 році, біограф Вільям Стокле згадав мигцем про чаювання в саду, під час якого Ньютон нібито сказав йому, що думає над питанням: чому яблука падають перпендикулярно вниз? Цю згадку, як анекдот, підхопив і розповів Вольтер. Насправді його теорія тяжіння розвивалася поступово, це можна бачити з його робочих зошитів. Яку саме роль відігравало в ній горезвісне «яблуко Ньютона», достеменно невідомо.

Критерії оцінювання

  • походження назви планети (1 бал)

  • номер правдивої статті (1 бал)

  • способи захисту від поганців, про яких згадується у всіх статтях (10 балів: по 2 бала на кожного)

  • історичний фейк (10 балів)

Всього за Завдання 4 ви зможете отримати 22 бала.

Відповіді

  • Фейк – це спеціально створена новина, подія чи журналістський матеріал, який містить неправдиву або перекручену інформацію, що дискримінує певну людину чи групу осіб в очах аудиторії.

  • Всі статті фейкові (неправдиві), крім статті №3

  1. Атака «злий двійник» — різновид фішинга, вживана в бездротових комп'ютерних мережах. Атакуючий створює копію бездротової точки доступу, що знаходиться в радіусі прийому користувача, тим самим підміняє оригінальну точку доступу двійником, до якого підключається користувач, відкриваючи зловмисникові можливість доступу до конфіденційної інформації. Дії злодія, які описані у статті називають вішингом.

  2. Смішінг — вид фішингу через SMS. Шахраї відправляють жертві SMS-повідомлення, що містить посилання на фішинговий веб-сайт і мотивуюче повідомлення увійти на цей сайт. “Листи щастя”, які надходили жителям планети Фейк називаються “Нігерійськими листами”

  3. Варез — комерційна програма, що поширюється безкоштовно (рідше — на носіях за символічну плату) незаконним шляхом без дозволу автора.

  • Способи захисту:

  1. Атака “злий двійник” - найчастіше можливо виявити підміну логін-сторінок через недостатньо точного копіювання оригіналу атакуючим; слід звертати увагу на дрібниці, такі, як анімації на сторінці, присутність на сторінці всіх картинок, відповідність старих ревізій, наприклад, для мобільних пристроїв чи ні.

  2. Вішинг - ніколи, нікому і ні за яких обставин не можна повідомляти термін дії платіжної картки і тризначний код безпеки, який є на зворотному боці картки, а також код підтвердження операції з банківського sms-повідомлення; ні співробітники банків, ні представники державних органів та правоохоронці не телефонують громадянам (навіть за форс-мажорних обставин) із вимогою назвати термін дії платіжної картки і тризначний код безпеки, а також одноразовий пароль підтвердження операції, надісланий в банківському sms-повідомленні, або пароль доступу до системи інтернет-банкінгу

  3. Смішинг - не робити вхід до незнайомих сайтів, не реагувати на СМС незрозумілого змісту та від невідомого адресата

  4. Нігерійські листи - не відкривати подібні листи та не реагувати на запити про опрату послуг

  5. Захист від варезу - не користуватися піратськими програмами, не відвідувати варезні сайти (сайти, присвячені варезу)

  • Історичні фейки (відповіді учасників):

Завдання 5. Планета Slammer

Цікавість розігріла у посіпак спортивний інтерес і вони вирішили пошукати свого володаря-поганця на планеті Slammer. У чому ж секрет назви цієї планети?

Призимлившись на поверхні планети друзі-посіпаки побачили таку картину: місцеві жителі хаотично бігали та галасували.- Що трапилось? - запитали посіпаки у місцевого жителя.

- Хтось поцупив всіх поштових собачок і тепер неможливо писати електронні листи! - бідкався незнайомець.

- Що ж це може бути? Хто цей злодій? Мені він вже починає подобатися - зрадів Кевін

І вирушили друзі-посіпаки на пошуки невідомого поганця. Аж раптом Кевін та Боб наткнулися на дошку оголошень, де знайшли цікаве повідомлення:

Увага! Увага!

Розшукуються злочинці, які пошкодили та заразили всі комп’ютери планети.

Їх імена ви зможете знайти на цьому зображенні

- Ого! Та їх там цілих п’ять! - зрадів Боб

- Ха! Їх там вісім! - заперечив Кевін

- Та тут цілий розсадник поганців! - зраділи посіпаки

Дійсно, а скільки ж їх насправді?

Як вберегти свій комп’ютер від таких поганців?

Критерії оцінювання

  • походження назви планети Slammer (1 бал)

  • хто поцупив поштових собачок (2 бала)

  • імена всіх "злочинців", які можна знайти на зображенні (10 балів)

  • способи захисту від таких поганців (2 бала)

Всього за Завдання 5 ви зможете отримати 15 балів.

Відповіді

  • Slammer - мережевий черв'як, що викликав відмову в обслуговуванні деяких хостів в Інтернеті і сильне зниження загального інтернет-трафіку, починаючи з 25 січня 2003 року він поширився швидко, заразивши за 10 хвилин 75 тис. комп'ютерів.

  • Mydoom (відомий також як Novarg) - поштовий хробак для Microsoft Windows і Windows NT, епідемія якого розпочалася 26 січня 2004.

  • Всі злочинці - комп’ютерні віруси. Їх імена: Creeper, Brain, Jerusalem, Concept, LoveLetter, Ramen, Cabir, Strorm, Melissa, Morris

  • Способи захисту від комп’ютерних вірусів

На даний момент існує безліч антивірусних програм, що використовуються для запобігання попадання вірусів в ПК. Однак немає гарантії, що вони зможуть впоратися з новітніми розробками. Тому слід дотримуватися деяких запобіжних заходів, зокрема:

  1. Не працювати під привілейованими обліковими записами без крайньої необхідності (обліковий запис адміністратора в Windows).

  2. Не запускати незнайомі програми з сумнівних джерел.

  3. Намагатися блокувати можливість несанкціонованого зміни системних файлів.

  4. Відключати потенційно небезпечну функціональність системи (наприклад, autorun-носіїв в MS Windows, приховування файлів, їх розширень та ін.).

  5. Не заходити на підозрілі сайти, звертати увагу на адресу сторінки в адресному рядку браузера.

  6. Користуватися тільки довіреними збірками.

  7. Постійно робити резервні копії важливих даних, бажано на носії, що не стираються (наприклад, BD-R) і мати образ системи з усіма параметрами для швидкого розгортання.

  8. Виконувати регулярні оновлення часто використовуваних програм, особливо тих, які забезпечують безпеку системи.

Пояснення до оцінювання:

Однакові відповіді від учасників не оцінювались

Увага! Увага! До подорожі на наступну планету запрошуються учасники, які у загальному заліку отримали не менше 40 балів!

Всі бали, отримані за попередні завдання перетворюються у бонус-бали

(див. таблицю результатів)

Завдання 6. Планета Руткіт

Тільки-но посіпаки вирішили подумати якого поганця обрати, як здійнявся сильний галактичний вітер і … переніс їх до планети Руткіт. Цікаво, що означає назва цієї планети?

- О, так це ж смайлики! - зрадів Боб, побачивши місцевих жителів.

- Ви не підкажете, шановний, де б нам знайти поганця най-най на цій планеті? - запитав Кевін у перехожого.

- Гм, поганця? Та ще й най-най? Важко відразу згадати, де такого можна знайти на нашій планеті. Спробуйте запитати у місцевого оракула - запропонував перехожий

- Соцмережа? Щось знайоме. Ти не знаєш що це? - запитав Боб у Кевіна

- Глянь, куди вони всі поспішають? Може там соцмережа? Давай за ними! - запропонував Кевін

- Ти поглянь скільки смайликів! - зрадів Боб.

- Нам потрібні не смайлики, а поганці, якщо ти не забув - зауважив Кевін.

- То де ж їх взяти? Ти поглянь, які вони гаааарні!

- Пані Ліфті, чи не могли б ви нам підказати, де у вашій соцмережі знайти поганців? - запитав Кевін у місцевої зірки

- #поганець, #небезпека, #не розповсюджуй, #правила, #соцмережа - відповіла Ліфті

- Що це значить? - не зрозуміли друзі-посіпаки

Допоможіть визначити посіпакам, яка небезпека криється у соцмережах. Для цього створіть флаєр (невеличку рекламну листівку), у якій використайте хеш-теги названі місцевою зіркою Ліфті. Розмістіть відповідь про походження назви планети та флаєр на он-лайн дошці. Не забудьте вказати свій нік-нейм!

Сделано на Padlet

Критерії оцінювання

  • походження назви планети Руткіт (1 бал)

  • флаєр (10 балів: по 2 бала на 1 хештег)

  • Увага! Організатор залишає за собою право обрати 5 кращих флаєрів (за дизайнерським рішенням та наповнюваністю) та додати авторам до 5 бонус-балів!

Результати подорожі

Переможці

Облетіли наші посіпаки всю Галактику Інтернет і не знайшли гідного поганця, щоб вірою і правдою прислужуватися йому. Хоч і зустрічались на їхньому шляху таких, до яких можна було б піти у прислужники, але всі вони уразливі від наших дій. Давайте згадаємо їх.

На шляху нам зустрічались кібербики, фішери, віруси, фейкова інформація, інтернет-залежності, і навіть, на перший погляд не така вже й погана, соцмережа.

Всі ці поганці несуть небезпеку, тому варто притримуватись суворих правил поведінки роботи в Інтернеті.

А саме головне, що наші посіпаки не змогли б подорожувати без вас, учасників веб-квесту. Але гра є гра. А в кожній грі є переможці. Тому приготуйтесь вітати кращих з кращих у грі:

І місце - команда 7best7 у складі Гречко Нікіти, Горбенко Дар'ї, Місюри Софії, Мисюри Аліни та Пивоварової Дар'ї (Комунальний заклад освіти "Військова СЗШ І-ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області", керівник - Максименко Максим Сергійович)ІІ місце - учасниця binochka13 - Босяк Альбіна (КЗО "Привільнянська СЗШ" Дніпропетровська обл, Солонянська районна рада, керівник - Ласлова Таміла Вікторовна)

ІІІ місце - команда Геймери у складі Кравченко Максима та Бречко Олега (Кандибинська ЗОШ І-ІІІ ступенів Новоодеський р-н, Миколаївська обл., керівник - Кравченко Валерія Володимирівна)

Спеціальний приз у намінації "Найактивніший заклад" отримує Кривоозерська ЗОШ №1 Миколаївської області за найбільшу кількість учасників у грі (керівник - Козаченко Руслан Миколайович)

Спеціальний приз у номінації "Наймолодший учасник" отримує Єльцов Костянтин, учень 4 класу Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. №48 (керівник - Єльцова Тетяна Олександрівна)

Вітаємо переможців!

Увага! Переможці гри отримають призи, а фіналісти - дипломи на свої електронні адреси у травні 2018 року!

Дякуємо всім за чудові пригоди та запрошуємо до участі у наступній грі "Подорож Математики у світ Мистецтв"