У світі логіки

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Хто із нас не розв'язував задачу про козу, вовка та капусту? А чи відразу ми знаходили розв'язок?Уміння мислити логічно, виконувати умовиводи без наочної опори, зіставляти судження за визначеними правилами – необхідна умова успішної людини сьогодення. У праці, навчанні, грі, у всякій творчій діяльності людині потрібні винахідливість, догадка, уміння міркувати - все те, що і є логічним мисленням.

Логіка - це наука про мислення. Але таке визначення логіки було б досить широким. Мислення - явище складне, різнобічне, є предметом вивчення багатьох наук, зокрема, математики.

Коли кажуть, що "мислення логічне", "в його міркуваннях залізна логіка", та ін., то це означає, що мислення вирізняється зв'язністю, визначеністю, послідовністю.

Якщо говорять, що "його міркуванням бракує логіки", "йому бракує логіки", "де ж логіка?" і т.д., то це означає, що мислення є безладне, непослідовне, суперечливе, тобто нелогічне.

Пропоную перевіри, чи "працює" ваша логіка:

Отже, пропонуємо учням 6-11 класів позмагатися, відвідавши цей цікавий і загадковий світ Логіки.

Мета квесту:

  • розвивати логічне мислення учасників веб-квесту;

  • навчити учасників квесту спільно використовувати Google-інструменти, користуватися мережею Інтернет тощо;

  • підвищити вміння учасників користуватись Інтернетом безпечно;

  • сприяти розвитку ІТ-компетентності учасників.

Терміни проведення:

29.02 - 01.03 - перше завдання

02.03 - 03.03 - друге завдання

04.03 - 05.03 - третє завдання

07.03 - 08.03 - четверте завдання

09.03 - 10.03 - п'яте завдання

11.03 - 12.03 - шосте завдання

До виконання останнього, шостого завдання будуть допущені тільки найкращі наші учасники, які набрали не менше 50% правильних відповідей за 5 завдань. Кращі з кращих отримають цікаві призи. Переможці будуть оголошені 13.03.2016 р.

Організатор квесту: Богданова О.О., вчитель математики та інформатики Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоодеської районної ради Миколаївської області

Спосіб зв'язку:

e-mail: bogdanov-olg@yandex.ru, bogdanova111112@gmail.com

Останні приготування:

Отже, 29 лютого 2016 року ми розпочинаємо нашу подорож "Всесвітньою павутиною". На Вас чекають шість завдань, під час яких вам доведеться бути кмітливими, творчими, уважними, а в останньому завданні ще й швидким.

Для подорожі слід знати декілька правил безпечного користування Інтернет-ресурсами. Для цього ознайомтесь з інформаційною сторінкою "Як вільно користуватись Інтернетом і при цьому залишатись безпечним"

Всі завдання будуть розміщуватись в день відкриття (див.графік) з 8 до 9 ранку. Прийматись відповіді будуть до 23-55 останнього дня.

Для участі у веб-квесті необхідно заповнити реєстраційну картку:

Географія учасників:

До уваги учасників веб-квесту! Чи пройшла ваша реєстрація, ви зможете дізнатися натиснувши на заклад, який знаходиться на карті! У разі відсутності закладу або прізвища, прохання переєструватися ще раз.

Завдання

Завдання 1. Будемо знайомі!Я рада вітати учасників веб-квесту з математики "У світі Логіки"!

Багато відомих людей обожнювали логіку, адже отримуючи життєвий досвід, люди так чи інакше освоюють логіку, яка піднімається до рівня мудрості. Сподіваюся, що участь у нашому квесті і виконання завдань не буде для вас складним і надасть максимум задоволення і розвине ваше логічне мислення. Сьогодні я пропоную вам "перетворитися" на відомих людей, які знали толк у логіці.


В Інтернеті люди часто використовують псевдоніми (ніки), щоб зберегти свою справжню особу в секреті.

Нікнейм (нік, nickname) - в перекладі з англійської мови означає «прізвисько». Позначає мережеве ім'я, псевдонім, який використовується користувачем в Інтернеті, зазвичай в місцях спілкування (в блогах, форумах, чатах), для унікалізації себе.

Спілкування з використанням псевдоніма є безпечним: з вами не можна зв'язатися, якщо ви не надасте особисту контактну інформацію.

Розмістити в Інтернеті фотографії, зроблені телефоном із камерою або цифровим фотоапаратом, можна просто і швидко. Якщо ви опублікуєте знімок в Інтернеті, буде важко запобігти його розповсюдженню, зміні або використанню в різних контекстах. Копії фотографії можуть легко опинитися у декількох місцях, і їх буде дуже важко видалити повністю. Тому замість вашої фотографії краще використати аватарку (картинка, яка виступає в ролі віртуального образу людини, а іноді групи людей).

Зайшовши за посиланням на презентацію, вам необхідно створити та заповнити слайд учасника. На слайді необхідно розмістити нік учасника (ім'я відомої людини), відомий вислів (вислів цієї відомої людини про логіку) та додайте аватарку (довільну картинку, яка буде характеризувати учасника). У примітках (під слайдом) вкажіть автора слайда.

Оцінюватися буде естетичне оформлення слайда і оригінальність подання інформації про учасника.

Історія логіки налічує приблизно 2,5 тис. років. А що ми знаємо про логіку?

Пропоную учасникам веб-квесту дати відповіді на наступні запитання:

  1. На які етапи розрізняють логіку? Вкажіть часові проміжки етапів.

  2. Коли вперше логіка з'явилася як наука?

  3. Як використовувався сам термін, ким він був введений та що він означав?

  4. Що таке Стоїки?

  5. Що таке ньяя?

  6. Логіка широко застосовується в дослідженнях штучного інтелекту та в інформатиці. Яким чином?

  7. Скільки ви знаєте іронічних висловів зі словом "логіка"? "Жіноча логіка", "залізна логіка", просто "логічно" з багатозначною посмішкою. Так, логіка - предмет багатьох жартів, тому що вона - ахіллесова п'ята багатьох людей. І над цим варто посміятися, якщо тільки мова не йде про дітей. Саме дитяча логіка заслуговує захоплення і поваги. Знайдіть приклад дитячої логіки.

  8. Практично в кожній країні світу існують безглузді за своєю суттю закони, в яких рідко простежується хоч якась логіка. Наприклад, в будівлі Парламенту Великобританії заборонено вмирати, в штаті Техас не можна стріляти по бізонах з другого поверху готелю, а в Лос-Анжелесі заборонено облизувати жаб. Насправді, в свій час багато з цих законів мали свою першопричину і логіку. Тільки от з часом втратили свою актуальність і сенс, але на папері залишилися. Знайдіть один такий безглуздий закон.

  9. Логіці присвячено багато притч та цікавих історій. Знайдіть таку притчу чи історію з логічним змістом.

  10. Як думаєте, що таке залізна логіка? Чи завжди логічно значить правильно?

Приклад такої логіки:

Чоловік- це людина, чоловік це не жінка, отже жінка це не людина. Все просто але чому вірити здоровій логіці або реальності?

Знайдіть подібне "логічне твердженя"

Відповіді можна залишати тут.

Всього за Завдання 1 ви зможете отримати 20 балів (10 балів за слайд і 10 балів за відповіді на запитання)

Відповіді на Завдання 1 не приймаються!

Завдання 2. РозминкаДля того щоб спортсмен досяг високих результатів, йому потрібні систематичні тренування. А для того щоб ви навчилися розв’язувати задачі – вам теж потрібні систематичні тренування у розв’язуванні різних типів задач.

Як ви ставитеся до того, щоб на кілька хвилин відволіктися від сірої рутини і трохи розім'яти свій мозок?

Багато з цих загадок добре відомі вже давно, але досі не втрачають своєї актуальності. Відповіді на них настільки прості і очевидні, що відразу здогадатися практично неможливо. Приготувалися? Тоді повний вперед!

  1. Коли людина може бути в кімнаті без голови?

  2. Чи може страус назвати себе птахом?

  3. У яких словах по сто приголосних?

  4. Перед вами - ванна, заповнена водою. На краю лежить губка і ложка. Що потрібно використовувати, щоб швидше видалити з ванни всю воду?

  5. Бик весь день орав поле. Скільки слідів він у підсумку залишив на ріллі?

  6. О 12 годині ночі йде проливний дощ. Чи може бути так, що через 72 години буде тепла, сонячна погода?

  7. У якому слові є відразу три літери "л" і 3 літери "п"?

  8. Скільки землі в ямі діаметром в 3 метри і глибиною в 5 метрів?

  9. Скільки разів можна відняти 6 від 30?

  10. Два друга гуляли по місту і раптом зупинилися, почавши сперечатися. Один став стверджувати, що "це - червона". Інший заперечив йому і сказав, що "це - чорна". Перший не розгубився і запитав: "Чому ж у такому разі вона біла?". На що почув: "Та тому, що зелена". Про що вони говорили?

Вього за Завдання 2 ви зможете отримати 10 балів.

Відповіді залишайте тут.

Відповіді на Завдання 2 не приймаються!

Завдання 3. Недитяча логіка?Мама захрипла! Діти оглухли! Сусіди вивчили все напам’ять! Собака переказав! Уроки зроблено!

Чимало батьків із жахом зізнається, що навіть якщо у них за спиною є три вищі освіти, участь в інтелектуальних іграх, ступінь доктора наук, усі знання різко кудись зникають, коли сідаєш робити з дітьми домашнє завдання. Іноді завдання, ребуси і загадки зі шкільних підручників, заганяють у глухий кут навіть суперзнавців.

Уся справа в тому, що діти сприймають довкілля абсолютно не так, як дорослі. Вони не шукають спеціальних схем, закономірностей, не переймаються складними обчисленнями, вони ще не знають законів, теорем і аксіом. Саме тому вони швидко розв’язують загадки, над якими дорослі думають півдня.

Ось кілька завдань зі шкільних підручників. Спробуйте розв’язати!

  1. Яке колесо не крутиться під час правого розвороту?

  2. Це нежива істота, але в неї є 5 пальців.

  3. Яке слово в словнику написано неправильно?

  4. Вантажівка їхала в село. По дорозі вона зустріла 4 легкові машини. Скільки машин їхало в село?

  5. Якою рукою краще розмішувати чай?

  6. Нагодуй мене і я буду жити, але дай води – і я помру. Хто я?

  7. Хто ходить сидячи?

  8. Народжуються – летять, живуть – лежать, вмирають – спливають.

  9. Що намокає, поки сушить?

  10. Що більше з неї береш, то більше стає … Що це?

  11. Я завжди десь між небом і землею, завжди на відстані. Якщо спробувати до мене підкрастися – я буду віддалятися.

  12. Йшов чоловік із дружиною, брат із сестрою і швагро із зятем. Скільки всіх?

  13. Я живу тільки там, де є світло, але щойно воно посвітить прямо на мене – я вмираю.

  14. Що може подорожувати по світу, залишаючись в одному і тому ж кутку?

  15. У якого слона немає хобота?

  16. Увечері мені дають завдання на ранок. Я завжди його виконую, але мене все одно сварять. Хто я?

  17. Що завжди збільшується і ніколи не зменшується?

Всього за завдання 3 ви зможете отримати 17 балів.

Відповіді залишайте тут.

Відповіді на Завдання 3 не приймаються!

Завдання 4. Задача для розвідникаБільшість дорослих у дитинстві мріяли стати космонавтами, міліціонерами, розвідниками, пожежниками тощо. Але всі ці професії потребують вміння логічно мислити та робити логічні висновки. Пропоную у наступному Завданні 4 перевірити себе, можливо ці професії для вас?

Як перевіряли логіку у розвідників?

Американські вчені, яким на очі потрапила ця картинка і питання до неї, порахували, що це - один з найефективніших тестів на IQ за всю історію людства. Уважно розгляньте зображення, а потім спробуйте дати правильну відповідь на запитання:

1.Скільки туристів зупинилося в цьому таборі?

2.Як давно вони сюди приїхали: сьогодні або кілька днів тому?

3.Чи далеко розташований табір від найближчого населеного пункту?

4.На чому туристи дісталися сюди?

5.Який зараз час доби?

6.Звідки дме вітер: з півдня чи з півночі?

7.Куди пішов Шура?

8.Назвіть ім'я того, хто вчора був черговим.

9.Яке зараз число і якого місяця?

Цікаво? А чи знаєте ви, що всього 6% людей можуть правильно відповісти на всі 9 питань? Якщо вам це вдалося, можете прийняти поздоровлення, адже це означає, що ваш IQ складає від 130 і більше.

Відповіді залишайте тут.

Перед вами малюнок вигаданої місцевості. Нижче слідують питання, відповіді на які можна знайти, уважно розглянувши цей малюнок - в ньому приховано безліч підказок! Спробуйте відповісти на них!

1. Чи багато часу залишилося до молодого місяця?

2. Чи скоро настане ніч?

3. Яка пора року на малюнку?

4. У яку сторону тече річка?

5. Судноплавна вона?

6. З якою швидкістю рухається потяг?

7. Чи давно пройшов тут попередній поїзд?

8. Чи довго буде рухатися машина вздовж залізниці?

9. До чого повинен підготуватися водій?

10. Чи є тут поблизу міст?

11. Чи є в цьому районі аеродром?

12. Чи легко машиністам зустрічних потягів гальмувати?

13. Чи дме вітер?

Відповіді залишайте тут.

Всього за Завдання 4 ви зможете отримати 22 бала.

Завдання 5. Сірникові головоломкиВсіх учасниць нашого веб-квесту вітаємо з жіночим днем 8 Березня!

Бажаємо весняної краси, жіночої логіки та успіхів у наших іграх!

Ви любите головоломки?

Ви хочете тренувати розум або розвивати просторову уяву?

Ви обожнюєте вирішувати задачі?

Ви вірите, що безвихідних ситуацій не буває?

Тоді наступне завдання для вас!

Сірникові головоломки - це прекрасний засіб навчитися розрізняти деякі елементарні геометричні форми й рахувати по порядку. А ще за допомогою них розвиваються кмітливість, просторова уява, а також вміння знаходити нестандартні рішення.

Хіба хтось міг коли-небудь подумати, що в звичайнісінькій сірниковій коробці живуть головоломки? Звичайно, вони не живуть там тоді, коли ми використовуємо сірники для запалювання вогню. Але вони одразу поселяються у сірниковій коробці тоді, коли сірники перестають бути звичайними сірниками, а перетворюються на цифри, слова чи фігури. Hе вірите?

Тоді спробуйте розв’язати наступні головоломки і ви побачите, що без кмітливості та математичних знань цього не можна зробити. Отож, сірникові головоломки.

Дішовши до кінця головоломки, зробіть скріншот вашого результату, де буде видно час їх складання.

Скріншот надішліть організатору квесту на електронну адресу та вкажіть в темі прізвище учасника.

За результатами складання головоломок ви зможете отримати від 1 до 20 балів.

Придумайте головоломку з сірниками на виконання рівності чисел, відтворіть головоломку та її розв'язання уредакторі презентацій та надішліть її на електронну адресу організатора квеста, вказавши у темі прізвище учасника квесту, а в тексті - умову задачі.

За складену головоломку ви зможете отримати до 10 балів.

Отже, всього за Завдання 5 ви зможете отримати до 30 балів.

Увага! До фінального Завдання 6 будуть допущені тільки учасники, які отримали за п'ять завдань не менше 49 балів! (див. списки фіналістів)

Завдання 6. Метод Шерлока Холмса або Гонка за лідеромВітаємо вас, шановні учасники-фіналісти!

Протягом п’яти завдань ви отримували бали. Всього їх мало бути 99. Для участі у 6 завданні за результатами попередніх завдань необхідно мати не менше 49 бала.

Увага! Всі попередні бали анульовано!

В останньому завданні ми дізнаємося, хто з учасників має найкраще логічне мислення. А ще, як ми і домовлялися, це завдання - на швидкість виконання. Отже ...

Шерлок Холмс - одна з яскравих ілюстрацій привабливості гострого розуму. Навички, якими володів цей персонаж (і які він запозичив у свого прототипу Джозефа Белла, блискучого лікаря і наставника Конан Дойла), знадобляться в будь-якій професії, від діагностики до журналістики. Лікарі та юристи застосовують навички логічного мислення і звичку бути зосередженим постійно, однак такі здібності корисні в будь-якій професії.

Для перевірки в учасників швидкого логічного мислення пропонуємо пройти декілька етапів онлайн гри.

Завдання: пройти найбільше рівнів та набрати найбільше балів. Результати зафіксуйте скрін-шотом та надішліть організатору квесту на електронну адресу з позначкою в темі Завдання 6. В тексті листа вкажіть прізвище та ім'я учасника.

Щоб навчитися помічати деталі, правильно їх інтерпретувати і не відволікатися під час спостережень і аналізу, потрібні вправи на розвиток довільної і мимовільної уваги, а також тренування гнучкості мислення.

Довільна увага, або, просто, зосередженість теж відіграє величезну роль у тому, щоб виховати в собі здатність ясно мислити. В середньому, завдяки вольовому зусиллю людина здатна утримувати увагу на об'єкті всього 20 хвилин. Щоб підвищити цей показник, підійдуть тренування з так званою "Цікавою таблицею"

Завдання: Знайдіть всі числа, зробіть скрін-шот результатів та надішліть організатору квесту на електронну адресу з позначкою в темі Завдання 6. В тексті листа вкажіть прізвище та ім'я учасника.

Багато хто говорить, що Шерлок Холмс був холодний, проте це не так: у нього виникають все ті ж емоції, що і у будь-якого іншої людини, проте він вміє відсунути їх в сторону і сприйняти ситуацію без суб'єктивної оцінки. Такий навик потрібно виховувати в собі спеціально.

Автору веб-квесту цікава ваша думка щодо проведення подібних квестів. Висловіть своє враження від нашої гри та запропонуйте теми для наступних ігор.

Критерії оцінювання:

Проходження гри - від 22 до 1 бала

"Цікава таблиця" - від 22 до 1 бала

Висловлювання думки про гру - 10 балів

Правильно оформлений лист - 5 балів

Всього за Завдання 6 ви зможете отримати від 1 до 59 балів.

Відповіді

Завдання 1

Презентація учасників

1.Розрізняють два етапи логіки: традиційний етап. (IV ст. до н. е.- друга пол. XIX ст.)та сучасний етап (друга пол. XIX — до наших днів)

2. Вперше логіка з'являється як наука в часи античності (IV–III ст. до н.е)

3. Сам термін використовувся як філософський, і був введений Гераклітом приблизно 544–483 рр. до н. е. Логос позначався як вічна і всезагальна необхідність, певна стійка закономірність

4. Значний внесок у розвиток логіки зробила мегаро-стоїчна школа. Її представники: Зенон, Хризіпп, Діодор, Стільпон, Евбулід, Філон. Хрисіпп фактично розробив стоїчну концепцію логіки. Стоїки вивчали логічні відношення між висловлюваннями і цим заклали підвалини одного з розділів сучасної логіки — логіки висловлювань.

5. Філософська індійська школа ньяя займалась методологією пізнання. В цій даршані вважалось, що шляхом звільнення від страждань є досягнення абсолютного знання, а логіка дозволяє повніше поглянути і зрозуміти світ та себе, дозволяє отримати правдиву інформацію.

6. В 50-х та 60-х роках, дослідники прогнозували створення розумних машин як тільки людські знання стане можливим описувати із використанням логіки та математичної нотації. Це завдання насправді виявилось набагато складнішим ніж сподівалось. Результатом цих зусиль стало логічне програмування, та такі мови програмування як Prolog, що використовують набір аксіом та правил для відповіді на запити. Автоматизовані системи доведення теорем використовують для пошуку та перевірки доказів теорем, а також для операцій із формулами занадто довгими для запису вручну. В інформатиці, булева алгебра використовується у проектуванні логічних схем та програм.

7. Приклади дитячої логіки (відповіді учасників)

8. Безглузді закони (відповіді учасників):

  • Законодавство штату Огайо забороняє споювати риб доп'яна

  • У лондонському Сіті заборонено перевозити на таксі скажених собак або трупи.

  • Наклеївши на конверт вверх ногами поштову марку з портретом британського монарха, ви зробите акт державної зради.

  • У Франції заборонено давати поросятам ім'я "Наполеон".

  • Відповідно до Кодексу із запобігання ухилення від податків, прийнятому у Великобританії в 2006 році, забороняється не повідомляти податковому інспекторові будь-яку інформацію, яку ви не хотіли б доводити до його відома, хоча ви і не зобов'язані повідомляти йому інформацію, яку ви не проти йому повідомити.

  • Південна Дакота . Тут ні в якому разі не можна падати на сирній фабриці, а тим більше засинати на ній і т.д.

  • Заборонено носити морозиво в задній кишені штанів. Сполучені Штати Америки

  • Таїланд. Якщо ви вирішили вийти на вулицю, то обов'язково одягніть нижню білизну, а то за її відсутність штрафують.

  • в Алабамі забороняється водити машину із зав'язаними очима

  • Міссурі, Сент -Луїс. Якщо сталася пожежа, а жінка в нічній сорочці, то її не можна рятувати. Адже вона не одягнена.

  • Оклахома. Заборонено у ванній кімнаті тримати сплячого осла, але саме після 7 години вечора

  • Великобританія. Голова знайденого на побережжі мертвого кита належить королю, хвіст - королеві.

  • Бірма. Заборонено користуватися інтернетом. Ті , хто наважаться "полазити" в інтернеті, сидітимуть у в'язниці за свою непристойну поведінку.

  • Вермонт. Коли жінка в силу віку втрачає зуби і змушена користуватися вставними, то для початку потрібно попросити письмового дозволу у свого чоловіка, і тільки потім вставляти їх.

  • Аби студенту дозволили відвідувати коледж, гласить китайський закон, він має бути розумним (логічно – навіщо відвідувати навчальний заклад без певних знань!).

  • За законами Сполучених Штатів Америки установка мишоловки особами, що не мають мисливської ліцензії, заборонена (логічно – щоб не зашкодити особистому здоров'ю!).

  • Заборонено носити морозиво в задній кишені штанів.

  • Ніхто не має права заважати дитині стрибати по калюжах.

  • Англія: У будівлі англійського парламенту не можна з'являтися в лицарських обладунках, а стріляти з лука по валлійцях в місті Честері можна тільки після півночі.

  • У штаті Мічиган заборонено кидатися восьминогами в громадських місцях

  • У місті Леха в Небрасці видано розпорядження, офіційно забороняє продавати дірки від бубликів

  • Флорида. Ніяких інтимних відносин з дикобразами . Порушення карається законом.

  • У штаті Гаваї заборонені рекламні плакати на дорогах і в громадських місцях. Причина: Реклама не повинна заважати туристам милуватися на гавайські пейзажі

  • Франція Забороняється саджати літаючі тарілки у виноградниках на всій території Франції.

  • Китай. Рятування потопаючої людини протизаконно, оскільки це є втручанням у його долю.

  • Мати в якості домашньої тварини щура, хом'яка або тхора протизаконно (Каліфорнія).

  • У Флориді незаміжнім жінкам заборонено стрибати з парашутом по неділях.

  • В Арізоні зрізавши кактус, можна отримати до 25 років в'язниці.

  • У Балтіморі забороняється приходити в театр з левами

9. Притча чи історія з логічним змістом (відповіді учасників)

10. "Залізне логічне твердженя" (відповіді учасників):

  • Якщо людина вчить то вона існу, а якщо ні то не існує

  • Те, чого ти не втрачав, ти маєш. Роги ти не втрачав. Отже, у тебе є роги

  • Людина дихає і собака дихає, отже, людина - це собака!

  • Логіка — наука. Алхімія — не логіка. Алхімія — не наука.

  • Закрий рот і їж суп.

  • Деякі гарні булочки — некорисні. Жодна смачна булочка не є некорисною.

  • Оголошення на березі моря :"Хто потоне, той більше в морі купатись не буде."

Завдання 2

  1. Коли висуне голову з вікна

  2. Може, ви здивуєтеся, але ніяких особливих пізнань з області зоології для того, щоб правильно відповісти на це питання, не потрібно, адже навіть самий освічений і ерудований страус не зможе назвати себе ніяк. Хоча б тому, що говорити він не вміє.

  3. Складно навіть уявити собі таке слово - цілих 100 приголосних, а якщо ще й голосні додати? Що ж це за лексичний монстр такий? Але правильну відповідь, як завжди, лежить на поверхні - "стол", "Стогін", "Стой", "стог", "Стоп".

  4. Думаєте, це губка? Тому, що вона більше? А ось раціональний людина, дивлячись на ваші муки, мовчки підійде і витягне пробку.

  5. Насправді, бик не залишає слідів взагалі, адже плуг, який він тягне за собою, стирає їх.

  6. Ніяка теорія ймовірності вам тут не допоможе, розслабтеся. Зате допоможе знання того, скільки годин у добі - сонячної погоди бути не може. Хоча б тому, що через зазначені 72 години знову буде північ.

  7. Паралелепіпед

  8. Все ще намагаєтеся підрахувати і шукаєте щільність різних типів грунтів? Не забувайте, що це - питання на логіку. Вже за фактом свого існування яма порожня, інакше вона б не була ямою.

  9. Так не поділити ж, а відняти! Всього один, адже наступного разу ви будете забирати 6 вже не від 30, а від 24.

  10. Смородина

Завдання 3

  1. Запасне

  2. Рукавичка

  3. Неправильно

  4. Одна

  5. Найкраще ложечкою

  6. Вогонь

  7. Шахіст

  8. Сніжинки

  9. Рушник

  10. Яма

  11. Горизонт

  12. Троє

  13. Тінь

  14. Поштова марка

  15. У шахового

  16. Будильник

  17. Вік людини

Завдання 4

Ламаєте голову? Ну що ж, час розкрити карти і продемонструвати, наскільки елементарні відповіді навіть на найскладніші питання на логіку:

  1. Четверо. Щоб зрозуміти це, досить подивитися на список чергових (у ньому чотири рядки), а також на кількість тарілок і ложок на підстилці.

  2. Не сьогодні, адже між деревом і наметом перевірений павучок встиг сплести павутину.

  3. Малоймовірно, адже хлопці змогли привезти з собою живу курку (або вона забігла до них випадково, що, втім, не змінює суті).

  4. На човні. Біля дерева можна побачити пару весел, а так як машин за радянських часів було не особливо багато, це - самий логічний варіант відповіді.

  5. Ранок, адже тінь падає в західну сторону, а отже, сонце світить зі сходу.

  6. Це питання на логіку дійсно вимагає додаткових знань. Наприклад, потрібно пам'ятати, що на південній стороні дерева гілки завжди довше, ніж на північній. Далі потрібно подивитися на вогонь - він трохи ухиляється в бік півночі, а значить, вітер дме з півдня.

  7. Шура відправився ловити метеликів - з-за кущів можна розгледіти сачок, падаючий на крилату красуню.

  8. Як бачимо, Шура пішов за метеликами, а хлопчик, що сидить біля рюкзака з буквою «К» - Коля. Тобто, два варіанти вже відпадають. Ще один хлопчик займається тим, що фотографує навколишню природу. Він також не може бути черговим. Але як його звати? Придивившись, можна побачити, що в рюкзаку з буквою «В» лежить штатив - незамінний атрибут фотографа. Робимо висновок, що ім'я фотографа починається з цієї ж букви - значить, фотографує Вася. Методом виключення дізнаємося, що сьогодні чергує Петя, а звідси приходимо до висновку, що вчора чергував Коля.

  9. Відповідь на це питання тісно пов'язане з попереднім. Отже, сьогодні на чергуванні Петя. Біля його імені на дошці написана цифра 8 - 8-е число. Що стосується місяця, то сама обстановка на зображенні говорить про те, що справа відбувається в серпні - тільки тоді в наших широтах з'являються кавуни. Звичайно, є вони і в вересні. Але ось метеликів на початку осені знайти буває досить важко, а на землі з'являється перша опале листя.

  10. Небагато. Місяць старий (видно його відображення у воді).

  11. Не скоро. Старий місяць видно на ранковій зорі.

  12. Осінь. За положенням сонця легко збагнути, що журавлі летять на південь.

  13. У річок в Північній півкулі, правий берег крутий. Значить, річка тече від нас до горизонту.

  14. Судноплавна. Видно бакени.

  15. Поїзд стоїть. Світиться нижнє вічко світлофора - червоне.

  16. Нещодавно. Він знаходиться зараз на найближчому блокувальному ділянці.

  17. Дорожній знак показує, що попереду залізничний переїзд.

  18. До гальмування. Дорожній знак показує, що попереду крутий спуск.

  19. Ймовірно, є. Варто знак, що зобов'язує машиніста закрити піддувало.

  20. У небі слід літака, який зробив петлю. Фігури вищого пілотажу дозволяється робити тільки неподалік від аеродромів.

  21. 1Знак біля залізничної колії показує, що зустрічному поїзду доведеться підніматися вгору по ухилу. Загальмувати його буде неважко.

  22. Дує. Дим паровоза стелиться, адже поїзд, як ми знаємо, нерухомий.

Завдання 5

Результати

Завдання 1

Критерії оцінювання презентації учасника:

- наявність слайду - 2 б.

- наявність прізвища відомої людини - 2 б.

- наявність вислову цієї відомої людини - 2 б.

- наявність аватарки - 2 б.

- наявність прізвища та імені учасника у примітках - 2 б.

Критерії оцінювання:

  • надіслана презентація, яка не відповідає умові завдання - 2 бала

  • надіслана презентація, яка відповідає умові завдання і неправильно оформлений лист - 9 балів

  • виконання гри у термін до 1 хв - 20 балів

  • виконання гри у термін від 1 хв до 2 хв - 15 балів

  • виконання гри у термін від 2 хв до 3 хв - 10 балів

  • виконання гри у термін від 3 хв - 5 балів

Фіналісти

Увага! Фіналісти виділені рожевим кольором!

Завдання 6

Переможці

Ось і добіг кінця наш черговий веб-квест.

Я дуже вдячна всім учасникам та їхнім педагогам-консультантам за активну участь у квесті "У світі Логіки"! Маю велику надію, що учасники неабияк потренували свою логіку.

Дякую за прекрасні слова щодо ігор і побажання на наступні квести!

Особлива подяка Засядько Наталії за оду веб-квесту з математики!

А тепер відкриваємо завісу і оголошуємо переможців веб-квесту з математики "У світі Логіки":

І місце - Тхір Наталія та Тхір Вікторія, учениці Костянтинівської ЗОШ

ІІ місце - Собчук Владислав, учень 9 класу Артемівської ЗОШ

ІІІ місце - Панчук Андрій та Турманенко Дмитро, учні Кандибинської ЗОШ

ІІІ місце - Павлова Тетяна, учениця 8 класу Кандибинської ЗОШ

Подяки від організатора квесту отримають вчителі-консультанти, які до участі у квесті залучили найбільше учасників:

Дворжак Тетяна Сергіївна, вчитель Кандибинської ЗОШ

Пурей Тетяна Альбертівна, вчитель Первомайської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 Харківської області

Всім дякую за участь у веб-квесті та запрошую учнів 6-11 класів на черговий квест з природознавства "Приїздіть до нас на Україну!", який розпочинається 14 березня 2016 р.!

Увага! Всі подарунки призерам будуть розіслані після всіх ігор веб-квестів у 2016 році - у травні 2016 року.

З повагою організатор веб-квесту Богданова Ольга Олексіївна