Життя в стилі ЕКО

Ви читали про еко-бум? Стела Маккартні створює екосумку для шоппінгу. Світові дизайнери відмовляються від натурального хутра та шкіри.

А як вам такі слова Джулії Робертс: “Я обожнюю це відчуття: в кінці дня зізнатися собі, що я зробила ще один крок, який дозволить мені та моїм дітям прокинутися завтра в більш чистому, здоровому та безпечному світі”. Жити у злагоді з природою стає надзвичайно модно! Саме час ставати справжніми модниками та приєднатися до еко-тенденцій!

Ми можемо дуже скептично ставитися до закликів змінити світ і врятувати землю, але коли людина матиме уяву хоча б про деякі розміри збитків, які вона наносить своєю діяльністю,то обов’язково відреагує на дзвони про екологічну катастрофу.

Тільки подумайте:

  • 80 літрів води щодня безглуздо витікає у каналізацію, якщо твій кран навіть не протікає, а ледь помітно капає;

  • 330 літаків можна побудувати, переробивши алюмінієві банки з-під прохолоджуючих напоїв, які щороку викидаються жителями одного мегаполісу;

  • 1000 метрів проїде авто на тій кількості нафтопродуктів, яка міститься в десяти пластикових пакетах із супермаркету.

Вражає? Тоді гайда змінювати світ!

Умови гри

Запрошуємо всіх бажаючих учнів 5-11 класів самостійно або командою змінитися та спробувати перетворити своє звичне життя на життя у стилі ЕКО.

Мета веб-квесту:

  • виявити екологічні проблеми людства;

  • познайомити учасників з екологічними продуктами споживання та варіантами переробки використаних речей;

  • підвищити навички роботи з сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями, мережею Інтернет тощо;

  • розвивати критичне, логічне мислення;

  • розвивати пошукові навички;

  • сприяти розвитку ІТ-компетентності учасників освітнього процесу.

Організатор квесту: Богданова Ольга Олексіївна, старший викладач Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Зв'язок з організатором можна тримати тільки через e-mail: bogdanova111112@gmail.com

Терміни проведення гри:26.03 - 27.03 - Екологія дому

28.03 - 29.03 - Екологія в магазині

30.03 - 31.03 - Екологія здоров’я

02.04 - 03.04 - Екологічна школа

04.04 - 05.04 - Умілі ручки

06.04 - 07.04 - Моє життя в стилі ЕКО

Всі завдання будуть розміщуватись в день відкриття (див.графік) з 8 до 9 ранку. Прийматись відповіді будуть до 23-55 останнього дня.

До останнього, шостого завдання будуть допущені учасники, які наберуть більше 50% необхідних балів, отриманих у попередніх п'яти завданнях.

Кращі з кращих отримають цікаві призи.

Переможці будуть оголошені 09.04.2018 р.

Останні приготування

Отже, 26 березня 2018 року ми розпочинаємо нашу подорож Всесвітньою павутиною. На Вас чекають шість завдань, під час яких вам доведеться бути кмітливими, творчими, уважними, а в останньому завданні показати вміння навчатися самостійно та опановувати нові технології.

Для подорожі слід знати декілька правил безпечного користування Інтернет-ресурсами. Для цього ознайомтесь з інформаційною сторінкою "Як вільно користуватись Інтернетом і при цьому залишатись безпечним"

Для участі у грі необхідно заповнити реєстраційну картку:

Перевірити свою реєстрацію ви зможете за допомогою карти учасників (запис може з'явитися протягом доби):

Завдання

Завдання 1. Екологія дому

Хочеш змінити світ – почни з власного дому. Отож, стартуємо з очищення власного помешкання від різного роду засобів очищення, побутової хімії та застарілих електропристроїв, які на повну викачують енергію.

Рівень хімічних елементів у засобах для миття, чищення та прання давно перевищив норму. І як нам тільки щастить виживати у такому середовищі?! Отож, від сьогодні спробуйте трохи обачніше ставитися до себе та оточуючих нас рідних.

У кожній оселі є безліч речей, які можна замінити на більш екологічні. Запропонуйте, чим можна замінити звичні для нас хімічні засоби, щоб життя наше стало більш екологічним та не шкодило навколишньому середовищу.

Для цього створіть презентацію-рекомендацію “Екологія мого будинку” та надішліть організатору веб-квесту на адресу bogdanova111112@gmail.com.

У темі листа введіть текст “веб-квест з природознавства”.

Назва файла має містити прізвище автора/авторів презентації-рекомендації

У презентації-рекомендації слід врахувати наступні питання:

Буде краще, якщо очищувач повітря ви будете використовувати тільки за своїм прямим призначенням, а саме у туалетній кімнаті. А що робити, якщо проблеми з повітрям у кімнаті чи будинку?

Пральний порошок, який потрапляє з вашої машини до стічних вод, згодом доходить до підземних і “хімізує” їх. До того ж, останні дослідження показують, що все частіше чистий одяг починає викликати у людей алергію. Що ж робити? Чим можна замінити звичний для всіх пральний порошок?

Будь-яка господиня має в своєму арсеналі різні засоби побутової хімії та використовує їх щодня. Ці дрібниці роблять наше життя простіше і зручніше, дарують чистоту і комфорт. І найчастіше в побуті ми використовуємо саме засоби для миття посуду. Реклама переконує нас у тому, що вони за секунду справляються з будь-брудом і зберігають наші руки в цілості й безпеці завдяки захисним формулами.Однак, є у цих чудодійних засобів і зворотна сторона медалі. Згідно з підрахунками вчених, за рік ми разом з їжею вживаємо 250 мл цих рідин, і навіть страшно уявити, як цей засіб, який здатний справлятися з жиром навіть у самій холодній воді, впливає на наш організм зсередини. Запропонуйте альтернативу засобам для миття посуду

Якщо переглянути рецепти екологічного прибирання, то в них часто згадуються два інгредієнта, які є універсальними для миття та освіження. Що це за інгредієнти? Наведіть приклад одного з таких рецептів.

Шампунь, гель для душу, мило, крем та інші засоби ми використовуємо щодня. І часто від деяких складових виникає алергія - висип на шкірі, виділення з носа чи очей, чихання, віддишка та ін. Як вберегти себе від алергії? Запропонуйте один еко-рецепт засобу щоденного використання, який замінить шампунь, гель для душу або мило.

Кожна господарка любить, щоб вікна в її оселі були прозорими та виблискували. І для цього їй у підмогу приходить “Містер Мускул” чи “Містер Пропер”. Чи настільки вони сильні і безпечні для нас? Запропонуйте свій засіб миття вікон, який матиме позначку ЕКО.

Всього за правильно виконане Завдання 1 ви зможете отримати 10 балів:

  • вказано правильно тему листа (1 бал)

  • вказано правильну назву файла (1 бал)

  • титульний слайд, де вказано назву та автора (1 бал)

  • 1 рекомендація з очищення повітря (1 бал)

  • 1 порада щодо заміни прального порошка (1 бал)

  • 1 альтернативний засіб для миття посуду (1 бал)

  • вказано “таємні” інгредієнти та виділено на слайді (1 бал)

  • 1 приклад рецепту з використанням “таємних” інгредієнтів (1 бал)

  • 1 рецепт особистої гігієни (1 бал)

  • засіб для миття вікон (1 бал)

Відповіді до Завдання 1

Таємні інгредієнти: сода та оцет

Відповіді учасників

Завдання 2. Екологія в магазині

Кажете, це повна маячня? Але жити за правилами екології не настільки важко, як здається, а от користі від деяких наших обмежень купа. Прості на перший погляд правила дозволяють не тільки зробити сімейний бюджет більш стійким, але й допомагають планеті в умовах постійного прогресу та над швидких темпів вижити і “нагодувати” тих, хто її заселяє.

Складіть “Основні правила шоппінгу в стилі ЕКО”, використовуючи слова, що входять до хмари слів:

Увага! До кожного слова необхідно скласти одне речення!

Всього за виконане Завдання 2 можна отримати 10 балів:

  • створено “Основні правила шоппінгу в стилі ЕКО” (5 балів)

  • використано слова з хмари (5 балів: по 1 балу за використане слово)

Відповіді залишайте тут:

Відповіді

Зміни своє ставлення до запакованих товарів. Тобі ніколи не спадало на думку, чому сумки з супермаркету виглядають такими величезними та спотвореними за формою, хоча на справді речей та продуктів у них зовсім небагато. Для цікавості порахуй скільки коробок та пластикових упаковок ти привезла з магазину. А крихітних пакетиків, в які запаковують ледь не по одному яблуку? А логіка дуже проста – чим більше упаковки, тим більше сміття щодня викидається на смітник. Як результат – земля просто не в силі переробити та “заархівувати” таку кількість відходів.” Придбай красиву сумку з тканини. Дякувати дизайнерам, пропозиція таких сумок сьогодні досить різнобарвна. Не купуй щоразу ПЕТ пакети, відмовляйся від безкоштовних.

Якщо існує вибір, надавай перевагу скляним пляшкам. Поки що в українських магазинах це буває надзвичайно складно зробити, але все-одно ми на шляху до змін. Уся справа в тому, що склотару можна здавати та використовувати знову, тоді як одноразові пластикові пляшки не піддаються природній біодеградації і залишаються в землі на століття.

Обирай продукти місцевого виробництва. Запитаєш що спільного з екологією? Мінімальне транспортування такої продукції від виробника до магазину знижує негативний вплив на навколишнє середовище.


Намагайся уникати купівлі одноразових предметів – бритв, запальничок, паперових та пластикових стаканчиків та тарілок. Всі ці предмети тільки збільшують кількість сміття, яке потребує переробки.

Завдання 3. Екологія здоров’я

Екологія нашого способу життя надзвичайно тісно переплітається з екошоппінгом. Секрети нашого здоров‘я якраз і полягають у тому аби не купувати та не споживати продуктів, що містять шкідливі барвники, ароматизатори, консерванти та такі загадкові коди “Е”. Розпізнати шкідливі продукти іноді буває до смішного просто. Як саме? (1 бал)

Ви можете тисячі разів заперечити – мовляв, так, про це усі говорять, але причина у чомусь іншому, однак чи ніколи не спадало вам на думку те, що середній сільський житель набагато здоровіший за міських жителів, які не мають 20 гектарів садиби і на додачу шалених фізичних навантажень, які їздять на власному авто, фарбуються найкращою косметикою, п‘ють найчистішу воду та живлять обличчя найдорожчим кремом. У чому секрет здоров’я сільських жителів? (1 бал)

А тепер згадайте, коли востаннє ви читали етикетку бодай одного з продуктів, покладених до кошика у супермаркеті? Якщо ж і справді ви іноді робите це, то навряд чи для того аби віднайти скільки барвників, згущувачів та консервантів має той чи інший кетчуп. У стандартному споживчому кошику українця обов‘язково мають бути м‘ясні вироби – ковбаса, сардельки чи сосиски. Спокушає гарний свіжий вигляд ковбаси? Тоді шукайте на упаковці барвник Е128– код, який додає м‘ясу “рожевого” ефекту і разом з тим вважається канцерогенною речовиною, що призводить до розвитку деяких видів пухлин. Для чого у продукти харчування додають Е102, Е600, Е621, Е900? (4 бала)

Наше здоров’я напряму залежить від уміння дотримуватись правил здорового способу життя. Назвіть 4 таких правила. (2 бала: по 0,5 бала за кожне правило)

Здоров’я людини також залежить від стану навколишнього середовища. Назвіть один фактор забруднення навколишнього середовища та спосіб/способи покращення цієї екологічної проблеми (2 бала).

Всього за правильно виконане Завдання 3 можна отримати 10 балів.

Відповіді залишайте тут:

Відповіді

Розпізнати шкідливі продукти іноді буває до смішного просто – яскраво-червоне морозиво з ніби-то полуничним наповнювачем. Насправді ж, яскраві природні кольори моркви, буряка чи вишні у поєднанні з іншими компонентами дають пастельні тони з притаманними їм відтінками. Все інше – суцільні барвники. Не краща ситуація і з продуктах швидкого приготування. Там може не бути барвників, зате консервантів та штучних додатків хоч відбавляй.

Увесь секрет здоров‘я сільських жителів – у екологічно чистих натуральних продуктах харчування, які не мають у своєму складі жодного консерванту, згущувача, фарбника, одним словом Е-додатків.

Хочеться солодощів та мармеладу? Тоді тобі поталанить зустріти у їх складі татрзин Е102, який допомагає цукеркам, морозиву та солодким напоям набувати червоного та жовтого кольорів, а за сумісництвом викликає харчову алергію. Взагалі, серед усіх закодованих додатків не перелічити тих, які мають наслідки у формі різного виду алергій. Враховуючи те, що алергія сьогодні стає чи не найбільш важким діагнозом у медицині, сподіватися на «легке» лікування та позбавлення від неї не доводиться.

Після веселої вечірки у подруги минув вже тиждень, а ти ще й досі згадуєш божественний салат, основним компонентом якого була якась дивовижна риба. Весь секрет у тому, що у страву додається декілька подрібнених волокон натурального продукту чи навіть його екстракт, додається добра жменя підсилювачу смаку – і виходить справжній неповторний смак. Коди цієї групи Е600-Е699 можна запросто зустріти майже в усіх рибних, курячих, грибних, соєвих напівфабрикатах, в чіпсах, сухариках, соусах, різних сухих приправах, бульйонних кубиках та сухих супах.

Глутамат натрію Е621 – мабуть, чи не найстрашніший з усіх додатків. Солі цієї кислоти беруть участь у передачі імпульсів до центральної нервової системи, викликають збудження і застосовуються в психіатрії. Ось чому прихильникам фаст-фудів (а саме їх страви мають у своєму складі найбільше цього коду) загрожує як фізична, так і психологічна залежність, стверджують дослідники.

Е900-999 являє собою групу підсолоджувачів та розрихлювачів, які попереджають або знижують утворення піни, створюють блискучу оболонку на цукерках та роблять тісто більш пишним. Чи доводилося тобі коли-небудь спостерігати, що після чергового ковтка того чи іншого напою, особливо Coca-cola, Fanta, Sprite, хочеться пити їх знову і знову? Відповідь може бути лише позитивна, адже у кожному з цих продуктів є підсолоджувач, який насправді не втамовує спрагу. І вся справа в тому, що слина погано нейтралізує залишки цукрозамінника зі слизової оболонки роту, ось чому після вживання таких напоїв у роті залишається неприємне відчуття приторності, яке хочеться зняти новою порцією напою. Отож, подумай, а може краще простої води?

Правила здорового способу життя (відповіді учасників):

  • Не вживайте продукти, які містять токсичні речовини.

  • Витрачайте багато часу на сон, щоб уникнути вживання токсиновмісних енергетиків або кави.

  • Ведіть активний спосіб життя, займайтеся спортом.

  • Уникайте шкідливих звичок: паління та вживання алкогольних напоїв.

  • Так - гарному настрою, добрим друзям

  • Так - любити себе.

  • Пийте багато води - тільки не солодкої і газованої, а чистої і питної - вона виводить з організму всі шкідливі речовини.

  • Загартовувати організм.

  • Створити комфортні психологічні умови.

  • Процеси культивування здорового мислення і розвитку сили волі

  • Прагнення до отримання нових знань про своє здоров’я.

Фактори забруднення навколишнього середовища та спосіб/способи покращення цієї екологічної проблеми (відповіді учасників):

  • Забруднення повітря і зміна клімату, спричинены неодноразовими викидами газів в атмосферу. Замініть викопне паливо на альтернативне — електро-енергетичне паливо. Скорочення викидів із сільського господарства. Зміна виробничих процесів.

  • Найпоширеніший фактор забруднення навкоолишнего середовища - сміття, що залишають люди на природі. Для покращення цієї екологічної проблеми слід прибирати за собою сміття після кожного виходу на природу. До того ж треба штрафувати порушників цієї екологічной проблемию. Розважливо думати над тим, що купуєш і чи конче потрібно це вам. Сортування і вторинна переробка сміття. Побудова комплексів, які при утилізації дадуть біопаливо для потреб громади.

  • Забруднення повітря. Атмосфера забруднюється головним чином у результаті щорічного спалювання величезної кількості мінерального палива, викидів металургійної й хімічної промисловості. Головні забруднюючі речовини - вуглекислий газ, окисли сірки, азоту, радіоактивні з'єднання. Способи покращання цієї екологічної проблеми: будівництво різноманітних очисних споруджень і пристроїв, впровадження нових маловідходних технологій, перепрофілювання виробництв, перенос їх на нове місце з метою зниження «концентрації» тиску на природу.

  • Забруднені вода і продукти харчування . Способи покращення якості води:очистка води та впровадження новітніх технологій очистки (гіпохлорит натрію). Контролювати сферу виробництва і умов вирощування рослинної продукції, якості сировини, напівфабрикатів, технології їхнього оброблення, обладнання; факторів сфери розподілу — якості зберігання, транспортування, реалізації; факторів сфери споживання — якості короткочасного зберігання, споживання і засвоєння

  • викиди машин у повітря.Користуйтеся альтернативними засобами пересування, наприклад, метро.Намагайтеся менше залежати від вашого автомобіля. Одним з методів зниження темпів забруднення атмосфери – це очистка палива, а зокрема бензину від шкідливих домішок, таких як свинець, який ушкоджує головний мозок дітей.

  • Проблема забруднення природних водойм набула планетарного масштабу. Основними джерелами забруднення води є промислові підприємства, які скидають у річки і водойми неочищені стоки. Вода забруднюється також змитими з полів мінеральними добривами та отрутохімікатами. До них додаються побутові стоки. Забруднена вода стає непридатною для пиття, купання та поливу рослин. Небезпечно забрудненими є багато річок та озер на різних материках. Забруднену воду річки несуть у моря й океани. Там додається ще й забруднення нафтою внаслідок аварій трубопроводів і танкерів, що її транспортують. Нафта утворює на поверхні води нафтову плівку, яка перешкоджає надходженню кисню, а тому небезпечна для всього живого. Нині значна частина поверхні Світового океану вкрита нафтовими плямами і перетворена на безжиттєву пустелю. Заходи з охорони вод поділяються на профілактичні, спрямовані на недопускання появи нових або обмеження існуючих джерел забруднення, засмічення і виснаження, та оперативні, які усувають несприятливий вплив господарської діяльності на якість і кількість природних водних ресурсів. До профілактичних заходів належать: розробка схем комплексного використання й охорони водних ресурсів; екологічна експертиза проектів будівництва і реконструкції об’єктів щодо їх впливу на якісний і кількісний стан вод; забезпечення введення в експлуатацію водоохоронних споруд водночас із введенням основних виробничих об’єктів; контроль за ефективною роботою очисних та інших водоохоронних споруд, за скиданням стічних вод і станом вод у водних об’єктах та самих об’єктів. До оперативних заходів належать: встановлення норм ГДС (гранично допустимих скидів) з стічними водами діючих підприємств забруднюючих речовин у водні об’єкти; введення в експлуатацію очисних споруд для досягнення встановлених норм ГДС. Найрадикальнішим шляхом охорони водних ресурсів від забруднення, засмічення і виснаження є припинення скидання стічних вод у водні об’єкти або очистка стічних вод і проведення інших ефективних заходів.

  • Куріння як фактор забруднення навколишнього середовища. В процесі куріння в навколишнє середовище виділяється деяка кількість диму і попелу. Розділивши на складові дим і попіл можна розділити на такі елементи посилаючись :в тютюновому димі міститься більше 4000 різних хімічних речовин різного ступеня токсичності, нікотин, бензол, формальдегід, ціаністий водень, чадний газ і навіть знайдено радіоактивний полоній 210.Сигаретні недопалки є великою загрозою здоров'ю живих істот, якщо вони їх помилково з'їдять. З недопалків виділяються токсичні речовини, що викликають запалення травної системи тварин і, якщо через це розвивається непрохідність кишечнику, призводять до смерті. Сміття утворюється з використаних недопалків, пачок, упаковок від блоків сигарет й інших тютюнових виробів. Сигаретні недопалки – це найчастіший предмет, який трапляється при прибиранні вулиць і пляжів. Сигаретні фільтри розкладаються протягом 5-7 років. Забруднення води - фільтри сигарет, призначені для абсорбції частини смол й інших токсинів, при попаданні у воду починають виділяти ці токсини. Один недопалок може забруднити три літри води. Також, тепло тліючого непогашеного недопалку є частою причиною загоряння. Покращення цієї проблеми полягая в тому, що люди в своїй свідомості повині поміняти ставлення до куріння і позбутися від цієї згубної звички або хвороби шкодити всьому навколишньому і себе зокрема.

  • Зменшіть побутові відходи. Пластикова та картонна тара з-під продуктів харчування, миючих засобів, одягу та інших товарів складає велику частину побутових відходів. Скоротивши побутові відходи, ви зменшите кількість шкідливих речовин, що потрапляють в атмосферу при виробництві упаковки. Ось декілька простих способів скоротити побутові відходи: Купуйте продукти харчування оптом. Купуйте свіжі продукти, а не консервовані або заморожені. Готуйте їжу самі, а не користуйтеся напівфабрикатами. Самостійно зробіть шампунь, зубну пасту, мило і миючі засоби. Замість того щоб викидати харчові відходи, зробіть з них компост. Утилізуйте пластик, папір і скло.

Увага! Для виконання наступного завдання необхідно мати обліковий запис в Google! Учасники, які при реєстрації вказали іншу адресу і не отримали під час розміщення завдання дозвіл на редагування мають надіслати на електронну адресу організатора bogdanova111112@gmail.com дійсний обліковий запис в Google, вказавши прізвище та ім’я учасника!

Завдання 4. Екологічна школа

Всі знають, як приємно жити в хаті, де підтримується чистота і порядок. Тому ми кожного дня намагаємось прибрати, розставити речі по своїх місцях, а також викинути сміття, якого набирається досить велика кількість.

А от скажіть, ви коли-небудь задумувались, яка доля спіткає ті гори сміття, що ви щодня виносите зі своєї оселі чи школи?

Ми не раз бачимо, як на майданчик приїжджає велика машина та спорожнює контейнери з відходами. От і все - сміття забрали з вашого життя.

А чи так воно насправді? Більшість людей переважно про це взагалі не думає, натомість наша планета поступово перетворюється на сміттєзвалище.

Про те, що з 1 січня 2018 року українці повинні сортувати сміття, мабуть, чув уже кожен громадянин нашої держави. А для чого це робити підкажуть нам мультяшні герої

А у вашій школі вже сортують сміття? Чи, можливо, ви тільки плануєте це зробити?

Чи всі учні вашої школи знають, як правильно сортувати сміття? Чи проводилась рекламна акція щодо сортування сміття у вашому закладі?

Пропонуємо у спільній презентації створити рекламу у вигляді інфографіки (інфографіка – це візуальне відображення даних, що містить невелику за обсягом, але значиму і правильно оформлену інформацію), у якій запропонуйте варіанти сортування сміття та вкажіть, для чого потрібно це робити.

Приклад інфографіки:

Для цього:

  • відкрийте спільну презентацію

  • знайдіть свій слайд (у нотатках до кожного слайду вказане прізвище учасника)

  • розмістіть на слайді власну інфографіку

Увага! В учасників, які розмістили фото не на своєму слайді або знищили роботу іншого учасника буде знято 10 балів!

Не порушуйте правила спільної роботи з документами!

Всього за правильно виконане Завдання 4 ви зможете отримати 20 балів:

  • інфографіка відповідає темі (5 балів)

  • в інфографіці є гасло, яке закликає до правильного сортування відходів (5 балів)

  • запропоновано варіанти сортування сміття (5 балів)

  • вказано пояснення щодо сортування сміття (для чого потрібно сортувати саме так) (5 балів)

Відповіді

Завдання 5. Умілі ручки

Пляшка з пластику отримала достатньо широке розповсюдження, її використовують для соків, різних напоїв, морсів. Деякі люди навіть не підозрюють, що можна зробити незвичайні вироби з пластикових пляшок своїми руками, тому після її спустошення викидають у відро.

Існує величезна безліч ідей що можна зробити з питних пластикових пляшок, серед яких виділяють дитячі іграшки, світильники, годівниці для птахів, своєрідні креативні вироби для дачної ділянки, в деяких випадках їх використовують для будівництва теплиць.

Крім того, створюючи вироби з пластикових пляшок своїми руками, ми сприяємо збереженню чистоти природи. Не секрет, що з сортуванням і переробкою пластику у нас поки справа не краща, а пластик розкладається понад 100 років! Отже, що ж можна зробити з пластикових пляшок?

Дайте друге життя пластиковій пляшці. Для цього:

  • створіть власними руками виріб з використаної пластикової пляшки/пляшок

  • зробіть своє фото поряд з виробом

  • розмістіть фото на онлайн дошці

Сделано на Padlet

Увага! Вироби не повинні повторюватися!

Всього за правильно виконане Завдання 5 ви зможете отримати 10 балів

Завдання 6. Моє життя в стилі ЕКО

Увага! До виконання Завдання 6 допускаються учасники, які мають не менше 30 балів!

Всі зароблені бали за попередні п’ять завдань перетворюються у бонус-бали і додаються до зароблених балів у Завданні 6! (див.таблицю результатів)

Часто ми захоплюємось тим, які екологічно свідомі люди живуть в Західній Європі, у Канаді, Австралії та інших цивілізованих країнах. Нам хочеться бути в тому середовищі, долучитись, бути відповідальними, бути еко. Однак настільки ж часто ми не замислюємось, який шлях пройшли ці країни до усвідомлення свого впливу на довкілля, відповідального ставлення до нього та збалансованого сталого розвитку. Змінюючи власні звички та поведінку, можна впливати на оточуючих та змусити інших відгукнутись на ваші бажання і врешті досягти дивовижних результатів. Звичайно ж вдаватись в крайнощі не треба, наприклад, жити в печері, не митись і їсти лише власноруч вирощені на городі продукти. Екологічний спосіб життя – це такий, за якого зберігається комфорт і якість отримуваних послуг та товарів, але споживання відбувається без надмірностей та відповідально.

Спершу вироблення екологічних звичок та поведінки потребуватиме певних зусиль, але, напрацювавши їх, ви з подивом будете згадувати свій колишній спосіб життя.

Складіть власні правила життя в стилі ЕКО. Для цього:

  • відкрийте посилання на графічний файл, яке надійшло на вашу електронну скриньку

  • створіть флаєр, у якому складіть основні правила життя в стилі ЕКО (Флаєр - це невелика листівка, яка використовується в більшості випадків в рекламних цілях. Виглядають вони зазвичай яскраво і красиво. Дизайн повинен бути оригінальним і таким, щоб його відразу запам'ятали і захотіли прочитати зміст.)

Кількість балів, отриманих за виконання Завдання 6 залежить від кількості правил - по 2 бала за кожне правило.

Крім того, організатор квесту залишає за собою право визначити 5 найоригінальніших флаєрів та додати їхнім авторам від 1 до 5 бонус-балів.

Відповіді

Галерея правил життя від учасників

Результати участі

Переможці

Те, що наша планета переживає екологічну кризу відомо чи не кожному. Ми скаржимось на погане повітря, неякісну воду, бруд на дорогах, погіршення здоров'я, неякісні продукти, вирубку лісів, підвищення тарифів на енергію…

Зелений спосіб життя це не самопримус, а переосмислення способу життя в кращу сторону: у світ творчості, радості, усвідомленості. До того ж, з турботою про екологію можна економити і залишатися здоровим.

Протягом нашої гри ви змогли не тільки переосмислити своє власне життя і направити його на стиль ЕКО. Ви спробували себе у якості пропагандистів і змогли створити декілька видів реклами екожиття, які можна буде використати під час різних заходів у школі.

Використовуючи знайдені рецепти разом із однокласниками спробуйте виготовити власні замінники різним хімічним засобам.

Для правильного сортування сміття, використайте власну інфографіку та розмістіть її біля встановлених сміттєвих баків.

А для тих, хто ще не перейшов на життя у стилі ЕКО запропонуйте створений флаєр.

Всіх охочих запрошую перевірити свої знання з ЕКО за допомогою цікавої онлайн гри

Настає хвилююча мить і ми з радістю вітаємо переможців гри. А ними стали:

І місце - Тхір Вікторія, учениця 11 класу Костянтинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоодеського району Миколаївської області (керівник - Тхір Тетяна Вікторівна)

ІІ місце - Айвазов Вадим, учень 7 класу Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. №16 (керівник - Колокольчик Людмила Анатоліївна)

ІІІ місце - Шурова Олена, учениця 7 класу Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Миколаївської області

Вітаємо всіх учасників та переможців із закінченням чергової гри та запрошуємо на останню гру з фізики “Секрети великих імен”!