Втеча від здивувань, або пошуки незвіданого у презентаціях

У сучасному світі одним із найважливіших фахових умінь для представників багатьох популярних професій стає уміння презентувати себе, свою діяльність, знання і здобутки. Проте вдало презентувати певну ідею може лише той, хто вміє систематизувати, структурувати й узагальнювати інформацію, чітко й доступно формулювати свої думки, а також застосовує образне мислення, має певний художній смак, відчуття літературної мови і, звісно, володіє сучасними технічними та програмними засобами для розробки і проведення презентаціїй. Таким чином, процес створення презентацій потребує достатньо високого рівня компетентності в різноманітних галузях людської діяльності, зокрема в галузі ІТ-технологій.

Сьогодні, мабуть, важко знайти сучасного школяра, який не знає, що таке комп'ютерна презентація та не вміє її створювати. Більшість скаже: "Та чого я ще не знаю про презентації? Це так легко і просто!" Тоді ви злегкістю виконаєте всі завдання нашого чергового веб-квесту "Втеча від здивувань, або пошуки незвіданого у презентаціях" і станете переможцем гри. Спробуємо?

Мета квесту:

  • підвищити навички учнів роботи у різних редакторах презентацій, спільною роботою з Google-інструментами, мережею Інтернет тощо;

  • підвищити вміння учасників користуватись Інтернетом безпечно;

  • сприяти розвитку ІТ-компетентності учасників навчально-виховного процесу.

Учасники:

Учні 6-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Терміни проведення:

20.02 - 21.02 - перше завдання

22.02 - 23.02 - друге завдання

23.02 - 25.02 - третє завдання

27.02 - 28.02 - четверте завдання

01.03 - 02.03 - п'яте завдання

03.03 - 04.03 - шосте завдання

До останнього завдання будуть допущені учасники, які набрати більше 50% необхідних балів за попередні п'ять завдань. Кращі з кращих отримають цікаві призи. Переможці будуть оголошені 05.03.2017 р.

Організатор квесту: Богданова О.О., вчитель математики та інформатики Новоодеської гуманітарної гімназії.

Спосіб зв'язку:

e-mail: bogdanova111112@gmail.com

Останні приготування:

Отже, 20 лютого 2017 року ми розпочинаємо нашу подорож "Всесвітньою павутиною". На Вас чекають шість завдань, під час яких вам доведеться бути кмітливими, творчими, уважними, а в останньому завданні показати вміння навчатися самостійно та опановувати нові технології.

Для подорожі слід знати декілька правил безпечного користування Інтернет-ресурсами. Для цього ознайомтесь з інформаційною сторінкою "Як вільно користуватись Інтернетом і при цьому залишатись безпечним"

Всі завдання будуть розміщуватись в день відкриття (див.графік) з 8 до 9 ранку. Прийматись відповіді будуть до 23-55 останнього дня.

Для участі у веб-квесті необхідно заповнити реєстраційну картку:

Перевірити свою реєстрацію ви зможете за допомогою карти учасників (запис може з'явитися протягом доби):

Завдання 1. Що? Де? Коли?

Завдання

Сьогодні Microsoft Power Рoint використовують у всьому світі для створення якісних і наочних презентацій, які містять текст, графіку, анімацію і відео. Кожен школяр вміє створювати презентації в Power Рoint.

Давайте спробуємо зазирнути в минуле і з'ясувати історію виникнення комп'ютерних презентацій та запропонуємо учасникам альтернативу Power Point.

  1. Хто першим подав ідею створення першого редактора презентацій? У якому році було створено першу програму презентацій та як вона називалася?

  2. У якому році вийшла перша версія програми PowerPoint? Яка її особливість?

  3. Як перекладається словосполучення Power Point?

  4. Презентації є потужним інструментом, який допомагає нам доносити свої ідеї найбільш ефективним і наочним способом. Зазвичай для створення презентації ми використовуємо програму PowerPoint, яка є частиною набору додатків Microsoft Office. Однак останнім часом з'явилася достатня кількість альтернатив, багато з яких надають не менші можливості і до того ж безкоштовні. Запропонуйте альтернативну Power Рoint програму для створення комп'ютерних презентацій.

  5. Сучасні технології дозволяють при наявності підключення до Інтернет створювати різні документи онлайн. Не є виключенням і створення комп'ютерних презентацій. Запропонуйте учасникам гри відомий вам онлайн сервіс для створення презентацій.

  6. Відомо, що презентації поділяють на слайдові та потокові. А які презентації називають 3-D презентаціями? Вкажіть посилання на відео з прикладом 3-D презентації.

  7. Головним елементом презентації є слайд. Яке походження терміну "слайд"?

  8. Це новітня техніка презентації, у якій мова оратора ілюструється "на льоту" малюнками на білій дошці (або аркуші паперу), яка була винайдена британським художником Ендрю Парком для Британської асоціації з поширення наукових знань. Як називається така техніка презентації? Запропонуйте програми, які допомагають створити подібні презентації.

  9. Це хмарне презентаційне програмне забезпечення, розроблене на початку 2009 року. Сервіс використовує масштабований інтерфейс користувача, тобто наближення і видалення об'єктів. На відміну від "класичної" презентації, виконаної в Microsoft PowerPoint або OpenOffice Impress, де презентація розбита на слайди, у цьому програмному середовищі основні ефекти пов'язані не з переходом від слайда до слайда, а зі збільшенням окремих частин цього ж слайда. Як називається таке середовище? Вкажіть посилання на приклад.

  10. Сучасні уроки важко уявити без демонстрації презентації. Їх використовують

  • для уявлення теми і розкриття основних моментів, на яких буде акцентуватися увага протягом уроку;

  • як супровід матеріалу, який дає вчитель (тематичні ілюстрації, додаткові відомості, цікаві факти та ін);

  • як засіб емоційного розвантаження;

  • для представлення дослідження учнями тощо.

Але як і будь-яка технологія, презентації мають свої переваги та недоліки. Запропонуйте учасникам квесту власні спостереження та вкажіть 1 перевагу та 1 недолік використання комп'ютерних презентацій на уроках.

Всього за Завдання 1 можна отримати 10 балів. Відповіді запишіть до форми

Відповіді

1. Ідея створення першого редактора презентацій з’явилася у студента університету Берклі (США) Боба Гаскінса. У 1984 році під його керівництвом було створено програму Presenter (англ.presenter - той, хто представляє). Пізніше ім’я програми змінили на PowerPoint.

2. Перша версія PowerPoint 1.0 вийшла в 1987 році для Apple Macintosh. Вона працювала в чорно-білих кольорах. З 1990 року входить до пакета програм Microsoft Office.

3. Рower - сила, енергія, потужність; point - крапка, суть

4. OpenOffice.org Impress, Powerbullet Presenter, ProShow Producer, PPT CREATE, Quick Slide Show, MySlideShow, CustomShow , ClearSlide (SlideRocket), Prezi, Slideshark

5. Google Presentations (http://docs.google.com), Prezi.com (http://prezi.com), Zoho Show (http://show.zoho.com), SlideRocket (http://www.sliderocket.com), Spresent (http://www.spresent.com), Slidedog (http://slidedog.com/), Vcasmo (http://www.vcasmo.com/), Haiku Deck (https://www.haikudeck.com/)

6. 3D-презентації – презентації де застосовують тривимірні ефекти. Їхніми різновидами є візуальні 3D-тури та панорамні віртуальні тури, які сьогодні застосовують найчастіше у сфері реклами. Їх також поділяють на статичні (кадри) та динамічні (відео). Під час демонстрації на плоскому екрані звичайного монітора вони створюють у глядачів ілюзію тривимірного простору.

Посилання на відео з прикладом 3-D презентації (відповіді учасників):

https://youtu.be/D1e7NyDpCA0

https://youtu.be/Pn3Rc1HL518

https://www.youtube.com/watch?v=WZ5xSE6bXlw

https://www.youtube.com/watch?v=srwKrm1vFXA

https://youtu.be/u3SK-OgZoJ0

https://youtu.be/qvyaCLvBcZc

https://youtu.be/4nnd03Tg7QI

https://youtu.be/KcgmyXBSHZ4

7. Термін "слайд" походить з докомп'ютерної доби. Так називали кадри фотоплівки, зображення з яких проектували на екран за допомогою слайдоскопа - приладу, що випромінюючи крізь плівку потужний потік світла, збільшував ці зображення.

8. Скрайбінг. РowТoon (https://www.powtoon.com/), VideoScribe (http://www.videoscribe.co/)

9. Prezi.com

Посилання на приклади (відповіді учасників):

https://youtu.be/E7e4wTYN0HA

https://youtu.be/YOl6xtTqgWM

https://youtu.be/9W6Xza4r6WA

https://youtu.be/R2z2ZzoBWIY

https://youtu.be/Z0X-IScZD7o

https://youtu.be/Q6PCVrzopaU

https://prezi.com/5_pjgb0_im2f/prezi/

10. Переваги та недоліки використання презентації на уроках (відповіді учасників):

Переваги:

  • посилення мотивації навчання

  • можливість забезпечити не тільки аудиальное, але й візуальне сприйняття інформації;

  • комп'ютерні програми з використанням технології мультимедіа дозволяють наочно продемонструвати навіть ті явища і процеси, які не можуть бути показані шляхом безпосереднього експерименту

  • переваги полягають у насиченні та доповненні уроку цікавими та пізнавальними слайдами і відеороликами, особливо у нових видах презентацій таких як Prezi та 3D-презентації

  • дозволяє викладачеві чітко структурувати матеріал лекції, зекономити час

  • краще сприймається інформація, цікаво

  • змога добре систематизувати інформацію та вміння зацікавити нею глядача

Недоліки:

  • підвищене навантаження на зір

  • наявність декількох паралельних потоків інформації (текст лекції окремо, зоровий та/або звуковий ряд окремо)

  • на створення цікавої і насиченої презентації необхідно витратити багато часу

  • не можна вважати, що одного разу розроблена презентація є кінцевим варіантом

  • не хочеться працювати з підручником, краще переглянути презентацію

  • читання тексту, а не переказування виконавцем

  • іноді презентації не змістовні

Завдання 2. Будемо знайомі!

Завдання

Увага! Для виконання Завдання 2 необхідно мати обліковий запис в Google! Якщо ваш обліковий запис не вказано під час реєстрації, то надішліть його на електронну адресу організатора веб-квесту bogdanova111112@gmail.com!

Найчастіше презентації використовують для демонстрації проекту чи висвітлення певної теми. А ще під час знайомства або представлення власної роботи. Але часто створена презентація викликає нудьгу і тоді представлення провальне. У чому ж проблема? Як же створити презентацію так, щоб було цікаво глядачам?

Пропонуємо учасникам веб-квесту створити спільну онлайн презентацію. Для цього:

  1. Відкрийте спільну презентацію.

  2. Знайдіть слайд зі своїм прізвищем

  3. Розмістіть на слайді фото або зображення, яке характеризує ваш характер

  4. Висловіть побажання учасникам веб-квесту

Працюючи з презентацією варто дотримуватися певних правил дизайну.

Шановні учасники! Під час спільного використання документів, поважайте інших учасників! Заповнюйте тільки свій слайд! Учасників, які будуть порушувати правила гри, буде дискваліфіковано!

За правильно виконане Завдання 2 учасники зможуть отримати 15 балів. Під час оцінювання буде враховано:

  • фонове зображення, яке не пошкоджує інші слайди

  • фото або зображення, яке характеризує учасника

  • коротке побажання

  • дотримання правил дизайну та розміщення інформації

  • креативність, яка викликає цікавість та здивування

На допомогу учасникам

Відповіді

Увага! У зв'язку з технічними проблемами учасникам Ребедак, Новосафронівська ЗОШ, Свєшніков та Кравченко не було вчасно надано доступ до редагування. Цим учасникам подовжено строк виконання Завдання2 до 17.00 24 лютого 2017р.!

Завдання 3. Кращі лайфхайки для MS PowerPoint

Завдання

Навіть не дивлячись на те, що ви зробили безліч презентацій в MS PowerPoint, навряд чи ви повністю вивчили всі можливості і хитрості програми. В мережі є багато прикладів спрощення роботи в PowerPoint, щоб створювати круті презентації.

Удосконалювати свої навички в будь-якій справі можна до нескінченності, і створення презентацій в PowerPoint - не виняток.

Отже, Завдання 3 полягає у наступному: знайдіть декілька лайфхаків та дізнайтеся про особливості роботи в MS PowerPoint (Лайфхак — сленґовий термін, що означає маленьку хитрість або корисну пораду, яка допомагає вирішувати проблеми, тим самим заощаджуючи час.). Перевірте запропоновані лайфхаки на практиці та запропонуйте іншим учасникам гри найкращий, на вашу думку. Відповіді розмістіть на онлайн дошці.

Увага! Повторення лайфхаків не допускається!

За виконане Завдання 3 ви отримаєте 5 балів.

На допомогу учасникам

Відповіді

Сделано на Padlet

Завдання 4. Мій перший мультфільм у презентації

Завдання

Роками твори відомих авторів надихали багатьох творчих людей та отримували десятки адаптацій у вигляді театральних вистав, мюзиклів, кіно тощо. Сьогодні все більше популярними стають анімовані версій творів письменників від Платона до Кафки, від Гемінґвея до Бредбері.

Анімації зустрічаються і в рекламі, і в музичних кліпах, анімують дитячі розповіді та казки, за допомогою анімації навіть відтворюють історичні події.

Скажете, що для створення анімації необхідні неабиякі навички у відповідній програмі. Згодна. Але не все так сумно! Перегляньте декілька прикладів створених анімацій у редакторі презентацій:

Як ви вже зрозуміли наступне завдання пов'язане зі створенням анімації у редакторі презентації. Отже, Завдання 4: створіть за допомогою редактора презентацій анімовану розповідь, казку, науковий процес або явище природи.

За виконане завдання учасники отримають 20 балів.

Роботи слід надіслати не пізніше 24.00 28 лютого 2017 р. на електронну адресу організатора гри bogdanova111112@gmail.com

Критерії оцінювання:

  • креативність, яка викликає цікавість та здивування (8 б.)

  • наявність анімованих об'єктів (8 б.)

  • наявність назви роботи (2 б.)

  • наявність титрів (вказано автора роботи) (2 б.)

На допомогу учасникам

Відповіді

Завдання 5. Презентація-гра

Завдання

Що діти люблять найбільше, коли залишаються одні? Звичайно, грати! У різні ігри, з різними партнерами, з фантастичними й різноманітними атрибутами. Ігри є однаково важливими як для дорослих, так і для дітей.

Хтось скаже, що для створення гри необхідні знання програмування. І тут у нагоді нам стане звичайний редактор презентацій. Ось погляньте, які ігри створено у PowerPoint

Отже, у Завданні 5 вам необхідно в редаторі PowerPoint створити власну гру. Для виконання завдання вам у нагоді стануть матеріали "На допомогу учаснику".

Всього за виконане Завдання 5 ви зможете отримати 30 балів за наступними критеріями:

  • наявність сюжету гри (3 б.)

  • вказано назву гри та вікова категорія учасників гри (1 б.)

  • вказано автора гри (1 б.)

  • наявність правил гри (2 б.)

  • наявність змісту гри (8 б.)

  • гра відбувається коректно (15 б.)

Роботи слід надіслати не пізніше 18.00 3 березня 2017 р. на електронну адресу організатора веб-квесту bogdanova111112@gmail.com

Увага! Завдання 6 буде розміщено 4 березня 2017 р.!

До Завдання 6 допускаються учасники, які набрали не менше 40 балів за п'ять завдань (див. таблицю результатів)

На допомогу учасникам

Відповіді

Завдання 6. Презентація-реклама

Завдання

Наш світ дуже стрімко, швидко і прогресивно розвивається. Тільки щось нове з’являється у світі, як тут же реклама займає одне з перших місць у цьому прогресі. Ось, наприклад, колись були тільки газети й радіо, потім з’явилися телевізори, з часом вийшли мобільні телефони і не так давно світ поневолив Інтернет. І скрізь присутня реклама.

Важко точно визначити своє ставлення до реклами. Є цікаві реклами, які хочеться і дивитися і слухати, а є такі, які просто дратують, але це вже на смак людей.

Наш сайт щорічно скликає багато друзів з різних куточків України. Інформатика, математика, фізика, природознавство - різні предмети, різні теми. І все це на нашому сайті безкоштовно!

Давайте зробимо рекламну кампанію для нашого сайту "Планета веб-квестів"! Для цього:

1. Перегляньте приклади вдалих рекламних презентацій

2. Створіть тематичний шаблон презентації.

3. На основі шаблону створіть презентацію-рекламу, у якій прорекламуйте сайт "Планета веб-квестів" та запросіть всіх бажаючих до щорічних ігор

4. Врахуйте всі секрети створення презентації, про які ви дізналися з попередніх завдань

  • Зробіть просто: ваші слайди повинні мати порожні місця, на яких немає ніяких елементів. Не обов'язково потрібно зайняти все вільне місце на слайді зайвою графікою, логотипом компанії або просто текстом, який не сприяє кращому розумінню теми. Чим менше безладу буде на ваших слайдах, тим ефективнішою стане презентація в цілому.

  • Використовуйте мінімум тексту і буллетів: спочатку презентація завжди робиться, щоб принести якусь користь для аудиторії. Використання великої кількості буллетів просто присипляє аудиторію, мінімізуючи тим самим одержувану їй користь. Найкращий слайд - це слайд на якому зовсім немає тексту.

  • Утримайтеся від анімації: сама по собі анімація хороша річ і може призвести позитивний ефект, але тільки в тому випадку, якщо її не надто багато і вона використана до місця. У більшості випадків вигідніше використовувати просту анімацію, тому що чим складніше анімація, тим вона повільніша і це дуже стомлює публіку. Слухачі занудьгують дуже швидко, якщо змусити їх слайд за слайдом дивитися повільні переходи між цими слайдами. У зв'язку з цим, краще обмежитися парою основних ефектів і утриматися від їх використання на кожному слайді.

  • Використовуйте зображення високої якості: використовуйте високоякісну графіку, в тому числі і фотографії

  • Дотримуйтеся єдиного стилю: ви повинні послідовно і чітко продумати візуальну тему всієї презентації, але не варто використовувати вбудовані шаблони PowerPoint, тому що їх не так багато і ваші слухачі напевно вже бачили їх тисячу разів (тим більше далеко не всі стандартні шаблони відрізняються приємним і зрозумілим дизайном). Ваша аудиторія очікує чогось нового.

  • Використовуйте гармонійні кольори: колір викликає почуття і є дуже емоційним. Правильний колір може допомогти переконати і мотивувати. Дослідження показують, що використання кольору може підвищити інтерес і поліпшити якість розуміння і запам'ятовування. Вам не потрібно бути експертом в цій області, але необхідно зрозуміти деякі основи. Кольори можна розділити на дві основні категорії: холодні (наприклад, зелений і синій) і теплі (наприклад, червоний і помаранчевий). Холодні кольори краще підходять для фону, тому що так вони в деякому роді віддаляються від глядача. Теплі ж, навпаки, краще підходять для об'єктів і тексту.

  • Зверніть увагу на шрифт: будь-який шрифт несе в собі певний сенс і емоції, тому їх варто вибирати усвідомлено. Використовуйте один набір шрифтів у всій презентації і не більше двох додаткових шрифтів. Незалежно від того, який шрифт ви вибрали, переконайтеся, що текст може бути прочитаний навіть з самого далекого ряду кімнати.

  • Перевірте все в сортувальнику слайдів: режим сортувальника слайдів дозволяє подивитися на всю презентацію в цілому, перевірити логіку розповіді. Там простіше помітити перевантажені слайди і розбити їх на кілька частин, тому при роботі зі структурою презентації і логікою оповіді сортувальник може сильно допомогти.

5. Налаштуйте у презентації автоматичні переходи слайдів. Будьте обережні з використанням анімації!

6. Надішліть створену презентацію не пізніше 12.00 06 березня 2017 р. на електронну адресу організатора веб-квесту bogdanova111112@gmail.com

При оцінювання роботи будуть враховані:

  • простота

  • інформативність

  • креативність

  • незвичне представлення

Організатором веб-квесту будуть обрані найкращі 3 роботи, автори яких отримають цінні подарунки у травні 2017 року!

Корисні посилання

Відповіді

Результати гри

Переможці

Ось і завершилася наша чергова гра веб-квест "Втеча від здивувань, або пошуки незвіданого у презентаціях". Під час гри учасники змогли не тільки дізнатися якнайбільше про редактор презентацій PowerPoint, а й спробувати свої власні сили та позмагатися у вправності створювати цікаві казки, ігри та рекламу. А ще ви дізналися, що створювати презентації можна не тільки у редакторі PowerPoint. Є багато різних редакторів презентацій, за допомогою яких можна створити цікаві речі, несхожі на інші презентації. А ще, опанувавши самостійно подібний редактор, можна розпочати власну справу, створюючи презентації на замовлення.

Аналізуючи географію наших учасників, можна зробити висновок, що гра вам подобається. Організатор чекає на ваші пропозиції щодо наступних ігор. Думку можна висловити на онлайн дошці:

Сделано на Padlet

Організатор веб-квесту вдячний кожному учасникові та їхнім керівникам за активну участь у веб-квесті. Всі фіналісти та їх керівники тримають дипломи учасників та подяки. Ну і нарешті ми оголошуємо переможців гри. А ними стали:

І місце - Норков Арсеній, учень 7 класу Первомайської ЗОШ №7 Харківської області (керівник Білецька Олена Леонідівна)

ІІ місце - Антонов Артур, учень 7 класу Первомайської ЗОШ №7 Харківської області (керівник Білецька Олена Леонідівна)

ІІІ місце - Ярошик Максим, учень 6 класу Кандибинської ЗОШ Новоодеської районної ради Миколаївської області (керівник Кравченко Валерія Володимирівна)

та Ніколаєнко Андрій, учень 9 класу Новоодеської гуманітарної гімназії Миколаївської області (керівник Богданова Ольга Олексіївна)

Вітаємо переможців!

Нагороди всі учасники отримають у травні 2017 року після закінчення всіх ігор!

Увага! Роботи учасників гри за останні три завдання будуть розміщені протягом тижня!