Подорож Математики у світ Мистецтва

У математиці є своя краса, як у живопису та поезії.

М.Є. Жуковський

Людина багатогранна. У кожного з вас є якийсь дарунок від природи. Хтось складає вірші, хтось співає, хтось малює, хтось уміє робити все це відразу. Чи допомагає вам у цьому математика? Ви над цим навіть не задумуєтеся.

Математика та мистецтво пов'язані здавна. Математику описували як мистецтво, мотивоване красою. Математика існує в таких мистецтвах як музика, танець, малярство, архітектура, скульптура та текстиль.

Для багатьох світ математики – це тільки задачі, формули, перпендикуляри, трикутники… (як говорять: сіра та суха наука). Але для декого цей світ здається різнокольоровим, яскравим, цікавим та загадковим. Тому їм вдається самим бачити світ людей у всіх кольорах веселки!!!! Хоча не всі їх розуміють.

Отож, запрошуємо учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти у цікаву подорож світом Мистецтв разом з царицею наук Математикою.

Подорожувати можна командами або самостійно.

Мета веб-квесту:

  • познайомити учнів зі світом математики та мистецтва;

  • підвищити навички роботи з сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями, мережею Інтернет тощо;

  • розвивати критичне, логічне мислення;

  • розвивати пошукові навички;

  • сприяти розвитку ІТ-компетентності учасників освітнього процесу.

Організатор квесту: Богданова Ольга Олексіївна, старший викладач Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Зв'язок з організатором можна тримати тільки через e-mail: bogdanova111112@gmail.com

Подорожувати з Математикою до світу Мистецтв ви зможете з 8 до 9 ранку відповідно до графіка:

26.02 - 27.02 - Музика

28.02 - 01.03 - Хореографія

02.03 - 03.03 - Архітектура

05.03 - 06.03 - Література

07.03 - 08.03 - Скульптура

09.03 - 10.03 - Живопис

Для подорожі світом Мистецтв учасникам необхідно до 23-55 останнього дня виконання завдання надіслати відповіді.

До останнього шостого завдання будуть допущені учасники, які наберуть більше 50% необхідних балів, отриманих у попередніх п'яти завданнях.

Кращі з кращих отримають цікаві призи.

Переможці будуть оголошені 12.03.2018 р.

Останні приготування

Отже, 26 лютого 2018 року ми розпочинаємо нашу подорож світом Мистецтв та Всесвітньою павутиною. На Вас чекають шість завдань, під час яких вам доведеться бути кмітливими, творчими, уважними, а в останньому завданні показати вміння навчатися самостійно та опановувати нові технології.

Для подорожі слід знати декілька правил безпечного користування Інтернет-ресурсами. Для цього ознайомтесь з інформаційною сторінкою "Як вільно користуватись Інтернетом і при цьому залишатись безпечним"

Для подорожі світом Мистецтв необхідно заповнити реєстраційну картку:

Перевірити свою реєстрацію ви зможете за допомогою карти учасників (запис може з'явитися протягом доби):

Завдання 1. Музика

З давніх пір до нас дійшов афоризм, що математика і музика – сестри. Що може бути спільного між наукою, що користується строгими логічними доведеннями і музикою – одним з прекрасніших мистецтв?

Починаючи зі складних фуг Баха до чудових пісень сучасних виконавців музика й математика неминуче перетинаються.

Ви не повірите, але дослідження показали, що деякі музичні твори стають більш популярними й дуже поширеними виключно завдяки своїй “математичній” структурі.

Наприклад, уважається, що “Канон ре мажор” Йоганна Пахельбеля, який люблять вибирати наречені для своїх весільних церемоній, популярний завдяки своїй структурі, що має тенденцію до повторів – такого очевидного напряму сучасної музики. Тож не дивна й популярність хіп-хопу з його ритмічним бітом і повторюваними імпровізаціями, частково обумовлена нашою вродженою математичною потребою в ритмі й повторюваних елементах.

Тож давайте пошукаємо математику в музиці чи музику в математиці та дізнаємось, чи зможе існувати музика без математики.

Видатного індійського математика-самоука Срініваса Айєнґар Рамануджана називали “математичним Паганіні”.Чому? (1 бал)

А що ви скажете про протилежності? В музиці їх легко знайти:повільний - швидкий

високий - низький

гучний - тихий

довгий - короткий

багатоголосся - одноголосся

Т а й в математиці їх безліч. Назвіть 5 з них. (5 балів: по 1 балу за кожну протилежність)

А чи є в музиці поняття паралельності? Адже воно в природі зустрічається на кожному кроці. Це і залізничні рейки і траєкторія дощових крапель, в математиці без паралельних прямих не обійтися.

Назвіть 5 паралелей, які зустрічаються в музиці. (5 балів: по 1 балу за кожну паралель)

Піфагор створив власну школу мудрості, поклавши в її основу два мистецтва - математику і музику. Чому? (1 бал)

Піфагорійці використовували дивний пристрій, який складався з однієї струни, закріплену у двох точках над резонатором. Що вивчали піфагорійці і як називався інструменти, який вони для цього використовували? (2 бала)

Існує твердження, що той, хто займається музикою, краще засвоює математику. Чому? (1 бал)

На перший погляд музика і математика нічого спільного не мають. Але варто лише на мить задуматися і зв’язок відразу відшукається. Музика не відривна від нот, кожна з яких має свою тривалість. Рахуючи тривалість нот "раз – і – два – і – три – і …”, відділяємо такти, стежимо за ритмом. А такі назви тривалостей нот, як "половинна”, " четвертна”, " восьма,” "шістнадцята ” і т. д. схиляють до думки про безпосередній зв’язок музики і математики.

Всього за правильно виконане Завдання 1 ви зможете отримати 15 балів

Відповіді

Рамануджана можна назвати математичним Паганіні хоча б тому, що Паганіні з дитинства змушували до знемоги вправлятися в грі на скрипці, тоді як ніхто ніколи не вимагав від Рамануджана, щоб він займався математикою. За своє коротке життя Рамануджан незалежно від інших отримав 3900 математичних результатів, здебільшого тотожностей та рівнянь. Невелика кількість цих результатів виявилася помилковою, деякі були вже відомі, але правильність більшості з них була підтверджена. Його результати були оригінальними і дуже незвичними, відкрили простір для подальших досліджень. Тому його й називають віртуозом в математиці або математичним Паганіні.

Протилежності у математиці:

  • додатнє число - від’ємне число

  • плюс - мінус

  • додавання - віднімання

  • множення - ділення

  • парне число - непарне число

  • більше - менше

  • пряма - крива

  • паралельно - перпендикулярно

  • дільник - кратне

  • число в степені-число під корнем

  • гострий кут-тупий кут

  • тангенс-котангенс

  • число х – обернене число 1/х

  • належить - не належить

  • рівність - нерівність

  • Зростає - спадає (функція)

  • істина - хиба

  • інтегрування – диферейціювання

  • дорівнює - не дорівнює

Паралелі в музиці зустрічаються:

  • на нотному стані

  • органних трубах

  • арфі

  • струнних інструментах

  • паралельному звучанні музики і голосу

Піфагор вважав, що гармонія чисел схожа на гармонію звуків

Коливання і струни вивчали піфагорійці. Вони використовували для цього нескладний прилад монохорд

Навчання музики пов’язане з розумінням, запам’ятовуванням, читанням нотних текстів. Це полегшує запам’ятовування математичної символіки. Розвивається творча і просторова уява, інтуїція. Покращується логічне мислення. Під час гри на музичному інструменті кожна рука грає свою партію, а тому працюють обидві півкулі головного мозку одночасно (під час розумових операцій задіяна лише одна півкуля).

Завдання 2. Хореографія

Математика і танець, на перший погляд - це дисципліни, які не перетинаються між собою. Але якщо зазирнути глибше, то побачимо,що і математиці є місце в танці.

У Німеччині функціонує мережа шкіл з інновативною методикою викладання - KreativitätsSchule. Математику тут викладають за допомогою танцю.

Тому наступного разу, коли у вас виникне бажання підвестись і почати танцювати під музику, пам'ятайте, що ці приємні ритмічні візерунки, розмір, гармонія й мелодія насправді – утілення математичних виразів.

А коли вже математик танцює, то він це робить весело та з вогником

Американський хореограф Вільям Форсайт створив танцювальну техніку, яку назвав “Геометрія танцю”, або “Технологія імпровізації”. Працюючи в цій техніці, танцюрист малює в повітрі уявні геометричні фігури, а потім протягує свої кінцівки через цю складну і невидиму геометрію. Вийшло новий цікавий напрямок в сучасному танці.

Як називаються геометричні фігури у танці та наведіть приклади танців, де ці фігури використовуються (6 балів: по 2 бал за кожну фігуру):

  • трикутник;

  • квадрат;

  • ламана лінія.

Надішліть посилання на зображення “Геометрії танцю” (1 бал)

Неможливо однією математикою виміряти красу і гармонію танцю. Однак математика допомагає знайти

танцюристам нові фігури, урізноманітнити малюнок танцю. З іншого боку, танці - один із способів

розвитку інтелекту.

Математика присутня і в танці бджіл. Як саме? (1 бал)

У 17 столітті француз Рауль Фейе створив систему запису елементів класичного танцю. У ній широко застосовуються математичні терміни, наприклад, поворот на заданий кут.

Який кут потрібно окреслити, танцюючи антурнан та тур? (2 бала)

Тож якщо хочете стати розумнішими - танцюйте! А якщо хочете танцювати краще - займайтеся математикою!

Всього за правильно виконане Завдання 2 ви зможете отримати 10 балів

Відповіді

Трикутник - трикутник - ча-ча-ча, румба Квадрат - квадрат, стовпи - хоровод, вальс, народні танці Ламана лінія - доріжка, вальсування - вальс, квікстеп, румба, ча-ча-ча “Геометрія танцю” (відповіді учасників):

Щоб позначити розташування джерела їжі, занадто віддаленого від вулика, і показати його іншим бджолам, бджола-розвідник танцює на стільниках всередині вулика. Танцями бджоли повідомляють про відстань до джерела корму, про направлення польоту до квітів. Форма “Круглий танець” - джерело їжі недалеко. Танець “Вісімка” - віддалений джерело їжі. Темп “Повільний вигин тіла” - поле досить далеко. Дуже швидкий - поле неподалік. Якщо танцюрист рухається вгору по стільниках - бджоли повинні летіти до сонця. Якщо танцюрист прямує вниз по стільникам - вони повинні летіти від сонця. Кут, під яким бджола-танцюрист проходить уздовж діаметра кола, дорівнює куту між сонцем і джерелом їжі. Відстань до джерела їжі - кількість кіл в певний інтервал часу. Антуран - поворот на 360 градусів Тур - поворот у повітрі на 360, 540, 720 та 1080 градусів

Завдання 3. Архітектура

З усіх видів мистецтва архітектура, мабуть, ближче з усіх до математики: тому що, за основу конструкцій покладені найточніші розрахунки.

Так і уявляєш собі, що по один бік Математики стоїть Архітектура, а по інший – Музика, яка також не може існувати без ритму, без рахунку, без яких в свою чергу немає гармонії.

Орнаментальне мистецтво одне з найстародавніших. З орнаментами ми зустрічаємося всюди: в декоративно-прикладному мистецтві, в розписах архітектурних споруд, в чавунних решітках, що оздоблюють сади, парки, палаци. Орнамент - це візерунок, що складається з повторюваних, ритмічно впорядкованих елементів. Орнамент, як правило, підкреслює своєю побудовою і формою архітектурні і конструктивні особливості предмета, природну красу матеріалу.

Знайдіть зображення орнаменту в архітектурі та розмістіть його на онлайн дошці, вказавши своє прізвище (1 бал).

Увага! Повторення зображень не допускається!

Сделано на Padlet

1913 року модерністський архітектор Адольф Лоос заявив, що орнамент — це злочин, що вплинуло на архітектурну думку всього 20-го сторіччя. Які новітні математичні утворення почали використовувати архітектори для утворення цікавих та привабливих оздоблень для будівель? (1 бал)

Жоден з видів мистецтв так тісно не пов'язаний з геометрією як архітектура.

Архітектурні твори живуть у просторі, є його частиною, вписуючись в певні геометричні форми. Крім того, вони складаються з окремих деталей, кожна з яких також будується на базі певного геометричного тіла. Часто геометричні форми є комбінаціями різних геометричних тіл.

Наведіть 3 приклади таких споруд. Для цього вкажіть назву споруди та уточніть, які геометричні фігури “сховані” у ній. (6 балів: по 2 бала за кожну споруду)

Фортеці, які проектували відомі архітектори Мікеланджело Буонарроті, Бальдазаре Перуцці, Вінченцо Скамоцці та Себаст'єн ле Претр де Вобан мали особливу форму. Яку саме і чому? (1 бал)

ЇЇ називають царицею архітектурної досконалості. ЇЇ можна знайти у фізиці, біології, хімії та навіть у відносинах. Але передусім це математичне поняття. Про що йде мова? Знайдіть її в архітектурі та надішліть посилання на зображення. (2 бала)

Всього за правильно виконане Завдання 3 ви зможете отримати 11 балів

Відповіді

Наприкінці 20-го сторіччя новітні математичні утворення, такі як фрактальна геометрія та аперіодичний поділ, почали використовуватись архітекторами для утворення цікавих та привабливих оздоблень для будівель

Приклади архітектурних споруд, у яких “приховано” геометричні фігури (відповіді учасників):

У періоді між серединою 15-го та 19-м сторіччям архітектура фортифікацій розвивалась від середньовічних фортець, які мали високі кам'яні стіни, до низьких симетричних фортець-зірок, які були здатні протистояти артилерії. Геометрія форми зірки була викликана необхідністю уникнути мертвих зон, в яких атакуюча піхота може сховатись від вогню захисників; стороні кутів зіркі були виконані під таким кутом, щоб дозволити перехресних вогонь з вершин кутів, який би продовжувався і далі за ними.

Симетрíя — властивість об'єкта відтворювати себе при певних змінах, перетвореннях чи трансформаціях, які називаються операціями симетрії.

Приклади симетрії в архітектурі (відповіді учасників):

Завдання 4. Література

На перший погляд, може здатися що математика – це суха і нецікава наука. А як щодо поєднання математики та літератури?

Які тільки прекрасні поезії подарували людству Тарас Шевченко, Олександр Пушкін, Сергій Єсенін та багато-багато інших поетів! Їхні твори перекладено багатьма мовами світу, навіть мовою математики.

У 2000 році з’явився новий вид поезії – цифрові вірші. Вони мають особливе звучання, ритм і своєрідну енергетику. Цифрові вірші ближчі до музики: там немає слів і готових образів, зате є де “розгулятись” уяві. Використовуючи деякі математичні дані, дають можливість читачеві самому подумати над заданим питанням. Книга відкриває свої таємниці тільки тій людині, яка вміє читати між рядками.

Спробуйте відгадати, який вірш закодовано мовою математики та вкажіть автора оригіналу? (1 бал)

8 0 119

3 9 4

310 3 40 2

904

43 118

800 109

32 715

10 29

Багато видатних вчених – математиків були глибокими шанувальниками художнього слова, а дехто з них навіть досяг успіхів у галузі художньої літератури. Наприклад, гіпотеза про походження арабських цифр вперше була висловлена О. С. Пушкіним, а англійський математик Дж. Сільвестер написав сонет “Небесна муза”, який присвятив першій жінці-математику Софії Ковалевській.

Знайдіть факти із життя одного видатного вченого-математика, який був пов̕ язаний з літературою і одного славетного літератора, який у житті був тісно пов’язаний з математикою. (2 бала)

А чи відомо вам, що Лев Миколайович Толстой, автор роману „Війна і мир”, був також автором підручника з математики? Він написав підручники для початкової школи, зокрема і підручник арифметики. Багато цікавих задач пропонував Лев Миколайович своїм учням. Ось, наприклад, задача-оповідання “Як Пахом купував землю”

Роками мріяв селянин Пахом про власну землю. Довго гроші збирав, відмовляючи собі в усьому! І ось, нарешті, зібрав заповітну суму. Старшина поставив йому таку умову:Скільки за день землі обійдеш, уся твоя буде за 1000 карбованців, але коли до заходу сонця не повернешся на те місце, з якого вийшов, - втратиш свої гроші.

Тільки зійшло сонце, вирушив Пахом від мітки. Пройшов верст 10, вирив ямку й звернув круто вліво. Пройшов по цій стороні ще більше, верст 13, загнув другий кут. Третьою стороною пройшов усього 2 версти, глянув на сонце, а воно вже низенько, а до мітки ще верст 15 буде. Вирив ямку і став напрямки поспішати. Іде, іде, важко йому стало, відпочити хочеться, але не можна: сонце вже зовсім низько. Прискорив ходу, а воно ще далеко. Побіг риссю. Біжить, сорочка до тіла липне, в роті пересохло, серце молотком б’є. Глянув, сонце вже заходити починає. Наддав з останніх сил. Прибіг до місця, впав, руками до мітки дістав.

Ну й молодець! Багато землі придбав! - вигукнув старшина. Підбіг слуга, щоб допомогти Пахому підвестись, але той уже мертвий лежав...

Порахуйте, яку відстань пройшов селянин і площу цієї ділянки? (2 бала)

Як треба було йти Пахому, щоб, пройшовши стільки ж верст, обійти ділянку

більшої площі? (1 бал)

Чи зустрічали ви в літературних творах математичні задачі? І якщо ви зустрічаєте подібні задачі, чи намагаєтеся ви їх вирішувати? Давайте спробуємо дізнатись. (4 бала: по 1 балу за кожні задачу)

У казці Г. Остера ”Зарядка для хвоста” тварини вимірюють довжину удава. У них вийшло, що довжина удава дорівнює зросту 38-ми папуг, 5-ти мавпочок або 2-х слоників. Чи так це?

Н. А. Некрасов “Дідусь Мазай і зайці”: Вижу один островок небольшой –

Зайцы на нем собралися гурьбой.

С каждой минутой вода подбиралась

К бедным зверькам; уж под ними осталось

Меньше аршина земли в ширину,

Меньше сажени в длину.

Які ж розміри острівка в сучасних одиницях довжини і площі?

І. С. Тургенєв “Муму” Із числа двірні самою видатною особистістю був двірник Герасим, чоловік 12 вершків зросту, богатирської будови і глухонімий від народження. Яким же був зріст Герасима?

Лія Гераскина “В країні невивчених уроків”: 5 землекопів викопали траншею в 100 погонних метрів за 4 дні. Скільки погонних метрів викопає кожен землекоп протягом 2 днів за умови, що всі землекопи виконували однаковий обсяг роботи?

Всього за правильно виконане Завдання 4 ви зможете отримати 10 балів

Відповіді

Як умру, то поховайте

Мене на могилі

Серед степу широкого

На Вкраїні милій,

Щоб лани широкополі,

І Дніпро, і кручі

Було видно, було чути,

Як реве ревучий.

Факти із життя видатних особистостей (відповіді учасників):

  • Омар Хайям літератор тісно пов'язаний з математикою

  • Галілеео ді Вінче́нцо Бонаю́ті де Галілеей засновник класичної механіки, фізик, астроном, математик, поет і літературний критик, один із засновників сучасного експериментально-теоретичного природознавства.Твори Галілея з літератури поклали початок італійській науковій прозі.

  • Софія Ковалевська - математик і літератор. Ковалевська стала співробітничати в газеті "Новий час", виступаючи як науковий оглядач і театральний критик. З її літературного доробку відомі повість "Нігіліст" (1884), драма "Боротьба за щастя", сімейна хроніка "Спомин дитинства" (1890).

  • Одним з найвідоміших математиків-письменників є Льюїс Керрол. Коли його запитали, чому він вирішив присвятити себе літературі, він відповів, що має надто мало фантазії для математики. Найбільш відомі твори - «Аліса в Країні Чудес» і «Аліса в Задзеркаллі», а також гумористична поема «Полювання на Снарка».

  • 24 листопада 1654 Паскаль, за його словами, пережив містичне осяяння згори, після якого перестав займатися наукою, присвятивши всього себе літературі. Він направляє своє перо на захист "вічних цінностей".

  • Геніальний російський вчений Михайло Васильович Ломоносов (1711-1765). Творець ідей нової науки в багатьох областях. Він був найбільший математик, хімік, фізик, геолог і в той же час історик, мовознавець і поет. Він на власному прикладі довів, що людина може займатися наукою і одночасно мистецтвом, фізикою і літературою. Ломоносов описав стилі мови з кількох сторін. Він створив схему розподілу літературної мови на три стилю - "високий", "середній" і "низький". Володіючи прекрасним фонетичним чуттям, Ломоносов вдало переробив "Орізонт" на горизонт, "квадратуум" на квадрат, "ваторпас" на рівень і т. д.

  • Відомий російський драматург і поет Олександр Сергійович Грибоєдов, автор комедії "Горе от ума", закінчив три факультети Московського університету, в тому числі і фізико-математичний.

  • Англійський математик Дж. Сільвестер написав сонет "Небесна муза", який присвятив першій російській жінці-математику Софії Ковалевській.

  • В студентські роки математика не приймалася юним О.С. Пушкіним, як дорогий серцю предмет. Однак, коли він писав про своє прагнення 2в просвещении стать с веком на равнее", поет, однозначно проявляв велику цікавість до математики, що знайшло відображення в його геніальних творіннях. Гіпотеза про походження арабських цифр вперше була висловлена О.С. Пушкіним.

  • Лев Миколайович Толстой, автор роману "Війна і мир", був також автором підручника з математики.

  • Шарль Перро, автор "Червоної шапочки", написав казку "Кохання циркуля та лінійки".

  • Микола Гоголь в 1827 р не тільки виписував "Ручну математичну енциклопедію" Перевощикова, але навіть вивчав її.

  • "Батько кібернетики" Норберт Вінер написав автобіографічну розповідь "Я математик"

  • Великий російський поет М. Ю. Лермонтов цікавився математикою і міг до пізньої ночі розв'язувати яку-небудь математичну задачу. Елементи вищої математики, аналітична геометрія були цікаві М.Ю. Лермонтову на протязі усього життя.Він завжди вразив із собою підручник математики автора Безу.

  • Математик Анрі Гарсе був кузеном Жуля Верна і зробив обчислення до роману "Із Землі на Місяць".

  • Віктор Михайлович Глушков. Діапазон його захоплень був надзвичайно широкий: філософія, математика, фізика, література, ботаніка. Він вивчав окремі дисципліни в обсязі вузівських курсів. Заради улюбленої математики в нього вистачило сили відмовитися від улюбленої гри в шахи.

Пахом обійшов ділянку площею 78 кв. верст і периметром 40 верст.

Він мав йти за сторонами квадрата або по колу

Г. Остер знехтував точними даними, створюючи жартівливий твір Зріст папуги – 22 см. 22*38=836 см. Зріст мавпочки – 77 см. 77*5=385 см. Зріст слоника – 335 см. 335*2=670 см. Довжина удава – 10 м., або 1000см. Жодний із варіантів, запропонованих друзями, не визначає справжньої довжини удава.

S=a*b a=1 аршин=72 см. b=1 сажень=216 см. S=0,72*2,16=1,5552 м2 Острівець невеликий, багато зайців на ньому не поміститься, лише у випадку небезпеки – повені.

Обчислимо, яким був зріст Герасима: Довідка: 1 вершок = 4,5 см. Отже, зріст Герасима становить: 12 * 4,5 = 54 см. Хіба це богатир? Це зріст новонародженої дитини ! Довідка: у Росії в XIX столітті указували зріст, який перевищує 2 аршини; значить зріст Герасима – 2 аршини 12 вершків. Довідка: 1 аршин – 16 вершків. Повторимо обрахунок: 2*16*4,5 + 12*4,5 = 198 см. Провівши обчислення, ми дійсно переконуємось, що Герасим був людиною високого зросту і його впевнено можна називати богатирем.

10 метрів викопає кожен землекоп протягом 2 днів

Увага! Для виконання наступного завдання необхідно мати обліковий запис в Google! Учасники, які при реєстрації вказали іншу адресу і не отримали дозвіл на редагування мають надіслати на електронну адресу організатора bogdanova111112@gmail.com дійсний обліковий запис в Google, вказавши прізвище та ім’я учасника!

Завдання 5. Скультптура

Математика - надзвичайно корисний інструмент, завдяки якому і існують всі сучасні технології. Але не будемо забувати також і про те, що математика буває прекрасна. Наприклад, спіраль: прості математичні спіралі входять в композиційну структуру безлічі картин і скульптур. Згадаймо хоча б знамениту спіраль Фібоначчі, яка незримо існує в багатьох творах.

Абель Закарі (Abel Zachary), будучи затятим фанатом математики і скульптури, всюди бачить точні математичні фігури. Створює їх буквально з усього, що його оточує: скріпки, зубочистки, карти.

Один з подібних видів мистецтва, що тісно дружить з математикою, є усім відоме мистецтво оріґамі. До речі, майже кожен з нас десь і колись складав щось з паперу, можливо навіть не підозрюючи, що займається в цей час древнім мистецтвом. Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схем геометричних згинів та складок. В оріґамі використовується невелика кількість різних згинів, але вони можуть бути скомбіновані багатьма способами й утворювати навіть дуже складні фігури. А фігури-скульптури Еріка Демаіне направду складні й дивовижні.

Ви лише погляньте, яка краса!

Виявляється кожен із нас може бути скульптором, якщо хоч трохи дружить з математикою. То ж давайте спробуємо.

Використовуючи підручні матеріали створіть власну “скульптуру” та надішліть її фото.

Увага! Оригінальність “скульптури” буде перевірятись! Фото з Інтернету не приймаються! Оцінюватимуться роботи виконані учасниками!

Фото необхідно розмістити у спільній презентації. Для цього:

  • відкрийте спільну презентацію

  • знайдіть свій слайд (у нотатках до кожного слайду вказане прізвище учасника)

  • розмістіть фото

Увага! В учасників, які розмістили фото не на своєму слайді або знищили роботу іншого учасника буде знято 10 балів!

Не порушуйте правила спільної роботи з документами!

Всього за правильно виконане Завдання 5 ви зможете отримати 20 балів

Відповіді

Увага! До виконання останнього завдання допускаються учасники, які набрали не менше 33 бала! (див. таблицю результатів)

Завдання 6. Живопис

Увага! Всі зароблені бали за попередні п’ять завдань перетворюються у бонус-бали і додаються до зароблених балів у Завданні 6! (див.мтаблицю результатів)

Геометризм, кубізм, або іншими словами – супрематизм, абстракціонізм – це таке направлення в живопису, яке зводилось до зображення геометричних фігур та різноманітних ліній. В наш час мотиви такого живопису часто використовуються сучасними дизайнерами при оформленні приміщень. Дана течія в живописі відома завдяки К.Малевичу

Будь-якому приміщенню здатні задати свій власний ритм різноманітні орнаменти геометричного типу, будь то класичний стиль, етнічні мотиви або навіть мінімалізм. І навіть скромні габарити не перешкода для створення яскравого акценту в вигляді геометричних фігур.

Проявіть творчість і фантазію та створіть власний малюнок, використовуючи геометричні фігури. Для цього:

  • створіть малюнок з геометричних фігур у будь-якому графічному редакторі;

  • збережіть малюнок, де назва файлу буде містити ваше прізвище та ім'я;

  • розмістіть малюнок у спільній галереї;

  • отримайте за кожну геометричну фігуру, використану у малюнку по 2 бала;

  • станьте переможцем гри!

Увага! Кількість балів за виконання Завдання 6 буде залежити від кількості геометричних фігур на малюнку!

Результати участі

Переможці

Більшість людей вважають, що математика займається виключно числами та вимірюваннями, однак,

насправді математика – це дещо набагато більше, ніж просто наука для касирів…Математика та мистецтво: на сьогоднішній день ці дві великі сфери культури сприймаються як два полюса і навіть як дві протидіючі сили, в той час, коли насправді вони зв'язані міцними путами.

Протягом нашої гри ви змогли побачити мистецтво в математиці і знайшли математику в мистецтві.

Математика надихає мистецтвознавців на чудернацькі твори, тому сучасне мистецтво потребує математичних розрахунків та досліджень.

Чергова подорож Математики в світ Мистецтва закінчена, але вона не остання. Адже не даремно Математику називають царицею наук.

А на згадку про нашу цьогорічну подорож скористайтесь новими додатками WEBSITE_NAME.MESSAGE та groovepizza та вивчайте математику через мистецтво.

Отже, звучать звуки фанфар для переможців! Ними стали:

І місце - Сергієнко Владислав, учень 10 класу Спеціалізованої загальноосвітньої школи №7 Світловодського району Кіровоградської області (керівник Яременко Любов Григорівна)ІІ місце - Босяк Альбіна, учениця 7 класу КЗО "Привільнянська СЗШ" Дніпропетровська обл. Солонянський р-н с. Привільне (керівник Ласлова Таміла Вікторівна)

ІІІ місце - Ханас Марія, учениця 10 класу Мукачівського НВК "ДНЗ - ЗОШ І ст. - гімназія" Мукачівської міської ради Закарпатської області (керівник Дьорка Аліна Іванівна)

Вітаємо переможців та запрошуємо всіх учасників математичного веб-квесту на наступну гру з природознавства "Життя в стилі ЕКО"

Увага! Переможці гри отримають призи, а фіналісти - дипломи на свої електронні адреси у травні 2018 року!