Новини

21.11.2023

Всеукраїнський круглий стіл “Підготовка фахівців для сфери туризму і рекреації” - обговорення спеціальності  «Туризм і рекреація»

 ОПП «Туризм»

21 листопада 2023 року, професорсько-викладацький склад кафедри туризму, готельної і ресторанної ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» взяли участь у  Всеукраїнському круглому столі  “Підготовка фахівців для сфери туризму і рекреації”, організованого на кафедрі готельно-ресторанної справи та туризму Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Здобувачі вищої освіти, практики та академічна спільнота долучились до обговорення в режимі онлайн, на якому визначили пріоритетні напрямки розвитку підготовки здобувачів вищої освіти як майбутніх фахівців туристичної галузі.

Ключові аспекти підготовки та особливості освітньої-професійної програми «Туризм», що забезпечують практичну орієнтованість майбутніх фахівців, презентувала гарант програми, доцент кафедри готельно-ресторанної справи та туризму, кандидат економічних наук, Ірина Кудінова, яка зазначила, що унікальність освітньої програми полягає у формуванні загальних і фахових компетентностей для успішного здійснення професійної діяльності у туристичній і рекреаційній сфері.

У ході дискурсу обговорено складові освітньо-професійної програми, зокрема значну роль приділено переліку обов'язкових і вибіркових компонент, а також розробленим робочим програмам і силабусам дисциплін та електронним навчальним курсам на платформі e-learn.

До зустрічі також долучилася доктор економічних наук, професор, гарант освітньої програми "Міжнародний туристичний бізнес", Інна Левицька, яка зазначила, що дана освітня програма орієнтована на реалізацію ідеї підготовки фахівців, які здатні розробляти та приймати ефективні управлінські рішення, створювати туристичні продукти та ін.

В обговоренні ОПП «Туризм» взяли участь представники ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» в.о. зав кафедри туризму, готельної і ресторанної справи Олена Каролоп, яка зазначила про необхідність впровадження інноваційного під’їду до викладання обов’язкової компоненту для здобувачів вищої освіти та  професор, Віктор Тринчук, який закцентував увагу на включенні в обовʼязкову компоненту освітньої програми дисципліну «Страхування у туризмі» для освітнього рівня «Бакалавр» та «Ризик менеджмент» для освітнього рівня «Магістр» .

В круглому столі взяли участь представники Поліського національного університету, кандидат економічних наук, доцент Світлана Тищенко, яка поділилася досвідом підготовки фахівців за освітньою програмою «Туризм і рекреація» та про співпрацю зі стейкхолдерами державного та підприємницького сектору, у тому числі відділом культури та туризму Житомирської області, відділом туризму м. Житомира, які активно залучаються до вдосконалення освітнього процесу в університеті.

До обговорення доєдналась завідувачка кафедри туризму і готельного бізнесу Національного університету харчових технологій, кандидат економічних наук, доцент Ірина Мельник,яка виділила загальні тенденції і тренди у працевлаштуванні випускників у поствоєнний період в Україні і за кордоном.

Долучилися до обговорення також представники Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, зокрема декан факультету економіки та бізнесу, гарант ОП «Туризм» ОР «Магістр», доктор економічних наук, професор Ірина Колокольчикова, яка акцентувала увагу на необхідності вивчення іноземних мов для здобувачів вищої освіти, що дозволить їм працевлаштуватися у вітчизняних та іноземних підприємствах індустрії гостинності. Гарант ОП «Туризм» ОС «Бакалавр», кандидат економічних наук, доцент Валентина Демко, ознайомила присутніх з освітньою програмою орієнтованою на регіональний аспект формування туристичного продукту та його впровадження у діяльності субʼєктів господарювання.

У круглому столі брали участь голова «Спілки гідів України» Яніна Гаврилова, яка повідомила про нову стратегію розвитку туристичної галузі, що має всі шанси на реалізацію у повоєнний період.

Жваве обговорення викликало питання набуття фахових компетентностей в рамках освітньої програми серед здобувачів вищої освіти НУБіП України, які поділились своїми враженнями про організацію освітнього процесу за даною програмою; відмітили потребу серед студентів більш широкого вибору другої іноземної мови; відзначили цікавий та інноваційний підхід до викладання дисциплін кафедрою готельно-ресторанної справи та туризму і запропонували збільшити кількість годин на вивчення іноземної мови.

Модератор підвела підсумки, відзначила необхідність тісної співпраці між учасниками заходу та висловила вдячність усім присутнім.

Інформацію надано кафедрою туризму, отельної і ресторанної справи.

Link

17.11.2023

Участь в міжнародному круглому столі

 «Обліково-фінансовий механізм в системі менеджменту як цілісності»

17 листопада 2023 року в.о. завідувачки кафедри туризму, готельної і ресторанної справи Олена Каролоп та професор кафедри Віктор Тринчук разом зі здобувачами другог(магістерського) рівня вищої освіти  взяли участь у роботі міжнародного круглого столу «Обліково-фінансовий механізм в системі менеджменту як цілісності», організовану партнером – Академією прикладних наук WSHIU (Познань, Польща).

Науковий захід об'єднав понад півтори сотні учасників з України, Польщі, Німеччини, Азербайджану, Туреччини та Китаю. Наукові доповіді були присвячені актуальним проблемам розвитку фондового ринку, обліково-аналітичній інформації, менеджменту. Під час заходу панував жвавий науковий дискурс. Неабиякий інтерес в учасників виявила доповідь гості з Німеччини, яка поділилась досвідом роботи німецької страхової компанії щодо діяльності на інвестиційному ринку.

Вдячні за організацію та можливість долучитися до цікавого та пізнавального заходу проректору з міжнародних зв’язків Познанської академії прикладних наук пані Пауліні Колесніченко!

За інформацією кафедри туризму, готельної і ресторанної справи

Link

14.11.2023

Участь у I Всеукраїнській науково-практичній конференції «Маркетингові та організаційні механізми повоєнного розвитку галузі гостинності та туризму України»

Викладачі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи 14 листопада 2023 року долучились до I Всеукраїнської науково-практичної конференції «Маркетингові та організаційні механізми повоєнного розвитку галузі гостинності та туризму України», у режимі прямої online-трансляції, організовану кафедрами  туризму і готельно-ресторанного бізнесу та маркетингу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

До виступів на пленарному засіданні приєдналися закордонні та українські партнери: University of applied sciences Hochschule Zittau, Görlitz (Germany); Kazakh-Germany University (Kazahstan); Національнийо технічний університет «Харківський політехнічний інститут»; Навчально-науковий інститут «Каразінська школа бізнесу»; ДЗ Луганський національний університет імені Тараса Шевченка; Одеський національний морський університет; Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського; Національний технічний університет «Дніпровська політехніка».

.Згідно до програми конференції відбулось жваве обговорення у доповідному та дискусійному форматах актуальних питань  повоєнного розвитку галузі гостинності та туризму в Україні. Доповідачі представили аналітичні та практичні результати  досліджень, адаптованих відповідно до умов воєнного стану роботи підприємств готельно-ресторанного та туристичного бізнесу в різних регіонах України.  Учасникам конференції висвітлено, зокрема, наступні проблемні питання:

-       Туризм на Харківщині під час війни та перспективи повоєнного відновлення.

-       Європейський Зелений Курс як механізм повоєнного відновлення сфери гостинності та туризму України ( на прикладі сумського регіону).

-       Стимулювання зростання в сфері гостинності та туристичній галузі під час та після війни: інсайти щодо маркетингових та організаційних механізмів в Україні».

-       Результати соціологічного дослідження розвитку туризму в прифронтових громадах».

-       «Бренд підприємства як складова формування його загальноекономічної стратегії в умовах економіки вражень».

Дякуємо організаторам  всеукраїнської науково-практичної конференції, зокрема
зав. кафедри туризму і готельно-ресторанного бiзнесу,  Наталії Якименко-Терещенко, д.е.н., проф. НТУ "Харківський політехнічний інститут"за дружню атмосферу та ефективну співпрацю практиків та науковців.

Link

13.11.2023

Смак, знання, солідарність – основні компоненти активності

SLOW FOOD UA

13 листопада 2023 р. здобувачі та викладачі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи та кафедри економіки, маркетингу та підприємництва долучилися до гостьової лекції лідерки руху Slow Food Ukraine Юлії Питенко. Гостя розповісти про важливість розвитку маркетингу туристичних та гастрономічних послуг, цінність традиційних продуктів, локальних сортів рослин та порід вітчизняної селекції, про здорові звички в харчуванні, про місцевих виробників та їхню працю. Адже важливо, щоб споживач був обізнаний та мав можливість свідомо обирати корисні продукти. Лекція буда пізнавальною та корисною, спонукала до виникнення нових ідей та творчих задумів.

Вдячні за організацію та можливість долучитися до цікавого та пізнавального заходу доцентці кафедри туристичного та готельного бізнесу НУХТ Тетяни Мірзодаєвій.

Запис лекції можна переглянути на YouTube каналі Кафедри туристичного та готельного бізнесу НУХТ

https://www.youtube.com/watch?v=CicWycBX2G4&feature=youtu.be

За інформацією кафедри туризму, готельної і ресторанної справи

Link

03.11.2023

Гостьова лекція: «Маркетинг туристичної дестинаці»

Кафедра туризму, готельної і ресторанної  справи продовжує серію зустрічей з фахівцями-практиками! Ми об'єднали свої зусилля з колегами інших ЗВО і 3 листопада 2023 року організували лекцію-зустріч  здобувачів спеціальностей «Туризм», «Туризм і рекреація» та «Готельно-ресторанна справа» та викладачів кафедри туризму, готельної і ресторанної справи з Марією Юхновець, керівником відділу MICE-туризму туристичного оператора «Київський Супутник».

Тема зустрічі: «Маркетинг туристичної дестинації». Говорили про такі важливі аспекти, як:

-     Чому маркетинг дестинацій є важливим та ефективним для економіки країни.

-     Основні засади функціонування маркетингу дестинацій та як це працює.

-     Маркетинг  в умовах війни.

-     Про скалдові успішного маркетингу дестинацій.

-     Розвиток  туристичних територій.

-     Просуванням туристичного бренду України на міжнародному просторі.

Змістовна та цікава лекція, корисна інформація та нові знання, з якими сьогодні спікер ділилася із аудиторією друзів, колег, студентів, науковців і фахівців, зацікавлених у розвитку туризму в нашій країні надихнула на

Link

01.11.2023

Гостьова лекція «Вузькоколійна залізниця: історія, відтворення, використання в туризмі»

01.11.2023 р., напередодні 10-го ювілейної ретроподорожі «Гайворонський експрес» та Дня залізничника, здобувачі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та викладачі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи Віктор Тринчук та Олена Каролоп взяли участь у гостьовій лекції керівника напрямку вузькоколійних залізниць та ретро-техніки АТ «Укрзалізниця» Олега Заблудовського.

На онлайн зустрічі були присутні представники багатьох вузів України, адже тема відтворення і відродження ретро-потягів та їх використання в туризмі є надзвичайно цікавою.

Під час зустрічі лектор акцентував увагу на питаннях:

Чому вузькоколійки потрібні?

Альтернативні напрямки діяльності вузькоколійок

Що собою являють вузькоколійки?

Сегменти діяльності Гайворонської вузькоколійки:

- культурно-туристична складова

- історично-технічна складова

- міжнародна складова

- соціальна складова

Як виглядають вузькоколійки в Європі?

Діяльності 8 дитячих залізниць в Україні.

Вдячні за організацію та можливість долучитися до цікавого та пізнавального заходу доцентці кафедри туристичного та готельного бізнесу НУХТ Тетяни Мірзодаєвій.

За інформацією кафедри туризму, готельної і ресторанної справи

Link

26.10.2023

Сучасні тренди в сфері HoReCa:

безбарєрність та інклюзивність в ресторанно-готельному бізнесі

26.10.2023 р відбулася онлайн-зустріч на тему: «ІНКЛЮЗИВНІСТЬ В РЕСТОРАННО-ГОТЕЛЬНОМУ БІЗНЕСІ», яка об'єднала представників готельно-ресторанної сфери, профільних закладів освіти, громадських організацій та державних органів. Здобувачі спеціальностей «Туризм», «Туризм і рекреація» та «Готельно-ресторанна справа» та викладаяі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи брали участь в онлайн – навчанні.

Програма навчання передбачала наступні блоки питань:

-        Маломобільні групи населення, їх особливості і потреби.

-        Що таке психологічно безпечне середовище на робочому місці. Створення мапи підтримки ментального здоров’я у вашій компанії.

-        Інклюзивність у бізнесі – можливість, від якої виграють усі.

-        Як зробити простір підприємств HoReCa доступним для всіх, без обмежень.

-        Ментальне здоров’я у колективі, у якому є особливі працівники.

-        Соціальна та моральна відповідальність інклюзивності

Організовували зустріч і розкривали теми: Ольга Михайлова, керівниця PROFI CLUB; Анна Іскіердо, співзасновниця архітектурно-проєктної компанії АІММ; Валентина Петрова, експерт Центру компетенцій Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини; Олена Булах, засновник Асоціації Рестораторів та готельєрів.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО БЕЗБАР'ЄРНІСТЬ ТА ІНКЛЮЗИВНІСТЬ В СИСТЕМІ HoReCa є актуальною та нагальною для власників бізнесу, керівників та працівників сфери HoReCa, підприємців, які бажають розпочати бізнес у сфері HoReCa, працівників місцевих адміністрацій та профільних міністерств, соціальних працівників та громадських організацій, студентів та викладачів профільних навчальних закладів.

За інформацією кафедри туризму, готельної і ресторанної справи

Link

20.10.2023

Гостьова лекція «Дефект сервісу, знайти та знешкодити» 

20.10.2023 р  відбулась гостьова лекція Юлії Косенко, операційного директора RIBAS HOTELS на тему: «Дефект сервісу, знайти та знешкодити».

Здобувачі спеціальностей «Туризм», «Туризм і рекреація» та «Готельно-ресторанна справа» та викладачі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи мали можливість дізнатись про:

- історію становлення групи RIBAS HOTELS,

- особливості надання послуг розміщення в різних готелях групи RIBAS HOTELS,

- сервіс, чинники, які впливають на сервіс,

- дефекти сервісу та можливості уникнення та усунення дефектів,

- стандарти обслуговування та підготовленість персоналу до роботи з гостями,

- що таке гостинність і навіщо навчатися новітнім технологіям надання сервісу.

Спікера поділилась власним досвідом професійного зростання. 

Вкотре маємо переконання в тому, що здобувачі освіти мають зустрічатися, спілкуватися з практиками, переймати їх професійний досвід, знайомитися з прикладами успішної кар'єри!

Дякуємо колегам національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» за запрошення долучитись до зустрічі.

За інформацією кафедри туризму, готельної і ресторанної справи

Link

27.09.2023

Всесвітній День Туризму 2023: інвестиції в зелене майбутнє планети!

Сьогодні, 27 вересня 2023 р., світ і професійна туристична спільнота відзначає Всесвітній День Туризму. З кожним роком, до подорожей і розваг, як складових і векторів розвитку туризму додаються все більш складні питання, які потребують міжнародної співпраці та пошуку комплексних рішень. Цього року, як відповідь на глобальні зміни клімату, досі існуючу потребу у відновленні туризму після пандемії та повномасштабне військове вторгнення російської федерації в Україну #UNWTO визначило основою концептуальної рамки цьогорічного Всесвітнього дня туризму Інвестиції - в Планету, в Людей і в Процвітання.

Ініціатива #CFT4Ukraine є одним із агентів глобального руху кліматично-дружнього туризму #SUNx.

27.09.2023 здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів  вищої освіти спеціальностей «Туризм», «Туризм і рекреація» та «Готельно-ресторанна справа» та професорсько –викладацький склад кафедри туризму, готельної і ресторанної справи  долучились до святкування Всесвітнього Дня Туризму в рамках проєкту «Інвестиції в зелене майбутнє планети» від Ініціатива #CFT4Ukraine. Зустріч відбулась за участі Міністра туризму й Управляючого директора Мальтійської туристичної обсерваторії запустять 50 національних програм - відділень кліматично-дружніх подорожей, спрямованих на реагування на зміну клімату.

https://www.facebook.com/cfttravel.ukraine/posts/pfbid0SgDf5QnvkWHzyCNHcMVDPyeFePdK2PHsytdJVcso8ML3WWBWn5XTqWNqW91ZPagtl?__cft__[0]=AZXwZpZf28p2lLIiKhIf_JaFxOjW2Y1Qxsz9MS2LKRMprlbuxz97axMRlIsvj9zepcEeTefUXIiA-8JCDedFCU3mCgZZh_0SjiBBYLnPeGWmrVXOStauI1UsakVIv0o6rXb2XgHRup9OUPHK5bHWCxvVdhzPp_xA8EIUy1b0mB7rC_qbpeyuzKHnFU9_50fvlDM&__tn__=%2CO%2CP-y-R

За інформацією кафедри туризму, готельної і ресторанної справи

Link

26.09.2023

Всесвітній День Туризму 2023: кращі європейські практики  в управлінні сталим туризмом 

26 вересня 2023 року, напередодні Всесвітнього дня туризму та дня туризму в Україні, здобувачі спеціальностей «Туризм», «Туризм і рекреація», «Готельно-ресторанна справа» та викладачі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи долучились до онлайн зустрічі із Президентом всеукраїнської федерації роботодавців у сфері туризму в України, експертом міжнародних проектів з розвитку громад і туристичних дестинацій Тетяною Тимошенко.

Тетяна Тимошенко у своїй промові підкреслила унікальну роль туризму, як одного з найбільших ефективних інструментів економічного розвитку громад і регіонів у післявоєнний період. На її думку, необхідно розпочати діалог щодо місії, моделі, напрямів та інструментів розвитку туризму в Україні з урахуванням успішних світових прикладів та на основі концепції сталого розвитку. Відновлення туристичної сфери має набути ознак керованого процесу, щоб забезпечити реалізацію принципів системності, послідовності та сталого розвитку . Дуже важливим є вивчення передового досвіду успішних туристичних країн у посткризовому відновленні туризму, зокрема, таких як Шрі-Ланка після війни у В’єтнамі, досвід Франції під час впровадження реформи децентралізації, напрямки післявоєнної відбудови туризму у Німеччини та у ряді балканських країн. Важливим питанням розвитку галузі, особливо на місцевому рівні, на думку Тетяни Тимошенко, має стати кадрове забезпечення. Щоб сформувати ефективні стратегії розвитку туризму, а потім успішно їх реалізувати, відповідальні особи повинні мати знання, сучасні технології та відповідні управлінські навички.

Всі учасники зустрічі відзначили високу актуальність піднятих на ній питань, глибоку обізнаність доповідача, переконливість доказів та змістовність пропозицій щодо напрямків відбудови туризму в України після завершення військового стану.

Колектив кафедри висловлює щиру подяку спікеру Tetyana Tymoshenko та запрошуємо до подальшої співпраці.

В зустрічі взяли участь викладачі та студенти ДЗ ЛНУ імені Тараса Шевченка,  викладачі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ДТЕУ, представники інших ВНЗ України.

Link

22.09.2023

Участь здобувачів спеціальностей «Туризм», «Туризм і рекреація» та «Готельно-ресторанна справа» в туристичномунетворкінгу «Мистецтво вражень: Створення незабутнього туристичного досвіду»

https://www.youtube.com/watch?v=u_sSwkn93nQ&ab_channel=GDIPMediaCenter

22.09.2023 р. здобувачі спеціальностей «Туризм», «Туризм і рекреація», «Готельно-ресторанна справа» та викладачі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи долучились до туристичного нетворкінгу "Мистецтво вражень", організованого в рамках Академія гостинності Києва , Всеукраїнська асоціація гідів за підримки Управління туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації, говоримо про:

- важливість створення позитивного враження для гостей,

- розгдядаємо та вивчатиємо різні підходи до покращення туристичного досвіду в Україні,

- створення враження для різних аудиторій в сфері туризму,

- важливість створення екскурсії - сучасний підхід,

- солідарно-волонтерський туризм,

- відповідальність, як зворотня складова туристичних вражень (правовий аспект),

- побудова правильних взаємовідносин з туристом,

- адаптація турподуктів та клієнтоорієнтованість,

- робота з емоціями,

- театралізовані екскурсії на прикладі Національного музею історії України,

- імерсивність в туризмі

Працюємо над заходами щодо створення незабутніх моментів, підвищення рівня обслуговування та розробки персоналізованих підходів задля актиівзації та розвитку туризму в Україні в повоєнний період.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02BYc5PYqrwXqLRkw2T3Dg5jw7jBE8oaZzRXa6ctDAXQARGZsR1jTsWazr1oMub6cHl&id=100010042590847&__cft__[0]=AZURNxqujNsckwEkFBExlrYFtO3gcAVG31HRnh4O_zVX7BplNlQL3IjvNHiroTrti3hp_boOZDF0gNkIiegB3S9cFNhlbm8DTxlDHL-PDVEzScH2QLCufP-_RVwM5A0rTGe2BldFJNkYFHK1ZjxIhwn7nUtz046QdqpOc-w_m2nuOjvxSHnI-DQuK3smR6GJ7tU&__tn__=%2CO%2CP-R

За інформацією кафедри туризму, готельної і ресторанної справи 

Link

22.09.2023

Участь здобувачів спеціальностей «Туризм», «Туризм і рекреація»  та «Готельно-ресторанна справа» в онлайн-навчанні по темі  «Гостинність без бар’єрів»

22.09.2023 здобувачі спеціальностей «Туризм», «Туризм та рекреація», «Готельно-ресторанна справа» та викладачі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи долучились до онлайн-навчання по темі «Гостинність без бар’єрів»  - організованого Державним агентство розвитку туризму України для представників закладів HoReCa. Навчання проводив експерт з архітектурної доступності та інклюзивних соціальних практик - Володимира Висоцького.

Головна тема навчання – як зробити свій заклад безбар’єрним: архітектурна доступність та інклюзивні послуги.

Під час навчання експерт презентував довідник з архітектурної доступності та інклюзивності. «Гостинність без бар'єрів» (2023). Довідник розроблено студією універсального дизайну “ORFO” за сприяння управління туризму Львівської міської ради та Державного агентства розвитку туризму України Довідник зі створення безбар'єрного середовища у закладах HoReCa. Посилання на Довідник - https://drive.google.com/.../1W.../view...

Довідник сформовано на основі чинних державних будівельних норм з інклюзивності та кращих світових практик доступності у туристичній сфері. Він містить усю необхідну інформацію для створення безбар'єрного середовища в готелях, ресторанах, кав’ярнях та інших закладах, що формують міську інфраструктуру гостинності.

https://www.facebook.com/permalink.php? story_fbid=pfbid02AKwriRXgHVMSArYLcy2assGmV2SYbL9nsW1WYCwLRbShpKMrMPyPRY5DL62D1MLWl&id=100010042590847&mibextid=YxdKMJ

Link

21.03.2023

Міжнародний туристичний форум

«Туризм в Україні: виклики та відновлення»

 

21-22 березня 2023 року у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана (Київ, Україна) було проведено Міжнародний туристичний форум «Туризм в Україні: виклики та відновлення», участь у роботі якого взяли викладачі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Метою форуму було: формулювання візії та окреслення шляхів повоєнного відновлення українського туризму.

Партнерами форуму виступила Всеукраїнська федерація роботодавців у сфері туризму України.

Роботу форуму було організовано за наступними тематичними напрямами:

1. Наслідки військової агресії росії для розвитку туризму: міжнародний, національний і регіональний аспекти.

2. Вітчизняний туроперейтинг: нові формати діяльності та турпродукти в умовах воєнного стану.

3. Трансформація підприємств готельного господарства в післявоєнний час.

4. Візія та стратегії повоєнного відновлення українського туризму.

5.  Удосконалення публічного управління в сфері туризму   у повоєнний період.

6. Міжнародний досвід відбудови туристичного сектору після збройних конфліктів та катастроф.

7. Новітні тенденції розвитку міжнародних туристичних ринків: уроки для України.

8. Місце України у майбутньому світовому туристичному просторі: наслідування поширених практик та площадка для інновацій.

9. Шляхи удосконалення системи професійної освіти для галузі туризму та сфери гостинності.

 

У рамках роботи форуму 22 березня 2023 року учасники здійснили візит у місто Ірпінь (Київська область), де відбулась зустріч з обласною владою, на якій обговорили створення «Маршрутів пам’яті» на прикладі  міста Ірпінь. 


Link

02.03.2023

Гостьова лекція на тему «Фестивальний менеджмент»

02 березня 2023 р. здобувачі спеціальності «Туризм» Луганського національного університету імені Тараса Шевченка в рамках вивчення дисципліни «Організація івентивного та конвенційного туризму» стали учасниками гостьової лекції на тему «Фестивальний менеджмент», на якій  генеральний менеджер проекту «Белые ночи», party-мейкер в Арт-заводПлатформі і засновниця KACH Festival Management School Наталія Гусєва розповіла здобувачам про:                          

Після лекції здобувачі мали можливість задати спікеру питання та ще більше дізнатись про залаштунки фестивального менеджменту.

Лекція відбулась за ініціативи кафедри туристичного та готельного бізнесу НУХТ. Щиро дякуємо організаторам за можливість бути присутніми на даній лекції! 


Link

15.02.2023

Гостьова лекція «Виставкова комунікація: до, під час, після»

15 лютого 2023 року здобувачі спеціальності «Туризм» Луганського національного університету імені Тараса Шевченка в рамках дисциплін «Міжкультурна комунікація в туризмі», «Організація івентивного та конвенційного туризму» стали учасниками гостьової лекції за участі практика з досвідом Марини Антонюк – директорки туристичного оператора «Ukrainian incentives DMC». Зустріч було організовано кафедрою туристичного та готельного бізнесу Національного університету харчових технологій.


Link

14.02.2023

Міжнародний семінар

 «Стипендіальна програма імені Лейна Кіркланда: можливості програми та секрети успішного написання проектів»

 

Викладачі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи значну увагу приділяють професійному розвитку впродовж життя, підтримують ідею мобільності, тому слідкують за можливістю закордонного навчання та міжнародного стажування.

Так, 14 лютого 2023 року викладачі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи взяли участь у Міжнародному семінарі «Стипендіальна програма імені Лейна Кіркланда: можливості програми та секрети успішного написання проєктів», співорганізатором якого виступив ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».


Link

10.02.2023

Участь здобувачів спеціальностей «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» у гостьовій лекції на тему «Як працювати на виставковому стенді так, щоб тебе помічали?»

Здобувачі спеціальностей «Туризм», «Готельно-ресторанна справа» та викладачі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи 8 лютого 2023 р. взяли участь у гостьовій лекції к.е.н., директорки туроператора «Орнамент України», співзасновниці і координаторки  проекту «Дійсна наука» Олени  Казьміної на тему «Як працювати на виставковому стенді так, щоб тебе помічали?», що проходила у Національному університеті харчових технологій.

Пані Олена має досвід участі у Міжнародних туристичних виставках, в тому числі вона представляла Український національний стенд на Міжнародній туристичній виставці Balttour 2023, а тому розповіла здобувачам про підготовку до виставки, промоцію на виставкових заходах, технологію роботи на виставковому стенді, про івент-заходи на виставці.

Дана інформація була корисна здобувачам, які тільки починають пізнавати правила та інструменти участі туристичних компаній у виставкових заходах у рамках освітніх компонентів «Туризмознавство»,  «Організація івентивного та конвенційного туризму» та інших.

Дякуємо організаторам та учасникам гостьової лекції за актуальну інформацію та плідну співпрацю!

 


Link

16.01.2023

Участь в ІІ міжнародній науково-практичній конференції

«General regularities and models of science development»,

м. Загреб, Хорватія

09-10 січня 2023 року у м. Загреб, Хорватія відбулася ІІ міжнародна науково-практична конференція «General regularities and models of science development», у роботі якої взяли участь науковці та представники ділової практики і господарських організацій з України, Словаччини, Хорватії, Азербайджану та інших країн.

Кафедру туризму, готельної і ресторанної справи на конференції представляла к.е.н, доцент Докієнко Л.М., яка виступила із доповіддю «Financial security position of enterprises: experience from Ukraine».

В рамках конференції учасники мали нагоду ознайомитися з цікавими доповідями, обмінятися знаннями, поглядами та досвідом, а також налагодити нові контакти та знайомства.



Link

12.12.2022

Гостьова лекція

Представник компанії «LUXOFT» – Руслана Римаренко, Recruitment Business Partner з багаторічним досвідом роботи в сфері рекрутингу, комунікацій з бізнес-клієнтами в процесі пошуку (підбору) персоналу, провела гостьову лекцію для студентів кафедри туризму, готельної і ресторанної справи на тему: «Цифрові технології рекрутингу персоналу або як швидко працевлаштуватися в сучасному цифровому світі».

В процесі лекції розглядалися наступні питання:

-  огляд найпопулярніших програмних продуктів для рекрутингу в 2021-2022 роках;

-  найпопулярніші в Україні HRM-системи, за допомогою яких комплексно можна автоматизувати процес рекрутингу персоналу в сфері туризму і готельно-ресторанного бізнесу;

-  аналіз рекрутингового програмного забезпечення з точки зору доступності в освоєнні та надійності, а також можливості інтеграції з іншими цифровими технологіями, що використовуються в сфері туризму і готельно-ресторанного бізнесу;

-  аналіз використання  цифрових  технологій  рекрутингу  персоналу українськими компаніями сфери туризму і готельно-ресторанного бізнесу, на які варто звернути увагу потенційному кандидату;

-  основні «фішки» у використанні соціальних мереж, «job»-сайтів, відео-інтерв’ю, месенджерів для пошуку роботи у сфері туризму і готельно-ресторанного бізнесу.

Студенти активно приймали участь в обговоренні та задавали питання, адже для більшості розглянуті питання є вкрай актуальними.


Link

01.12.2022


Підвищення кваліфікації викладачів кафедри


21-22 листопада 2022 року в рамках Всеукраїнського проєкту для викладачів університетів та коледжів України «Uni-Biz Bridge» у форматі он-лайн воркшопів викладачі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи пройшли підвищення кваліфікації з розвитку soft та hard skills.


Спікерами заходу виступили представники компаній: SoftServe (Ольга Нагорнюк, керівник проектів розробки освітніх програм), UKRSIBBANK (Варвара Введенська, нач.відділу навчання та розвитку персоналу; Світлана Пугач експертка відділу навчання та розвитку персоналу), GlobalLogic (Вікторія Таранюк, Associate Engineering Manager), KPMG (Яна Магрета, старша спеціалістка з операційної діяльності) та Genesis (Андрій Сідляренко, комерційний директор Unicheck Україна).

В рамках заходу обговорювалися наступні теми:

- Інвестиція в людський капітал: кейс дуальних програм від SoftServe;

- Форми активностей та методи роботи в навчальних заходах онлайн;

- Розробка кейсових завдань для студентів технічного напрямку;

- Робота в Excel та базові знання для аналізу даних;

- Створення та розвиток IT-продуктів.


Щиро вдячні за змістовні воркшопи і здобуті знання та пропонуємо всім бажаючим долучитися до спільноти освітян України: https://t.me/ugen_UBB


Link

18.11.2022

Викладачі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи к.е.н, доц. Докієнко Л.М. і к.е.н., проф. Тринчук В.В., а також студентки кафедри В.Є. Бикадорова (студентка 3-го курсу, спеціальність «Туризм») і Є.Г.Лященко (студентка магістратури, спеціальність «Туризм») представляли університет на IІ-й Міжнародній конференції здобувачів та молодих вчених «Розвиток туристичної галузі та індустрії гостинності: проблеми, перспективи, конкурентоздатність», що проводилася в Університеті імені Альфреда Нобеля (м. Дніпро, Україна).

В рамках конференції було підготовлено тези доповіді на тему: «Практика фінансування діяльності туристичних підприємств» та виступ за результатами дослідження у секції «Економіка та управління туристичною діяльністю, тенденції та інновації в менеджменті туризму та індустрії гостинності».

Бажаємо подальших наукових досягнень!

Link

16.11.2022

Викладачі кафедри та здобувачі освіти долучилися до онлайн лекції, яку проводила кафедра туристичного та готельного бізнесу НУХТ. Головним спікером був ЄВГЕНІЙ ДОВГАЛЮК - засновник Центру вивчення і збереження природи, культури і архітектури «Озеро Супій» (с. Червоне Зарічча, Яготинський район, Київська область). 


Говорили про:

🌿 Про інвентаризацію природи Озера Супій

📙 Про видання книг-фотоальбомів, щоб майбутні покоління мали змогу отримати дані про розповсюдження флори і фауни в Україні

📚 Про бібліотеку Центру україномовних книг на теми: природа, культура і архітектура. 

🚶‍♂️🚴‍♂️🚌 Про нові туристичні маршрути Яготинщиною (три типи маршрутів : піший – до 5 км, вело – до 30 км, авто – до 100 км)

🦆📸 Про орнітологічний туризм на озері Супій

📽️ Про створення медіаконтенту. І це повністю про мікс творчості з дослідженнями: зйомки з неба озера і островів в різні періоди року, локацій навколо Цертру, включаючи архітектурні і природні об‘єкти, макрокадрування флори і фауни

🏠 Про будівництво «Будинку Волонтера» на території майбутнього Центру

📄✍️ Про проекти та грантові можливості

14.11.2022

Колектив кафедри туризму, готельної і ресторанної справи вітає свою колегу – к.е.н., доцента Докієнко Ларису Миколаївну із успішним завершенням програми міжнародного стажування, що тривала з 27.04.2022 до 10.11.2022 року в Краківському університеті економіки (м. Краків, Польща).


Програма стажування включала: проведення дидактичних лекцій та занять; участь у лекціях про функціонування та навчальний процес в Краківському університеті економіки; участь у наукових засіданнях, семінарах та робочих групах кафедри економіки та менеджменту; участь у тренінгах, присвячених правилам написання грантів, силабусів та навчальних матеріалів за стандартами країн ЄС.

Бажаємо подальших успіхів!

 


Link

11.11.2022

Вебінар про міжнародний проект  “Публічна та культурна дипломатія” від громадських спілок “Всеукраїнська асоціація гідів” та “Всеукраїнська асоціація гастрономічного туризму”.

 

11 листопада 2022 року на кафедрі туризму, готельної і ресторанної справи ЛНУ імені Тараса Шевченка для викладачів та здобувачів вищої освіти  відбулася гостьова лекція  Олени Каролоп - к.п.н., доцента Київського університету культури і мистецтв, відповідального секретаря фахового наукового журналу “Ресторанний і готельний консалтинг. Інновації” та Яніни Гаврилової - керівника громадської спілки “Всеукраїнська асоціація гідів”.

До зустрічі також приєдналися представники Університету митної справи та фінансів, м. Дніпро, Луцького національного технічного університету, кафедри туристичного та готельного бізнесу НУХТ, м. Київ, кафедри готельно-ресторанної та курортної справи, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

       Учасники з захопленням почули розповідь про реалізацію громадськими спілками “Всеукраїнська асоціація гідів” та “Всеукраїнська асоціація гастрономічного туризму” (Яніна Гаврилова, Вячеслав Арещенко) міжнародного проекту “Публічна та культурна дипломатія”.

       Мета проєкту - розповісти якомога більшій кількості людей у всьому світі про історичну, природну, культурну та кулінарну спадщину України. Маємо надію, що проєкт сприятиме підвищенню впізнаваності України у світі та інтегрувати її в міжнародний культурний контекст; розкаже і покаже, що являє собою сучасна українська культура та як російська агресія руйнує культурні вікові надбання України та українського народу; донести головоломку українських культурних ідентичностей до світової спільноти; запрезентує українські гастрономічні цікавинки, як складові кулінарноі дипломатії.

       13 жовтня команда ініціативних та творчих особистостей з 7 фахівців сфери гостинності України завітала до міста Неаполя, а 18 довтня до м.Катанія (о.Сицилія, Італія) щоб презентувати та продемонструвати українську кухню. Під час благодійної гастро-вечері українські шеф-кухарі Віктор Тітов, Олександр Петренко та Олексій Орлов приготували страви української кухні з різних регіонів України в авторській подачі. Захід відбувася за підтримки Генерального Консульства України у Неаполі, Управління туризму та промоції Київської міської державної адміністрації (інформаційна підтримка), Благодійного фонду “Фонд розвитку музейного та інформаційного простору” та руху – “Шефи проти війни”.

       Проєкт живий та має різні форми співпраці. Він вже об’єднав майже 200 небайдужих до України людей з різних країн. Невдовзі дружньою командою та шеф-кухарями з руху “Шефи проти війни” поїдемо в експедицію-тур по Польщі! Сподіваємось на активну підтримку проєкту й представників кафедри туризму, готельної і ресторанної справи Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

 


Link

10.11.2022

Ти амбітний студент, який завжди мріяв створити власний стартап, але не знав, із чого розпочати?

Тоді спецкурс «Бізнес очима власника: From Start-up to IPO» точно для тебе!

Що таке From Start-up to IPO?

Це 8 лекцій з крутими спікерами про те, як створити компанію та зробити її успішною.

Сертифікати та подарунки для найкращих учасників курсу.

Можливість запустити старт своєї кар’єри в міжнародній компанії.

Реєструйся, якщо ти:

*Цікавишся підприємництвом та секретами управління бізнесом

*Мрієш про власний успішний бізнес

*Є студентом чи випускником закладу вищої освіти

Коли? З 17 листопада до 12 грудня, щопонеділка та щочетверга о 17:00.

Переходь за посиланням та реєструйся вже сьогодні!


Link

7.11.2022

Для студентів спеціальностей «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» було проведено гостьову лекцію-дискусію в он-лайн форматі на тему: «Сучасні цифрові технології та інноваційні продукти в сфері туризму та готельно-ресторанного бізнесу».

Лектором виступила представник провідної міжнародної ІТ-компанії «Infopulse» Віта Докієнко, що обіймає посаду «Quality Control Engineer», за освітою є магістром з менеджменту туризму, має значний досвід роботи у сфері туризму і готельного бізнесу, а зараз працює на «стику» спеціальностей та є фахівцем із забезпечення якості розробки програмного забезпечення і його функціонального тестування.

В процесі лекції студенти мали змогу ознайомитися:

- з діяльністю ІТ-компанії «Infopulse», яка працює у сфері ІТ-розробок більше 30 років на ринках Польщі, Німеччини, Франції, Болгарії, України, США та Бразилії; входить до топ-100 «Global outsourcing company», має в своєму складі більше 2300 експертів та більше 280 активних клієнтів;

- з рішеннями, послугами та продуктами ІТ-компанії «Infopulse» для різних сегментів ринку та галузей економіки;

- з готовими кейсами компанії (більше 100), які наочно демонструють поставлені компаніями-клієнтами завдання, запропоновані цифрові рішення, перелік використаних технологій та можуть допомогти студентам зорієнтуватися у процесі створення інноваційного цифрового продукту (рішення);

- особливостями розробки інноваційних продуктів у сфері туризму та готельно-ресторанного бізнесу;

- процесом, особливостями тестування та впровадження цифрових технологій у сфері туризму та готельно-ресторанного бізнесу.

Лекція викликала жвавий інтерес у майбутніх фахівців, а також у викладачів кафедри туризму, готельної і ресторанної справи, які також долучилися до дискусії. Проведення занять такого формату, на думку здобувачів вищої освіти, сприяють більш ефективному формуванню фахових компетентностей в сучасному цифровому світі.


Link

3.11.2022

Міжнародний семінар

 «Стипендіальна програма імені Лейна Кіркланда: можливості програми та секрети успішного написання проектів»


Кафедра туризму, готельної і ресторанної справи підтримує ідею мобільності, освіти, професійного розвитку впродовж життя та інформує здобувачів, аспірантів, докторантів, випускників та викладачів про можливості закордонного навчання та міжнародного стажування.

3 листопада 2022 року Луганський національний університет імені Тараса Шевченка виступив співорганізатором міжнародного семінару «Стипендіальна програма імені Лейна Кіркланда: можливості програми та секрети успішного написання проектів».

       Модераторами заходу були:

Віктор Тринчук – випускник програми Kirkland Research, професор Луганського національного університету імені Тараса Шевченка;

Оксана Полінкевич – випускниця програми Kirkland, професор Луцького національного технічного університету;

Інна Ховрак – випускниця програми Kirkland, професор Державного податкового університету.

Особливий гість семінару – Anna Więcek, координатор Стипендіальної програми імені Лейна Кіркланда (Варшава, Польща).

Під час зустрічі учасники мали змогу отримати корисну інформацію про програми Kirkland та Kirkland Research; дізнатись про особливості конкурсного відбору; почути вітальні слова та запрошення до участі від представника програми;  довідатися детально про можливості програми, фінансування, умови участі та критерії відбору учасників; почути враження від випускників та стипендиста програми; задати питання та отримати змістовні відповіді.

Так, під час семінару враженнями від минулорічного перебування на стипендіальній програмі Kirkland Research люб’язно поділився професор  Олександр Шубалий.

14 листопада 2022 року спливає час подачі заявок для участі у Стипендіальній програмі Kirkland Research для науковців на другий семестр 2022/2023 н.р.

Програма спрямована на фахівців з різних сфер:

·   економіка та управління;

·   менеджмент у бізнесі, НГО та культурі, освіті, охороні навколишнього середовища, охороні здоров’я;

·   державне управління (урядове та місцеве самоврядування);

·   право;

·   соціальні науки (соціальна психологія, соціологія);

·   політологія та міжнародні відносини;

·   політика розвитку та гуманітарна допомога;

·   охорона навколишнього середовища;

·   безпека та кібербезпека;

·   антикризовий менеджмент;

·   політика розвитку та допомога гуманітарна.

До 1 березня триватиме набір на Стипендіальні програми Kirkland та Kirkland Research на 2023/2024 н.р.

Метою програми є підтримка розвитку молодих, цілеспрямованих і активних громадян Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії шляхом ознайомлення з польським досвідом системної трансформації та інтеграції з Європейським Союзом.

Програма Kirkland передбачає двосеместрове навчання в університетах Польщі (у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Познані, Любліні), а також, як мінімум, 2-х тижневе професійне стажування в державних, приватних та громадських організаціях. 

Програма Kirkland Research передбачає односеместрове наукове стажування в університетах Польщі.

Офіційна сторінка Програми https://kirkland.edu.pl/

Щиро дякуємо колегам за участь в семінарі!


 


Link

1.11.2022

Відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка на кафедрі туризму, готельної і ресторанної справи

Здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри мали можливість долучитися до чергової зустрічі у рамках етеру проекту "Terra Incognita: Ресторани в час війни" від Андрія Магалецького - керуючого партнера компанії Restetika, Президента Асоціації кулінарів України.

       Гостем проекту був Валерій Солов’янов - співвласник та директор групи компаній “Tehma", яка виготовляє повний спектр обладнання з нержавіючої сталі та холодильного обладнання для сфери HoReCa.

       У ході зустрічі була можливість дізнатись:

1. Як і коли виникла компанія “Tehma”. Які етапи розвитку проходила компанія;

2. Як відбувався прогрес розвитку компанії від нержавійки до індукційних плит та холодильних столів;

3. Про які управлінські рішення жалкує і за які навпаки бере гордість у Валерія.

Управлінський аудит;

4. Як змінилися обсяги і структура продаж компанії в воєнний час;

5. З якими проблемами на сьогодні стикається компанія в роботі;

6. Чи є у компанії плани по виходу на міжнародний ринок, відкриття філіалів в інших країнах;

7. Як бачить Валерій особисто розвиток ресторанного ринку України зі сторони партнера ринку.

 

https://www.youtube.com/watch?v=HmpCDSfbEP8


Link

21.10.2022

  

Здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри  туризму, готельної і ресторанної справи та кафедри фінансів, обліку та банківської справи взяли участь у вебінарі на тему: «Академічна доброчесність».

       Модератором заходу виступив наш колега Віктор Тринчук, який є також головним редактором наукового фахового журналу «Страхові ринки та компанії», що входить до наукометричної бази Скопус.

Предметом обговорення стали питання:

дотримання академічної доброчесності;

принципи академічної доброчесності;

види порушень академічної доброчесності;

види академічної відповідальності за порушення академічної доброчесності, як науково-педагогічними працівниками, так і здобувачами вищої освіти;

особливості підготовки якісних наукових статей.

       У рамках вебінару відбулася жвава та конструктивна дискусія.


19.10.2022

Для чого потрібні чеклісти? Ресторатор відповідає.

Чеклісти в ресторанах потрібні перш за все у зв’язку з тим, що своєчасне виявлення «проблемних зон» допомагає швидко усувати недоліки та ефективно підвищувати якість роботи персоналу закладу. До того ж завдяки цьому об’єкт ресторанного господарства без виникнення проблем може проходити неочікувані перевірки державних органів контролю. Чим краще працює заклад громадського харчування і чим менше в ньому допускається помилок з порушеннями, тим вища відвідуваність такого об’єкта. Гості ресторану в результаті отримують задоволення від обслуговування та якості страв. 

Завдяки цьому клієнти будуть не тільки частіше користуватись послугами, що пропонуються, але й рекомендувати їх своїм знайомим, друзям, родичам чи колегами по роботі розповіла Альона Хіль керуюча закладу ресторанного ThePuzoPub, зустрілай на онлайні зі студентами та викладачами кафедри туризму готельної та ресторанної справи.

Під час такої зустрічі Альона розповіла здобувачам освіти про особливості застосування чек листів в готельно-ресторанному бізнесі та підприємствах сфери обслуговування, розкрила етапи його впровадження на своєму підприємстві.


17.10.2022

Засідання студгуртка

На кафедрі туризму, готельної і ресторанної справи 17 жовтня відбулося засідання студентського наукового гуртка.

На заході обговорили сучасну проблематику страхування музеїв. До обговорення приєдналися члени кафедри, студенти-гуртківці, колеги з кафедри фінансів, обліку та банківської справи ЛНУ імені Тараса Шевченка, а також викладачі Національного університету харчових технологій.

Головним спікером на зустрічі виступав професор кафедри Віктор Тринчук. У своїй доповіді він актуалізував питання щодо створення корпоративного страхового музею, визначив сучасні тенденції музейної діяльності страховиків, а також розкрив зміст концепції функціонування музею страхування.

На його думку вона полягає у пошуках нового змісту та сутності інституту страхування, у розкритті інформації про різні періоди розвитку страхування та відомих особистостей, формування страхової культури та зростання страхової свідомості.

Після доповіді в учасників виникло багато запитань, що стали підґрунтям для жвавої дискусії. В обговоренні даної теми взяли активну участь і викладачі.

Наприкінці засідання члени гуртка проявили зацікавленість щодо подальших заходів, обговорили нові ідеї й організаційні моменти зустрічей.


Link

01.11.2022

Зустріч з практиками:

На кафедрі туризму, готельної і ресторанної справи 1 листопада відбулось онлайн зустріч  здобувачів вищої освіти та викладачі кафедри з авторами проекту "Terra Incognita: Ресторани в час війни" від Андрія Магалецького - керуючого партнера компанії Restetika, Президента Асоціації кулінарів України та Валерієм Солов’яновим - співвласником та директор групи компаній “Tehma", яка виготовляє повний спектр обладнання з нержавіючої сталі та холодильного обладнання для сфери HoReCa.

У ході зустрічі розглянуто:

1. Як і коли виникла компанія “Tehma”. Які етапи розвитку проходила компанія;

2. Як відбувався прогрес розвитку компанії від нержавійки до індукційних плит та холодильних столів;

3. Про які управлінські рішення жалкує і за які навпаки бере гордість у Валерія.

Управлінський аудит в ресторанному бізнесі;

4. Як змінилися обсяги і структура продаж компанії в воєнний час;

5. З якими проблемами на сьогодні стикається компанія в роботі;

6. Чи є у компанії плани по виходу на міжнародний ринок, відкриття філіалів в інших країнах;

7. Як бачить Валерій особисто розвиток ресторанного ринку України зі сторони партнера ринку.

І ще багато цікавих кейсів та історій за посиланням для тих что не зміг доєднатись до зустрічі в онлайн режимі за посиланням тут. 

11.10.2022

Ресторанний бізнес під час війни: зустріч з практиками

Здобувачі освіти, кафедрі туризму, готельної і ресторанної справи приєднались до онлайн зустрічі, яка відбулась 11 жовтня у рамках проекту "Terra Incognita: Ресторани в час війни" від Андрія Магалецького - керуючого партнера компанії Restetika, Президента Асоціації кулінарів України та Мариною Лео - CEO Senator Apartments, співзасновниця Ukrainian Hotel and Resort Association, готельярка з багаторічним досвідом в індустрії гостинності.

       Під час дискусії було розглянуто низку питань:

1. Як розочався кар’єрний шлях Марини Лео;

2. Що найбільше надихає в роботі і які риси в працівниках надважливі для досягнення цілей компанії. А які людські риси цінуються;

3. Основні поради для починаючих керівників щодо операційної роботи;

4. Як почався ранок 24.02. Які були думки;

5. Як створити систему, щоб перебуваючи далеко за межами України, але при цьому активно справлятися із роботою і керувати компанією, людьми і процесами;

6. Соціальні/волонтерські проекти особисті та компанії;

7. Відмінності між українськими ресторанами і британськими.

Здобувачі які не змогли долучитись в онлайн режимі зможуть переглянути запис зустрічі за посиланням тут.


27.09.2022

Всесвітній День туризму

На кафедрі туризму, готельної і ресторанної справи відзначили професійне свято – Всесвітній День туризму.

Щороку викладачі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи залучають студентів до тематичної зустрічі, присвяченої Всесвітньому Дню туризму. Цей рік не став виключенням. На заході були присутні здобувачі освіти першого курсу спеціальностей «Туризм», «Готельно-ресторанна справа», представники адміністрації навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму, а також викладачі.

В.о. директора НН ІТОТТ, доктор хімічних наук, доцент Едуард Потапенко виступив із вітальним словом і наголосив на тому, що, незважаючи на складні обставини в державі, туристична індустрія залишається одним із перспективних напрямків соціально-економічного розвитку країни і висловив щирі побажання студентам досягнути успіху в подальшому навчанні. Асистент кафедри Яна Мороз підготувала презентацію «Історичний аспект виникнення Всесвітнього дня туризму», а кандидат політичних наук, доцент кафедри Анастасія Сичова – презентувала розвиток сучасних видів туризму.

Із заключним словом виступила директорка туристичної агенції «De More» Олена Павленко. Вона розповіла про роботу туристичної індустрії в умовах воєнного стану, привернула увагу студентів до необхідності набуття знань з географії туризму, іноземних мов, психології, економіки та маркетингу. Також окреслила перспективи розвитку внутрішнього та в’їзного туризму у країні після нашої перемоги.

Так, на думку вітчизняних та міжнародних експертів з туризму через рік після перемоги Україна увійде до ТОП-5 найвідвідуваніших країн світу.

Віримо в перемогу, віримо в Україну!



Link

26.09.2022

Участь у міжнародній конференції в Польщі

Професор кафедри туризму, готельної і ресторанної справи взяв участь у XI Міжнародній науково-практичній конференції в Польщі.

Так, 26 вересня професор кафедри туризму, готельної і ресторанної справи Віктор Тринчук виступив на XI Міжнародній науковій конференції в Польщі, одним з організаторів якої виступив Луганський національний університет імені Тараса Шевченка.

Тематика заходу стосувалася сучасних тенденцій розвитку знань у сфері науки і визначала сучасні економічні проблеми.

Професор ЛНУ виступив на пленарному засіданні із доповіддю «Туризм в умовах війни: досвід України» («Turystyka w warunkach wojny: doświadczenia Ukrainy»). Зокрема, Віктор Тринчук розповів про проблеми розвитку туристичної індустрії в умовах воєнного стану. Також відбулася наукова дискусія, під час якої обговорили такі напрями, як:

У роботі конференції взяли участь науковці та представники ділової практики з усього світу, господарські організації, органи влади та місцевого самоврядування.

Учасники мали нагоду ознайомитися з цікавими доповідями, обмінятися знаннями, поглядами та досвідом, а також налагодити нові контакти та знайомства.



Link

23.09.2022

Оnline зустріч з предстаником компанії яка працює в сегменту B2B для HoReCa


Відбулась online зустріч студентів та викладачів кафедри одним з провідних проект менеджерів компанії Horeca Service 2009, яка розробляє комплексні проекти закладів ресторанного та готельного бізнесу різних типів, підбирає все необхідне оснащення для сегменту HoReCa, Романовим Юрієм.

Під час дискусії Юрій розповів про особливості діяльності компанії Хорека Сервіс 2009 та особливості роботи сегменту B2B на ринку в Україні; навів приклади проектів та стадії їх розробок, розказав про типові помилки проектних організацій, які беруться до виконання проектів не знаючи особливості функціонування та сучасних фіто-санітарних вимог до підприємств готельно-ресторанного бізнесу.

Юрій відмітив необхідність залучення студентів до практичної діяльності яка повинна йти паралельно з освітнім процесом.


                                                                                                         

                      15.09.2022                         

Участь у відкритій зустрічі

Викладачі кафедри туризму, готельної і ресторанної справи взяли участь у відкритій зустрічі з Державним агентством розвитку туризму.

Зустріч відбулася з головою Державного агентства розвитку туризму Мар’яною Олеськів і містила корисну інформацію щодо стратегічних цілей та основних напрямків діяльності Агентства (далі ДАРТ). Так, в умовах російської агресії проти України були продемонстровані нові статистичні дані, в яких прослідковується зупинка в’їзного туризму та зниження внутрішніх туристичних потоків в Україні. Однак наразі наша країна викликає великий інтерес у світі, що дає гарну можливість конвертувати це в потужні туристичні потоки після перемоги.

Тому ДАРТ для підтримки туризму в теперішніх умовах виступило з ініціативою об’єднати зусилля держави та громадськості задля розробки стратегії відвідування об’єктів та місць пам’яті, пов’язаних з військовою агресією росії в Україні.

«Наше основне завдання – створити професійний майданчик для обговорення, який повинен стати полем спільного пошуку та пропозицій. Окремим питанням, яке заслуговує особливої уваги, має стати недопущення на таких об’єктах випадків надмірного туризму та десакралізації жертви, принесеної українцями заради перемоги», – наголосила Мар’яна Олеськів.

Таким чином, ДАРТ як інституція готова створювати умови для розвитку діалогу між професійною спільнотою та громадами.

У свою чергу викладачі та студенти кафедри туризму, готельної і ресторанної справи проявили зацікавленість у даному проєкті та виявили бажання щодо подальшої співпраці з Державним агентством розвитку туризму.


Link

04.12.2021

18.11.2021

03.11.2021

30.10.2021

22.10.2021

21.10.2021

19.10.2021

18.10.2021

08.10.2021

24.09.2021

24.09.2021

16.09.2021

12.07.2021

15.06.2021

31.05.2021

25.05.2021

22.05.2021

22.05.2021

16.05.2021

21.04.2021

26.03.2021

22.02.2021

2021

2021

2021

2021 

11.02.2021

19.01.2021

15.01.2021

07.12.2020

30.10.2020

19.10.2020

30.9.2020

25.09.2020

01.07.2020

23.6.2020

02.06.2020

25.05.2020

21.05.2020

13.05.2020

08.05.2020

29.04.2020

27.04.2020

13.11.2019

18.10.2019

15.05.2019

2019

08.12.2018