Студенти долучилися до онлайн-лекції з тематики гастрономічного туризму

Expert in Rural and Eno-gastronomic tourism в компанії "Geographical Indications in Ukraine/Географічні зазначення в Україні", а також експерт в компанії "Центр сталого туризму українських Карпат" Галина Щука 30 жовтня 2020 року провела для студентів освітніх програм «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» лекцію на тему «Організація гастрономіних турів».

Галина Петрівна зазначила, що наразі гастрономічний туризм набуває все більшої популярності та стає актуальним напрямом розвитку туризму. У зв’язку з цим, майбутні фахівці туристичної та готельно-ресторанної індустрії повинні розуміти принципи розробки, організації та впровадження гастрономічних турів.

Галина Щука повідомила здобувачам, що з метою розвитку гастрономічного туризму в регіоні було створено ГО «Дорога вина та смаку Закарпаття», все це відбувалося в межах проєкту географічних зазначень в Україні. Дана громадська організація формувалася, насамперед, для просування туристичних продуктів, підтримки виробників крафтового продукту та збереження унікальної етногастрономії в регіоні. За словами експертки, за статистикою, гастрономічні тури продаються вп’ятеро дорожче за звичайні. Людина, яка платить гроші за якісне харчування, також хоче якісно їхати, спати та розважатися.

"Значною проблемою було те, що незважаючи на велику кількість виноробів на Закарпатті, ми мали лише одного представника галузі – це виноробня "Шато Чизай". На жаль, усі приватні винороби Берегівщини, Мукачівщини не мають ліцензії, а без ліцензії ми не можемо їх вивести на міжнародний рівень, хоча попит на приватні підвали дуже великий", – зазначила Галина Щука.

Лекція викликала великий інтерес серед здобувачів, які висловили бажання продовжити вивчення цієї теми у межах інших лекцій в подальшому.