Новини National Office Erasmus+ UA

Project Nutshell – Інструментарій управління проєктами Еразмус+ КА2 для закладів вищої освіти

Запрошуємо ознайомитись з корисним відкритим ресурсом Erasmus+ Project Managementr Toolkit для закладів вищої освіти.

Цей посібник є збіркою ресурсів для адміністративного персоналу, викладачів та аспірантів, які виконують роль потенційних координаторів або партнерів проєктів Еразмус+. Це збірка шаблонів, посібників, корисних ресурсів для підготовки, реалізації та завершення, зокрема, проєктів Еразмус+ та наступних дій: Співробітництво, Партнерства, Інноваційні альянси, Перспективні проекти та Проекти з розвитку потенціалу у сфері вищої освіти.

Ця публікація стане у нагоді командам закладів вищої освіти, які розробляють та впроваджують проєкти Еразмус+ КА2.

Матеріали включають рекомендації про конкурси та проєкти напряму КА2. Співпраця організацій та інституцій і включають низку користних та практичних прикладів як працювати з логіко-структурною матрицею LFM, як обраховувати бюджети, управління коштами за підходом фіксованої ставки, як організовувати заходи, особливості звітування та багато іншого.

Проте звертаємо особливу увагу, що ця публікація підготовлена в 2023 р., тому завжди важливо звіряти умови конкурсу та специфіку кожного нового року конкурсу з Керівництвом до Програми Еразмус+!

Публікаця доступна за покликанням.

Презентація посібника “Вишенька на торті: Якісне планування молодіжних обмінів” (22.01.2024 р., онлайн)

Запрошуємо 22 січня 2024 року на презентацію посібника “Вишенька на торті: Якісне планування молодіжних обмінів”. Посібник розроблений для якісного планування та проведення молодіжних обмінів, підвищення їх впливу у контексті програми «Еразмус+».

«Еразмус+» — це шлях до особистого, освітнього та професійного зростання. У рамках цієї програми молодіжні обміни відіграють ключову роль у сприянні активній громадянській позиції й формуванні у молодих людей життєво важливих і професійних навичок та спрямовані на сприяння як формальній, так і неформальній навчальній мобільності, наголошуючи на інклюзивності, креативності та інноваціях.

Молодіжні обміни дають змогу молодим людям стати каталізаторами позитивних змін. Заохочуючи активну участь у спільнотах, ці обміни інвестують у майбутні покоління, відточуючи основні навички, одночасно сприяючи почуттю європейської ідентичності та громадянства.

Що? Презентація посібника “Вишенька на торті: Якісне планування молодіжних обмінів”.

Де? Онлайн.

Коли? 22 січня 2024 року 13.00 -14.00 за київським часом.

Для отримання посилання на онлайн-презентацію заповніть реєстраційну форму. Після заповнення форми ви отримаєте на електронну адресу посилання на онлайн-презентацію.

Онлайн-презентація посібника заглибить вас у суть молодіжних обмінів, їхнє значення та те, як вони узгоджуються з головними цілями «Еразмус+» та допоможе дослідити, як ці обміни сприяють особистому зростанню та громадській діяльності.

На зустрічі поспілкуємося з авторками: Карміне Роді Фалангою та Сніжаною Баклія Кнох, які коротко презентують публікацію та її ключові моменти.

Інформаційний день Еразмус+ 2024: Спорт (30.01.2024, онлайн)

Європейська Комісія та Європейське агентство з питань європейської освіти та культури (EACEA) планують 30 січня 2024 р. організувати Erasmus+ Sport Info Day в онлайн/офлайн форматі.

Під час заходу учасники дізнаються про :

Спікери також обговорять останні зміни в політиці та дадуть поради та практичні рекомендації щодо того, як підготувати та подати успішний проєкт для наступного конкурсу, а учасники матимуть можливість поспілкуватися та зустрітися з потенційними партнерами з усієї Європи.

Захід відбудеться офлайн в Брюсселі. Для участі в заході онлайн (пряма трансляція) реєстрація не потрібна.

Програма заходу.

Детальніше про захід.

РЕЄСТРАЦІЯ для фізичної участі в заході в м. Брюссель – обов’язкова.

РЕЄСТРАЦІЯ для онлайн участі в захід не потрібні. Онлайн трансляція буде у відкритому доступі тут.

Звертаємо увагу, що для учасників онлайн захід супроводжуватиметься прямою транслюватиметься на веб-сайті EACEA (реєстрація не потрібна).

Важливо для команд, які планують брати участь в конкурсах Еразмус+ у сферах молоді та спорту 2024 р.

З метою активного пошуку партнерів для написання спільних проєктів Еразмус+ у сферах молоді та спорту на конкурси 2024 р., просимо внести детальну інформацію про організацію та опис ідей для проєктів за різними конкурсами з мобільності та проєктів співпраці в Erasmus+ Youth&Sport Database of Ukrainian and EU organisations interested in cooperation within calls 2024.

Команда Національного Еразмус+ офісу в Україні з 23 по 30 січня 2024 р. буде знаходитись у відрядженні в м. Брюссель та відвідає ряд зустрічей з Національними Агентствами Еразмус+, а також долучиться офлайн до Інформаційного дня Еразмус+ 2024: Спорт. Дана База контактів українських організацій, які планують брати участь в Еразмус+ у сферах молоді та спорту в конкурсах 2024 р., допоможе нашій команді розповсюдити інформацію про Ваші контакти та ідеї задля швидкого та результативного пошуку партнерів.

Звертаємо увагу, що дана База буде у відкритому доступі на постійній основі як для українських, так і європейських організацій, що працюють у сферах молоді та спорту.

У випадку додаткових питань просимо звертатись до контактної особи: Катерина ЖДАНОВА, менеджер НЕО в Україні, +38093 773 43 92 (тільки Telegram, WhatsApp на час відрядження з 22-31 січня 2024).

І наостанок: радимо обов’язково ознайомитись з коротким описом можливостей у сфері молоді та спорту на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні.

Рекомендації Міністерства молоді та спорту України щодо участі в конкурсах Програми Еразмус+ на 2024 рік

Міністерство молоді та спорту України пропонує молодіжним та спортивним організаціям взяти участь у конкурсах Програми Еразмус+ за різними напрямами і типами проєктів відповідно до пріоритетів зазначених у додатку.

Всі деталі конкурсів у сфера молоді та спорту на 2024 рік у Керівництві до Програми Еразмус+  мовою оригіналу.

На 2024 рік у сферах молоді та спорту відкрито конкурси за такими напрямами:

Детальна інформація про конкурси, пошук партнерів, базу поточних проєктів і відкриті корисні ресурси у сферах молоді та спорту.

Наголошуємо, що при розробці проєктної заявки для участі в конкурсі КА1. Youth mobility (Навчальна мобільність), дотримання програмних пріоритетів обов’язкове!

 

Наголошуємо, що при розробці проєктної заявки для участі в конкурсі КА2: Cooperation Among Organizations and Institutions (Співпраця між організаціями та установами), дотримання програмних пріоритетів обов’язкове!

Звертаємо увагу що в цьому типі конкурсів українські організації, які працюють у сферах молоді та спорту можуть бути партнерами. Національні агентства Еразмус+ в 33 країнах-членах Програми, отримали окремий бюджет на підтримку подолання викликів війни росії проти України.

 

Наголошуємо, що при розробці проєктної заявки для участі в конкурсі КА2: Cooperation Among Organizations and Institutions (Співпраця між організаціями та установами, розвиток потенціалу), дотримання програмних та тематичних пріоритетів обов’язкове!

 

У разі залучення Міністерства молоді та спорту України як партнера проєктів, звертаємо увагу на обов’язковість дотримання національних інтересів разом з програмними та тематичними пріоритетами, зокрема за проєктами напрямів КА2: Cooperation Among Organizations and Institutions, Capacity Building (Співпраця між організаціями та установами, розвиток потенціалу).

Звертаємо увагу що в цьому типі конкурсів українські організації, які працюють у сферах молоді та спорту можуть бути заявниками та партнерами.

ЕРАЗМУС+ ПІД ЧАС ВІЙНИ

e_2023_genua_14.12.pdf

Європейська Комісія в межах Програми Еразмус+ з березня 2022 р. запровадила гнучкі процедури та виняткові заходи щодо отримання грантів на навчальну і академічну (кредитну) мобільність для підтримки українців, які є учнями/студентами/слухачами/працівниками шкіл, закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, освіти доросли та для молодих людей з України. Така підтримка дає можливість для короткотермінового навчання/ практики чи стажування/ викладання, участі у тренінгах та волонтерських ініціативах за кордоном.

Також проєкти співпраці отримали можливість адаптувати діяльність проєктів відповідно до викликів воєнного стану в Україні. А додаткові можливості конкурсу Жан Моне дозволили додатково подати проєкти тим закладам вищої освіти, які не змогли то зробити на початку війни. Альянси Європейських університетів отримали можливість долучити українські університети як асоційованих партнерів. Плюс, 5 конкурсів Партнерств співпраці отримали новий пріоритет з фокусом на підтримку України, а невеликі партнерства можуть всою діяльність фокусувати на українців які зараз в країнах ЄС. 2 конкурси у сферах молоді та спорту дають можливість організаціям, які працюють у цих сферах ініціювати проєкти та бути як заявниками так і партнерами проєктів з розвитку потенціалу.


Нові конкурси Програми ЄС Еразмус+ на 2024 рік на міжнародну мобільність та співпрацю в сфері освіти, професійного розвитку, молоді та спорту вже ВІДКРИТО!

28 листопада 2023 р. Європейська Комісія оголосила новий конкурс Програми Еразмус+ на 2024 рік, прийнявши Щорічну Програму – Annual Work Programme 2024. Завдяки збільшеному бюджету в €4.3 млн євро на наступний рік, Еразмус+ продовжить надавати можливості для обмінів на навчання та практики, стажування та викладання, створення проєктів транскордонного співробітництва у сферах освіти, професійного розвитку, молоді та спорту.

Діяльність в межах Програми Еразмус+ продовжуватиме об’єднувати людей та організації для роботи над чотирма головними пріоритетами: інклюзія, активне громадянство і демократичної участі, зелені та цифрові трансформації.

Програма Еразмус+ продовжуватиме підтримувати Україну та її громадян через спільні проєкти співпраці і проєкти мобільності задля розвитку нових компетентностей, зокрема для боротьби з дезінформацією та інтеграції тимчасово переміщених осіб у нову освітню систему.

Загалом для участі українських організацій як партнерів, які працюють у сферах освіти, молоді та спорту відкрито 35 конкурсів. Цього року два нові напрями – Розвиток потенціалу у сфері молоді та спорту, відкрили можливості організаціям з України бути заявниками та повноправними партнерами цих конкурсів, як і в 9 інших у сфері вищої освіти.

Еразмус+ також продовжить свою ключову роль у популяризації спільних цінностей ЄС. Усі бенефіціари програми і діяльність, яку вони здійснюють, будуть відповідати та сприяти цінностям людської гідності та прав, свободи, демократії, рівності і верховенства права.

ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСІВ – Call for proposals 2024:

КОНКУРСИ публікуються разом з документацію та аплікаційними формами до подання через відповідні портали Європейського Союзу FTOP (ЕАСЕА) та Erasmus+ and ESC (NA – Національних агентств Еразмус+).

ДЛЯ УСПІШНОЇ УЧАСТІ ОРГАНІЗАЦІЙ В НОВИХ КОНКУРСАХ, Генеральний Директорат Європейської Комісії з питань освіти, культури, молоді та спорту у співпраці з Європейським агентством із питань освіти і культури Європейської Комісії (ЕАСЕА)  проводять низку міжнародних он-лайн заходів щодо відкритих можливостей та умов конкурсів, так само як і Національний Еразмус+ офіс в Україні у співпраці з Представництвом ЄС в Україні, Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту та іншими партнерами:

Запрошуємо підписатись на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні та слідкувати за новинами у мережі Фейсбук.

Нагадуємо, що всі ресурси НЕО в Україні тільки для безкоштовного використання і поширення з обов’язковим посиланням на джерело – Національний Еразмус+ офіс в Україні ©(Проєкт ЄС). 

#ErasmusPlus #ErasmusUA #ErasmusGeneration #StandWithUkraine #ErasmusJointForcesUA