АКТУАЛЬНО під час воєнних дій 2023

Skills and Well-being In Teacher Learning Opportunities

Проєкт Skills, Well-being In Teacher Learning Opportunities (SWITLO) триватиме з листопада 2023 року до березня 2026 року.

До проєкту буде залучено 1500 вчителів англійської мови (фасилітаторів), яким буде надано повну підтримку в організації, управлінні та сприянні роботі груп професійного розвитку в їхніх школах чи громадах. Очікується, що кожна група складатиметься приблизно з 10 вчителів. Групи збиратимуться максимум двічі на місяць для участі у семінарах та практикумах професійного розвитку під керівництвом фасилітатора.

Проєкт SWITLO надасть змогу вчителям:

Під час втілення проєкту SWITLO планується взаємодія з координаторами груп професійного розвитку, якими можуть бути представники Центрів професійного розвитку або керівництва шкіл (директори, заступники директорів або керівники МО). Координатори зазначених груп будуть регулярно спілкуватися з представниками Британської Ради, їм надаватися підтримка шляхом проведення спеціальних тренінгів, вебінарів або курсів професійного розвитку. 

Детальна інформація за посиланням.

Форум державної підтримки України «Fortsatt krig i Ukraina – hur stöttar vi bäst?» 

13 грудня в Стокгольмі відбувся Форум державної підтримки України «Fortsatt krig i Ukraina – hur stöttar vi bäst?». У Форумі взяла участь Юліана Дьоміна, начальниця відділу міжнародних звʼязків та академічної мобільності академії.

Головний аспект діалогу між представництвом суспільного та бізнес секторів Швеції і України:

«… Майже два роки триває загарбницька війна в Україні. Цивільні цілі, такі як лікарні та школи, а також критично важлива інфраструктура безперервно бомбардуються та руйнуються. Для виживання українське суспільство потребує як функціонуючих інституцій, так і громадських послуг, а також активної бізнес-спільноти.

Підприємництва відіграють важливу роль у забезпеченні сьогоднішніх потреб і сприянні відбудові та економічному розвитку в майбутньому. Що можуть зробити інші країни для зміцнення бізнесу та підтримки соціальної сфери Україні?»

На Форумі, серед іншого, обговорювали такі важливі теми:

Стипендії CEEPUS Freemover для українських студентів та викладачів

Програма CEEPUS, яка надає можливість для навчання за кордоном, дослідницької діяльності та короткострокової мобільності студентів у Центральній та Східній Європі та Західних Балканах, відкрила можливості студентам та викладачам з України брати участь у мобільності через спрощену процедуру подання заявки. 

Кандидати з України мають право подавати заявки на стипендії Freemover у 2023/2024 навчальному році.

Заявки необхідно подати в порядку надходження до 30 квітня 2024 року в онлайн-системі CEEPUS.

Право подавати заявки мають усі викладачі та студенти, які навчаються або працюють у закладі вищої освіти України.

Термін стипендії: до 31 серпня 2024 року. Заявки необхідно подати до початку зазначеного періоду мобільності.

Процес подання заявки:

Кандидат повинен подати заявку на CEEPUS Freemover через www.ceepus.info на 2023/2024 навчальний рік та додати Лист про згоду та документ, що підтверджує право на участь.

Розмір стипендії:

Заявки будуть розглянуті у разі формальної відповідності вимогам та в порядку надходження. Дворазове фінансування не допускається: отримання другої стипендії на мобільність з інших джерел для покриття витрат на ту саму діяльність з мобільності не допускається.

Інформація про процес подання заявки.

Нові конкурси Програми ЄС Еразмус+ на 2024 рік на міжнародну мобільність та співпрацю в сфері освіти, професійного розвитку, молоді та спорту вже ВІДКРИТО!

28 листопада 2023 р. Європейська Комісія оголосила новий конкурс Програми Еразмус+ на 2024 рік, прийнявши Щорічну Програму – Annual Work Programme 2024. Завдяки збільшеному бюджету в €4.3 млн євро на наступний рік, Еразмус+ продовжить надавати можливості для обмінів на навчання та практики, стажування та викладання, створення проєктів транскордонного співробітництва у сферах освіти, професійного розвитку, молоді та спорту.

Діяльність в межах Програми Еразмус+ продовжуватиме об’єднувати людей та організації для роботи над чотирма головними пріоритетами: інклюзія, активне громадянство і демократичної участі, зелені та цифрові трансформації.

Загалом для участі українських організацій як партнерів, які працюють у сферах освіти, молоді та спорту відкрито 35 конкурсів. Цього року два нові напрями – Розвиток потенціалу у сфері молоді та спорту, відкрили можливості організаціям з України бути заявниками та повноправними партнерами цих конкурсів, як і в 9 інших у сфері вищої освіти.

ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСІВ – Call for proposals 2024:

ДЛЯ УСПІШНОЇ УЧАСТІ ОРГАНІЗАЦІЙ В НОВИХ КОНКУРСАХ, Генеральний Директорат Європейської Комісії з питань освіти, культури, молоді та спорту у співпраці з Європейським агентством із питань освіти і культури Європейської Комісії (ЕАСЕА)  проводять низку міжнародних он-лайн заходів щодо відкритих можливостей та умов конкурсів, так само як і Національний Еразмус+ офіс в Україні у співпраці з Представництвом ЄС в Україні, Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту та іншими партнерами:

Детальна інформація за посиланням.

засідання Мережі міжнародної співпраці та академічної мобільності академії

28 листопада  відбулося засідання Мережі міжнародної співпраці та академічної мобільності академії.

У ході засідання було розглянуто такі питання:

1. Суміжні освітні компоненти у партнерських ЗВО академії 

 2. Академічна мобільність для здобувачів освіти від Офісу Еразмус 

 3. Підготовка звіту з міжнародної діяльності кафедр за 2023 р.

засідання Ради проректорів з міжнародної діяльності

Репко сертифікат.pdf

23-24 листопада 2023 року в університеті імені Адама Міцкевича (Польща, місто Познань) відбулася зустріч проректорів з міжнародної діяльності понад 70 українських університетів в офлайн та онлайн форматах.

Нашу академію на зібранні представляла Репко Інна Петрівна, кандидатка педагогічних наук, доцентка, проректорка з науково-педагогічної роботи.

Метою зустрічі було обговорення середньострокових та довгострокових пріоритетів та перспектив розвитку системи вищої освіти в Україні. Створена рада проректорів з міжнародної співпраці має на меті сприяти обміну знаннями, розвитку співробітництва та посилення зусиль українських університетів у сфері інтернаціоналізації.

У програмі зустрічі було передбачено виступи представників фундації польських ректорів, заступника Міністра освіти і науки України, голови ради ректорів польських університетів, проректорів українських закладів вищої освіти та координаторки проєкту National Erasmus+ Office in Ukraine.

Culture Moves Europe: гранти на професійні подорожі для митців та професіоналів культури

Другий конкурс на індивідуальну мобільність митців і професіоналів культури відкрито для подачі заявок на гранти мобільності до 40 країн Креативної Європи. Митці та працівники культури в таких секторах можуть подати заявку:

Критерії прийнятності

Щоб подати заявку, ви повинні

Цей другий раунд триватиме з  2 жовтня 2023 року  до 31 травня 2024 року, 23:59 CET (Центральноєвропейський час).

Заявники, чий проект було відібрано, матимуть один рік, починаючи з дати підписання їх грантової угоди, щоб завершити свій проект.

Детальна інформація за покликанням 

Developing a research culture in teaching-dominated environments

17 листопада Mattias Villani, професор статистики Стокгольмського університету провів семінар на тему: "Розвиток дослідницької культури у педагогічному середовищі", який був присвячений написанню дослідницьких заявок, спрямованих на викладацьку  діяльність, які, як правило, мають коротші часові рамки, що призводить до зменшення фінансування наукових досліджень. 

До семінару долучилися науково-педагогічні, педагогічні працівники Олена ШКОЛА, кандидат педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення, Артем БОЙЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення та здобувачі вищої освіти академії спеціальності 017 Фізична культура та спорт 411 фт групи: Момот Юлія, Желтобородова Маріна, Волкова Єлизавета, Шкаленко Дар’я, Лесніков Юрій, Похмелкіна Анжела, Чорний Андрій, Горяінова Валерія.

Where do I even begin? On building collective research projects

1 листопада, Stefan Helgesson, професор англійської літератури Стокгольмського університету провів семінар на тему: «Побудова колективних дослідницьких проєктів: методика менеджменту».

Це другий семінар у серії семінарів про написання дослідницьких заявок, і він спрямований на гуманітарні науки. Але як розробляти та підтримувати життєздатні колективні проекти? На цьому семінарі обговорили досвід забезпечення масштабного фінансування дослідницьких груп.

До семінару долучилися науково-педагогічні, педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти академії спеціальності 013 Початкова освіта: Олена АКІМОВА, к.п.н., доцент, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, Вероніка ОДАРЧЕНКО, к.п.н., професор, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, Оксана КУЗНЕЦОВА, к.п.н., професор, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, Валентина ЛИТВИН, Ph.D., доцент, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, Ангеліна СТЕПАНЕНКО 411 по, Марина ВАРЧЕНКО 311 по, Діана КУЗЬМЕНКО 211 по, Єлизавета ЛИТВИН 512 по, Анна НЕМЧЕНКО 212 по, Юлія РУДА 511 опні, Дарина ВЕРШИНІНА 12 опні/з.

Writing research applications: Some reflections on genre, structure and positive approaches

На основі договірної співпраці зі Стокгольмським університетом  31 жовтня Cecilia Åse, професорка гендерної науки, провела семінар на тему: «Написання дослідницьких заявок: інноваційні підходи» Сесілія поділилася роздумами про те, чому писати дослідницькі заявки так складно та чим цей жанр відрізняється від інших академічних текстів.  Її доповідь  містила деякі поради та підказки, які можуть зробити роботу з програмами більш творчою та академічно корисною. Це перший семінар у серії семінарів про написання дослідницьких заявок, і він спрямований на дослідників гуманітарної науки.

До заходу долучилися науково-педагогічні, педагогічні працівники академії спеціальності 016 спеціальна освіта: Ольга ТЕЛЬНА, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри, Ірина САМОЙЛОВА, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри, Наталія ІВАШУРА, викладач, Марина БАЛИНСЬКА, викладач, Марія Мантуленко, викладач, а також здобувачі вищої освіти 511 со групи: Маргарита СЛАВГОРОДСЬКА, Маргарита ЖИТНИК, Тетяна ЗИМОГЛЯД, Анна КОШЛЯК, Анастасія САМОХІНА та Альона ГАНУС, старший лаборант відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності.

Можливості міжнародного підвищення кваліфікації та підтримки наукових досліджень для здобувачів освітньо-наукового рівня  доктора філософії та наукового рівня доктора наук

Програми_підвищення_кваліфікації_для_доктора_філософії_доктора_наук.pdf

19 жовтня Юліана ДЬОМІНА, керівниця відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності провела вебінар на тему  «Можливості міжнародного підвищення кваліфікації та підтримки наукових досліджень для здобувачів освітньо-наукового рівня  доктора філософії та наукового рівня доктора наук» для аспірантів та докторантів Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.  У ході вебінару було розглянуто міжнародні освітні програми, гранти для молодих науковців, стипендії, можливості міжнародного підвищення кваліфікації та грантову діяльність.

«Кроскультурні дослідження у вищій освіті провідних країн Європи»

Із 16 по 23 жовтня 2023 року відбулося урочисте відкриття проєкту «Кроскультурні дослідження у вищій освіті провідних країн Європи», який буде реалізовуватися у 2024-2027 роках за підтримки уряду Німеччини освітньою спілкою «Обʼєднання освітян Німеччини»

До презентації кращих педагогічних практик було запрошено представників ЗВО -  потенційних партнерів проекту із Німеччини, Бельгії, Угорщини, Польщі, Чехії, України, Словенії. 

Академію на заході представляла Алла Харківська, доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи. 

На першому етапі  рр. заплановано розробку технічних складових на інформаційного супроводу проекту, до яких буде залучено ЗВО відповідного профілю.

Презентації пройшли на базі таких закладів:

1. Штудгартський університет 

2. Університет технологій, Нюрберг 

3. Ланкастер Університет, Лейпциг

4. Технічний університет, Берлін 

Г.Ф. Пономарьовій, доктору педагогічних наук, професору, ректору академії висловлено подяку від керівного складу обʼєднання освітян Німеччини за співпрацю та підтримку освітнього сектору України у складні часи.

II ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ ВЕБІНАР Іноземні кампуси: досвід і передумови функціонування у Польщі та в Україні 

12 жовтня Варшавська Політехніка разом з Конференцією ректорів академічних шкіл Польщі, Фундацією польських ректорів та Спілкою ректорів України провела другий польсько-український вебінар на тему «Іноземні кампуси: досвід і передумови функціонування у Польщі та в Україні».

Предметом дослідження польських та українських експертів стали нормативно-правові та організаційні умови відкриття іноземних закладів вищої освіти або їх філій у Польщі та Україні. Метою вебінару є обмін актуальними результатами досліджень та досвідом в обох країнах. Експерти представили досвід польських та українських ЗВО у здійсненні освітньої та іншої діяльності за кордоном. Українські дослідники представили загальну інформацію щодо форм і форматів академічних представництв, кампусів, офісів тощо українських університетів за межами України, створених від початку повномасштабної агресії росії проти України.

До вебінару долучилися Алла ХАРКІВСЬКА  проректор з науково-педагогічної роботи, Юліана ДЬОМІНА  начальник відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності, Альона ГАНУС  старший лаборант відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності.  

освітня програма "StarterNetwork"

Міністерство освіти  і науки України інформує про початок реєстрації викладачів та науковців на освітню програму StarterNetwork, яка проводиться спільно з програмою YEP та Тартуським університетом, що проходить за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV).  StarterNetwork спрямована на співпрацю між українськими університетами, підтримку підприємництва серед науковців, студентів, аспірантів та викладачів.

Навчальні сесії проходитимуть у жовтні-грудні 2023 року. Під час вебінарів експерти поділяться кращими практиками уряду Естонії (Startap Estonia), університетів і компаній кейси побудови екосистем або партнерства, створення успішних стартапів з університетський проектів у спрівпраці  корпораціями тощо. 

Вебінари від українських та естонський експертів охоплять наступні теми: 

Робоча мова лекцій — англійська та українська. За кожен вебінар організатори надають сертифікат протягом одного робочого тижня після заповнення фідбек-форми.

Запрошуємо взяти участь у заходах викладачів підприємництва й менеджменту, дослідників, науковців та молодих вчених. Зареєструватися на участь у вебінарах можна за посиланням.

Інформація з деталями заходу буде відправлятися зареєстрованим учасникам окремо за 5-7 днів до події.

Розпочинаємо Всеукраїнські #ErasmusDays 2023!

12 жовтня 2023 року в межах Всесвітнього святкування #ErasmusDays2023 та з метою ознайомлення здобувачів освіти з передовими практиками та стратегіями розвитку інклюзивної освіти за кордоном відбувся вебінар «Особливості впровадження інклюзивної освіти в країнах Європейського Союзу». Під час вебінару здобувачами освіти 31 ср групи були порушені важливі питання впровадження та розвитку інклюзивної освіти у Австрії, Бельгії, Італії, Німеччині, Швеції та інших країнах Європейського Союзу. 

09 жовтня 2023 року в межах Всеукраїнського #ErasmusDays 2023 здобувачами освіти спеціальності 231 Соціальна робота було ініційовано   вебінар «Європейські та міжнародні стандарти у соціальній роботі». У ході вебінару здобувачами освіти були порушені важливі питання  соціального забезпечення мігрантів/біженців у Німеччині,Італії,Канаді, Скандинавських країнах та інших, а також обговорені питання реалізації інклюзивної освіти в Україні та закордоном. 

 віртуальний тур «Вища педагогічна освіта в Європі: стійкість і відповідальність»

12 жовтня 2023 року суб'єкти освітнього процесу академії взяли участь у міжнародному заході ErasmusDays 2023 разом із іншими ЗВО Харкова та області.

Кафедра інформатики організувала та провела  захід, присвячений Програмі ЄС Еразмус+ й додала івент на карту світу в рамках флешмобу #ErasmusDays!

Здобувачі вищої освіти, зокрема ОПП Середня освіта (Інформатика), ОПП Психологія, ОПП Біологія, ОПП Фізична культура і спорт (фітнес)  під керівництвом Кисельової О.Б., к.п.н., доцента, доцента кафедри, здійснили дослідження щодо країн, що входять до Еразмус+,  та презентують актуальну інформацію щодо вищих педагогічних закладів освіти в Європі, які  доступні для академічної мобільності.

Відбулась онлайн-презентація проєктної роботи здобувачів вищої освіти щодо країн, що входять до Erasmus+, а саме щодо вищих закладів освіти в Європі, які доступні для академічної мобільності. Здобувачі вищої освіти провели віртуальний тур «Вища педагогічна освіта в Європі: стійкість і відповідальність» та продемонстрували створений цифровий інтерактивний путівник.

#ErasmusPlus #ErasmusUA #ErasmusDays2023  @NEOinUkrain 

#ErasmusPlus #ErasmusUA #ErasmusGeneration #StandWithUkraine #ErasmusJointForcesUA  

"Віртуальна екскурсія до адміністративних центрів України"

 До святкування #ErasmusDays2023 в Україні долучилися науково-педагогічні працівники кафедри природничих дисциплін та здобувачі фахової передвищої і вищої освіти ОП Біологія, ОП Початкова освіта.   Під керівництвом Олени Борзик та Ірини Упатової цьогоріч презентовано інтерактивну платформу "Віртуальна екскурсія до адміністративних центрів України".

Це важлива подія, що дозволяє представити проєкти та їх вплив на індивідуальному, інституційному та національному рівнях. Долаючи виклики війни, особливо необхідним є вивчення успішних практик та досвід #ErasmusGeneration для побудови нової України як держави-члена ЄС після перемоги! 

В Україні є безліч міст, які обов’язково слід відвідати. І якщо це не можна зробити фізично, то можна здійснити тур найбільшими містами незламної чарівної України віртуально.   

досвід інклюзивних проєктів

Для проведення відкритої лекції до #ErasmusDays, було запрошено неодноразового переможця проєктів Еразмус+, соціального експерта, організатора навчальних курсів, громадського діяча – Віктора Ізбаша, який розповів про власний досвід роботи в інклюзивних проєктах . До заходу доєдналися науково-педагогічні, педагогічні працівники кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної, і здобувачі вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта: Наталія Івашура, Віталія Тарасова, Анастасія Старокожева, Аліна Шатравка, Аліна Гнатюк, Анна Віндюк, Валерія Бурлай, Вероніка Бєлік, Вікторія Терюхова, Дарина Аляб’єва, Марія Букирь, Анастасія Кирилова, Маргарита Житник, Юлія Демакова.

ERASMUS+ YOUTH EXCHANGE PROJECT «AUDIOVISUAL ACTIVISTS» 2021-1-ES02-KA152_YOU_000011684

Із  21 серпня по 31 серпня 2023 року команда викладачів та здобувачів вищої освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради взяла участь у міжнародному академічному обміні від програми Еразмус + в місті EL BORGE (Іспанія).

Приймаючої стороною/партнером проєкту виступила асоціація Asociación para el Desarrollo Juvenil y Cultural Almenaras, Іспанія.

Цьогорічний академічний обмін здійснювався між представниками закладів вищої освіти України, Іспанії, Литви, Словенії та Туреччини.

Концепція проєкту полягала у промоції европейських цінностей, принципів програми Еразмус молодь на 2021-2027 рр., демократичних починань, культурних обмінів між країнами ЄС, а також у побудові мережі співпраці для активної європейської молоді.

Команду академії було також запрошено на інтервʼю мерією міста EL BORGE. Учасниці розповіли про особливості освітнього процесу під час повномасштабного вторгнення, про незламність міста Харкова та потреби освітян в умовах війни. Зі статтею можна ознайомитися за покликанням.

Під час урочистого завершення програми міжнародних академічних обмінів Erasmus+ Youth exchange, на площі міста EL BORGE мерією було передано памʼятний подарунок для закладу в знак підтримки і подяки за співпрацю.

#ErasmusPlus #ErasmusUA #ErasmusDays2023  @NEOinUkraine 

Команда Національного Еразмус+ офісу в Україні щорічно приєднується до всесвітньої ініціативи #ErasmusDays та проводить серію власних заходів та активностей. Цього року ми присвячуємо ці дні питанням “Sustainability&Responsibility”, адже кожен Еразмусівець, кожен представник громади та суспільства є невід’ємною рушійною силою відповідальної розбудови і стійкого розвитку України! 


В межах Всеукраїнських #ErasmusDays 2023 від НЕО в Україні на Вас чекає:

Що? Всеукраїнські #ErasmusDays 2023.

Де? Facebook, YouTube, портал НЕО в Україні, веб-ресурси організацій-партнерів (сайти, Facebook, Instagram, Telegram).

Коли? 9 – 14 жовтня 2023 р., онлайн/офлайн.

Детальна інформація за посиланням.

Дякуємо і віримо в Україну, кожного громадянина, Збройні Сили України та партнерів!

Допомагаємо та працюємо разом на результат для перемоги! Все є і буде Україна!

#ErasmusPlus #ErasmusUA #ErasmusGeneration #ErasmusDays

agenda_neo_erasmusdays2023_ukr-as-of-2oct.pdf

Swedish - Ukrainian Contact Seminar 2023, Stockholm, Sweden 

3-4 жовтня Шведська рада з питань вищої освіти спільно з Національним Еразмус+ офісом в Україні організували потужний захід - міжнародну платформу співпраці для освітян і науковців України і Швеції. 

Для презентації postdoc можливостей та особливостей проєктної співпраці між закладами освіти України і Швеції було запрошено Юліану Дьоміну, начальницю відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності.

До розробки шляхів стратегічної допомоги українським дослідникам долучилося представництво МОНУ на чолі з паном Григорієм Мозолевичем, керівником Експертної групи з питань інтеграції до Європейського дослідницького простору. 

Пан Ейно Орнфельдт, генеральний директор Шведської ради з питань вищої освіти, висловив особисту підтримку та надав перелік актуальних пропозицій щодо можливостей співпраці між ЗВО України і Швеції.

Привітання з нагоди дня працівників освіти 

28 вересня 2023 року в академії відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти. У святкуванні взяли участь начальник Харківської обласної державної (військової) адміністрації Олег Васильович Синєгубов, заступник начальника Харківської обласної державної (військової) адміністрації Віта Володимирівна Ковальська, заступник голови Харківської обласної ради Валерія Олегівна Дзюба, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації Ольга Ігорівна Безпалова. 

Ректор академії Галина Федорівна Пономарьова привітала всіх науково-педагогічних і педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, здобувачів освіти та співпрацівників з Днем працівників освіти. Висловила щиру подяку за плідну освітню, наукову, виховну, методичну роботу, розбудову матеріально-технічної бази академії як закладу комунальної форми власності, системну волонтерську підтримку внутрішньо переміщених осіб та інших категорій населення, що постраждали внаслідок військової агресії російської федерації. 

Валерія Олегівна Дзюба нагородила науково-педагогічних і педагогічних працівників академії грамотами та подяками Харківської обласної ради. Зокрема, Альона Ганус, старший лаборант відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності отримала  подяку за сумлінну працю, вагомий внесок у справу підготовки висококваліфікованих фахівців, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди Дня працівника освіти. У вітальному слові пані Валерія подякувала колективу за гідні здобутки у розбудові національної педагогічної освіти, успіхи у забезпеченні педагогічними кадрами заклади освіти області. Побажала скорішої перемоги, міцного здоров’я, нових успіхів на освітянській ниві. 

ГРАНТ НА СТИПЕНДІЮ ДЛЯ СТУДЕНТІВ УКРАЇНСЬКИХ ВУЗІВ

Коли: до 01.11.2023
Де: вся Україна
Галузі: освіта

Команда VinCheck.Me радо оголошує про старт конкурсу для студентів українських вишів. Наша мета – підтримати студентів, які прагнуть навчатися та розвиватися в різних напрямах.

Хто може взяти участь:

Сума: Студенту, який найкраще виконає умови конкурсу, ми даруємо: 20.000 грн.

Часові рамки та порядок проведення конкурсу:

Усі деталі за посиланням: http://www.chaszmin.com.ua/20-000-grn-grant-na-stypendiyu-dlya-studentiv-ukrayinskyh-vuziv-2/

зустріч із здобувачами вищої освіти 

Упродовж перших тижнів вересня відбулися онлайн-зустрічі здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальностей 011 Освітні,педагогічні науки, 035 Філологія, 014 Середня освіта (Інформатика) із працівниками відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності. Працівники відділу міжнародних зв’язків ознайомили здобувачів вищої освіти з актуальною інформацією, можливостями академічної мобільності, проєктною діяльністю та  підготовкою до #ErasmusDays 2023.

Перемога у проєкті Erasmus+ Youth exchange «Audiovisual activists» 2021-1-ES02-KA152_YOU_000011684


Із  21 серпня по 31 серпня 2023 року команда викладачів та здобувачів вищої освіти академії  взяла участь у міжнародному академічному обміні від програми Еразмус + в місті EL BORGE ( Іспанія) у складі:

 

Юліана Дьоміна - начальниця відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, викладачка кафедри соціальної роботи

Альона Ганус, старша лаборантка відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, викладачка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту

Ксенія Шеляг, методистка відділу аспірантури, викладачка кафедри соціальної роботи, здобувачка третього освітньо-наукового ступеня доктора філософії(Phd)

Олена Капустіна, методистка  відділу практики, викладачка кафедри теорії та методики дошкільної освіти, докторка філософії

Лакєєва Валерія, здобувачка магістерського рівня вищої освіти психолого-педагогічного факультету спеціальності 035 Філологія

 

Концепція проєкту полягала у промоції европейських цінностей, принципів програми Еразмус молодь на 2021-2027 рр., демократичних починань, культурних обмінів між країнами ЄС, а також у побудові мережі співпраці для активної європейської молоді.

 

Приймаючої стороною/партнером проєкту виступила асоціація Asociación para el Desarrollo Juvenil y Cultural Almenaras, Іспанія.

Цьогорічний академічний обмін здійснювався між представниками закладів вищої освіти України, Іспанії, Литви, Словенії та Туреччини.

 

Під час обміну учасники мали можливість навчитися створювати аудіо-візуальний контент для подальшого використання у своїй професійній діяльності. А саме: проводилися майстер класи по запису коротких відео-месенджів на актуальні соціальні теми, практикуми по презентаційному мовленню, воркшопи по роботі із авдиторією.

 

Зокрема, у рамках роботи програми, Юліану Дьоміну було запрошено для проведення майстеркласу “Принципи недискримінаційоного та інклюзивного підходів у роботі зі студентом”.

 

Під час проходження обмінів, команду академії було також запрошено на інтервʼю мерією міста EL BORGE. Під час інтервʼю учасниці мали змогу розповісти про особливості освітнього процесу під час повномасштабного вторгнення, про незламність міста Харкова та потреби освітян в умовах війни. Статтю буде видано упродовж 2023 року іспанською.

 

Під час урочистого завершення програми міжнародних академічних обмінів Erasmus+ Youth exchange, на площі міста EL BORGE мерією було передано памʼятний подарунок для закладу, в знак підтримки і подяки за співпрацю.

 

Особисту подяку ректору академії, Г.Ф. Пономарьовій, висловлено Aitor Rando Roldán, президентом асоціації Asociación para el Desarrollo Juvenil y Cultural Almenaras.


Усі учасники отримали сертифікати міжнародного зразка від програми Erasmus+ Asociacion para el Desarrollo Juvenil y Cultural Almenaras тривалістю 54 годин.


Капустіна.pdf

ПРОГРАМа Study Tours to Poland

В рамках візиту здобувачки вищої освіти  Анастасія КОГУТ, Єлизавета МАЛЬЧЕВА та Вероніка ВАКУЛА мали змогу ознайомитися з різними сферами функціонування сучасної Польщі, особливостями її економічного та соціального розвитку, системою польської освіти, діяльностю громадських організацій. Учасниці програми вивчали досвід членства Польщі в ЄС та можливості використання цього досвіду молодими лідерами України. 

Study tour to poland Мальчева Лиза.pdf
Когут Study Tours To Poland (presentation).pptx
Вакула Study Tours To Poland.pdf

«Наукова та методична підтримка освітян України: результати співпраці зі Стокгольмським університетом»

У рамках святкування Дня Європи в Україні Сюзанна Малм, професор факультету гуманітарних наук, керівник секції координації навчання та Йохана Койвунен, адміністратор освітніх програм, координатор програм освіти українських педагогів провели англомовний відкритий вебінар «Наукова та методична підтримка освітян України: результати співпраці зі Стокгольмським університетом» для здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних, педагогічних працівників академії.

 міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Соціокультурні та психолого-педагогічні аспекти організації освітньо-розвиткового простору в сучасному закладі освіти»

Arne Verhaegen сертифікат.pdf
Aksana Pozdnyakova сертифкат.pdf

23 травня 2023 року міжнародні партнери академії - Аксана ПОЗДНЯКОВА, директорка Бельгійської ради з питань освіти та Арне ВЕРХАЄГЕН, директор Фінської освітньої фундації EduFuture долучилися до міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Соціокультурні та психолого-педагогічні аспекти організації освітньо-розвиткового простору в сучасному закладі освіти». У виступах учасників конференції йшлося про важливість цілеспрямованої роботи з модернізації освітнього процесу, зокрема шляхом актуалізації та впровадження ідей класичної психолого-педагогічної думки, кращих освітніх практик відповідно до світових стандартів, активного впровадження технологій персоніфікованого підходу у фаховому підготуванні здобувачів освіти. Наголошено на доцільності більш динамічного поширювання інноваційних освітніх технологій, що безпосередньо стосуються забезпечення якості результатів навчання в умовах дистанційної роботи. 

заходи до дня європи 

ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Особистість, університет, суспільство: взаємодія в умовах змін» 

2023-redu_konferencz〓ya_〓nformacz〓y〓nyy〓-lyst.pdf

12 квітня 2023 р. у форматі онлайн відбулася ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Особистість, університет, суспільство: взаємодія в умовах змін». Конференція ініційована консорціумом партнерів Проєкту ЄС «Відродження переміщених університетів: посилення конкурентоспроможності, підтримка громад» / «Reinventing displaced universities: enhancing competitiveness, serving communities» (REDU) у складі: Інститут вищої освіти НАПН України, Маріупольський державний університет, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Британська Рада в Україні. Партнерами в організації Конференції також є: Національний Еразмус+ офіс в Україні, Національна агенція Advance HE (Велика Британія).

Мета конференції – обговорити проблеми та виклики, що є актуальними для університетів України в умовах нових реалій, спричинених військовою агресією та завданнями післявоєнного відновлення країни.

Особливим акцентом конференції є підтримка та розвиток переміщених університетів України в умовах стратегічної та ресурсної невизначеності.

Тематичні напрями конференції
• Прогромадський університет (Civic University): розвиток і стратегування в умовах змін
• Вища освіта в Україні: зміни через війну
• Реалізація змін в університетах Великої Британії (аналіз кращих практик)
• Специфіка університетського врядування: досвід Великої Британії та України

До заходу долучилися Алла ХАРКІВСЬКА  проректор з науково-педагогічної роботи, Юліана ДЬОМІНА  начальник відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності, Альона ГАНУС  старший лаборант відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності.  

ВІТАЄМО ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ З ПЕРЕМОГОЮ В ПРОГРАМІ Study Tours to Poland

Study Tours to Poland (STP) це програма Польсько-американського фонду свободи, яку реалізує Фонд «Лідери змін» у співпраці з Фондом «Боруссія». В рамках Програми організовуються навчальні візити до Польщі для осіб зі Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії. 

Учасниці:

Когут Анастасія (511 ан) керівник - Панченко В.В., кпн, доцент, старший викладач кафедри іноземної філології

Мальчева Єлизавета (511 ср) керівник - Лисенко Ю.О., кпн, доцент, страший викладач кафедри соціальної роботи

Вакула Вероніка (411 бп) керівник - Борзик О.Б., доктор філософії, старший викладач кафедри природничих дисциплін

ОСОБЛИВОСТІ ЗОВНІШНЬОЇ І ВНУТРІШНЬОЇ АКАДЕМІЧНОЇ МОБІЛЬНОСТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

Вітаємо команду здобувачок освіти академії з перемогою в Міжнародному Проєкті «Лідерки покоління F» 

Проєкт реалізується ГО «Об’єднання миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни» з вересня 2022 року завдяки підтримці Уряду Канади в рамках проєкту “Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом.

Основна мета проєкту: підсилення лідерського потенціалу дівчат із українських закладів освіти.

Команда здобувачів освіти академії отримала перемогу у цьогорічному етапі проєкту і грант на 9000 грн. на реалізацію проєкту.

Склад команди:

Олена БОРЗИК, докторка філософії, старша викладачка кафедри природничих дисциплін, керівниця гуртка "Наукові амбасадорки", членкиня проєкту "Лідерки покоління F"

Здобувачки спеціальності 013 Початкова освіта:

Павлюк Анастасія Олексіївна

Семененко Анастасія Вікторівна

Сосновська Анна Олександрівна 

Щиковська Поліна Вадимівна

За грантові кошти  придбано Відеокамеру цифрову 5,0 Mpix для мікроскопа (вартість 8, 990 грн) для наукової лабораторії кафедри природничих дисциплін

Академічний проєкт “Майбутнє української науки за нами!”

Мета: Усесильно сприяти стабілізації психологічного, морального, емоційного стану та мобілізації внутрішніх ресурсів здобувачів/здобувачок початкової освіти; нівелюванню серед учнівства тривожності, емоційної нестабільності, відчуття  небезпеки та спустошення; усвідомленню особистостями своєї приналежності до учнівської спільноти та посиленню колективного духу через створення відкритого емоційно-позитивного діалогічного (або комунікативного) простору; залучення учнів/учениць до інтерактивних науково-дослідницьких ініціатив, активізацію аналітично-пошукового, творчого, дослідницького потенціалу школярів/школярок.

Цільова аудиторія: Учні 1-4 класів Нововодолазького ліцею №1 Нововодолазької  селищної ради Харківської області

Дайджест орієнтовних заходів:

1. Зустріч-знайомство «Про нас і...дещо цікаве»

2. Інтерактивна лекція «Наука – не жіноча справа»

3. Онлайн-конкурс учнівських есе «Світові науковиці» 

4. Гейміфікований дослідницький онлайн-квест «Наука, мистецтво і краплинка магії»

5. Віртуальна виставка «Це зробили вони – українські науковиці!»

6. Фінальна зустріч «Світ потребує науки, а наука потребує жінок і дівчат».

ОСОБЛИВОСТІ ЗОВНІШНЬОЇ І ВНУТРІШНЬОЇ АКАДЕМІЧНОЇ МОБІЛЬНОСТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

3 лютого 2023 року  начальниця відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності Юліана ДЬОМІНА провела  загальноакадемічний  вебінар  «Особливості зовнішньої і внутрішньої академічної мобільності в умовах воєнного часу» для здобувачів бакалаврських і магістерських освітньо-професійних програм  Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та всіх інших присутніх на заході зацікавлених осіб.

У ході вебінару було розглянуто: Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність, переваги та особливості зовнішньої і внутрішньої академічної мобільності, ознайомлення з міжнародними партнерами академії та програмами стажування. 

Технічне забезпечення: платформа Zoom

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ДО НАУКОВОГО ЦЕНТРУ РЕСЕТОКС, ФАКУЛЬТЕТУ ПРИРОДНИЧИХ НАУК УНІВЕРСИТЕТУ МАСАРИКА

Із метою підготовки розширення мережі партнерської співпраці між науково-дослідними установами ЄС і закладами вищої освіти, спільної розробки проєктів напряму HERA. environment, climate and health research agenda in the EU, а також підписання відповідного договору про співпрацю, Аллу ХАРКІВСЬКУ, д.пед.н., професора, проректора з науково-педагогічної роботи академії, відповідальну за напрям міжнародної співпраці, було запрошено до наукового центру РЕСЕТОКС.

Зустріч проходила з 4 по 14 січня 2023 року на базі Університету Масарика, Брно, Чехія, в очному форматі.

У рамках візиту було проведено презентацію напрямів наукових і практичних досліджень закладів, які представляли учасники, а також круглий стіл за результатами зустрічі.

ОГОЛОШЕННЯ ПРО КОНКУРСИ ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+ 2023 Р

Шановні Еразмусівці!

Звертаємо увагу, що оголошення і документи конкурсів Програми ЄС Еразмус+ 2023 р. – опубліковано!

Детальніше:

Коротко огляд всіх можливостей відкритих для України на 2023 р. з покликаннями на відповідні розділи конкурсів на сайті НЕО в Україні – українською мовою.

Українською мовою презентація про відкриті можливості для України тут.

Запрошуємо знайомитись з документацією та деталями. Конкурсна документація на порталах вже опублікована також: для централізованих напрямів, які координує ЕАСЕА – FTOP та для децентралізованих напрямів, які координують національні агентства Еразмус+ – E&ESC.

Ці портали є корисними і для пошуку партнерів, ознайомлення з конкурсними правилами, завантаження та подання проєктних заявок, управління проєктом тощо!

Звертаємо увагу на інформаційні дні, які проводяться ЕАСЕА по кожному напряму окремо, то ж слідкуйте за новинами – всі заходи мають відеозаписи та інші відкриті корисні ресурси!

Щодо пріоритетів підтримки України та плану трансформації освіти України, виклики та потреби, публікуються на вебсайті Міністерства освіти і науки України у відповідному розділі 

Новий план дій Міністерства освіти і науки України щодо розвитку освіти у післявоєнний період  – EDUCATION 4.0 UKRAINIAN SUNRISE – англійською мовою.

Додатково, радимо поділитися презентацією з Вашими міжнародними партнерами щодо ситуації в Україні та можливостей співпраці (кінцеві терміни подання оновлено в грудні)!

Запрошуємо до активізації співпраці – ми на постійному зв’язку! Дякуємо та допомагаємо ЗСУ, працюємо для Перемоги разом! З повагою, Ваша команда Національного Еразмус+ офісу в Україні