Грант від канадського інституту українознавства

ВІТАЄМО КАФЕДРУ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІНГВІСТИКИ, ЛІТЕРАТУРИ ТА МЕТОДИКИ НАВЧАННЯ З ОТРИМАННЯМ ГРАНТУ НА ДОСЛІДЖЕННЯ ВІД КАНАДСЬКОГО ІНСТИТУТУ УКРАЇНОЗНАВСТВА!

За сприянням адміністрації академії, відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності, науково-педагогічними працівниками та здобувачами вищої освіти освітньої програми Українська мова та література виграно грант на реалізацію проєкту «Динаміка етнокультурних концептів Сходу і Заходу (на матеріалі говірок Центральної Слобожанщини і Бойківщини)» у 2021 році!


Канадський інститут українознавства, що є осередком українсько-канадських студій із гуманітарних наук Альбертського університету Канади, на міжнародному рівні відзначив актуальність поданої проєктної пропозиції та профінансував реалізацію проєкту на території України.

Проєкт реалізовуватиметься під керівництвом Наталі Демченко, кандидата філологічних наук, доцента, завідувача кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання разом із науково-педагогічними працівниками кафедри Анною Чалою (кандидат педагогічних наук, доцент), Романом Міняйлом (кандидат філологічних наук, доцент), Тетяною Крехно (кандидат філологічних наук, доцент), Аллою Гейдел (викладач вищої кваліфікаційної категорії) та здобувачами вищої освіти освітньої програми Українська мова та література.

Попереду кропітка філологічна творча робота над реалізацією проєкту: подорож на Бойківщину; спілкування з інформаторами; робота з історичними матеріалами діалектних текстів ХІХ−ХХІ століть; дослідження динамічних процесів у структурі концептуальних домінант українців ‘родина’, ‘воля’, ‘земля’, ‘домівка’, ‘доля’; зіставлення концептуальних змістів давніх архетипів і сучасних структур знань у свідомості носіїв східних і західних діалектів України; сприяння інтелектуальному діалогу між Сходом і Заходом України в сучасних умовах геополітичних конфліктів та соціальних потрясінь.

Джерелом дослідження слугуватимуть говірки, що репрезентують західне діалектне мовлення (бойківські) і східне діалектне мовлення (слобожанські). Обрані говірки становлять собою особливий науковий інтерес, оскільки пов’язані з іменами пасіонарних особистостей в українській національній історії.

Значення роботи полягає в застосуванні новітніх міждисциплінарних підходів до вивчення об’єкта дослідження в теорії діалектології. Значущість дослідження полягає у виявленні особливостей і напрямків розбудови етнокультурних концептів діалектоносіїв Сходу і Заходу України в часовому діапазоні ХІХ – ХХІ століття.

ВІТАЄМО НАШИХ ПЕРЕМОЖЦІВ!

БАЖАЄМО НАТХНЕННЯ І НОВИХ ЗВЕРШЕНЬ!