Реалізація грантового проєкту

Ще одна сходинка до реалізації грантового проєкту

Викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання та здобувачі освітньої програми Українська мова та література 26 лютого 2021 року долучилися до роботи Всеукраїнської лінгвістичної школи-семінару «Діалектологічна майстерня» на тему: «Діалектний текст: від звучання й записування до інтерпретації». Учасники семінару мали можливість послухати як досвідчених фахівців-діалектологів, так і молодих дослідників. Неоціненний досвід спілкування залюблених у народне слово став важливим етапом і в реалізації грантового дослідження «Динаміка етнокультурних концептів Сходу і Заходу (на матеріалі говірок Центральної Слобожанщрини і Бойківщини)», що об’єднає пошукові зусилля діалектологів Слобожанщини і Бойківщини.

«Єдність в різноманітті!»– під таким гаслом незабаром почнуть свою роботу дві експедиції: до Куп'янщини і Дрогобиччини. Успіхів та удачі дослідникам!

РОБОЧА НАРАДА З ПИТАНЬ ПЛАНУВАННЯ ДІАЛЕКТОЛОГІЧНИХ ЕКСПЕДИЦІЙ

До реалізації грантового проєкту залучені всі студенти-філологи та викладачі кафедри української філології, літератури та методики навчання. Загальна онлайн-зустріч філологів-викладачів та філологів-здобувачів відбулася 30 березня 2021 року.

Якою має бути методика добору інформантів?

Які питання включити до анкети?

Як стимулювати розгорнуті наративи мовців з метою максимального розкриття етнокультурних концептів, утілених у мові?

Як фіксувати матеріал?

Яку обрати методологію інтерпретації текстів?

Як спланувати маршрут експедицій?

Хто буде відповідальним за логістичні рішення?

– такі питання обговорювалися на робочій нараді.