Новини 2021

ПРОГРАМА ENGLISH LANGUAGE FELLOW ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ В УКРАЇНІ

9 грудня 2021 року в рамках програми English Language Fellow академію відвідали Лілія ШИЛО, помічниця аташе з питань культури Посольства США в Україні, та Лотті БЕЙКЕР, директорка програми з питань викладання англійської мови США в Україні.

Із вітальним словом виступила Галина ПОНОМАРЬОВА, ректорка академії, привітала гостей і підкреслила, що колектив науково-педагогічних і педагогічних працівників та студентів співпрацює з 18 закладами вищої освіти з 12 держав світу та підкреслила, що 2012 року підписано угоду з Корпусом Миру Сполучених Штатів Америки, в рамках якої впродовж двох років (2012-2014 рр.) викладання курсу іноземної мови для здобувачів вищої освіти здійснювалося волонтером Корпусу, Байроном Хаузером.

Понад 20 років, в освітню діяльність закладу активно впроваджується інклюзивний підхід у плідній співпраці із закладами вищої освіти США та інших зарубіжних партнерів.

Відповідно до Договору №1 від 31.10.2017 року з ІНСТИТУТОМ СУСПІЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УНІВЕРСИТЕТУ МІННЕСОТИ (США) делегація у складі Ренати Тихої, співдиректорки Глобального ресурсного центру з інклюзивної освіти та Браяна Ебері, співдиректора науково-навчального центру служб у справах родини та громади, відвідали академію. 31 жовтня 2017 року до обговорення питань розвитку інклюзивної освіти в Харківській області за участі членів університетського консорціуму, працівників департаментів освіти, інклюзивно-ресурсних центрів, громадських організацій Києва, Хмельницького, Івано-Франківська, Харкова та Дніпра долучився Володимир Ігнатьєв, заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації.

2017 року викладачка кафедри корекційної освіти та спеціальної психології Ольга Тельна стажувалася в ІНСТИТУТІ СУСПІЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УНІВЕРСИТЕТУ МІННЕСОТИ.

2017 року науково-педагогічні працівники академії виграли грант на впровадження німецько-українського проєкту «Кроки просвіти на шляху до порозуміння» від німецької організації GIZ, який реалізується на базі академії та філій та грант від канадського університету Альберта на реалізацію проєкту «Динаміка етнокультурних концептів Сходу і Заходу (на матеріалі говірок Центральної Слобожанщини і Бойківщини)».

27 травня 2019 року підписано Меморандум про співпрацю партнерів Усеукраїнського консорціуму з інклюзивної освіти, до складу якого увійшли 8 закладів вищої освіти України.

2019 року було організовано низку спільних міжнародних заходів, зокрема: науково-практичний семінар «Забезпечення особливих освітніх потреб дитини в умовах модернізації навчального середовища»; майстер-клас доктора філософії Університету Міннесоти Ренати Тихої «Найкращі практики світу у педагогічних дослідженнях та методологія експериментального аналізу даних»; форум «Навчання для всіх» у рамках Проєкту міжнародної співпраці «Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти» за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Анжеліка КРУТОВА, директорка Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, докторка економічних наук, професорка, підкреслила важливість удосконалення рівня володіння англійською мовою здобувачами освіти різних спеціальностей як засобом міжнародної комунікації, що сприяє підвищенню якості освітнього процесу й особистісному самовдосконаленню.

Лотті БЕЙКЕР розповіла про роботу Регіонального офісу з питань вивчення англійської мови, а також запросила науково-педагогічних, педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти академії взяти участь у реалізації програми за підтримки державного департаменту США та відділу преси, освіти та культури Посольства США у американських програмах обміну для українських школярів, студентів, викладачів ЗЗСО та ЗВО, дослідників у галузях гуманітарних та суспільних наук й фахівців у різних галузях.

Юліана ДЬОМІНА, начальниця відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності академії, презентувала досвід суб’єктів освітнього процесу академії з питань міжнародної академічної мобільності та розповіла про результативну співпрацю з питань обмінів між партнерськими закладами вищої освіти США.

Актуальні програми обміну від Посольства США в Україні на 2021-2022 рр. для науково-педагогічних, педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти можна переглянути за посиланням.

Міжнародна науково-практична конференція «Історична спадщина Павлодарського Приіртишшя: Кімакський каганат і Казахське ханство»

На основі договірної співпраці з Павлодарським державним педагогічним університетом Геннадія Свистуна, кандидата історичних наук, старшого викладача кафедри історії та гуманітарно-суспільних дисциплін було запрошено до участі в Міжнародній науково-практичній конференції «Історична спадщина Павлодарського Приіртишшя: Кімакський каганат і Казахське ханство», присвяченій 30-річчю Незалежності Республіки Казахстан, яка відбулася 26 листопада 2021 році за рахунок приймаючої сторони-партнер.

На засіданні секції Геннадій Свистун презентував доповідь, яка була присвячена археологічній знахідці в м. Чугуєві Харківської області, інтерпретованої як родова тамга тюргешського роду Ашина, який відіграв видатну роль в історії тюркських народів. Був розкритий археологічний контекст цієї знахідки та позначені історико-культурні зв’язки із старожитностями Центральної Азії.

Згідно програми Міжнародного форуму відбулася виставка «Старожитності «Країни кімаків» за матеріалами археологічних досліджень пам’яток кочовиків Павлодарського Приіртишшя; урочисте пленарне засідання за участі керівництва краю, культурної та наукової спільноти зі Сполучених Штатів Америки, Федеративної Республіки Німеччини, Турецької Республіки, Республіки Киргизстан, Республіки Узбекистан, Республіки Казахстан та Республіки України. Відбулася презентація науково-популярного фільму, присвяченого досягненням вчених у вивченні старожитностей Кімакського каганату.

По завершенні роботи секцій на круглому столі були підбиті підсумки та розроблені подальші конкретні прикладні завдання щодо подальшого розвитку пошукових робіт у вивченні старожитностей пам’яток історії та культури, зокрема перспектив розвитку українсько-казахського наукового співробітництва в зазначеній сфері діяльності.

За підсумками роботи науково-практичної конференції здійснено видання збірки матеріалів у яку ввійшла публікація Геннадія Свистуна «Тамга Ашина з лісостепового Подінців’я в археологічному контексті».

МЕТОДИЧНИЙ ВЕБІНАР "КРАЩІ ПЕДАГОГІЧНІ ПРАКТИКИ У СИСТЕМІ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В ШВЕЦІЇ"

катя венмарк презентация .pptx
Presentation Workshops Ukraine.pptx

30 листопада 2021 р. відбувся англомовний методичний вебінар «Кращі педагогічні практики у системі шкільної освіти в Швеції» на основі договірної співпраці з факультетом мовної освіти Стокгольмського університету.

Методичний вебінар був проведений Катею Венмарк-Нільссон, лекторкою, керівницею напряму методичної роботи по підготовці майбутніх учителів шкіл Швеції, яка неодноразово була нагороджена державними преміями Швеції за кращі методичні розробки в сфері середньої освіти Швеції.

До заходу долучились науково-педагогічні, педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти академії у кількості 45 осіб.

Із вітальним словом виступила Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності, яка презентувала слухачам актуальну інформацію щодо проєктної співпраці з представництвом Стокгольмського університету.

Під час перебігу вебінару Катя Венмарк-Нільссон ознайомила учасників із такими тематичними блоками:

1. Система освіти Швеції.

2. Домінуюча педагогічна теорія у шведській шкільній системі: соціокультурна перспектива.

3. Моделі спілкування в класі.

4. Сила реквізиту та загадок (формування інтересу для мотивації учнів на етапі вступу до нового проєкту).

5. Зовнішня педагогіка (використання природнього середовища як навчального середовища для варіації).

6. Тематичне планування і проєктно-орієнтоване навчання (предметне інтегроване навчання/спільне перехресне навчання).

7. Розмова про книжку (сучасні стратегії для розуміння прочитаного).

8. Класні кімнати як цифрова арена (діджиталізація, використання цифрових інструментів у класі).

У подальшому заплановано спільне проведення курсу методичних вебінарів для науково-педагогічних, педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти академії.

Стратегічна сесія-виставка «Педагогічна та управлінська досконалість у професійній та фаховій передвищій освіті України: партнерство та європейські стандарти»

У межах міжнародного проєкту Erasmus+ «Нові механізми управління наоснові партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні» (PAGOSTE, 609536-EPP-1-2019-1-DE-EPPKA2-CBHE-SP) 29 листопада 2021 року на базі Української інженерно-педагогічної академії відбулася Стратегічна сесія-виставка «Педагогічна та управлінська досконалість у професійній та фаховій передвищій освіті України: партнерство та європейські стандарти».

Захід було присвячено відкриттю Центру педагогічної та управлінської досконалості для професійної (професійно-технічної) освіти в Україні для реалізації Концепції розвитку системи підготовки викладачів професійної освіти на основі партнерства та започаткуванню Асоціації з розвитку професійної та неперервної освіти.

До заходу долучилися представники відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності академії.

Програма_виставки.pdf

міжнародне стажування

«Кращі практики освітньої системи Фінляндії»

Із 6 по 11 листопада 2021 року Олеся КАЛАШНИКОВА, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри іноземної філології, долучилася до очного міжнародного стажування «Кращі практики освітньої системи Фінляндії» в м. Гельсінкі, Фінляндії.

Стажування було організовано партерською організацією EduFuture.

Під час стажування учасники ознайомилися з такими тематичними напрямами:

  • Секрети фінської освіти. Кращі практики фінської системи освіти;

  • Освітня система – «менше - це більше»;

  • Ринок кращих практик - обмін кращими освітніми практиками;

  • Основи «позитивної» педагогіки - допомога учням знайти свої сильні сторони;

  • Педагогічне лідерство, коучинг та менеджмент у фінській системі освіти;

  • Інновації та ІКТ;

  • Особливі потреби та інклюзивна освіта.

Також у ході стажування було презентовано англомовний посібник із діджит-технологіями "Інноваційні технології роботи у початковій школі", авторами якого є 7 науково-педагогічних працівників академії (Алла ХАРКІВСЬКА, Оксана БАБАКІНА, Алла ЧАГОВЕЦЬ, Юліана ДЬОМІНА, Віолетта ПАНЧЕНКО, Ірина АПРЄЛЄВА, Валентина ЛИТВИН). Методичні розробки посібника було високо оцінено організаторами стажування та освітньою спільнотою країн ЄС.

EduFuture - Certificate TEMPLATE.pdf
EduFuture - Program Erasmus+ Structured Course Finland.pdf
EduFuture - Finnish Education System (Lecture).pdf
EduFuture - Inclusion and Special support by Ritva.pdf
KaisaVuorinenPresentation24082021.pdf

англомовний методичний вебінар

«Кращі педагогічні практики у системі шкільної освіти в Швеції»

30 листопада 2021 р. з 10.00 до 10.40 для науково-педагогічних, педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти академії буде організовано англомовний методичний вебінар «Кращі педагогічні практики у системі шкільної освіти в Швеції» за участі Каті Венмарк-Нільссон, лекторки факультету мовної освіти Стокгольмського університету, керівниці напряму методичної роботи по підготовці майбутніх учителів шкіл Швеції.

Дедлайн реєстрації: 26 листопада (включно)

Формат проведення: онлайн, на платформі Zoom.

Кількість представників від кожного факультету – до 20 осіб включно.

Організаційні питання: Альона Ганус 0961520318 (Viber)

Реєстрація за покликанням: https://docs.google.com/document/d/1jilnpOzomj0UWlSYafG9HZ8hxnHpzlSQ/edit

Всеукраїнська Науково-практична конференція «Актуальні проблеми фізичної культури і спорту в сучасному суспільстві»

У рамках реалізації права на внутрішню академічну мобільність на основі договірної співпраці з Житомирським державним університетом імені Івана Франка кафедрою фізичного виховання та спортивного вдосконалення 4 листопада 2021 року організовується Всеукраїнська конференція «Актуальні проблеми фізичної культури і спорту в сучасному суспільстві» для науково-педагогічних працівників вітчизняних та іноземних вищих навчальних закладів, аспірантів та здобувачів освіти, студентів, молодих вчених.

Основні напрямки роботи конференції:

1. Фізичне виховання різних груп населення.

2. Здоров’язбережувальні технології у навчальному середовищі.

3. Професійна підготовка майбутніх фахівців з фізичного виховання та спорту у закладах вищої освіти.

4. Шляхи підвищення ефективності фізичного виховання учнівської і студентської молоді.

5. Форми і методи підвищення резервних можливостей організму людини з різним рівнем фізичної підготовленості.

6. Сучасні технології рекреації та масового спорту.

7. Історичні аспекти розвитку фізичної культури та спорту.

Співорганізатори конференції:

1. Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, кафедра фізичного виховання та спортивного вдосконалення.

2. Поліський національний університет, кафедра фізичного виховання.

3. Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, кафедра спеціальної фізичної підготовки.

Форма проведення конференції: заочна.

Офіційні мови конференції: українська, англійська та російська.

Інформаційний лист прикріпляємо нижче

Інформаційний лист 2 Всеукраїнської конференції (1).docx

ВІТАЄМО викладачА кафедри корекційної освіти та спеціальної психології НАТАЛІЮ ІВАШУРУ, ЯКА виграла гранд на міжнародний тРенінговий курс we: wake up your enthusiasm (м. нарва, істонія)

Викладач кафедри корекційної освіти та спеціальної психології Наталія ІВАШУРА виграла гранд на міжнародний тренінговий курс WE: Wake up your Enthusiasm з 24 вересня - 2 жовтня 2021 року, який проходив в місті Нарва (Естонія).

Мета курсу: передати моделі роботи з батьками, які виховують дітей з особливими потребами.

Проєкт реалізовувався таллінською громадською організацією "Особливий світ" із залученням міжнародної команди тренерів і фінансувався за підтримки Європейської Комісії програми Erasmus +.

Нагородження координаторів мережі міжнародного зв'язку та академічної мобільності з нагоди Дня працівників освіти

За дорученням голови Харківської обласної ради Тетяни Єгорової-Луценко ректор академії Галина Федорівна Пономарьова вручила нагороди Харківської обласної ради та передала від очільниці області найщиріші вітання з професійним святом.

Юліана Володимирівна Дьоміна, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, нагороджена грамотою та нагрудним знаком Харківської обласної ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм і відданість справі, значний особистий внесок у розвиток освітньої галузі та з нагоди Дня працівника освіти.

Координатори Мережі Олена Миколаївна Школа, завідувач кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення, Тетяна Леонадівна Дорош, професор кафедри фортепіано, Алла Михайлівна Гейдел, викладач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, Віктор Ігорович Квітковський, кандидат історичних наук, старший викладач, нагороджені подяками Комунального закладу "Харківська-гуманітарно педагогічна академія" Харківської обласної ради за плідну роботу в напрямах академічної мобільності й міжнародної співпраці, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців та з нагоди Дня працівника освіти.

Участь здобувачів вищої освіти академії у проєкті Еразмус+ модуль Жан Моне у 2021-2022 н.р.

Успішно розпочато черговий етап проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія сучасний стан на погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE

35 здобувачів вищої освіти академії долучилися до проєкту Еразмус+ Жан Моне (2021–2022 рр.) на основі договірної співпраці з Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна.

Участь здобувачів вищої освіти академії у проєкті Еразмус+ модуль Жан Моне у 2021-2022 н.р.

Спільно з партнерським ЗВО – Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна у жовтні-грудні 2021 р. реалізовуватиметься черговий етап Проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія сучасний стан на погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE .

Здобувачі вищої освіти нижченазваних спеціальностей академії братимуть участь у курсі лекцій і семінарів, під час яких дізнаються про роль інфраструктури в об’єднанні Європи, навчаться проєктній діяльності, а також презентуватимуть власні ідеї, сформують навички командної роботи та отримають відповідні сертифікати учасників проєкту Еразмус + європейського зразка:

Спеціальність 012 Дошкільна освіта (5 осіб): Євсєєва Д. В., Масюткіна Є. О., Сахно П. О., Темнохудова Є. В., Тертишник Т. А.

Спеціальність 053 Психологія (4 особи): Пасьович Н. Р., Керімова А. О., Гриценко У. О., Толкачов М. С.

Спеціальність 231 Соціальна робота (6 осіб): Колій Д. Г, Романова О. А., Яковенко М. А., Жукова Л. В., Убийкінь Д. М., Найку Є. П.

Спеціальність 032 Історія та археологія (9 осіб): Гребенюк Д. А., Губеня Л. М., Жуковський К. С., Маркова В. В., Перепилиця М. С., Басалай Т. О., Ващенко Я. П., Кічук О. С., Немченко А. В.

Спеціальність 017 Фізична культура і спорт (5 осіб): Гармаш Л., Зейналова К., Лесніков Ю., Момот Ю., Полоус В.


Спеціальність 091 Біологія (2 особи): Стрюкова С. Є., Сумцова А. А.


Спеціальність 013 Початкова освіта (2 особи): Кириченко В. М., Шульга К. С.


Спеціальність 035 Філологія (2 особи): Дешева Я. Л., Ляшенко Д. Р.

Залучення іноземних фахівців Istituto Don Calabria, Italia до освітнього процесу академії

У 2021-2022 н.р. продовжується плідна співпраця з провідними фахівцями в педагогічній галузі Іstituto Don Calabria щодо інклюзивної освіти в Італії.

Цьогоріч спеціалісти Dott. Silvio Ciappi - психолог, клінічний криміналіст, юрист, PhD, викладач l'UPS di Modena e Reggio Calabria, Silvio Masin - керівник проєкту європейського фінансування, експерт з питань європейського фінансування у соціальній сфері у сфері соціальних служб завітали до Харкова в рамках робочого візиту.

30 вересня Італійськими фахівцями було проведено семінар із проблематики соціальної інклюзії для здобувачів вищої освіти рівня магістра таких спеціальностей:

012 Дошкільна освіта, здобувачі вищої освіти Ірина Бреславська, Ліна Москальова, Анна Краснова, Ксенія Сердюк, Карина Тарасова

053 Психологія, здобувачі вищої освіти Марія Пішоха, Єлизавета Литвин, Даяна Гладких, Анна Беженська, Ганна Хоменко, Валентина Кириченко

231 Соціальна робота, здобувачі вищої освіти Діана Каплун, Євгенія Лещенко, Владлена Ковальова

Юліана Дьоміна, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, презентувала узагальнений досвід науково-педагогічних працівників академії і подарувала колегам із Італії набір практично-методичних посібників «Психолого-педагогічна діагностика якості освіти у педагогічному ЗВО», автори – Пономарьова Г. Ф., Харківська А. А., Петриченко Л. О., Рассказова О. І., Отрошко Т. В., Кондрацька Л. В., Школа О. М., Бескорса В. М., Прокопенко А. О., «Діагностика якості професійної підготовки фахівців дошкільної та початкової освіти», автори – Репко І. П., Степанець І. О., Роганова М В., Проскурняк О. І., Чаговець А. І., Шапаренко Х. А., Бабакіна О. О., Пєхарєва С. В., Ільченко О. В., Блудова Ю. О.

Під час робочої зустрічі було окреслено нові напрями для співпраці та заплановано залучення провідних фахівців у педагогічній галузі Іstituto Don Calabria до освітнього процесу академії у рамках відповідних освітніх компонентів.

Засідання Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності

15 вересня відбулося засідання Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності академії.

У ході засідання було розглянуто такі питання:

  1. Затвердження складу Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності на 2021-2022 н. р., представлення нових членів і членкинь Мережі:

Табачник Інна Григорівна, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики дошкільної освіти;

Суховій Олександр Миколайович, кандидат філософських наук, доцент, старший викладач кафедри культурологічних дисциплін та образотворчого мистецтва.

  1. Звіт координаторів Міжнародного співробітництва та академічної мобільності за результатами роботи за 2020-2021 н. р.

  2. Визначення рейтинга кафедр за результатами міжнародної діяльності за 2020-2021 н.р.

  3. Анонс спільних семінарських занять із Antonina Lukenchuk, професором Національного університету Луї (м. Чикаго, США).

5. Обговорення участі в міжнародних заходах Еразмус+ із нагоди святкування Erasmus Days 2021 у жовтні поточного року.

6. Анонс короткотермінових проектів за тематичними напрямами кафедр за 2021 р.

Запрошуємо на спільні семінарські заняття із Antonina Lukenchuk, професором НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ЛУЇ (м. Чикаго, США)

На основі договірної співпраці між суб’єктами освітнього процесу академії і НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ЛУЇ, у 2021-2022 н.р. реалізуватиметься спільне англомовне викладання освітніх компонентів для здобувачів вищої освіти ступеня магістра, доктора філософії спеціальностей 053 Психологія, 013 Початкова освіта, 073 Менеджмент, 012 Дошкільна освіта, 016 Спеціальна освіта, 231 Соціальна робота, 011 Наука про освіту.

23 жовтня і 20 листопада відбудуться спільні семінарські заняття із англомовного курсу

ESR 614: Interpretive and Critical Research Methodology ( авторський силабус професора Antonina Lukenchuk додається )

Course Information: CRN: 90673

Term: Fall 2021

Format: Blended. In-person/zoom sessions

За детальною інформацією звертатися до координаторів Мережі міжнародної співпраці та академічної мобільності кафедр.

ESR614_Fall 2021 expanded syllabus.pdf

Міністерство молоді та спорту оголошує прийом заявок на участь у конкурсі на реалізацію проєктів у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю

Відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1017, та Порядку здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю, затвердженого наказом Мінмолодьспорту від 04 липня 2016 року № 2643, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 11 липня 2016 року за № 937/29067 (із змінами), Міністерство молоді та спорту оголошує прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю.

Хто може подавати заявку на участь у конкурсі?

Неприбуткові організації, які працюють з молоддю, зокрема:

- інститути громадянського суспільства;

- заклади освіти;

- комунальні установи, які працюють з молоддю.

Подача документів на участь у конкурсі:

Пакет документів на участь у конкурсі має бути поданий до Мінмолодьспорту до 16:00 (за київським часом) 16 серпня 2021 року у друкованій формі на офіційному бланку організації на адресу: м. Київ, вул. Еспланадна, 42 к. 418, та електронній формі (kultmolodi@ukr.net).

Пріоритети конкурсу 2021 року:

  • відкривання спільного минулого і культурної спадщини;

  • підтримка активної громадянської позиції та підвищення рівня компетентності молоді для її участі та інтеграції у суспільне життя, в тому числі шляхом популяризації підприємництва та волонтерства;

  • поглиблення співпраці та обмін досвідом між молодіжними працівниками, молодіжними центрами та молодіжними організаціями у сфері технічної і галузевої освіти з урахуванням впровадження цифрових технологій;

  • зміцнення ініціатив молоді з об’єднаних територіальних громад України та сільських місцевостей і малих міст Республіки Польща з урахуванням викликів сучасного світу;

  • зміцнення міжкультурного діалогу шляхом створення умов для відкритості і толерантності серед молоді.

Проєкти, подані на конкурс повинні відповідати одному із зазначених пріоритетів.

Детальна інформація на сайті Мінмолодьспорту

Мінмолодьспорту оголошує прийом заявок на участь у конкурсі на реалізацію проєктів у рамках здійснення обмінів молоддю України та Литви

Відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Литовської Республіки про Раду обмінів молоддю України та Литви, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 року № 1016, та Порядку здійснення обмінів молоддю України та Литви та проведення заходів відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Литовської Республіки про Раду обмінів молоддю України та Литви, затвердженого наказом Міністерства молоді та спорту від 16 листопада 2016 року № 4297, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 18 листопада 2016 р. за № 1498/29628 (із змінами), Міністерство молоді та спорту України оголошує прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у рамках здійснення обмінів молоддю України та Литви.

Хто може подавати заявку на участь у конкурсі?

Неприбуткові організації, які працюють з молоддю, зокрема:

  • інститути громадянського суспільства;

  • установи, які працюють з молоддю.

Подача документів на участь у конкурсі:

Пакет документів на участь у конкурсі має бути поданий до Мінмолодьспорту до 16:00 (за київським часом) 16 серпня 2021 року у друкованій формі на офіційному бланку організації на адресу: м. Київ, вул. Еспланадна, 42 к. 418, та електронній формі (kultmolodi@ukr.net).

Пакет документів має містити:

Заявки подаються у друкованій формі за адресою м. Київ, вул. Еспланадна, 42 к. 418 та в електронній формі (kultmolodi@ukr.net).

Пріоритети конкурсу 2021 року:

  • підтримка громадянської освіти, громадянської активності серед молоді, волонтерства;

  • сприяння співпраці для розвитку соціального підприємництва;

  • зміцнення екологічних ініціатив молоді та місцевих громад, сільських місцевостей та містечок України та Литви;

  • обмін професійним досвідом між молодіжними працівниками, молодіжними центрами та молодіжними організаціями щодо впровадження цифрових технологій у роботі з молоддю;

  • обмін досвідом щодо впливу COVID-19 на життя молоді, кращі молодіжні практики адаптації до нього та розв’язання спільних проблем;

  • розвиток навичок здорового способу життя, звичок до здорового харчування, психогігієни та підтримки фізичної активності молодих людей.

Детальна інформація на сайті Мінмолодьспорту

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДЕНЬ ПРОГРАМИ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА» В УКРАЇНІ

25 червня 2021 року за сприяння Європейської Комісії відбувся інформаційний день програми «Горизонт Європа» в Україні в режимі відеоконференції.

Організатори заходу: Міністерство освіти і науки України та австрійський центр «Zentrum für Soziale Innovation».

Мета інформаційного дня – підвищення обізнаності широкого кола фахівців щодо напрямів конкурсів у межах нової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа».

Захід відбувся для вчених та інноваторів, учасників проєктів програми «Горизонт 2020», представників центральних органів виконавчої влади, малих і середніх підприємств, засновників та учасників стартапів та інших зацікавлених сторін.

До заходу долучилась Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності .


На заході було розглянуто:

  • програму «Горизонт Європа» – загальна структура програми та особливості отримання фінансування;

  • кластери та місії програми «Горизонт Європа», глобальні виклики та промислова конкурентоспроможність;

  • напрями «Дії Марії-Склодовської Кюрі» (MSCA) та гранти ERC;

  • програми поширення досконалості (widening programmes).

Докладна інформація та програма заходу за покликанням.

Європейські дні досліджень та інновацій

Європейські дні досліджень та інновацій - це щорічний флагманський захід Європейської комісії з досліджень та інновацій, який збирає політиків, дослідників, підприємців та громадськість для обговорення та формування майбутнього досліджень та інновацій у Європі та за її межами.

Захід відбувся онлайн 23 та 24 червня та залучив понад 21 000 учасників із понад 100 різних країн.

До заходу долучилися науково-педагогічні, педагогічні працівники академії.

На заході було розглянуто:

  • офіційний запуск Horizon Europe нової програми досліджень та інновацій ЄС (2021-2027)

  • нові ініціативи щодо зміцнення Європейського дослідницького простору

  • питання важливості колективних досліджень та інновацій для відновлення після коронавірусу та зелене і цифрове майбутнє.

Участь у проєкті Еразмус+ Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія сучасний стан на погляд у майбутнє»,

березень-травень 2021 р.

23 здобувача вищої освіти академії спеціальностей 032 Історія та археологія, 073 Менеджмент, 053 Психологія, 013 Початкова освіта долучилися до проєкту Еразмус+ Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія сучасний стан на погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE (2019–2022 рр.) на основі договірної співпраці з Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна.

Усі учасники отримали сертифікати участі міжнародного зразка у кількості 90 годин (3 кредити ЄКТС) та набули таких практичних навичок і компетентностей:

  • формувати проєктну команду, організовувати ефективну роботу учасників проєкту;

  • обґрунтовувати інфраструктурні проєкти;

  • розуміти історичний контекст створеної європейської інфраструктури, її вплив на економіку та соціальну сферу;

  • аналізувати середовище проєкту, визначати та розподіляти ролі учасників, здійснювати планування графіку реалізації;

  • збирати та систематизувати релевантну інформацію, оцінювати соціальний та економічний ефект від реалізації значущого інфраструктурного проєкту.

Покликання на сертифікати

ВІТАЄМО ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ КАФЕДРИ КОРЕКЦІЙНОЇ ОСВІТИ ТА СПЕЦІАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ з отриманням гранту на реалІзацію проєкту!

Здобувачі вищої освіти кафедри корекційної освіти та спеціальної психології (група 211СО; Маргарита СЛАВГОРОДСЬКА, Євгенія БОРТНИК, Поліна ВОДОЛАГІНА, Наталія СЕРГЕЄВА ) під керівництвом викладача кафедри Наталі ІВАШУРИ отримали перемогу у конкурсі проєктів міжнародної програми "UPSHIFT (Апшифт) Україна".
Програма UPSHIFT Україна – це глобальна інноваційна програма ЮНІСЕФ, яка реалізується у 22 країнах Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

За результатами конкурсного відбору, проєкт «Створення посібників (робочого зошита та соціальної історії) з питань сексуального виховання учнів з особливими освітніми потребами» отримав 48.000 грн на реалізацію до кінця 2021 року на базі Академії.

ВІТАЄМО З ДНЕМ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ!

Із нагоди святкування Дня Європи в Україні у 2021 році запрошуємо всіх охочих у форматі онлайн відвідати найвідоміші педагогічні заклади вищої освіти Європи. Приємної подорожі!

Віртуальна QR-подорож педагогічними ЗВО Європи 2021.pdf

Із нагоди святкування Дня Європи в Україні 2021 на онлайн-платформі PADLET відбудеться віртуальна виставка-інсталяція «Український вибір – Євроінтеграція!»

Із нагоди святкування Дня Європи в Україні 2021 відділ міжнародних зв’язків та академічної мобільності організовує ВІРТУАЛЬНУ ВИСТАВКУ-ІНСТАЛЯЦІЮ «УКРАЇНСЬКИЙ ВИБІР – ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ», яка відбудеться на платформі PADLET.

Мета виставки-інсталяції – позиціонування України повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти через активне залучення молоді до культурних діалогів щодо основних принципів функціонування країн об’єднаної Європи, висвітлення важливих аспектів євроінтеграційного процесу в Україні й популяризація європейських цінностей і традицій серед освітянської спільноти.

Запрошуємо усіх бажаючих приєднатися до ВІРТУАЛЬНОЇ ВИСТАВКИ-ІНСТАЛЯЦІЇ «УКРАЇНСЬКИЙ ВИБІР – ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ», на якій здобувачі вищої освіти продемонстрували власні думки, погляди, розуміння та ставлення до євроінтеграційних процесів в українському суспільстві, розмістивши свої роботи на PADLET-мапі Європи онлайн.

Детальніше про виставку-інсталяцію за посиланням.

До святкування Дня Європи в Україні фахівці бібліотеки академії оформили книжково-ілюстративну виставку "День Європи - символ спільних цінностей"

До святкування Дня Європи в Україні, яке стало не лише знаковим, а й доброю традицією для всіх нас, фахівці бібліотеки відділу обслуговування і збереження фонду оформили тематичну книжково-ілюстративну виставку "День Європи - символ спільних цінностей", на якій експонується література, що висвітлює різні періоди розвитку європейських держав та шлях України до євроінтеграції.

У 2020-2021 н.р. аспіранти та їхні наукові керівники активно долучалися до міжнародних проєктів!

У 2020-2021 н.р. аспіранти та їхні наукові керівники активно долучалися до міжнародних проєктів. Зокрема, в рамках проекту UNFPA Трамплін до рівності (імплементується за фінансової підтримки Швеції) Ольга РАССКАЗОВА разом із аспірантами академії Анною ЄФІМЦЕВОЮ і Валентиною КАКАДІЙ взяли участь у реалізації:

1) Фінсько-українського навчального курса «Новий український підручник. Методи та інструментарій оцінювання якості навчальної літератури для нової української школи. Модуль 2 – Антидискримінаційна експертиза: основні напрямки та критерії» (17.04.2021, 04.03.2021; для співробітників УІРО);

2) Ознайомчого вебінару для експертного кола предметних (галузевих) комісій та експертних груп за темою: «Антидискримінаційна експертиза освітнього контенту: основні напрями та критерії» (24.03.2021; для експертів ІМЗО);

3) Тренінговому вебінарі з недискримінації в освіті (зокрема, у вчителюванні) «Школа онлайн: недискримінаційний вимір» для вчительства та методистів/-ок національного проєкту «Всеукраїнська Школа Онлайн»;

4) Підготовці експертів до проведення інституційного аудиту в закладах загальної середньої освіти з урахуванням недискримінаційного підходу (7 дводенних онлайн-тренінгів з недискримінаційного підходу в освіті для експертного кола 21 регіонального підрозділу ДСЯО);

5) Розробці гайду про недискримінаційне вчителювання в офлайні та онлайні за підсумками проаналізованих 316 уроків проєкту «Всеукраїнська Школа Онлайн»;

6) Дводенному навчальному тренінгу представниць/-ків авторських колективів і видавництв щодо створення недискримінаційної освітнього контенту;

7) Дворічному проєкті Гендерного інформаційно-аналітичного центру «КРОНА» щодо гендерного аналізу української дошкільної освіти за підтримки и Heinrich Böll Foundation, Бюро Київ – Україна (за результатами у 2020 році видано методичні рекомендації "Гендерні будні дошкілля" за посиланням).

V Всеукраїнська студентська науково-практична інтернет-конференція "Сучасні проблеми фізичного виховання і спорту: погляд молоді"

ПРОГРАМА, студ.конф.14.04.21.pdf

14-15 квітня 2021 року в рамках внутрішньої академічної мобільності у Державному закладі "Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка" (Навчально-науковий інститут фізичного виховання і спорту) (м. Кремінна) та Комунальному закладі "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради за підтримкою Міністерства освіти і науки України, відбулася V Всеукраїнська студентська науково-практична інтернет-конференція "Сучасні проблеми фізичного виховання і спорту: погляд молоді", присвяченої 100-річчю даних закладів вищої освіти.

Технічна забезпечення - платформа Google Meet.

ВІТАЄМО ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ КАФЕДРИ КОРЕКЦІЙНОЇ ОСВІТИ ТА СПЕЦІАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ З ПЕРЕМОГОЮ У ВІДБОРІ ІННОВАЦІйНОЇ ПРОГРАМИ ДЛЯ МОЛОДІ UPSHIFT

За сприянням адміністрації академії, відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності, здобувачі вищої освіти 211СО групи Маргарита СЛАВГОРОДСЬКА, Євгенія БОРТНИК, Поліна ВОДОЛАГІНА, Наталія СЕРГЕЄВА під керівництвом викладача кафедри корекційної освіти та спеціальної психології Наталі ІВАШУРИ взяли участь у конкурсі програми "UPSHIFT Україна" в Харкові та успішно пройшли відбір у наступний етап програми, де команда матиме змогу перетворити ідею на діючий проєкт за допомогою спеціального навчання із менторською підтримкою.

Проєкт впроваджується міжнародним фондом ЮНІСЕФ у 23 країнах світу, щоб вчити молодь та поширювати знання про соціальні інновації. Участь у програмі передбачає роботу з менторами та фінансову підтримку для молодіжних ініціатив, які спрямовані на вирішення проблем молоді та пошук інноваційних рішень для їхніх громад.

Суть проєктної ідеї команди: створення посібників (робочого зошита та соціальної історії) з питань сексуального виховання учнів з особливими освітніми потребами.

Навчання пройде з 13-18 квітня, після чого в учасників команд відбудеться захист проєктної роботи й за результатами конкурсу ідеї, які пройдуть у наступний етап, отримають фінансування на реалізацію.

Презентація щорічних конкурсів Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні

8 квітня 2021 року відбулася презентація програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні для науковців, дослідників, викладачів, здобувачів вищої освіти, аспірантів та представників адміністрації навчальних закладів.

Зустріч відбулася за участі координаторів Програм Інни БАРИШ (Fulbright Research and Development Program, Graduate Student Program) та Вероніки АЛЕКСАНИЧ (Fulbright Visiting Scholar Program) які розповіли про можливості Програми, умови участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій та особливості заповнення анкети та вимоги до поданих матеріалів.

До заходу долучились: Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, Олена АКІМОВА, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, кандидат педагогічних наук, доцент, Інна ДАВИДЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, викладач вищої категорії, викладач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, керівник навчального відділу, Анна КЛЄБА, кандидат педагогічних наук, доцент, викладач кафедри інформатики, заступник керівника навчального відділу, Олеся КИСЕЛЬОВА, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри інформатики, Лариса РИКОВА, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри інформатики, Ірина ЩЕРБАК, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри інформатики, Марина ЛЄДОК, викладач кафедри інформатики, керівник підрозділу сприяння працевлаштування випускників, Віктор КВІТКОВСЬКИЙ, кандидат історичних наук, викладач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін, Вероніка ПАНЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри іноземної філології, Тетяна ГЛАДУН, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри соціальної роботи, Олена ШКОЛА, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри фізичного виховання, Олена ФОМЕНКО, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри фізичного виховання, Дмитро ХРИСТЕНКО, викладач кафедри теорії та методики фізичного вихованн, Наталія ІВАШУРА, викладач кафедри корекційної освіти та спеціальної психології, Ганна ГОНЧАР, викладач кафедри корекційної освіти та спеціальної психології, Оксана ІЛЬЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри корекційної освіти та спеціальної психології, Світлана НІКУЛЕНКО, доцент, кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри, Олена ФІНЬКО, викладач кафедри інформатики, здобувачі вищої освіти Кадірова В., Колуканова С., Карпенко Н., Рижова Н.

Детальніше про можливості, які надає програма, можна дізнатися https://fulbright.org.ua.


Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку

6 квітня 2021 року під егідою відзначення Міжнародного дня спорту заради розвитку та миру майбутні фітнес-тренери, викладачі кафедри фізичного виховання, відділ міжнародних зв'язків та академічної мобільності та здобувачі вищої освіти Харківської гуманітарно-педагогічної академії взяли участь в акції Міжнародного Олімпійського Комітету «Carton Blanc» («White Card»), показавши білу картку на знак миру та процвітання.

За сприяння відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності - Олена ШКОЛА, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри, викладач вищої категорії, викладач-методист та викладачі кафедри фізичного виховання провели челенж "Щасливий, тому що здоровий!" для здобувачів вищої освіти академії, який присвячений Міжнародному дню Спорту.

20 квітня 2021 року планується проведення традиційної Першості з оздоровчої аеробіки серед груп академії та коледжу.

Міжнародний вебінар Magna Charta. Європейські університети 2030: бачення та цінності (Bologna, Italy)

Webinar MCO - EUA 25 Mar 2021 - Background document_1617001540.pdf

25 березня 2021 року відбувся Міжнародний вебінар Magna Charta. Європейські університети 2030: бачення та цінності, в якому взяли учать представники 76 країн Європи та світу.

Академію на Міжнародному вебінарі представляли: Алла ХАРКІВСЬКА, доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи, Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності.

У лютому 2021 року Європейська університетська асоціація (EUA), опублікувала свою доповідь «Університети без стін - бачення на 2030 рік». Основні тематичні напрями: освітні напрями роботи ООН 2030, цифрова трансформація, геополітичні ситуації та глобальна напруженість, вплив Ковід. Саме через ці виклики університети світу повинні об’єднуватися та базувати свою роботу на таких принципах, як академічна свобода, інституційна автономія та наукова цілісність. Вищеперераховані глобальні виклики стали предметом обговорення представниками провідних вищів світу.

Програма вебінару:

13.30 Відкриття

14.00 Вітання та вступ модератора Девід Лок, генеральний секретар Magna Charta MCU2020, Італія

14.08 Університети без стін - жити нашими цінностями Майкл Мерфі, президент EUA та колишній президент університетського коледжу, Корк, Ірландія

14.18 Академічна свобода, автономія та відповідальність Сійболт Нурда, президент Ради керуючих Magna Charta MCU2020 та заслужений президент Університету Амстердама, Нідерланди

14.28 Поєднання академічної свободи, інституційної автономії та громадської ролі університетів: спостереження з Польщі Марцін Паліс, член Ради керуючих Magna Charta MCU2020 та Правління EUA та колишній ректор Варшавський університет, Польща

14.40 Фундаментальні дослідження та соціальні проблеми: збалансування академічної свободи у Швеції Астрід Седерберг Віддінг, член Ради керуючих Magna Charta MCU2020 та президент, Стокгольмський Університет, Швеція

14.52 Запитання та відповіді

15.28 Заключні зауваження модератора Девід Лок, генеральний секретар Magna Charta MCU2020.

EUROPEAN COMMISSION: How to prepare a successful proposal in Horizon Europe

agenda_en.pdf

Вітаємо Юліану ДЬОМІНУ, начальника відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності академії, яка пройшла запропонований МОНУ відбір та упродовж березня-квітня 2021 року візьме участь в інформаційних заходах Європейської Комісії, спрямованих на поширення інформації щодо регуляторних положень та особливостей рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» .

submission-and-evaluation_en.pptx
horizon-mga_en.pptx

Вітаємо Юлію ТКАЧИНУ з перемогою у національному відборі до проєкту EU Study Days 2021 Представництва Європейського Союзу в Україні!

За сприянням адміністрації академії, відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності, Юлія ТКАЧИНА, здобувач вищої освіти академії 411 по групи спеціальності 013 Початкова освіта під керівництвом Вероніки ОДАРЧЕНКО, кандидата педагогічних наук, доцента, професора кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, успішно пройшла конкурсний відбір й стала учасником онлайн-модулів

EU Study Days 2021.

EU Study Days є проєктом Представництва Європейського Союзу в Україні і надає можливість українським здобувачам освіти та випускникам українських закладів вищої освіти дізнатися більше про Європейський Союз і відносини між ЄС та Україною від ключових європейських та українських експертів у цій сфері. Крім того, проєкт сприяє розвитку мережі української молоді для комунікації, обміну досвідом, співпраці і впровадження спільних ініціатив.

2021 року заплановано проведення 12 онлайн-модулів. Кожен модуль включатиме вебінар із дипломатами Представництва ЄС, провідними європейськими та українськими експертами. Також учасники отримають інформаційні матеріали та матимуть змогу перевірити свої знання, склавши тест.

Інформаційний вебінар "Можливості програм внутрішньої і зовнішньої академічної мобільності"

Презентація_Академічна мобільність_Дьоміна 2021.pptx

26 лютого 2021 року начальниця відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності Юліана ДЬОМІНА провела вебінар для здобувачі вищої освіти спеціальністі 032 "Історія та археологія" та викладачів кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін на тему "Можливості програм внутрішньої і зовнішньої академічної мобільності".

У ході вебінару було розглянуто, можливості академічної мобільності, програми Еразмус+, програми Німецької служби академічних обмінів DAAD, програми Horizon 2021 Marie Corie, загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти CEFR, як самостійно визначити свій мовний рівень та як підтвердити свій рівень володіння іноземною мовою, структуру аплікаційного пакету, як писати CV у форматі EUROPASS та принципи його складання, розібрали структуру мотиваційного листа та які найчастіші помилки в його написанні.

Технічне забезпечення: платформа Zoom

ВІТАЄМО кафедру української лінгвістики, літератури та методики навчання з отриманням ГРАНТУ на дослідження від КанадськОГО інститутУ українознавства!

За сприянням адміністрації академії, відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності, науково-педагогічними працівниками та здобувачами вищої освіти освітньої програми Українська мова та література виграно грант на реалізацію проєкту «Динаміка етнокультурних концептів Сходу і Заходу (на матеріалі говірок Центральної Слобожанщини і Бойківщини)» у 2021 році!


Канадський інститут українознавства, що є осередком українсько-канадських студій із гуманітарних наук Альбертського університету Канади, на міжнародному рівні відзначив актуальність поданої проєктної пропозиції та профінансував реалізацію проєкту на території України.

Проєкт реалізовуватиметься під керівництвом Наталі Демченко, кандидата філологічних наук, доцента, завідувача кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання разом із науково-педагогічними працівниками кафедри Анною Чалою (кандидат педагогічних наук, доцент), Романом Міняйлом (кандидат філологічних наук, доцент), Тетяною Крехно (кандидат філологічних наук, доцент), Аллою Гейдел (викладач вищої кваліфікаційної категорії) та здобувачами вищої освіти освітньої програми Українська мова та література.

Попереду кропітка філологічна творча робота над реалізацією проєкту: подорож на Бойківщину; спілкування з інформаторами; робота з історичними матеріалами діалектних текстів ХІХ−ХХІ століть; дослідження динамічних процесів у структурі концептуальних домінант українців ‘родина’, ‘воля’, ‘земля’, ‘домівка’, ‘доля’; зіставлення концептуальних змістів давніх архетипів і сучасних структур знань у свідомості носіїв східних і західних діалектів України; сприяння інтелектуальному діалогу між Сходом і Заходом України в сучасних умовах геополітичних конфліктів та соціальних потрясінь.

Джерелом дослідження слугуватимуть говірки, що репрезентують західне діалектне мовлення (бойківські) і східне діалектне мовлення (слобожанські). Обрані говірки становлять собою особливий науковий інтерес, оскільки пов’язані з іменами пасіонарних особистостей в українській національній історії.

Значення роботи полягає в застосуванні новітніх міждисциплінарних підходів до вивчення об’єкта дослідження в теорії діалектології. Значущість дослідження полягає у виявленні особливостей і напрямків розбудови етнокультурних концептів діалектоносіїв Сходу і Заходу України в часовому діапазоні ХІХ – ХХІ століття.

ВІТАЄМО НАШИХ ПЕРЕМОЖЦІВ!

БАЖАЄМО НАТХНЕННЯ І НОВИХ ЗВЕРШЕНЬ!

Он-лайн тренінг від Erasmus Student Network у співпраці з Національним Еразмус+ офісом в Україні

19 лютого 2021 р. відбувся он-лайн тренінг від Erasmus Student Network Kyiv (ESN Kyiv) за підтримки Національного в Україні. До заходу приєдналось понад 60 представників команд відділів міжнародних зв’язків та студентського самоврядування університетів з усієї України.

Тренінг було проведено з метою ознайомлення з можливістю створити подібну до ESN спільноту в університеті, з особливостями роботи ESN Kyiv з іноземними студентами, які приїжджають за обмінами в українські університети, а також показати інструменти та кейси впровадження ефективної Buddy System. У вітальному слові до учасників звернулась Катерина ЖДАНОВА, менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні, підкресливши важливість ESN спільноти для університетів, що реалізують проєкти з міжнародної кредитної мобльності Еразмус+ та приймають іноземних студентів на обмін. Спікер висвітлила питання підвищення іміджу та привабливості українських ЗВО через впровадження Buddy System для іноземних студентів, що приїжджають за обмінами Еразмус+. Додатково, у заході взяли участь Андрій ЛОТАРЄВ, начальник управління міжнародного співробітництва, університет КРОК, та Галина БОГАЧЕНКО, керівник проектів та програм (грантові міжнародні проєкти ЄС), університет КРОК, які представили проєкт Еразмус+ з розвитку потенціалу вищої освіти INTERADIS «Інтеграція та адаптація іноземних студентів» щодо можливостей в межах проєкту задля розвитку нових знань та навичок у роботі з іноземними студентами.

Практичну частину заходу провели Єлизавета ПІДОПРИГОРА, президент, Erasmus Student Network Kyiv та Тетяна ФЕДОРЧУК, співзасновниця, Erasmus Student Network Kyiv, Liaison Officer for the Western Balkans and Eastern Neighbourhood at Erasmus Student Network. Під час своїх презентацій спікери представили місію, візію та головні завдання в межах діяльності та співпраці з ESN Kyiv. Під час практичної частини було представлено основні елементи та платформу впровадження Buddy System у ЗВО, що приймають іноземних студентів за обмінами Еразмус+, а також висвітлено перші кроки задля розвитку ESN спільноти як волонтерів в університетах України. Також на заході були присутні представники новоствореної кандидатської секції ESN Chernivtsi Candidate section, які поділились свіжими враженнями створення спільноти.

В результаті заходу, всі учасники заходу отримали змогу зустрітись з ESN Kyiv та дізнаєтись про те, як створити таку спільноту в своєму університеті, яку суттєву підтримку вони можуть надавати як іноземним студентам, які приїжджають до Вас на мобільність, так і Вашим студентам, які від’їжджають на мобільність за обмінами в межах Програми ЄС Еразмус+.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ спікерів:

  • Презентація проєкту Еразмус+ INTERADIS «Інтеграція та адаптація іноземних студентів», А. ЛОТАРЄВ, Г. БОГАЧЕНКО

  • Презентація про Erasmus Student Network Kyiv, Є. ПІДОПРИГОРА, Т. ФЕДОРЧУК

Презентація_проєкту_Еразмус_ІНТЕРАДІС_19.02.2021.pdf
ESNKyiv_презентація_19.02.pdf

Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії

З 10 лютого до 10 березня відбудеться Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії за підтримки Українського Інституту разом із Міністерством закордонних справ та ГО “Вікімедіа Україна” ініціює тривалу інформаційну кампанію “Місяць культурної дипломатії України”.

Місяць культурної дипломатії України буде присвячений відомим українським митцям кіно, музики, літератури, архітектури, дизайну, які зробили вагомий внесок у світову культуру і про котрих ще немає статей у Вікіпедії. В рамках кампанії авторів закликають доповнювати та створювати нові статті іноземними мовами, щоб об'єктивна інформація про Україну була доступною у різних регіонах світу.

До кампанії уже долучились понад 15 університетів з України, Чеської Республіки, США.

Детальніше про подію за посиланням.

#UkraineEverywhere

Міжнародний день жінок та дівчат у науці 2021

Із нагоди Міжнародного дня жінок та дівчат у науці 11 лютого відбувся міжнародний симпозіум «Жінки-вчені на передовій боротьби з COVID-19» (м. Париж, Франція), організований Організацією Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури та Структурною Організацією Об'єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей у співпраці з установами та партнерами з громадянського суспільства, які спрямовані на просування жінок та дівчат у науці з різних куточків світу.

До заходу долучились науково-педагогічні працівники, керівний склад та здобувачі вищої освіти академії: Алла ХАРКІВСЬКА, доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи, Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, Олена ШКОЛА, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри фізичного виховання, Олена ФОМЕНКО, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри фізичного виховання, Олеся КИСЕЛЬОВА, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики, Альона ПРОКОПЕНКО, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри інформатики, Ірина ЩЕРБАК, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри інформатики, Анна КЛЄБА, кандидат педагогічних наук, заступник керівника навчального відділу, Наталія ХМІЛЬ, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри інформатики, Лариса РИКОВА, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри інформатики, Галина БРОСЛАВСЬКА, кандидат педагогічних наук, старший викладач-методист кафедри математики та фізики, Олена ДЕХТЯРЬОВА, кандидат біологічних наук, доцент, доцент кафедри природничих дисциплін, Людмила ПРОКОПЕНКО, старший викладач кафедри природничих дисциплін, група 211 бп, Вакула Вероніка, Дерюшева Катерина, Моргуленко Наталія, Шимко Ольга.

Спалах пандемії COVID-19 чітко продемонстрував вирішальну роль жінок-дослідниць на різних етапах боротьби з COVID-19, починаючи від просування знань про вірус і закінчуючи розробкою техніки для тестування і, нарешті, вакцини проти вірусу.

У той же час пандемія COVID-19 також мала значний негативний вплив на жінок-учених, особливо впливаючи на тих, хто перебуває на ранніх стадіях кар'єри, сприяючи, таким чином, збільшенню існуючого гендерного розриву в науці та виявленню гендерних диспропорцій у науковій системі. , які потребують вирішення за допомогою нових політик, ініціатив та механізмів підтримки жінки та дівчат у науці.

До обговорення усіх вищезазначених питань долучилися:

Одрі Азулей, генеральний директор ЮНЕСКО;

Професор Сара Гілберт, професор вакцинології Оксфордського університету;

Йозлем Тюречі, співзасновник та головний медичний директор BioNTech;

Меган Хохштрассер, керівник освітніх програм, інноваційний Інститут геноміки;

Професор Дженніфер Томсон, президент Організації жінок у науці;

Професор Кайл Р. Майерс, доцент кафедри ділового адміністрування;

Доктор Енн Крістін Брусендорф, генеральний секретар Міжнародної ради з питань дослідження моря (ICES);

Шаміла Найр-Бедуель, помічник генерального директора природничих наук, ЮНЕСКО.

International Day of Women and Girls in Science.pdf

2021 Theme: Women Scientists at the forefront of the fight against COVID-19 (UNESCO)

On 22 December 2015, the General Assembly decided to establish an annual International Day to recognize the critical role women and girls play in science and technology, through Resolution A/RES/70/212 (link is external)

The International Day of Women and Girls in Science, celebrated on 11 February, is implemented by UNESCO and UN-Women (link is external), in collaboration institutions and civil society partners that aim to promote women and girls in science. This Day is an opportunity to promote full and equal access to and participation in science for women and girls. Gender equality is a global priority for UNESCO, and the support of young girls, their education and their full ability to make their ideas heard are levers for development and peace.

Tackling some of the greatest challenges of the Agenda for Sustainable Development -- from improving health to combating climate change -- will rely on harnessing all talent. That means getting more women working in these fields. Diversity in research expands the pool of talented researchers, bringing in fresh perspectives, talent and creativity. This Day is a reminder that women and girls play a critical role in science and technology communities and that their participation should be strengthened.

Join the conversation with #WomenInScience !

The outbreak of the COVID-19 pandemic has been an awakening in many ways. It has clearly demonstrated the ingenuity of women researchers and their critical role in different stages of the fight against COVID 19, from advancing the knowledge on the virus to developing technics for testing and finally the vaccine against the virus.
Meanwhile, studies have shown that the COVID-19 pandemic has also had a significant negative impact on women scientists, particularly affecting those at early-career stages, thus widening of the existing gender gap in science. This, again, reveals gender disparities in the scientific system which need to be addressed by new policies, initiatives and mechanisms to support women and girls in science.
This roundtable will gather experts working in fields related to the pandemic from different parts of the world.

Реєстрація на веб-семінар за посиланням - https://unesco-org.zoom.us/webinar/register/WN_uB_BjIrpT0m9Zkiad9h19A

International Day of Women and Girls in Science.pdf

Міжнародний день жінок та дівчат у науці 2021

Science reflects the people who make it.

The world needs science, and science needs women and girls.

Today, just 30 per cent of researchers worldwide are women, and only 35 per cent of all students enrolled in STEM related fields of study are women.

Recent studies have found that women in STEM fields publish less, are paid less for their research, and do not progress as far as men in their careers. Girls are often made to believe they are not smart enough for STEM, or that boys and men have natural affinity for the field.

Despite these setbacks, women and girls continue to lead innovation and ground-breaking research. They have created life-saving medicine and broken the sound barrier, explored the universe and laid the foundation to understand the structure of DNA. They are inspiring role models for our future generations.

Our future will be marked by scientific and technological progress, which can only be achieved when women and girls are creators, owners, and leaders of science, technology and innovation. Bridging the gender gap in STEM is vital to achieving the Sustainable Development Goals and for creating infrastructure, services and solutions that work for all people.

On 11 February, we’re celebrating International Day of Women and Girls in Science and calling on everyone to smash stereotypes, defy gender biases and defeat discrimination that hold women and girls back in STEM fields.

The business community, science and research institutions have a stake in bridging the gender gap. UN Women calls for investment and opportunities for women and girls to learn, grow and innovate in science and technology, and for companies around the world to adopt the Women’s Empowerment Principles that promote gender equality and women’s empowerment in the workplace, marketplace and the community.

В межах міжнародного проекту Жан Моне Модуль «Захист персональних даних в ЄС»

відбулася конференція «Захист персональних даних. Імплементація GDPR в Україні»

28 січня 2021 року з нагоди святкування Всесвітнього дня захисту персональних даних Національний університет «Львівська політехніка» за підтримки Європейського Союзу в межах міжнародного проекту Жан Моне Модуль «Захист персональних даних в ЄС» організували конференцію «Захист персональних даних. Імплементація GDPR в Україні»

Основною метою заходу є обговорення ситуації із імплементацією GDPR в Україні, зокрема визначення проблем та обмін наявним досвідом, обговорення прикладів успішної імплементації GDPR у бізнес-процеси та визначення подальших перспектив захисту персональних даних в Україні.

До заходу долучились науково-педагогічні працівники академії: Алла ХАРКІВСЬКА, доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи, Інна РЕПКО, кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи, Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, Інна ДАВИДЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, викладач вищої категорії, викладач кафедри української літератури та методики навчання, Олеся КИСЕЛЬОВА, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики, Альона ПРОКОПЕНКО, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри інформатики, Ірина ЩЕРБАК, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри інформатики, Володимир РУССКІН, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри інформатики, Анна КЛЄБА, кандидат педагогічних наук, заступник керівника навчального відділу, Олена ШКОЛА, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри фізичного виховання, Олена ФОМЕНКО, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри фізичного виховання, Артем БОЙЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри фізичного виховання, Дмитро СИЧОВ, старший викладач кафедри, викладач вищої категорії, викладач кафедри фізичного виховання, Дмитро АКСЬОНОВ, викладач кафедри, викладач першої категорії, викладач кафедри фізичного виховання, Валерій ФОМЕНКО, кандидат біологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання, Ірина ВОРОНЦОВА, кандидат біологічних наук,викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання, Дмитро ХРИСТЕНКО, викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання, Тетяна ДРИГАЧ, кандидат педагогічних наук, старший викладач, викладач вищої категорії, викладач кафедри математики та фізики, Анна ЛИСАК, викладач кафедри соціальної роботи, Олена ФІНЬКО, викладач кафедри інформатики, Вероніка ОДАРЧЕНКО, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, кандидат педагогічних наук, доцент, Оксана КУПІНА, викладач кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, Олена ДЕХТЯРЬОВА, кандидат біологічних наук, доцент, доцент кафедри природничих дисциплін, Людмила ПРОКОПЕНКО, старший викладач кафедри природничих дисциплін, Анна КАТРЕЧКО, культорганізатор, Тетяна ДОМНІЧ, культорганізатор.

Конференцію прослухали здобувачі вищої освіти академії: Хміль А., Логутова В., Заїка А,, Мотря Т., Олійникова І., Єна А., Харченко Є.

За результатами участі у конференції було отримано відповідні сертифікати, доступні для перегляду за посиланням.

Інформаційний лист за посиланням.

Подяки за співпрацю щодо реалізації права здобувачів вищої освіти на внутрішню академічну мобільність

Подяки - 0002.pdf
Подяки - 0004.pdf
Подяки - 0003.pdf
Подяки - 0001.pdf

V Всеукраїнська студентська науково-практична інтернет-конференція

«Сучасні проблеми фізичного виховання і спорту: погляд молоді»

У рамках реалізації права на внутрішню академічну мобільність на основі доровірної співпраці з Державним закладом «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» кафедрою фізичного виховання академії 14-15 квітня 2021 року організовується V Всеукраїнська студентська науково-практична інтернет-конференція «Сучасні проблеми фізичного виховання і спорту: погляд молоді», присвяченої 100 річчю університету для здобувачів вищої освіти.

Напрямки роботи конференції:

1. Стан, проблеми, перспективи розвитку фізичного виховання в закладах освіти.

2. Теоретичні і методичні аспекти здоров’я, фітнесу і рекреації.

3. Сучасні проблеми Олімпійського та професійного спорту.

4. Теорія і методика навчання у вищій школі.

5. Інноваційні технології у фізичному вихованні і спорті.

6. Фізична реабілітація різних груп населення.

Форми роботи конференції: очна, заочна, онлайн.

Урочисте відкриття конференції та пленарне засідання відбудеться о 10.00 годині 14 квітня 2021 року в режимі Онлайн на платформі Google Meet.

Інформаційний лист за посиланням.

III Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції та перспективи розвитку якісної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту в умовах ступеневої освіти»

У рамках реалізації права на внутрішню академічну мобільність на основі доровірної співпраці з Державним закладом «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» кафедрою фізичного виховання академії 21–22 квітня 2021 року організовується Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції та перспективи розвитку якісної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту в умовах ступеневої освіти» для науково-педагогічних, педагогічних працівників академії та здобувачів вищої освіти.

Напрямки роботи конференції:

1) модернізація системи освіти і виховання молоді на основі компетентнісного підходу та національних традицій;

2) формування фізичної культури особистості учнівської й студентської молоді в умовах ступеневої освіти;

3) якість професійної підготовки майбутніх фахівців в закладах вищої освіти;

4) оздоровча фізична культура, фітнес та рекреація;

5) сучасні інноваційні та інформаційні технології фізичного виховання і спорту;

6) розвиток інклюзії у закладах освіти;

7) фізична культура у Новій українській школі.

За результатами конференції заплановано видання збірнику наукових статей «Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» (фахове видання категорії Б).

Форми роботи конференції: очна, заочна, онлайн.

Урочисте відкриття конференції та пленарне засідання відбудеться в режимі Онлайн на платформі Google Meet о 10.00 годині 21 квітня 2021 року.

Інформаційний лист за посиланням.

Проєкт «Інформаційні онлайн-сесії "Молодь і Європа"

28 січня 2021 року у форматі онлайн профспілкова організація студентів Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля організувала та провела проєкт «Інформаційні онлайн-сесії “Молодь і Європа”». Інформаційні онлайн-сесії відбуваються в рамках молодіжного проєкту Профспілкової організації студентів СНУ ім. В. Даля, що проводиться спільно з Національною молодіжною радою України в рамках проєкту «Зміцнення молодого громадянського суспільства та культури пам’яті» у співпраці з DBJR, BDKJ, ТУСК «Обнова» та за фінансової підтримки МЗС Німеччини.


Учасники інформаційних сесій мали можливість дізнатися більше про особливості європейської інтеграції України, про програми стажування у Німеччині та інших країнах ЄС у період зимових або літніх канікул та поставити запитання експертам у цій галузі.

До заходу долучились науково-педагогічні працівники академії: Вероніка ОДАРЧЕНКО, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, кандидат педагогічних наук, доцент, Олена АКІМОВА, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, кандидат педагогічних наук, доцент, Олеся КИСЕЛЬОВА, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики, Альона ПРОКОПЕНКО, кандидат педагогічних наук, викладач, Ірина ЩЕРБАК, кандидат педагогічних наук , викладач, Інна ДАВИДЧЕНКО, кандидат педагогічних наук,викладач вищої категорії, викладач кафедри української літератури та методики навчання.

Онлайн сесію прослухали здобувачі вищої освіти академії в кількості 45 осіб: Немова Е., Каштанова Е., Ляшенко Л.,Тугай Ю., Олійник А., Іванова Д., Долгополова Д., Ткачина Ю., Настенко Н., Сербин В., Онікієнко Ю., Паніна О., Мініч Д., Накармі С., Сопіна Л., Чорненька В., Кириченко Н., Ісичко А., Чуденцова Д., Стоянова Д., Нерсисян Д., Пішоха М., Міщенко А., Молчанова А., Коломієць Я., Ганус А., Леонтьєва К., Іщенко Т., Данилюк А., Швецова І., Земляна Л., Ільченко Ю., Олійникова І., Мотря Т., Заїка О., Логутова В., Білозерська В., Кваснюк І., Полюхович А., Кероп'ян В., Чепінога Н., Суворова В., Лукавенко К., Романцова М., Полюзович А.

Міжнародна конференція, присвячена питанням локалізації Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ

27 січня 2021 року відбулась міжнародна конференція, присвячена питанням локалізації Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ, співорганізатором якої виступило Міністерство соціальної політики України.

Захід об’єднав понад 200 учасників та учасниць із центральних та місцевих органів виконавчої влади, об’єднаних територіальних громад, міжнародних та громадських організацій.

У ході конференції обговорені питання ролі локалізації Національного плану дій, співпраці органів влади і громадськості, розглянуті успішні кейси реалізації документу на місцевому рівні та шляхи врахування потреб цільових груп, інформування, комунікації та адвокації, а також питання щодо перспектив локалізації Національного плану дій.

Заступниця Міністра соціальної політики України з питань євроінтеграції Ольга РЕВУК під час свого виступу відзначила, що у 2021 рік Україна увійшла з другим Національним планом дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ.

До заходу долучилась Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності.

Виставка освітніх інновацій Бетт в Англії

BETT LONDON EXCEL 20-22 JANUARY 2021

20-22 січня в Англії у форматі он-лайн проходила Міжнародна виставка освітніх інновацій BETT. Щорічно захід збирає близько 35 000 представників освітянської спільноти зі всього світу та є наймасштабнішою подією технологічних інновацій в освіті.

У рамках роботи над англомовним посібником із діджит-технологіями "Інноваційні технології роботи у початковій школі", у виставці взяло участь 7 науково-педагогічних працівників академії (Алла ХАРКІВСЬКА, Оксана БАБАКІНА, Алла ЧАГОВЕЦЬ, Юліана ДЬОМІНА, Віолетта ПАНЧЕНКО, Ірина АПРЄЛЄВА, Валентина ЛИТВИН).

Фокус-теми цьогорічної виставки:

Лідерство в освіті (провідне дистанційне та змішане навчання, спільна робота над розробкою інноваційних рішень для сучасних освітніх проблем, визначення адаптивної цифрової стратегії)

Основні спікери:

Нік Гібб, депутат з прав людини, державний міністр з питань шкільних стандартів - Департамент освіти, Великобританія.

Март Лайдметс, генеральний секретар - Міністерство освіти і досліджень, Естонія.

Джим Найт, головний радник з питань освіти - Тес і колишній міністр шкіл Великобританії.

Інклюзивна освіта онлайн (рішення для подолання статусу цифрового розриву, покращення доступу та навичок для студентів на всіх рівня, забезпечення ефективного навчання студентів).

Основні спікери:

Медж Томас, керівник відділу інноваційних фінансів, корпоративних та благодійних партнерств - освіта не може чекати (ЮНІСЕФ), Великобританія.

Наташа Ептон, радник з навчальних програм ІТ - Greenwood Academies Trust, Великобританія.

Бекі Лі, керівник відділу підвищення якості та досвіду студентів - коледж Хопвуда Холла, Великобританія.

Стійке майбутнє (формування міцної культури на робочому місці та уникнення вигорання, забезпечення культури стійкості, підтримка психічного здоров’я учнів та викладачів).

Основні спікери:

Мартін Бейлі, директор, лідер цифрового збагачення, викладач - директор Animate 2 Educate Ltd, лідер цифрового збагачення в Lanchester EP Primary School, Co. Durham і викладач первинних обчислень в Даремському університеті, Великобританія.

Девід Кіртлан, спеціаліст з професійного навчання Apple - Elsium Education, Великобританія.

Делія ДеКурсі, менеджер з глобальних освітніх рішень - Lenovo, Великобританія.

Онлайн-трансляції цьогорічної виставки:

Основна трансляція: провідні експерти та практики освітніх установ Великобританії, ЄС та Азії обговорюють найгарячіші теми в галузі освіти.

Основні теми обговорень:

Презентація відомств Міністерства освіти та досліджень Естонії: Цифрові рішення в освіті.

Школи демонстрації EdTech: Цифрова інклюзія.

Lenovo прискорювач інновацій: шлях до рівного доступу до навчання.

Вітрина рішень: ексклюзивні анонси продуктів, семінари та демонстрації технологій в освіті.

Основні теми обговорень:

Підбірка найбільш інноваційних компаній та рішень зі світової галузі освітніх технологій.

Acer for Education - надання освітянам надійних технологій.

Навчання онлайн: стратегії успіху студентів.

Переосмислення освітнього процесу за допомогою пристроїв з Windows 10.

Академія Бетт: можливості сертифікованого підвищення кваліфікації, анонси можливостей для співпраці.

Основні теми обговорень:

Дистанційне та гібридне навчання.

Підтримка соціального емоційного навчання (SEL) за допомогою інструментів Microsoft.

Майстер-класи - Навчання за допомогою технологій.

Інклюзивне навчання з iPad.

«Післяшкільні» клуби: живе спілкування онлайн із експертним колом та учасниками виставки, сесії запитань і відповідей.

Основні теми обговорень:

Готові до всього: дистанційне навчання та навчання на 2021 рік.

Міжнародне об’єднання освітян TeachMeet.

За підтримки компанії Microsoft протягом виставки діяв освітній Hub, де всі бажаючи в режимі реального часу могли протестувати освітні інновації, а саме:

Flipgrid - це безкоштовний, всеосяжний, цікавий досвід обговорення відео у Microsoft. 100 мільйонів викладачів, учнів та сімей у всьому світі щодня діляться та навчаються разом на Flipgrid.

Заняття, наради, завдання, файли та співпраця - все в одному сервісі за допомогою Microsoft Teams.

Планування та освітні технології - за допомогою Microsoft Education Transformation Framework.

Детальна щоденна програма, інформація про спікерів та сесії доступна англійською за посиланням.

22.01.2021 відбулося розширене засідання Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності

У рамках святкування Міжнародного дня освіти, 22 січня відбулося засідання координаторів Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності академії.

На засідання, окрім координаторів Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності, було запрошено науково-педагогічних працівників академії, здобувачів вищої освіти, які брали участь у Erasmus Days 2020 та були відмічені високою оцінкою Національного офісу Еразмус+ в Україні.

У ході засідання було розглянуто такі питання:

1.Анонс актуальних проєктних пропозицій для академічної міжнародної співпраці.

2.Анонс програми Еразмус+ на 2021-2027 роки.

3.Внутрішня академічна мобільність кафедр академії у другому семестрі 2020-2021 н.р.

4.Нагородження учасників Міжнародних днів Еразмус+ 2020.

Організували заходи Erasmus Days 2020 та були нагороджені сертифікатами від Національного офісу Еразмус+ в Україні

такі кафедри академії:

СВІТОВА ІНІЦІАТИВА #ERASMUSDAYS2020: СВЯТКУВАННЯ МІЖНАРОДНИХ ДНІВ ПРОГРАМИ ЄС ERASMUS+

22 січня відбулося нагородження суб'єктів освітнього процесу академії, які взяли участь у міжнародному святкуванні Erasmus Days 2020 та організували заходи, присвячені Програмі ЄС Еразмус+ й додали свої івенти на карту світу в рамках флешмобу #ErasmusDays2020.

Усі заходи були відмічені високою оцінкою Національного офісу Еразмус+ в Україні, про що свідчить подяка ректору академії Пономарьовій Галині Федорівні та сертифікати керівному складу, кафедрам і структурним підрозділам.

Заходи Erasmus Days 2020 організували:

Дорош Тетяна Леонідівна – кандидат наук з державного управління, професор кафедри фортепіано, онлайн-презентація «Creative youth of our Academy»;

Варганич Галина Олексіївна – доцент кафедри вокально-хорової підготовки вчителя, творчий шлях народного-аматорського колективу хор «Світанок» під орудою Галини Варгани;

Цехмістро Ольга Валентинівна – кандидат мистецтвознавства , старший викладач кафедри вокально-хорової підготовки вчителя, творчі досягнення здобувачів освіти академії до Erasmus Days 2020;

Брославська Галина Михайлівна – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри математики та фізики, викладач-методист, онлайн-квест «Країни-члени Еразмус+: цікаво знати»;

Кисельова Олеся Борисівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики, онлайн-квест «Країни-члени Еразмус+: цікаво знати»;

Школа Олена Миколаївна – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри фізичного виховання, відео-презентація спортивного заходу: «Фітнес без меж!»

Фоменко Олена Валеріївна – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри фізичного виховання, відео-презентація спортивного заходу «Студентська табата»;

Бойченко Артем Васильович – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри фізичного виховання, відео-презентація спортивного заходу: «Спорт – це моє життя!».

Лист_подяки 38.pdf