АКТУАЛЬНО під час воєнних дій 2022

Cluster webinar "Strengthening the Capacity of Ukrainian Education for the European Integration" 

8.12.22_clustermeeting_announcement_agenda_eng-as-of-6dec_final.pdf
wareopportunities_dec_08.12.22.pdf

Національний Еразмус+ офіс в Україні у співпраці з партнерами-співорганізаторами провів вебінар для переможців проєктів Програми ЄС Еразмус+ конкурсу 2022 р. 8 грудня 2022 р. у вигляді кластерного вебінару “Посилення потенціалу української освіти на шляху до європейської інтеграції”.

Співорганізатори заходу:  Національний Еразмус+ офіс в Україні у співпраці з Генеральними Директоратами Європейської Комісії, Європейським агентством агентства із питань освіти і культури Європейської Комісії, Національними Еразмус+ агентствами (tbc), Представництвом Європейського Союзу в Україні, Офісом Президента України (tbc), Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції (tbc), Міністерством освіти і науки Україні, Міністерством молоді та спорту України, ESN-Ukraine, EMA-Ukraine, закладами освіти з України та ЄС, науковцями, студентами та іншими бенефіціарами

Серед переможців та бенефіціарів поточних проєктів до заходу приєдналися команди проєктів:

До заходу долучилися Алла ХАРКІВСЬКА  проректор з науково-педагогічної роботи, Юліана ДЬОМІНА  начальник відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності, Альона ГАНУС  старший лаборант відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності.  

Міжнародний Форум на підтримку України 

“Solidarity and continued support for Ukraine”, Стокгольм, Швеція 

3 грудня 2022 року Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності,взяла участь у Міжнародному Форумі солідарності та підтримки України, що проходим у місті Стокгольм, Швеція. 

Під час форуму обговорювалися питання стабілізації усіх сфер діяльності в Україні.  

Посол Швеції в Україні, Tobias Thyberg, дуже чітко окреслив нагальні потреби та можливі шляхи підтримки. 

Вражаючу допомогу, у тому числі і в сфері освіти, запропоновано від комісаріата ООН з питань біженців, як зазначила генеральний секретар Åsa Widell. 

До підтримки українців долучився і фонд королеви Швеції Сильвії “Care About the Children”. 

Усе буде Україна!

Всеукраїнська науковопрактична інтернет-конференція 

«Євроінтеграційний поступ вітчизняної освіти: досвід, виклики, перспективи» 

24 листопада відбулася Всеукраїнська науковопрактична інтернет-конференція «Євроінтеграційний поступ вітчизняної освіти: досвід, виклики, перспективи». Захід організовував відділ науковометодичного забезпечення інтеграції в європейський освітній простір ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» у межах Тринадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2022» та Чотирнадцятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті – 2022».

Серед обговорюваних питань під час зустрічі  – європейський досвід реалізації тьюторингу в закладах загальної середньої освіти, «Європейська якість навчання для кращої успішності учнів» – напрацювання Модуля Жана Моне, що реалізується Інститутом педагогіки НАПН України, з підвищення кваліфікації вчителів крізь призму дослідження PISA, досвід організації міжнародного співробітництва Національного університету «Одеська морська академія», міжнародна грантова діяльність закладів вищої освіти.

До зустрічі долучилися Алла ХАРКІВСЬКА  проректор з науково-педагогічної роботи, Юліана ДЬОМІНА  начальник відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності, Альона ГАНУС  старший лаборант відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності.  

23 листопада  2022 року відбулося онлайн-засідання проректора з науково-педагогічної роботи Алли ХАРКІВСЬКОЇ з працівниками відділу, під час якого було обговорено питання:

XI Міжнародна науково-практична конференція «ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ. Відновлення: виклики, підходи та інструменти»  

programme_cluster_bolognaconference_8nov2022_ukr_site.doc

Національний Еразмус+ офіс в Україні, Національні експерти з реформування вищої освіти Програми Еразмус+ спільно з Інститутом вищої освіти НАПН та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка 8 листопада 2022 р. провели XІ Міжнародну науково-практичну конференцію «ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ. Відновлення: виклики, підходи та інструменти». Захід відбувся за підтримки Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури Європейської Комісії, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національної академії педагогічних наук України, Спілки ректорів закладів вищої освіти України та Британської Ради в Україні. Конференція як кластерний захід об’єднала представників проєктів Еразмус+ задля забезпечення синергії діяльності та результатів проєктів.

Конференція мала на меті розвинути компетентності щодо відновлення вищої освіти в Україні, спрямоване на забезпечення та удосконалення якості, та виробити відповідні рекомендації. Національні експерти презентували сучасні підходи до реформування вищої освіти в умовах нових викликів, використовуючи компетентності, набуті через участь у європейських заходах і заходах місій технічної підтримки (ТАМ) EACEA, а також досвід, отриманий під час реалізації проєктів Еразмус+. 

Серед учасників заходу були – науково-педагогічні, педагогічні працівники  та здобувачі вищої освіти академії.

Запис конференції - посилання 

Ukrainian Studies Go Global

Viadrina-Ukraine-go-global.pptx
UA_Studies.pptx

3 листопада 2022 року відбулася конференція "Ukrainian Studies Go Global" мета якої було  дослідити кращі практики розвитку українських студій і україністики в Україні та за кордоном, а також популяризувати вивчення України як тему для дослідження в різних аспектах: від енергетики до кібербезпеки.

Командою проєкту було проведено аналіз топ 200 університетів світу за рейтингом QS World University Ranking 2022, аби зрозуміти де вивчають україністику в складі загальних програм, а де викладають українські студії окремо. Ці дані та контакти відповідних університетів й професорів було нанесено на мапу, аби кожен студент чи викладач мали до них доступ.

Крім цього, було створено кейс-стаді, які описують виклики сьогодення на прикладі освіти, медицини, кібербезпеки та енергетики для обговорення в академічному середовищі. Також в рамках проєкту зібрано перевірені корисні джерела, що допоможуть ознайомитись з україністикою зацікавленим в Україні та за її межами.

До заходу долучилися Алла ХАРКІВСЬКА –  проректор з науково-педагогічної роботи, Юліана ДЬОМІНА –  начальник відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності, Альона ГАНУС –  старший лаборант відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності.  

Запис конференції з українським перекладом - посилання 

Запис конференції англійською - посилання 

2 листопада  2022 року відбулося онлайн-засідання проректора з науково-педагогічної роботи Алли ХАРКІВСЬКОЇ з працівниками відділу, під час якого було обговорено питання:

Linda Hall Library 2023-2024 Fellowship Program Applications Now Open 

Оголошено прийом заявок для аспірантів та докторантів на стипендію Linda Hall Library’s 2023-24, що включає додаткову можливість для України.

Стипендія надається терміном до двох місяців  ($5000 на місяць). Одержувач проводитиме дослідження дистанційно, використовуючи оцифровані матеріали, що є у розпорядженні бібліотеки.

Додаткову інформацію можна  знайти на веб-сайті програми стипендій.

проєкт TWINNING

28 жовтня 2022 року відбувся  онлайн захід присвячений реалізації проєкту TWINNING. Під час одногодинного семінару всі  ознайомились з успішними практиками співпраці в рамках партнерств Українських та Британських університетів, познайомились з ініціативою World Academic Talks on Ukraine та можливостями реалізації програм подвійних дипломів у TWINNING. 

До заходу долучились Алла ХАРКІВСЬКА  проректор з науково-педагогічної роботи, Юліана ДЬОМІНА  начальник відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності, Альона ГАНУС  старший лаборант відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності.  

19  жовтня  2022 року відбулося онлайн-засідання проректора з науково-педагогічної роботи Алли ХАРКІВСЬКОЇ з працівниками відділу, під час якого було обговорено питання:

всесвітня ініціатива #ErasmusDays 2022

13, 14 і 15 жовтня команда Національного Еразмус+ офісу в Україні спільно з Представництвом ЄС в Україні, Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Інформаційним центром Еразмус+ молодь та Європейського корпусу солідарності, Erasmus Students Network, Erasmus Mundus Alumni and Eurodesk провели світову ініціативу #ErasmusDays 2022 до якої долучилися науково-педагогічні, педагогічні працівники і здобувачі вищої освіти академії та провели низку заходів:

1.Кафедра фортепіано 

1.1. Назва заходу  Music Stream "Єднаємося, співаємо і перемагаємо!"

Куратор заходу: Цуранова Оксана Олексіївна, кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри фортепіано, керівник Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, автор ідеї.

Залучені колеги: Халєєва Олена Вікторівна, кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри вокально-хорової підготовки вчителя, Клімова Оксана Олександрівна, викладач кафедри вокально-хорової підготовки вчителя, Адамян Андрій Ігорович - концертмейстер кафедри вокально-хорової підготовки вчителя, Салюкова Карина Русланівна - голова Студентської ради, монтажерка.

Залучені здобувачі вищої освіти: Агафонова Дар’я, Ахаладзе Каміла, Багата Аліна, Богославська Юлія, Бойчук Єлизавета, Бондаренко Анастасія,  Бурова Наталія, Вітковська Єлизавета, Волювач Віталіна, Гасан Ксенія, Гондаренко Анастасія, Гончаров Микита, Денісюк Варвара, Коншена Ольга, Кухтіна Софія, Кушнаренко Юлія, Літвін Катерина, Мірошник Ніна, Мусієнко Марія, Набока Діана, Одарченко Валерія, Остапенко Вікторія, Пак Софія, Писаревська Владлена, Полинько Ярослава, Савченко Валерія, Савченко Дар’я, Салюкова Карина, Сінчук Альона, Соломонова Дар’я, Страшко Анастасія, Талашко Катерина, Рясіна Софія, Тахтаулова Діана, Телитченко Софія, Товарниченко Катерина, Халєєва Марія, Худовердієва Катерина, Четверикова Людмила, Шкреба Катерина.

1.2.Назва заходу  «Країна, в якій я пишаюсь тобою й собою!»

Куратор заходу: Дорош Тетяна Леонідівна, кандидат наук з державного  управління, професор кафедри фортепіано.

Залучені здобувачі вищої освіти: Бурова Тетяна, Дорошенко Вікторія, Остапенко Вікторія, Лебедєва Владислава, Артюхова Вікторія (випускниця минулого року).

2. Кафедра вокально-хорової підготовки вчителя.

2.1. Назва заходу  марафон "Ве Brave like Ukraine"

Куратор заходу: Клімова Оксана Олександрівна, викладач кафедри вокально-хорової підготовки вчителя.

Залучені колеги: Адам'ян Андрій Ігорович, концертмейстер кафедри вокально-хорової підготовки вчителя.

Залучені здобувачі вищої освіти: Соня Хохлова, Соня Рясіна, Карина Салюкова, Яся Полинько, Катя Літвин, Настя Фартушна, Наталя Бурова, Гондаренко Настя. 

2.2.   Назва заходу "Діяльність аматорського колективу хору" Світанок" під час війни"

Куратор заходу: Варганич Галина Олексіївна, старший викладач кафедри вокально-хорової підготовки вчителя.

Залучені колеги: Олешко Валерій Леонідович, старший викладач кафедри фортепіано, концертмейстер у класі скрипки та хору,  Дорош Тетяна Леонідівна, кандидат наук з державного  управління, професор кафедри фортепіано.

Залучені здобувачі вищої  освіти: 31м, 311м, 412м груп 

3.Кафедра фізичного виховання та спортивного вдосконалення 

3.1. Назва заходу  "Kharkiv in our heart"

Куратор заходу:  Школа Олена Миколаївна,  к.пед.н., професор, завідувач кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення.

Залучені здобувачі вищої освіти: 311фт групи спеціальності 017 Фізична культура і спорт (фітнес) та спортсмени спортивної аеробіки Харківської обласної дитячої громадської організації «Спортивно-оздоровчий центр «ГРАЦІЯ».

3.2.  Назва заходу  "We are staying in Kharkiv!"

Куратор заходу: Школа Олена Миколаївна, к.пед.н., професор, завідувач кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення.

Залучені колеги: Бойченко А. В., к.пед.н., доцент, доцент кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення.

Залучені здобувачі вищої освіти: 311фт групи спеціальності 017 Фізична культура і спорт (фітнес)

3.3.  Назва заходу  "We are unbreakable!"

Куратор заходу:  Школа Олена Миколаївна, к.пед.н., професор, завідувач кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення.

Залучені колеги: Фоменко О.В., к.пед.н., доцент, доцент кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення.

Залучені здобувачі вищої освіти: 111фт групи спеціальності 017 Фізична культура і спорт за спеціалізацією «Фітнес».

3.4. Назва заходу   "We are from Kharkiv!"

Куратор заходу:  Школа Олена Миколаївна, к.пед.н., професор, завідувач кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення.

Залучені колеги: Аксьонов Д.В., Сичов Д.В., Чалий В.Ю. - викладачі кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення.

Залучені здобувачі вищої освіти: 411ф спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура), 411фт спеціальності 017 Фізична культура і спорт (фітнес).

3.5. Назва заходу   "With sports for life!"

Куратор заходу:  Школа Олена Миколаївна, к.пед.н., професор, завідувач кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення.

Залучені колеги: Бойченко А.В., к.пед.н., доцент, доцент кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення.

Залучені здобувачі вищої освіти: 111фт групи спеціальності 017 Фізична культура і спорт за спеціалізацією «Фітнес».

3.6. Назва заходу   "Let's go to victory together!"

Куратор заходу:  Школа Олена Миколаївна, к.пед.н., професор, завідувач кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення.

Залучені здобувачі вищої освіти: 211фт та 311фт груп спеціальності 017 Фізична культура і спорт (фітнес).

3.7. Назва заходу "Victory is ours!"

Куратор заходу: Школа Олена Миколаївна, к.пед.н., професор, завідувач кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення.

Залучені колеги: Пелешенко І.М., к.пед.н., викладач кафедри фізичного вихованнята спортивного вдосконалення.

Залучені здобувачі вищої освіти:  411ф спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура), 411фт спеціальності 017 Фізична культура і спорт (фітнес).

4. Кафедра теорії та методики фізичного виховання 

4.1.Назва заходу  танцювальный марафон "Україна понад усе" 

Куратор заходу:  Шестерова Людмила Єгорівна, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, професор, завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання.

Залучені колеги: Аксьонов Володимир Володимирович – старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання, керівник фізичного виховання; Грищенко Людмила Кузьмівна - старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання, викладач вищої категорії, викладач-методист, відмінник освіти; Журавльова Ірина Миколаївна - викладач вищої категорії, старший викладач, майстер спорту СРСР зі спортивної гімнастики, відмінник освіти; Калінін Костянтин Євгенійович - викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання;  Козарь Сабіна Сімпатовна - викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання; Соколюк Ольга Василівна - кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання;  Пятницька Дар'я Всеволодівна - кандидат педагогічних наук,  викладач вищої категорії;  Суровов Олексій Анатолійович - кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання; Христенко Дмитро Олександрович - викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання.

Залучені здобувачі вищої освіти: 211ф, 211фт, 311фт, 31ф, 21ф. 311ф, 511ф груп.

5. Кафедра природничих дисциплін.

 5.1.Назва заходу –  віртуальна виставка «Об’єкти культури світової спадщини ЮНЕСКО в країнах Європи»

Куратор заходу:  Борзик Олена Богданівна, доктор філософії, старший викладач кафедри природничих дисциплін

Залучені колеги: Молчанюк Ольга Василівна, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри природничих дисциплін; Упатова Ірина Петрівна, доктор педагогічних наук, професор, ВО завідувача кафедри природничих дисциплін

Залучені здобувачі вищої освіти: (31-по) Бондаренко Аліна, Власенко Анна, Зозуля Яна ,Ковалівська Єлизавета , Колпачова Дарина, Куцовол Яна, Мариненко Анастасія, Міненко Аліна, Мороз Марія, Новікова Аліна, Пащенко Поліна, Поджара Богдана, Сазонова Ірина, Таран Лизавета, (41-по) Гафич Єлизавета, Дранова Маргарита, Зражевець Ксенія, Левчук Катерина, Полонська Анастасія, Пурей Анастасія, Рижикова Діана, Талавиря Юлія, Фадєєва Аліна, (211-бп), Веклич Аміна, Монастирська Юлія, Чорній Катерина, (411-бп) Вакула Вероніка, Дерюшева Катерина. 

6. Кафедра інформатики

6.1.Назва заходу  телеміст «Ми і Європа»

Куратор заходу: Кисельова Олеся Борисівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри інформатики

Залучені колеги: Русскін Володимир Михайлович, к.т.н., доцент, завідувач кафедри інформатики; Хміль Наталя Анатоліївна, д.п.н., доцент, професор кафедри інформатики.

Залучені здобувачі вищої освіти: Торяник Інна, Ботузова Анастасія, Губіна Вікторія, Лобушко Михайло, Шупенко Михайло, Ліхно Катерина (014 Середня освіта (Інформатика)), Клименко Валерія, Піскова Крістіна, Пожарова Катерина, Скиба Дарина (053 Психологія), Максаков Роман  (091 Біологія).

7. Кафедра соціальної роботи 

7.1. Назва заходу  вебінар «Інклюзивна освіта: закордонний досвід»

Куратор заходу: Лисак Анна Федорівна, викладач кафедри соціальної роботи

Залучені колеги: Анголенко В. В. кандидат педагогічних наук, викладач кафедри соціальної роботи, Гладун Т.О. кандидат педагогічних наук, викладач кафедри соціальної роботи, Печериця Н.М. кандидат педагогічних наук, викладач кафедри соціальної роботи

Залучені здобувачі вищої освіти: освіти: Монишева Аліна, Подпорінова Валерія, Томорко Вероніка, Усик Дар’я, Андрієнко Катерина, Шев’якова Юлія, Вірченко Єлизавета, Севостьянова Катерина, Угодіна Анастасія.

7.2. Назва заходу  –  вебінар "Європейські та міжнародні стандарти у соціальній роботі"

Куратор заходу: Анголенко Валентина Володимирівна: кандидат педагогічних наук, викладач кафедри соціальної роботи

Залучені колеги: Гладун Т.О. кандидат педагогічних наук, викладач кафедри соціальної роботи. Печериця Н.М. кандидат педагогічних наук, викладач кафедри соціальної роботи. Цибуліна І.В. кандидат наук з державного управління, старший викладач кафедри соціальної роботи, Лисак А.Ф. викладач кафедри соціальної роботи

Залучені здобувачі вищої освіти:  Гліта Аліна, Пронюткіна Ельвіра Ігорівна, Ковальова Ксенія, Єрмак Олеся, Угодіна Анастасія

8. Кафедра української лінгвістики, літератури та методики навчання

8.1. Назва заходу круглий стіл "Прiоритет психологiчного й етносоцiологiчного в лінгвістичних студіях: від учнів О.О.Потебні до сучасності"

Куратор заходу: Міняйло Роман Вікторович, доктор філологічних наук, професор кафедри української лінгвістики літератури та методики навчання

Залучені колеги: Крехно Тетяна Іванівна, кандидат філологічних наук, професор кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання; Демченко Наталя Дмитрівна, кандидат філологічних наук, завідувач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання; Чала Анна Геннадіївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання; Масло Ольга Володимирівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання; Гейдел Алла Михайлівна, викладач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання

Залучені здобувачі вищої освіти: Ібрагімова Уляна, Кузьменко Уляна, Сапелка Карина, Соломоненко Дар'я (511уф); Безлаковська Світлана, Кондратенко Лариса, Лакєєва Валерія, Мальцев Руслан, Рішко Даріна, Хлиповка Леонід, Юферова Оксана (411уф); Бондаренко Георгій, Гордієнко Анна, Єрьоміна Анна, Жукова Анастасія, Іванова Катерина, Істоміна Аліна, Кармазін Дар’я, Носик Максим, Фролова Дар’я (311уф); Гапочка Дар’я, Кліщ Катерина, Мізерецька Марія, Семенова Марія, Смотрицька Олена, Черемісова Вікторія, Юрченко Карина (211уф)

8.2. Назва заходу  виставка буклетів «Мандруємо до країн ЄС разом із  ERASMUS +»

Куратор заходу: Гейдел Алла Михайлівна, викладач вищої кваліфікаційної категорії кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання

Залучені здобувачі вищої освіти: Іванько Тетяна,  Антоненко  Вікторія, Клименко Ольга, Бордюг Тетяна, Пащенко Аліна, Гайворонська  Ксенія, Гришина Анастасія (311 ф), Бєлік Вероніка, Долгіх Вероніка, Діденко Тетяна, Дуднік Марина, Єжкова Марина, Павленко Євген, Зеленська Анастасія, Ришкіна Аріна, Пирог Марія,  Саєнко Анна, Сухар Валерія, Тіщенко Дарꞌя, Огульчанська Альбіна,  Шемет Ольга, 

Носик Анна, Фьодорова Анна ( 21д), Вдовіченко Людмила,  Грачова Олена, Кулінська Діана, Мельник Вікторія, Підгорна Анастасія, Савощенко Олександр, Самойлова Олеся, Димченко Дмитро,  Количева Ірина (111 кд),  Богославська Юлія,  Калмикова Вероніка, Клименко Марія, Омельчук Таїсія, Дерюгіна Вікторія.

9. Кафедра історії та  суспільно-економічних дисциплін

9.1 Назва заходу   Програма ЄС  Еразмус+ 2021-2027 рр.: "Підтримка української освіти, молоді та спорту на час воєнного стану”

Куратор заходу: Руднік Денис Геннадійович,  кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін.

Залучені колеги: Квітковський В.І, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін  Свистун Г.Є., кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін,  Хоряпін Е.О., кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін, виконуючий обов'язки завідувача кафедри

Залучені здобувачі вищої освіти: здобувачі ОПП «Історія та археологія» бакалаврського та магістерського рівня

9.2. Назва заходу  вебінар «Еразмус+ ІнфоДень: Жан Моне для новачків» в межах #ErasmusDays 2022 

Куратор заходу: Руднік Денис Геннадійович,  кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін

Залучені колеги: Квітковський В.І, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін  Свистун Г.Є., кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін,  Хоряпін Е.О., кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін, виконуючий обов'язки завідувача кафедри

Залучені здобувачі вищої освіти: здобувачі ОПП «Історія та археологія» бакалаврського та магістерського рівня

9.3. Назва заходу  вебінар «Еразмус+ ІнфоДень: міжнародна академічна мобільність для новачків» в межах #ErasmusDays 2022

Куратор заходу: Руднік Денис Геннадійович,  кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін

Залучені колеги: Квітковський В.І, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін  Свистун Г.Є., кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін,  Хоряпін Е.О., кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін, виконуючий обов'язки завідувача кафедри

Залучені здобувачі вищої освіти: здобувачі ОПП «Історія та археологія» бакалаврського та магістерського рівня

10. Кафедра корекційної освіти та спеціальної психології

10.1.Назва заходу –  вебінар "Ознайомлення здобувачів освіти з можливостями Еразмус+"

Куратор заходу: Івашура Наталія Сергіївна, викладач кафедри корекційної освіти та спеціальної психології

11. Кафедра педагогіки, психології , початкової освіти та освітнього менеджменту 

11.1.Назва заходу  наукова студія " Європейські практики психолого-педагогічної підтримки здобувачів освіти в умовах воєнного стану" 

Куратор заходу: Одарченко Вероніка Ігорівна, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, кандидат педагогічних наук

Залучені колеги: Акімова Олена Михайлівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; Толмачова Ірина Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; Кузнецова Оксана Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; Єрьоменко Ольга Анатоліївна, доктор педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, Корсікова Катерина Геннадіївна, кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; Потапова Наталя Валеріївна, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; Блудова Юлія Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; Ільїна Олена Олексіївна, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; Отрошко Тетяна Феліксівна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; Одарченко Вероніка Ігорівна, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; Ткачова Наталія Володимирівна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту,

Залучені здобувачі вищої освіти: Литвин Єлизавета, Денисова Маргарита, Умрихіна Мілена,  Білозерська Вікторія, Дашкова Анна, Кириченко Аніта, Черкаський Роман, Туряниця Вікторія, Черняєва Ніка, Євдокименко Дарина, Фадєєва Аліна, Мініч Дар’я, Мусорова Анна

5 жовтня 2022 року відбулося онлайн-засідання проректора з науково-педагогічної роботи Алли ХАРКІВСЬКОЇ з працівниками відділу, під час якого було обговорено питання:


Запрошуємо до проходження курсу Qualitative Comparative Analysis (QCA) від Dr. Fadi Hirzalla Erasmus University Rotterdam, The Netherlands Erasmus Graduate School of Social Sciences and the Humanities (EGSH)


Підтримку освітянам академії виказав професор Ротердамського університету Erasmus Нідерландів, Фаді Хірзала


Він провів низку майтеркласів по створенню онлайн курсів Making a MOOC, а також запросив до навчання на автоському курсі Qualitative Comparative Analysis усіх зацікавлених.

Детальніше про курс та реєстрація - за посиланням


Незламність духу освітян України - безмежна!


Викладачі та студенти академії щорічно беруть участь в #ErasmusDays!


Долучайтеся до святкування разом із нами та слідкуйте за подіями на Світовій мапі заходів https://www.erasmusdays.eu./


Можливості для студентів та науковців 


Записи лекцій з серії подій для освітян EduBoost: 


21  вересня  2022 року відбулося онлайн-засідання проректора з науково-педагогічної роботи Алли ХАРКІВСЬКОЇ з працівниками відділу, під час якого було обговорено питання:

Mіжнародний планнер від Belgian Education Council


Із метою розроблення спільного плану заходів партнерів Бельгійської Ради з питань освіти на 2022-2023 н.р., презентації кращих методичних наробок для участі в освітній вистаці Belgium Education 2023 у березні 2023 р., а також для обговорення і підписання договорів про розширену співпрацю між партнерськими ЗВО, Аллу ХАРКІВСЬКУ, доктора педагогічних наук, професора, проректора з науково-педагогічної роботи, відповідальну за співпрацю з Бельгіською Радою з питань освіти від академії було відряджено на Міжнародний планнер від Belgian Education Council, який відбувся у м. Брюссель з 24.08.2022 р.
по 07.09.2022 р. очно.
У рамках Міжнародного планера Харківська А.А. взяла участь у Міжнародній конференції "United Europe: Widening R&I cooperation in times of war", яка відбулася в Брюсселі 7 вересня 2022 року. 


Переглянути сессії конференції в записі


Партнерською організацією академії - Бельгійською Радою з питань освіти - висловлено щиру подяку Галині ПОНОМАРЬОВІЙ, доктору педагогічних наук, професору, ректору академії, за плідну міжнародну співпрацю по обміну кращими педагогічними практиками з мережею Pади, впровадження інноваційних європейських методик дистанційного навчання в освітній процес академії, поширення методичного досвіду викладачів закладу в межах співпраці з партнерами Ради та сприяння розвитку освіти України в складних умовах сьогодення.

7  вересня  2022 року відбулося онлайн-засідання проректора з науково-педагогічної роботи Алли ХАРКІВСЬКОЇ з працівниками відділу, під час якого було обговорено питання:

На основі договірної співпраці ЗІ стокгольмським університетом продовжується плідна робота по обміну професійним досвідом

Спеціально для викладацького складу академії 8 липня 2022 року було організовано англомовний методичний вебінар «Кращі практики дистанційноі освіти у закладах вищої освіти Швеції» на основі договірної співпраці з факультетом мовної освіти Стокгольмського університету.

Методичний вебінар був проведений Катею Венмарк-Нільссон, лекторкою, керівницею напряму методичної роботи по підготовці майбутніх учителів шкіл Швеції, яка неодноразово була нагороджена державними преміями Швеції за кращі методичні розробки в сфері середньої освіти Швеції.

Підтримка освітян від представництва стокгольмського університету 


Funding calls

Vetenskapsrådet har publicerat samlad info om pågående stödinsatser för Ukraina forskare. https://www.vr.se/aktuellt/stod-till-forskare-fran-ukraina.html

Swedish Foundation for Strategic Research (SSF): SSF individual grants for Ukrainian scientists 2022: More information here

Royal Swedish Academy of Sciences (KVA): Scholarships for Ukrainian scientists in Sweden: More information here

Wenner-Gren foundations: Scholarships for Ukrainian guest researchers. For more inormation go to:

https://www.swgc.org/sarskilda-stipendier-for-gastforskare-frn-ukraina.aspx 

SciLifeLab: Launches KAW financed call to support scientists with Ukrainian nationality. Read more here

Mistra: Mistras styrelse har beslutat att avsätta 10 miljoner kronor för satsningar till stöd för forskare på flykt från kriget i Ukraina. Medlen får användas för att erbjuda forskare anställning under begränsad tid i Mistras forskningsprogram. https://www.mistra.org/nyhet/mistras-stod-till-ukrainska-forskare/

Svenska institutet (SI): utlyser projektfinansiering för stöd till akademin i Ukraina. https://si.se/utlysningar/bidrag-finansiering/akademiskt-samarbete/

Other initiatives


Можливості для тимчасових стажувань, проведень досліджень у ЗВО Англії


Міжнародна конференція “Conducting research in turbulent contexts: a Swedish-Ukrainian workshop”, Стокгольмський університет, Швеція


14-16 червня 2022 року у Стокгольмському університеті відбулася міжнародна конференція  “Conducting research in turbulent contexts: a Swedish-Ukrainian workshop” за участі провідних науковців Швеції, України, Фінляндії, Німеччини, США.


До участі цьогоріч було запрошено Аллу ХАРКІВСЬКУ, доктора педагогічних наук, професора, проректора з науково-педагогічної роботи академії - у форматі онлайн, Юліану ДЬОМІНУ, начальника відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності академії - очно.


Упродовж робочих сесій, групових воркшопів науковцями обговорювалися актуальні проблеми і виклики у науковому середовищі українських ЗВО, зумовлені воєнним положенням у країні; можливості міжнародної підтримки від наукової спільноти Європи і світу; відкриті канали співпраці тощо.


У якості представника освітянської спільноти від України Юліану ДЬОМІНУ було запрошено на шведську телеперадачу “SU Panorama” для виствітлення нагальних проблем і потреб українських ЗВО у скрутних умовах сьогодення. 


ВІТАЄМО!

13 травня 2022 року Марія КАЛІНІЧЕНКО, студентка 3 курсу спеціальності 014.021 Середня освіта (Мова та література (англійська)) факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології із успіхом захистила  аналітичну статтю «Промоакційний маркетинг — міф просування чи невід’ємна частина виживання у конкурентній боротьбі на ринку?» і посіла 3 призове місце у VIII грантовому конкурсі «Scholarship в Україні»


Науковий керівник: Віолетта ПАНЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, страший викладач кафедри іноземної філології. 



Організаційний комітет грантового конкурсу «Scholarship в Україні» висловив подяку Галині ПОНОМАРЬОВІЙ, доктору педагогічних наук, професору, ректору академії, за постійне сприяння участі здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників у проєктах і конкурсах міжнародного спрямування.


Детальна інформація щодо умов конкурсу дотупна за посиланням: https://promocodius.com/ua/konkurs 


12 травня 2022 року відбулася міжнародна науково-практична конференція «Європейські практики інклюзивної освіти», яка проводилася в рамках імплементації проєкту напряму Жана Монне - Кафедра Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій»(SCAES)620635-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR. 

Також у конференції та воркшопі відбувалася підтримка сталості проєкту напряму Жана Монне Проєкт Жана Монне «Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого ровзитку» Erasmus+ Jean Monnet Project «European values of diversity and inclusion for sustainable development» (EVDISD) 620545-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT за підтримки Національного Еразмус+ Офісу в Україні.

У міжнародній конференції взяли участь представники адміністрації, науково-педагогічні, педагогічні працівники академії та здобувачі вищої освіти: 

Алла ХАРКІВСЬКА, доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи; 

Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності;

Наталія ІВАШУРА,  викладач кафедри корекційної освіти та спеціальної психології; 

Анастасія БРОВЧЕНКО, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри корекційної освіти та спеціальної психології; 

Олена АКІМОВА, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, психології початкової освіти та освітнього менеджменту; 

Наталія ХМІЛЬ, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри інформатики; 

Галина БРОСЛАВСЬКА, кандидат педагогічних наук, доцент, викладач вищої категорії, викладач-методист; 

Алла ГЕЙДЕЛ, викладач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання;

Інна ДАВИДЧЕНКО, викладач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання;

Олена ЛИГУС, старший викладач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання;

Інна ТАБАЧНИК, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики дошкільної освіти; 

Людмила САВЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики дошкільної освіти;

Юлія СИРОВА, кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач  кафедри теорії та методики дошкільної освіти;

Людмила ЄФИМЕНКО, доктор філософії, викладач  кафедри теорії та методики дошкільної освіти;

Віта ЯКОВЕНКО, доктор філософії, викладач  кафедри теорії та методики дошкільної освіти;

Людмила БАЛЛА, старший викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти;

Світлана ПЄХАРЄВА, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики дошкільної освіти;

Оксана КЛІМОВА, викладач кафедри вокально-хорової підготовки вчителя.

До програми Міжнародної конференції було внесено виступи здобувачів освіти 2 курсу спеціальності Спеціальна освіта факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії :

інклюзивному навчанні».

участь у Всеукраїнському Флешмобі #ErasmusPlus35yearsUkraine 

У межах Днів Європи 2022 в Україні 



Усеукраїнський флешмоб #ErasmusPlus35yearsUkraine став початком серії заходів присвячених 35-річчю Програми ЄС Еразмус+ та Європейського року Молоді в Україні. 



Співорганізатори заходу: Національний Еразмус+ офіс в Україні (проєкт ЄС) спільно з Erasmus Student Network – Kyiv (ESN-Kyiv) за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Європейського агентства із питань освіти і культури (ЕАСЕА) Європейської Комісії (tbc), Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції (tbc), Міністерства освіти і науки України (tbc), Міністерства молоді та спорту України (tbc), ENIC/NARIC в Україні, Українського державного центру міжнародної освіти, Інформаційного центру Еразмус+ Молодь та Європейський корпус солідарності в Україні, EURODESK-Ukraine (tbc), eTwinning Plus в Україні.



Основна ідея флешмобу полягає у тому, щоб зробити промоцію України як Європейської країни, вплив Програми Європейського Союзу Еразмус+ на промоцію Європейських цінностей в Україні, розповісти історії успіху Еразмусівців та підтримку українців під час війни.


Активну участь у флешмобі #ErasmusPlus35yearsUkraine  взяли  науково-педагогічні, педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти академії, а саме:

 

2 травня 2022 року в форматі онлайн відбулася чергова нарада працівників відділу з Аллою ХАРКІВСЬКОЮ, проректором з науково-педагогічної роботи.
У ході наради було розглянуто наступні питання:

You are an academic and seeking help?

Dear academic - we hope you are safe during this difficult time. CCG are working hard to support academics who have been forced to leave Ukraine, talking with universities across the world keen to offer academics a role at their institutions.

Below is a list of offers and projects developed by international universities or organisations eager to help Ukrainian academics. Please follow the links to see the kinds of assistance available and how to apply. We will update this list frequently.

CARA (Council for At-Risk Academics)

CARA is a UK-based NGO which provides help to academics in immediate danger, those forced into exile, and many who choose to work on in their home countries despite serious risks. They identify funded placements for academics and PhD students wanting to relocate in the UK.

CARA also developed a Fellowship that will provide financial support to cover salary, research expenses and living costs as well as visas.

LEARN MORE

Science for Ukraine

They gather and distribute information about support opportunities at the university, national, and international level for researchers directly affiliated to an academic institution in Ukraine.

LEARN MORE

ALLEA Programme

ALLEA aim to improve the conditions for research by collaborating with European academies for the benefit of the research community, decision-makers and the public. The ALLEA Programme identifies immediate and funded assistance to scholars who want to continue their research in Europe for up to one year.

LEARN MORE

Academics to Academics

The Initiative aims to support Ukrainian academic staff who have been relocated from active hostilities zone. The Initiative will target university teachers and researchers enabling them to conduct education and research activities while staying internally displaced or living abroad as refugees.

LEARN MORE

ERA4Ukraine - European Commission

This specific initiative wants to support researchers of Ukraine by providing them with an overview of all existing actions at European and national levels.

LEARN MORE

FAPESP - Brazil

The initiative strives to host academics from Ukraine and other war-affected countries in the state of São Paulo. The grant should allow research institution to host researchers interested in conducting research in Brazil. The purpose of this Call is to promote collaboration between researchers for the development of research projects which are either already in progress or about to be started at the Host Institution.

Deadline for application is 30/08/2022.

LEARN MORE

Project ARES

The purpose of the project is to provide guidance on how to develop or enhance decision-making, leadership and resilience under specific circumstances, including the war occurring in Ukraine. The resources include short videos delivered by experts and university academics.

LEARN MORE

Czech Republic

Institutions in Czech Republic are eager to offer funded placements for academics and PhD students. The government fully supports this initiative, funding placements for researchers.

LEARN MORE

University of Northern Alabama

The institution is offering 10 Scholarships for Academics to enroll in the Instructional Technology and Design micro-credential certificate program.

LEARN MORE

Kettering University

Kettering University are accepting applications from Ukrainian academics with PhDs who are able to teach online. Highest priority subject areas are Electrical or Computer Engineering. Other fields needed include: Electrification, Mobile Robotics, Artificial Intelligence, Computer Science, Accounting, Operations Management.

Send CV/resume to: cwallace@kettering.edu

MindEd

A free educational resource for mental health of children, young people, adults and older people.

LEARN MORE


15 квітня 2022 року о 13.00 в онлайн режимі представництвом МОНУ і фундацією Cormack Consultancy Group було проведено зустріч-нараду «Як стати частиною ініціативи «Єднання»?»

У заході взяли участь Алла ХАРКІВСЬКА, д.пед.н., проф., проректор з науково-педагогічної роботи, Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності.

Ініціатива «Єднання» (Twinning Initiative) була створена британською консалтинговою компанією у сфері вищої Cormack Consultancy Group за підтримки організації «Університети Великобританії». Суть ініціативи полягає у налагодженні та встановленні партнерських відносин між університетами України, Великобританії, США та ЄС. Метою такого єднання є персоналізація відносин між університетами-партнерами та пошук оптимальних шляхів підтримки конкретних українських ЗВО їх побратимами з Великобританії, США та ЄС, створення довгострокових стратегічних альянсів університетів.


Програма заходу:

- Вступне слово від представника Міністерства освіти і науки України

- Вступне слово від представниці організації «Університети Великобританії»

- Презентація ініціативи «Єднання» представником Cormack Consultancy Group

- Приклади співпраці: Національний університет «Чернігівська політехніка»; Київський національний університет імені Тараса Шевченка

- Підсумки, сесія запитань та відповідей

12-13 квітня 2022 року в рамках реалізації права здобувачів вищої освіти на внутрішню академічну мобільність у партнерстві з Державним закладом «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (Навчально-науковий інститут фізичного виховання і спорту, м. Кремінна) пройшла VI Всеукраїнської студентської науково-практичної інтернет-конференції «Сучасні проблеми фізичного виховання і спорту: погляд молоді». Детально про захід - за посиланням.

11 квітня 2022 року в форматі онлайн відбулася чергова нарада працівників відділу з Аллою ХАРКІВСЬКОЮ, проректором з науково-педагогічної роботи.
У ході наради було розглянуто наступні питання:

Шановні науковці!

Представляємо Вашій увазі потенційні гранти та стипендії в Європі для освітян:

❗️Стипендії на навчання у Швейцарії для українських студентів – https://bit.ly/3q8S0Q3

❗️Німецькі програми фінансування для дослідників, які опинилися в небезпеці – https://bit.ly/3Jh0Zq7

❗️Програма фінансування для науковців від Baden‐Württemberg Fund у Німеччині – https://bit.ly/3IbXIqv

❗️CASA 2022: Стипендія для молодих науковців з України – https://bit.ly/3JjBVi8

❗️Підтримка для українських науковців, Labs list – https://bit.ly/3w9NDIl

❗️Програма підтримки українських вчених від Польської академії наук – https://bit.ly/3CIQJEx

❗️Спеціальна стипендіальна програма для України від Німецького федерального фонду екології (DBU) – https://bit.ly/3w5pPpb

❗️Навчальний курс Ukraine – European Union: Solidarity prevails від Erasmus+ – https://bit.ly/36m2c0t

❗️Стипендіальна програма підтримки для дослідників від TUM Institute for Advanced Study – https://bit.ly/3KHW5mg

❗️Перебування українських дослідників в Польській академії наук – https://bit.ly/3q7sj2B

❗️Допомога українським науковцям та студентам від Словацької академії наук – https://bit.ly/3w3MySu

❗️Для молодих бізнес-лідерів. Онлайн-зустріч з міжнародними бізнес-школами The Access MBA Tour / Великобританія та Ірландія. Реєстрація до 29 березня – https://bit.ly/3Il2nqw

❗️Для молодих бізнес-лідерів. Онлайн-зустріч з міжнародними бізнес-школами The Access MBA Tour/ Цюрих. Реєстрація до 30 березня – https://bit.ly/3IewM9F

❗️Erasmus for Young Entrepreneurs: фінансова допомога українцям, які виїхали за кордон через війну – https://bit.ly/3i1Q1c5

❗️“Солідарні з Україною”: програма підтримки українців у Польщі від NAWA – https://bit.ly/3tY2QcG

❗️Безкоштовний доступ до читання та слухання книжок у мобільному додатку від Yakaboo – https://bit.ly/3i3gN3R

❗️Безкоштовні дитячі аудіокниги від АБУК – https://bit.ly/3tUM5iL

❗️Українська цифрова бібліотека пропонує сучасні та класичні літературні твори вітчизняних та закордонних авторів – https://bit.ly/3t8GPc1

❗️Електронні дитячі книги від Видавництва Старого Лева – https://bit.ly/3q2ZX9y

❗️Добірка дитячих книг від українських видавництв – https://bit.ly/3MKMuwT

❗️Підтримка для українців, що постраждали від війни від EU Neighbourhood East – https://bit.ly/3i7lysV

Central European University у Відні покриває повну вартість навчання за 1 рік для всіх українських студентів, які будуть зараховані на програми бакалаврату та магістра (є 1-річні програми) CEU на 2022-23 навчальний рік. Дедлайн: 15 квітня 2022 року Деталі: https://bit.ly/3IcdCkM

30 березня 2022 року науково-педагогічні, педагогічні працівники і здобувачі освіти академії взяли участь у Erasmus+ вебінарі «Особливості виконання проєктів з мобільності під час війни та додаткові можливості підтримки працівників та студентів університетів» у межах допомоги Україні, Європейська Комісія надала можливість гнучкості впровадження проєктів з Міжнародної академічної мобільності КА107 для підтримки працівників та студентів закладів вищої освіти України.


Захід організовано за підтримки Міністерства освіти і науки України у співпраці з Національним технічним університетом України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" та Erasmus Student Network Ukraine.

Міжнародні партнерські заклади вищої освіти підтримують українських освітян!