Новини 2020

IX Міжнародна науково-практична конференція «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу: роль оцінювання якості викладання та навчання в процесі акредитації»

22 грудня 2020 р. у форматі он-лайн Національний Еразмус+ офіс в Україні спільно з Інститутом вищої освіти НАПН України за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури, а також Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Британської ради в Україні, Спілки ректорів закладів вищої освіти України та Київського національного університету імені Тараса Шевченка, організували та провели IX Міжнародну науково-практичну конференцію «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу: роль оцінювання якості викладання та навчання в процесі акредитації»

У числі представників академії, до заходу долучились Алла ХАРКІВСЬКА, проректор з науково-педагогічної роботи та Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності.

Детальна інформація на сайті Еразмус+

Program_TAM_BolognaConference_22Dec2020_UKR_0.pdf
Харківська.pdf
Дьоміна.pdf

Вебінар "Результати рейтингу кращих університетів країн Європи та Середньої Азії, що розвиваються, на 2021 рік"

18 грудня 2020 року для науково-педагогічних працівників та фахівців, які опікуються питанням міжнародного співробітництва, відбувся вебінар "Результати рейтингу кращих університетів країн Європи та Середньої Азії, що розвиваються, на 2021 рік", який організовано преставниками QS Quaсquarelli Symonds.

Вебінар організовано з метою поглиблення знань та компетенцій закладів вищої освіти, які представлені в рейтингу QS Emerging Europe and Central Asia University Rankings 2021, а також розширення присутності в ньому інших закладів вищої освіти.

Під час онлійн-вебінару було висвітлено щорічний рейтинг університетів країн Європи та Середньої Азії, що розвиваються, на 2021 рік - QS Emerging Europe and Central Asia University Rankings 2021, до якого увійшло 400 закладів вищої освіти, у тому числі, 25 з України.

Технічне забезпечення: платформа Microsoft Teams.

Завершився інтегрований курс онлайн-лекцій "Інклюзивна освіта" із залученням іноземних фахівців Istituto Don Calabria, Italia

У жовтні-листопаді 2020 року для науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти академії було проведено курс лекцій, розрахований на 1 кредит ECTS (15 год. аудиторних занять у форматі вебінарів та 15 год. самоосвіти), із залученням іноземних фахівців провідних ЗВО та реабілітаційних установ Італії.

Під час онлайн-курсу було впроваджено підхід Istituto Don Calabria щодо інклюзивної освіти в Італії: зокрема, основні надбання профільних фахівців щодо прийняття та застосування біопсихосоціального підходу, процесу включення та багатофункціонального втручання, спрямованих на всебічну соціалізацію осіб із особливими освітніми потребами.

Курс у форматі онлайн успішно прослухали та отримали сертифікати 346 науково-педагогічних, педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти академії.

Переглянути сертифікати - посилання

Привітання до 100-річчя академії від іноземних партнерів

Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради – один із найстаріших педагогічних закладів вищої освіти України, який у 2020 році святкує 100-річчя.

Академія співпрацює із 13 закладами вищої освіти, науковими установами, фондами Республіки Білорусь, Словаччини, Польщі, Латвії, США, Фінляндії, Англії, Італії, Казахстану.

2020 року укладено 7 нових договорів про міжнародну співпрацю із коледжом Lansi Suomen Opisto (м. Гуйттінен Фінляндія), освітньою фундацією EduFuture (м. Хямеенкюре, Фінляндія), коледжем David Game College (м. Лондон, Англія), Благодійною організацією "Благодійний фонд "Дон Колабрія Україна" (Італія), Балтійською міжнародною академією (м. Рига, Латвія), Європейським інститутом безперервної освіти (м.Подгайська, Словацька Республіка), Павлодарським державним педагогічним університетом (м. Павлодар, Казахстан).

Під час святкування 100-річчя академії, надійшло чимало привітань від наших іноземних партнерів. Зокрема, свої привітання надіслали: Європейський інститут безперервної освіти (Подгайська, Словацька Республіка), Могильовський державний університет імені О.А.Кулешова (м. Могильов, Республіка Білорусь), Освітня фундація EduFuture (м.Хямеенкюре, Фінляндія), Стокгольмський університет (м. Стокгольм, Швеція).

Поздоровлення_ЄІБО.pdf
Поздравление от МГУ имени А.А. Кулешова г. Могилев РБ.pdf
EduFuture Finland (1).pdf
SU_conrats_100 years.pdf

"Bologna Process and International Academic Mobility"

25 листопада 2020 р. Національний Еразмус+ офіс в Україні, Національна команда експертів з реформування вищої освіти (проєкт ЄС), Інститут лідерства, інновацій та розвитку провели вебінар з питань впровадження міжнародної академічної мобільності та визнання, на основі інструментів Болонського процесу задля розвитку інтернаціоналізації і забезпечення якості вищої освіти.

Вебінар проведено на виконання проєкту ЄС Еразмус+ FaBoTo – Facilitating the use of Bologna tools for higher education institutions and quality assurance organisations за участі Національного агентства Еразмус+ Нідерландів, Національної команди Болонських експертів Нідерландів та представників нідерландських університетів, Національної команди експертів з реформування вищої освіти та українських університетів.

У числі представників академії, до заходу долучилась Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності.

Презентації доповідачів:

  • Поточний стан реалізації Болонського процесу у Нідерландах, Роберт Вагенаар, член команди Болонських експертів Нідерландів, Директор Міжнародної академії тюнінгу, професор історії та політики вищої освіти Університету Гронінгену - посилання.

  • Поточний стан Болонсього процесу в Україні, Олег Шаров, Міністерство освіти і науки України, HERE - Ukraine - посилання.

  • Проблеми визнання, Роберт Вагенаар, член команди Болонських експертів Нідерландів, Директор Міжнародної академії тюнінгу, професор історії та політики вищої освіти Університету Гронінгену - посилання.

  • Практичні аспекти реалізації Болонського процесу, Інге Брокман, Радник з питань політики та аналітичної роботи, член команди Болонських експертів Нідерландів, Університет Твенте - посилання.

  • Досвід України, Ірина Золотарьова, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, HERE-Ukraine - посилання.

  • Досвід України, Оксана Краєвська, Львівський національний університет імені Івана Франка - посилання.

  • Досвід України, Костянтин Кириченко, Сумський державний університет - посилання.

  • Болонський процес очима експертів - посилання.

«Внутрішнє забезпечення якості вищої освіти: розвиток освітніх програм та їх акредитація»

24 листопада 2020 року відбувся онлайн-вебінар «Внутрішнє забезпечення якості вищої освіти: розвиток освітніх програм та їх акредитація» для викладачів, студентів, аспірантів, адміністративних працівників закладів вищої освіти та наукових установ.

У числі представників академії, до заходу долучилася Юліана ДЬОМІНА , начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності та науково-педагогічні працівники академії.

Учасникам заходу було представлено:

1.Нові підходи до внутрішнього забезпечення якості вищої освіти відповідно до ESG та національного законодавства.

2.Алгоритм розроблення, перегляду та удосконалення освітніх програм на основі Національної рамки кваліфікацій, стандартів вищої освіти та міжнародних стандартів.

3.Забезпечення результатів навчання в освітніх программах.

4.Принципи побудови та розвитку силабусу.

5.Підготовка до акредитації освітніх програм і методика її проведення.

Організатори: Національний офіс Еразмус+ в Україні (проєкт ЄС) спільно з Сумським державним університетом за участі представників Національної команди експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Технічне забезпечення: платформа WebEx

Програма заходу – за посиланням.

Вебінар «Індивідуальні грантові можливості підтримки наукових проектів та академічної мобільності»

20 листопада 2020 року відбувся онлайн-вебінар «Індивідуальні грантові можливості підтримки наукових проектів та академічної мобільності» для аспірантів Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Виступила Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності.

У ході вебінару було розглянуто такі питання:

  1. Індивідуальні грантові можливості молодих науковців.

2.Ознайомлення з міжнародними програмами стажування та обміну, грантами на науково-дослідну роботу за кордоном та на проведення наукових досліджень в Україні.

3. Особливості пошуку донорів для фінансування наукових проектів.

Технічне забезпечення: платформа Zoom

10.11.2020 до Дня науки: Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «ОЗДОРОВЧО-РЕКРЕАЦІЙНА РУХОВА АКТИВНІСТЬ У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ».

10 листопада відбулась онлайн-конференція «Оздоровчо-рекреаційна рухова активність у сучасному суспільстві», присвячена Всесвітньому дню науки.

До заходу долучилися науково-педагогічні працівники кафедри фізичного виховання та здобувачі освіти 111фт групи.

Олена ШКОЛА – завідувач кафедри фізичного виховання, кандидат педагогічних наук, доцент.

Олена ФОМЕНКО кандидат педагогічних наук, доцент доцент кафедри.

Дмитро СИЧОВ старший викладач кафедри.

Мета конференції – підкреслити відповідальне використання науки на благо суспільства.

У ході програми було розглянуто такі питання:

1.Вирішення актуальних питань оздоровчо-рекреаційної рухової активності у сучасному суспільстві.

2. Розкриття змісту нових інноваційних технологій оздоровчо-рекреаційної рухової активності.

3.Актуальні проблеми підготовки фахівців із фітнесу та рекреації у сучасному суспільстві.

4. Застосування інноваційних технологій оздоровчо-рекреаційної рухової активності різних груп населення.

5. Використання засобів оздоровчого фітнесу у системі підготовки спортсменів та засобів оздоровчо-рекреаційної рухової активності у програмах фізичної терапії та ерготерапії, і як наслідок, формування здорової нації.

програма інтернет-конференції_ОРРА у сучасному суспільстві_2020.pdf

Вебінар «Making mobility programmes more inclusive for students with disabilities» (09.11.2020, on-line)

9 листопада 2020 року відбувся вебінар «Making mobility programmes more inclusive for students with disabilities»

Вебінар став частиною дворічного проекту EPFIME, що фінансується програмою Erasmus+ напряму KA3: Підтримка впровадження реформ ЄПВО, координатором якого єорганізація SIHO та Фламандське міністерство освіти та підготовки.

Особлива увага під час заходу була спрямована на мобільність студентів з обмеженими можливостями.

Прослухали вебінар представники Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

Під час заходу слухачі мали можливість ознайомитись із результатами дослідження щодо інклюзивної мобільності студентів з обмеженими можливостями у ЄПВО, а також із рекомендаціями щодо політики та кращих практик, визначених в ході дослідження.

Спікерами заходу виступили :

  • Els Titeca, Counselor on Higher Education, Internationalisation and Europe, Cabinet of minister Ben Weyts, Flemish Minister of Education, Sports, Animal Welfare and the Flemish Periphery of Brussels

  • Harpa Sif-Arnarsdóttir, Policy Officer, European Commission, DG EAC

  • Dominique Montagnese, Inclusive Mobility Expert, Support Centre Inclusive Higher Education (SIHO)

  • Valérie Van Hees, Coordinator, Support Centre Inclusive Higher Education (SIHO), project Manager EPFIME project

Переглянути вебінар - посилання

31.10.2020 у рамках проведення інтегрованого курсу «Інклюзивна освіта» було організовано онлайн-лекцію: "Особливості функціонування біопсихосоціальної моделі при роботі з дітьми з інвалідністю: практичний аспект" із залученням іноземних фахівців Istituto Don Calabria, Italia спільно з партнерською організацією БО "БФ "Дон Калабрія Україна".

До заходу долучилися 346 науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти академії.

Лектор: Beatrice Brugnoli

Мова лекції: італійська, із синхронним перекладом на українську

Технічне забезпечення: платформа Zoom

Детальніше про онлайн-курс - за посиланням

Святкування міжнародних днів Програми ЄС ERASMUS+ 2020

За сприяння ректора академії, Пономарьової Галини Федорівни, суб'єкти освітнього процесу закладу взяли участь у міжнародному святкуванні Erasmus Days 2020 та підтримали ініціативу Ukrainian Erasmus+ Marathon.

Уцілому було організовано 10 заходів, що отримали високу оцінку від команди Національного Еразмус+ офісу в Україні та Національної команди експертів із реформування вищої освіти.

Дні Erasmus 2020 - це ще одна чудова можливість розповісти на весь світ про успішні історії спільноти Еразмус+ в академії!


Лист_подяки 38.pdf

20.10 відбулося розширене засідання Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності

20.10.2020 року в он-лайн форматі відбулося розширене засідання Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності.

На засідання, окрім координаторів Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності, було запрошено науково-педагогічних працівників академії:

  • кафедра інформатики (Альона Прокопенко, кандидат педагогічних наук);

  • кафедра фізичного виховання (Олена Фоменко, кандидат педагогічних наук, доцент, Артем Бойченко, кандидат педагогічних наук);

  • кафедра педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту (Олена Акімова, кандидат педагогічних наук, доцент);

  • кафедра української лінгвістики, літератури та методики навчання (Наталя Демченко, завідувач кафедри,кандидат філологічних наук, доцент, Тетяна Крехно, кандидат філологічних наук, доцент, Анна Чала, кандидат педагогічних наук, доцент);

  • кафедра теорії та методики фізичного виховання(Ірина Журавльова, викладач вищої категорії, старший викладач, Олексій Суровов, старший викладач, кандидат педагогічних наук);

  • кафедра теорії та методики дошкільної освіти (Ірина Апрєлєва, старший викладач, кандидат педагогічних наук, Світлана Колосова, викладач, Марина Пивоваренко , викладач, Юлія Сирова, викладач, кандидат педагогічних наук, Табачник Інна, старший викладач, кандидат психологічних наук);

  • кафедра соціальної роботи (Ірина Цибуліна, кандидат наук з державного управління, старший викладач, Маріанна Білозерова ­викладач);

  • кафедра природничих дисциплін (Ольга Молчанюк, завідувач кафедри природничих дисциплін, доктор педагогічних наук, доцент, Валентина Тетьоркіна, старший викладач, Інна Шепель, викладач, Таїсія Бобрус, старший лаборант);

  • кафедра культурологічних дисциплін та образотворчого мистецтва (Анастасія Колесниченко, старший лаборант);

  • кафедра фортепіано (Оксана Цуранова, завідувач кафедри, кандидат мистецтвознавства, доцент).

У ході засідання було розглянуто такі питання:

  1. Перебіг інтегрованого курсу онлайн-лекцій «Інклюзивна освіта» із залученням іноземних фахівців Istituto Don Calabria, Italia. Доповідач: Юліана Дьоміна

2. Святкування Міжнародного Дня Erasmus+ 2020. Доповідачі: Юліана Дьоміна, Тетяна Дорош,Олена Школа, Олеся Кисельова.

3. Реалізація права здобувачів освіти академії на внутрішню академічну мобільність у 2020-2021 н.р. Доповідачі: Юліана Дьоміна, Вероніка Одарченко, Олеся Кисельова.

"Дні кар'єри ЄС" за підтримки Представництва ЄС України

12-13 жовтня 2020 р. у Харкові пройшли «Дні кар’єри ЄС», спрямовані на ознайомлення молоді зі шляхами професійного зростання, освітніми та кар’єрними можливостями для молоді в європейському просторі. В рамках проєкту «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні», який фінансується Представництвом Європейського Союзу та виконується громадськими організаціями «Фундація «Відкрите суспільство» та ГО «Молодіжна Альтернатива».

Відбудулася панельна дискусія «Професійний розвиток та європейська інтеграція», професійні тренінги та ярмарок вакансій. Під час заходу гості дізналися про сучасні тенденції на ринку праці; вплив європейської інтеграції на очікування роботодавців і те, як український бізнес розвиває ці напрями і які вимоги висуває до молодих фахівців; пріоритети політики Європейського Союзу (EU GreenDeal, Industry 4.0 тощо) та тренди, які вони створюють; учасники мереж ЄС поділилися успішними історіями, як вони використовують широкі можливості, отримуючи освіту в Європі та розвиваючи власний бізнес за підтримки ЄС.

До заходу долучилися здобувачі вищої освіти академії та науково-педагогічні працівники кафедр: педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, соціальної роботи, інформатики та фізичного виховання.

Переглянути онлайн-захід можливо за цим посиланням на youtube .

Світова ініціатива #ErasmusDays2020:
святкування Міжнародних днів програми ЄС Erasmus+

Розпочинаємо святкування #ErasmusDays із відео-привітань від
Представництва Європейського Союзу в Україні та Національного Еразмус+ офісу

ErasmusDays2020_EU_Delegation to Ukraine_welcome video.mov
ErasmusDays2020_NEO_in_Ukraine_welcome video.mp4

Із 15 по 17 жовтня заклади вищої освіти та наукові установи світу долучилися до святкування Днів Erasmus. Учасники мали можливість організувати захід у будь-якому форматі: презентація, виставка, кіноперегляд, спортивний захід, концерт, фестиваль, Facebook-вебінар, флешмоб, вікторина та багато іншого.

Суб'єкти освітнього процесу академії прийняли участь у міжнародному заході Erasmus Days 2020, на ряду із іншими ЗВО Харкова та області (31 заявка вцілому) та організували 10 заходів, присвячених Програмі ЄС Еразмус+ й додали свої івенти на карту світу в рамках флешмобу #ErasmusDays!

Сьогодні на світовій мапі заходів Erasmus Days 2020 - 4725 івентів!

Відеоогляд усіх заходів буде доступними в форматі online на YouTube каналі Відділу та на сайтах кафедр:


Дні Erasmus 2020 - це ще одна чудова можливість розповісти на весь світ про успішні історії
академічної спільноти Еразмус+!

ErasmusDays_2020_draft_agenda_UKR_as_of_14_October.pdf

Лекції від міжнародних фахівців Istituto Don Calabria, Italia "Особливості функціонування біопсихосоціальної моделі при роботі з дітьми з інвалідністю"

10 жовтня фахівцями провідних ЗВО та реабілітаційних установ Італії розпочато викладання інтегрованого курсу онлайн-лекцій «Інклюзивна освіта» для науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти академії.

Лекції проходят за технічної підтримки Istituto Don Calabria, Italia на платформі Zoom.

Захід також анонсовано і на інформаційному ресурсі італійських партнерів.

Детальніше про перебіг онлайн-курсу - за посиланням


Реалізації права на внутрішню академічну мобільність здобувачів вищої освіти академії у рамках договірної співпраці із ЗВО України

23 вересня у рамках угоди про співпрацю з Харківським національним університетом радіоелектроніки та відповідно до положення «Про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради» науково-педагогічними працівниками академії та університетом розпочато спільне викладання освітнього компонента "Принципи об'єктно-орієнтованого подання програмних систем. Загальна характеристика об'єктів і класів" в межах другого (магістерського) рівня спеціальності 122 Комп'ютерні науки.

1 жовтня 2020 року у рамках угод про співпрацю з Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією та Центральноукраїнським державним педагогічним університетом імені Володимира Винниченка науково-педагогічними працівниками вищеназваних ЗВО розпочато спільне викладання в межах освітніх компонентів "Вступ до спеціальності" (для здобувачів вищої освіти другого (бакалаврського) рівня) спеціальності 012 Дошкільна освіта, «Методологія та методи науково-педагогічних досліджень. Методика викладання педагогіки у ЗВО» (для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня) спеціальності 013 Початкова освіта.

У І семестр 2020-2021н.р. право на внутрішню академічну мобільність реалізовуватиметься суб'єктами освітнього процесу кафедр педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; інформатики; теорії та методики дошкільної освіти академії.

Детальна інформація про процес внутрішньої академічної мобільності, актуальні можливості для співпраці та Open Call пропозицій для обмінів - за посиланням.



Виставка освітніх інновацій Бетт в Англії

BETT LONDON EXCEL 20-22 JANUARY 2021


17 вересня 2020 року відкрито реєстрацію до участі у Міжнародній виставці освітніх інновацій BETT.

Щорічно захід збирає близько 35 000 представників освітянської спільноти зі всього світу та є наймасштабнішою подією технологічних інновацій в освіті.

До участі у виставці 2021 зареєстровано 8 науково-педагогічних працівників академії, які презентуватимуть англомовний посібник з діджит-технологіями "Іноваційні технології роботи у початковій школі".

Освітній Хакатон до Дня європейських мов

Уже традиційно з 2011 року за ініціативи Ради Європи відзначається Європейський день мов, метою якого є сприяння та популяризація багатомовності в Європі. І цьогоріч наша академія не залишилася осторонь. Відділ міжнародних зв’язків та академічної мобільності разом із кафедрою іноземної філології та української лінгвістики, літератури та методики навчання започаткували проведення Освітнього Хакатону, метою якого є розвиток ідеї крос-культурної комунікації зі збереженням лінгвістичної унікальності мов країн світу.

Викладачі кафедри іноземної філології Бахмат Л.В., Кобзєва О.О., Осова О.О., Панченко В.В. провели низку заходів зі студентами груп 211АН, 311АН, 411АН. Зокрема, студенти брали участь в освітніх марафонах "Cultural Realia", "Hit the Road", цифрому калейдоскопі "Унікальний світ казок Європи", онлайн квесті "Deutsche Spuren", онлайн круглому столі "Linguistic diversity of European languages. Fascinating facts."

22 вересня 2020 року викладачами кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Давидченко І.Д., Демченко Н.Д. та Гейдел А.М. був проведений освітній івент «Сторінками літопису європейської літератури», під час якого студенти 311 уф групи розповіли цікаві факти з біографії письменників Європи, підготували цікаві та змістовні відеопроєкти. Цей захід знайшов відгук у молоді і дав змогу переосмислити прочитану літературу.

23 вересня 2020 року викладачами кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Демченко Н.Д. та Гейдел А.М. був проведений захід «Літературні посиденьки», до якого долучилися студенти-філологи психолого-педагогічного факультету. Здобувачі вищої освіти Освітньо-професійної програми Українська мова та література 211 уф групи розповіли про новинки європейської літератури. Цікаві презентації та буктрейлери не залишили байдужими студентів-першокурсників цієї спеціальності, вони активно долучилися до процесу обговорення. Учасники освітнього хакатону порадили, яку літературу варто прочитати; розповіли, як правильно обрати книгу. Демченко Наталя наголосила на важливості проведення заходу, адже література – це той самий міст, які з’єднує людські душі. Дискусія пройшла в дружній та сприятливій атмосфері, бо надзвичайно добре бачитися з тими, хто тебе розуміє, обмінюватися з ними думками, і, звичайно, слухати. Цікава вікторина та факти про європейські мови завершили захід, але учасники та гості одноголосно вирішили зустрітися ще раз на «Літературних посиденьках».

Криглий стіл Linguistic diversity of European languages. Fascinating facts. Кобзєва гр 411-ан.docx

Європейські дні досліджень та інновацій 2020

22-24 вересня за підтримки Єврокомісії у форматі онлайн пройшли Європейські дні досліджень та інновацій 2020, у якому прийняли участь 35 000 зареєстрованих представників із 188 країн. До заходу долучилися 13 науково-педагогічних працівників академії (Алла Харківська, Юліана Дьоміна, Олеся Кисельова, Наталя Хміль, Лариса Рикова, Альона Прокопенко, Олена Шукалова, Вероніка Одарченко, Катерина Корсікова, Олена Школа, Олена Фоменко, Ірина Ремзі, Галина Брославська) та 24 здобувачі вищої освіти академії.

Європейські дні досліджень та інновацій - це щорічний флагманський захід Європейської комісії з досліджень та інновацій, який збирає політиків, дослідників, підприємців та громадськість для обговорення та формування майбутнього досліджень та інновацій у Європі та за її межами.

siw2020_programme-amended.pdf

21 вересня – Міжнародний день Миру

За ініціативою Генеральної Асамблеї ООН цей день відзначають в усьому світі як день всесвітньої відмови від насильства й вогню.

Відповідно до резолюції від 30 листопада 1981 року святкування Міжнародного дня миру відбувалося кожного третього вівторка, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте в резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою Міжнародний День Миру відзначають щороку 21 вересня.

Цього дня ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Відмова від насильства і воєн – необхідна умова для подальшого розвитку людства. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати дійсно відчутні результати і користь для всього людства.

У рамках святкування Міжнародного Дня Миру проходять заходи, мета яких - привернення уваги до проблеми миру і ефективних способів його досягнення. Невід’ємною процедурою початку святкових заходів служить символічний передзвін Дзвону миру.

Із нагоди святкування Міжнародного Дня Миру 2020 Юліана Дьоміна прийняла участь в онлайн-воркшопі NVC-Training «Компас Життя» with Peace Engineers.

Вебінар «Новації конкурсів Програми ЄС Еразмус+ та як долучитись до Стратегічного партнерства»

11 вересня 2020 р. було організовано захід Національним Еразмус+ офісом в Україні разом з Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні за участі Національного агентства Еразмус+ в Іспанії та у співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні.

До онлайн-вебінару долучились, Алла Харківська, проректор з науково-педагогічної роботи, доктор педагогічних наук, професор, Юліана Дьоміна, начальниця відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності.

На онлайн-вебінарі розглядали питання про: новації конкурсів Програми ЄС Еразмус+, як стати партнером конкурсів зі Стратегічних партнерств, в чому різниця між Стратегічними партнерствами та альянсами знань, особливості участі України, як обґрунтувати додаткову значущість організації тощо.

Спікери заходу:

  • Loreta PAULAUSKAITE, ICP International Contact Point for Erasmus+ Spanish National Agency-SEPIE, Madrid, Spain

  • Світлана ШИТІКОВА, координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні (проєкт ЄС)

  • Альона ДМУХОВСЬКА, проєктна менеджерка Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні

Ознайомитись з матеріалами за посиланням:

Після вебінару запис та корисні посилання будуть збережені та розміщені в мережі Facebook, на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні та на YouTube каналі Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.

Координатори Мережі міжнародної співраці та академічної мобільності й науково-педагогічні працівники кафедр академії підвищили свою експертну кваліфікацію онлайн влітку 2020

Кафедра української лінгвістики, літератури та методики навчання

Наталя Демченко, завідувач кафедри, кандидат філологічних наук, доцент, Анна Чала, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри, Алла Гейдел, викладач кафедри, взяли участь у міжнародному вебінарі "About the international skills development" по темі « The cloud storage service for the online studying of the example of the Zoom platform» (20-27 липня, 2020 р., Люблін, Республіка Польща).

Кафедра інформатики

Олеся Кисельова, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри, взяла участь у міжнародному вебінарі "About the international skills development" по темі « The cloud storage service for the online studying of the example of the Zoom platform» (10-17 серпня, 2020 р., Люблін, Республіка Польща

Наталія Хміль, кандидат педагогічних наук, доцент:

  • пройшла післядипломне міжнародне стажування на тему «Міжнародні проєкти: написання, аплікування, управління та звітність» березень-серпень 2020 р., Університет Суспільних Наук, фундація CEASC, Лодзь, 07.08.2020;

  • прийняла участь у міжнародній конференції під назвою «Project approach in the didactic process of universities - international dimension», 7 серпня 2020 р.;

  • прийняла участь у мобільності в рамках проєкту «Ceasc – центральноєвропейська академія досліджень та сертифікації», 31.08.2020 Spisske Podhradie ( Словаччина)

Лариса Рикова, кандидат педагогічних наук, старший викладач:

  • відвідала Kahoot 2020! EDU Summit to make learning awesome! 17 липня 2020 р.;

  • прослухала вебінари: «Публікації в міжнародних виданнях» 08 червня 2020, «Можливості аналітичного інструменту InCites» 11 червня 2020;

  • взяла участь у міжнародному вебінарі "About the international skills development" по темі « The cloud storage service for the online studying of the example of the Zoom platform» (10-17 липня, 2020 р., Люблін, Республіка Польща).

Untitled.FR10ZOOM Рикова.pdf
_Certificate_ Рикова Kahoot!.pdf
Серт Публікації в міжнаиродних виданнях Рикова.pdf
Серт аналіт. інстр.lScRksL Рикова.pdf

Кафедра фізичного виховання та мистецтв

Олена Школа, завідувач кафедри фізичного виховання, кандидат педагогічних наук, доцент, Олена Фоменко, кандидат педагогічних наук, доцент, Валерій Фоменко, кандидат біологічних наук, доцент, стали учасниками І Всеукраїнської науково-практичної конференції «Дистанційна освіта в Україні: інноваційні, нормативно-правові, педагогічні аспекти» 16 червня 2020 р., Київ;

Олена Школа, Олена Фоменко учасники I Міжнародної науково-практичної конференції "Інтеграція іноваційних педагогічних технологій у сучасний освітній процес", 2 липня 2020.

Кафедра фортепіано

Тетяна Дорош, кандидат наук з державного управління, професор кафедри фортепіано, взяла участь у V міжнародному фестивалі « Арт причал» і отримала сертифікат за високопрофесійну підготовку учня до участі у фестивалі, 5-12 липня 2020, Харків-Одеса

Facebook-вебінар «Індивідуальні освітні можливості Програми ЄС Еразмус+»

28 серпня 2020 р. команда Національного Еразмус+ офісу в України провели Facebook-вебінар на тему «Індивідуальні освітні можливості Програми ЄС Еразмус+». Захід скаладався з двох частин, під час яких спікери розповіли про те, як пройти обмін чи практику в університетах держав-членів ЄС та інших країн, а також як працівникам українських закладів вищої освіти обмінюватися досвідом із колегами з ЄС, підвищувати свою кваліфікацію.

До відео-трансляції долучились координатори та співпрацівники відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності:

Алла Гейдел, Олеся Кисельова, Дмитро Христенко, Олена Школа, Юліана Дьоміна, Альона Ганус.

Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням

Презентація «Можливості Еразмус+ для студентів та працівників університетів» нижче


Erasmus_ICM_28.08.20.pdf

Третій міжнародний ярмарок грантів у сфері культури

02 липня відбувся Третій міжнародний ярмарок грантів у сфері культури, організований Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні за підтримки Українського культурного фонду. Інформаційні партнери — Громадський простір та Ресурсний центр ГУРТ: Портал суспільно активних громадян.

Харківську гуманітарно-педагогічну академію представляли співпрацівники відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності.

В програмі Ярмарку:

✔ Панельні дискусії щодо менеджменту культурних проєктів, майбутнього креативних індустрій та міжнародного досвіду українських заявників;

✔ Презентації актуальних грантових програм для українських заявників;

✔ Консультації з представниками грантодавців;

✔ Інформаційна сесія конкурсу проєктів Представництва ЄС в Україні «Посилення ролі громадянського суспільства для кращого управління, прав людини та культури».


За цим посиланням Ви знайдете презентації спікерів та грантодавців Ярмарку.

У статті нижче можна ознайомитися із грантодавцями, що проводили консультації та відкриті для співпраці.

Третій міжнародний ярмарок грантів у сфері культури: консультації грантодавців

Міжнародний Вишеградський Фонд — це міжнародна донорська організація, створена у 2000 році урядами країн Вишеградської групи (V4) - Чехією, Угорщиною, Польщею та Словаччиною з метою сприяння регіональній співпраці у Вишеградському регіоні (V4), а також між регіоном V4 та іншими країнами, особливо у регіонах Західних Балкан та Східного партнерства. Фінансова підтримка Фонду надається через грантові та стипендіальні програми. Грантові програми можуть покрити 100% від загальної вартості проєкту, який триває 18 місяців, тоді як стипендії призначаються тим, хто навчається на магістратурі, магістрам та дослідникам для вивчення одного або декількох семестрів у Вишеградському регіоні.

Для українських аплікантів, доступні такі грантові програми Фонду як Visegrad та Visegrad+, що зфокусовані на темі "Культура та спільна ідентичність".

Harald Binder Cultural Enterprises — некомерційна організація, мета якої – сприяти сталому розвиткові культури й освіти в Україні. HBCE підтримує ініціативи, які зміцнюватимуть становище України на міжнародній арені, а також підвищуватимуть її конкурентоздатність у культурі й освіті. HBCE створює унікальний простір “Арт центр Фабрика повидла”, розташований в історичній частині міста Львова, який на одній локації об’єднає музику, театр, кіно, медії і візуальне мистецтво, а також освітні практики.

HBCE запрошують організації зі сфері мистецтва, культури та освіти, які орієнтовані на актуальні теми та інноваційні підходи, подавати проєкти на Програму ґрантів. Вважають, що культура та освіта – це важлива запорука сильного суспільства, необхідна передумова для змін і зміцнення конкурентоспроможності України. Підтримують низові ініціативи, міжгалузеву та міжнародну співпрацю задля сталого розвитку культури, мистецтва та освіти в Україні. Ґранти виділяють один раз на рік на проєкти неурядових організацій з України чи закордону. Пропоноване фінансування становить від 500 до 5 000 євро та покриває 70 % загального бюджету проєкту.

Посольство США в Україні представлятють Анна Суммар, спеціаліст відділу культури та Віра Максимова, спеціаліст відділу преси, освіти і культури. Посольство США в Україні надає гранти на підтримку колаборативних українсько-американські проектів у сфері культури і освіти, гранти на підтримку розвитку демократії і медіа.

Анна та Віра працюють у відділі преси, освіти і культури Посольства США в Україні майже 20 років. В їхні обов'язки входить менеджмент різноманітних програм і грантів у сфері культури, а саме кіно, музики, театру, спорту, літератури, а також програм з залученням випускників обмінних програм уряду США.

Відділ преси, освіти та культури Посольства США (PAS) займається питаннями преси і культури, а саме керує програмами культурного та освітнього обмінів, такими як Програма Фулбрайт та Програма міжнародних відвідувачів, а також обмінними програмами для студентів, вчителів, викладачів університетів та молодих професіоналів. Відділ преси, освіти та культури Посольства США (PAS) координує програми надання малих для підтримки демократичних та ринкових змін в Україні. Вдділ підтримує Американський Дім і мережу центрів "Вікно в Америку", мета яких надавати актуальну інформацію про США та підтримувати англомовні колекції бібілотек, в яких розташовані ці центри. Цей відділ також координує проведення заходів для української і міжнародної преси: випускає прес-релізи, організовує прес-конференції, розповсюджує офіційні урядові промови та документи.

Програма підтримки Meet up: Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen Німецько-Українські зустрічі Фонду «Пам'ять, відповідальність та майбутнє» (Stiftung EVZ). Метою програми є розбудова демократичних цінностей і взаємопорозуміння, інтенсифікація діалогу та співпраці між Німеччиною та Україною. Програма відбувається за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. З 2014 р. MEET UP! підтримує німецько-український молодіжний обмін та об'єднує представниць та представників громадянського суспільства. Крім підтримки вже більше двохсот німецько-українських молодіжних проєктів, програма ініціює також німецько-українські мережеві івенти, тандем-пітчинги, стипендії та інші формати для розвитку ідей та партисипації молоді в обох країнах.

У 2019 р. MEET UP! разом із Українським культурним фондом започаткували спільну програму підтримки німецько-українських проєктів у сфері культури "Культура для змін". Вона спрямована на посилення німецько-української співпраці та спільний пошук відповідей на виклики сучасного світу через підтримку культурного діалогу та створення спільних культурно-мистецьких продуктів.

Програма MEET UP! підтримує німецько-українські зустрічі молоді. Окрім іншого, в програмі можуть бути підтримані проєкти з культурною та мистецькою складовою. Спільна програма "Культура для змін" спрямована саме на підтримку німецько-українських проектів у сфері культури. Програма проводить щорічний конкурс проєктів на отримання проєктного фінансування.

“Дім Європи” — програма, що фінансується Європейським Союзом та створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями і їхніми колегами в країнах ЄС. Програма фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа та роботі з молоддю.

“Дім Європи” фінансує більш як 20 програм — стажування, навчальні подорожі, нетворкінг, резиденції та інші форми професійного обміну. Програма підтримує творчу кооперацію та співпрацю між українцями та їхніми колегами з ЄС у галузі культури та креативної індустрії. А також вже у цьому році буде організовувати молодіжні табори та студентський обмін між університетами в межах України.

Міжнародний фонд "Відродження" — входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations), заснових інвестором та філантропом Джорджем Соросом. Місія фонду - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Фонд надає грантову підтримку українським заявникам через різноманітні конкурси, дізнатися про які можна більше тут.

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір.

Місія Фонду — впроваджуючи нові механізми надання орієнтованої на результат конкурсної державної фінансової підтримки ініціативам у сфері культури та креативних індустрій, сприяти творенню розвиненої екосистеми культури та креативності в Україні, яка уможливлює породження та розповсюдження в суспільстві нових сенсів та спільних цінностей, а також сприяє збереженню культурної спадщини та розвитку української культури в контексті актуальних світових тенденцій.

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕРАЗМУС+ ОФІС В УКРАЇНІ (НЕО В УКРАЇНІ) у тісній співпраці з Представництвом ЄС в Україні забезпечує допомогу та підтримку Виконавчому агентству з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) щодо запровадження в Україні Програм ЕРАЗМУС+ у сфері освіти, молоді та спорту. НЕО в Україні є контактним центром для всіх зацікавлених потенційних учасників, бенефіціарів і стейкхолдерів щодо можливостей Програми Еразмус+. Національний Еразмус+ офіс в Україні проводить заходи спрямовані на підтримку, популяризацію, моніторинг та поширення інформації про Програму, зокрема у сфері освіти, молоді та спорту у співпраці з іншими країнами-партнерами Програми.

В рамках Програми академічна мобільність покриває обміни студентами та викладачами мистецьких галузей. Напрям співпраці організацій також розповсюджується на мистецькі університети, ГО та бізнес структури. Європейські студії (напрям Жан Моне) висвітлює досвід країн Європейського Союзу за різними тематиками та галузями, в тому числі і культуру, який надалі може лягти як успішний приклад для модернізації відповідних сфер в Україні.

Розмір гранту, що можуть отримати українські заявники, залежить від напряму. Наприклад, проєкти співпраці - від 500 000 до 1 000 000 євро.

Відкриття нового центру представництва італійської благодійної організації "Благодійний фонд "Дон Калабрія Україна"

16 червня у м. Харкові відбулося відкриття нового центру представництва італійської благодійної організації «Благодійний фонд «Дон Калабрія Україна», який надає допомогу дітям, підліткам та їх сім'ям, які опинились у складних життєвих обставинах.

На відкритті Центру були присутні представники академії. Науково-педагогічними працівниками закладу у рамках договірної співпраці з італійською благодійною організацією «Don Calabria» реалізовується проєкт «Арт-терапевтична робота з підлітками з аутизмом», який внесено до стратегії розвитку Харківської області на 2021-2027 роки.

У цей день присутні стали учасниками віртуальної подорожі! Космічний квест "Три Луни Калабрійської Галактики" став інклюзивною мандрівкою. Маленькі підопічні Центру створювали світи та планети, де кожний мав можливість розкрити свої творчі здібності.

Актуальна інформація щодо заходів та подій – на сайті Дон Калабрія Україна

Конкурс на призначення стипендій Уряду Республіки Сербія для громадян України

Міністерство освіти, науки і технологічного розвитку Республіки Сербія відповідно до Угоди про співробітництво в галузі освіти між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти, науки і технологічного розвитку Республіки Сербія оголосило конкурс на призначення стипендій Уряду Республіки Сербія для громадян України терміном до 12 місяців (найкоротший термін – 3 місяці, найдовший – 12 місяців) у 2020/2021 навчальному році.

Сербська сторона готова прийняти:

  • до 20 студентів для здобуття базової вищої освіти – бакалавріат (обсягом 180 або 240 кредитів ECTS) та на навчання в магістратурі (обсягом 60 або 120 кредитів ECTS) у закладах вищої освіти;

  • до 5 студентів для навчання в аспірантурі (обсягом 180 кредитів ECTS).

Крайній термін подачі заявок — 07 липня 2020 року.

Детальна інформація щодо умов участі у стипендійній програмі у доданому файлі.


Конкурс на стипендію у Республіці Сербія.pdf

Експертне підвищення кваліфікації щодо міжнародної проєктної співпраці в форматі онлайн

У період каратнину Алла Харківська, проректор з науково-педагогічної роботи, доктор педагогічних наук, професор, підвищила свою експретну кваліфікацію щодо міжнародної співпраці шляхом навчання на платформах онлайн освіти за такими курсами:

  • «Європейська зовнішня політика: просто про складне», за підтримки МФ «Відродження», посольства Швеції в Україні

  • «Головна Угода про асоціацію Україна - ЄС», за фінансової підтримки Європейського союзу та міжнародного фонду «Відродження», в рамках проєкту «Громадська синергія»

  • «Європейський механізм захисту прав людини», розроблено Координатором проєктів ОБСЄ в Україні за підтримки Уряду Канади та Уряду Федеративної Республіки Німеччина

  • «Ефективні комунікації для освітніх управлінців», за фінансової підтримки Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні

  • «Сучасне керівництво проєктами – мистецтво порушення правил», за підтримки МФ «Відродження», посольства Швеції в Україні та у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF)

  • «Наука про освіту: що повинен знати лідер освітнього стартапа», за підтримки МФ «Відродження», Prague Civil Society Centre

  • «Академічна доброчесність», за підтримки SAIUP, Американської Ради з міжнародної освіти

  • «Логіко-структурний підхід у розробці проектної заявки» (для подання на участь у Програмі підтримки проектів секторальної політики, пропонованої Європейським Союзом)

Certificate Європеська Зовнішня політика. Харківська.pdf
EU-Agreement Certificate (1).pdf
Certificate механізм захисту прав людини. Харківська.pdf
Certificate комунікації Харківська (1).pdf
Certificate сучасне керівництво проєктами. Харківська.pdf
Certificate Наука про освіту. Харківська.pdf
Certificate доброчесність Харківська (1).pdf
Certificate логіко- структурний підхід.Харківська.pdf

Модуль Жан Моне: проєкт "Європейські бізнес моделі: трансформація, гармонізація і стратегічна імплементація в Україні"

04 червня 2020 року відбулася заключна онлайн-конференція по проєкту "Європейські бізнес моделі: трансформація, гармонізація і стратегічна імплементація в Україні", який проводився в рамках реалізації модуля "European business models: transformation, harmonization and implementation in Ukraine"

Юліана Дьоміна, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності академії, долучилася до обговорення актуальних питань у форматі онлайн за такими тематичними зонами:

  • Євроінтеграційний розвиток України: результативність та подальші кроки

  • Завдання України у світлі новітніх трендів євроінтеграційних процесів

  • Актуальні підходи до гармонізації стандартів України та ЄС

  • Проектно активні викладачі – стартап активність студентів: Європейська модель

  • Європейська інтеграція: еволюція та виклики сьогодення

Детальна інформація - у програмі конференції.

В умовах карантину координатори мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності підвищують свою кваліфікацію дистанційно

Одарченко В.І., Школа О.М., Гейдел А.М., Панченко В.В., Цехмістро О.В. пройшли онлайн-курс "Сучасне керівництво проєктами – мистецтво порушення правил", який створено за підтримки МФ «Відродження», посольства Швеції в Україні та у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF).

Брославська Г.М. прийняла участь у Міжнародній науково-практичній конференції " Європейська проєктна культура в Україні: стан, проблеми, перспективи" (29-30 травня 2020, м. Запоріжжя), що проводилася під егідою програми ЄС Еразмус+, напрям ім. Жана Моне.

Гейдел А.М. пройшла онлайн-курси: «Наука про освіту: що повинен знати лідер освітнього стартапа», «Академічна доброчесність», «Медіаграмотність для освітян».

Дорош Т. Л. прийняла участь у міжнародних конференціях "Dynamics of the development of world science", Vancouver 18-19 March 2020; "Perspectives of world science and education", Osaka 22-24 April 2020.

Панченко В.В. прослухала курс "STUDY UK: A GUIDE FOR EDUCATION AGENTS AND SCHOOL COUNSELLORS", організований за підтримки BRITISH COUNCIL, STUDY UK AND THE GREAT CAMPAIGN.

Ібрагім Ю.С. прийняла участь у другій робочій зустрічі жіночих та феміністичних організацій з координації підготовки незалежної IX періодичної доповіді за жіночою Конвенцією ООН (CEDAW), що вібдулася 12 травня 2020 року в форматі онлайн.

Школа О.М. прийняла участь у міжнародній науково-практичній конференції "Шляхи удосконалення професійних компетентностей фахівців в умовах сьогодення" та взяла активну участь у напрямках: "Цифровізація освітнього процесу. Дистанційна освіта", "Педагогічні підходи в STEM-освіті".

Христенко Д.О. прийняв участь у міжнародній науково-практичній конференції "Шляхи удосконалення професійних компетентностей фахівців в умовах сьогодення" та взяв активну участь у напрямках: "«JuniorZ» - фізична культура майбутнього", "Здоров’язбережувальні технології. Безпечний та здоровий спосіб життя. Екологічна грамотність".

Сучасне керівництво проєктами. Панченко.pdf
Цехмістро. Сучасне керівництво проєктами.pdf
Школа. Цифровізація..pdf
Школа О.М. Педагогічні підходи.pdf
Христенко. фізична культура майбутнього.pdf
Христенко. Технології.pdf

Ukrainian Canadians celebrate Vyshyvanka Day 2020!

Ця карта Канади складається з понад 1150 фотографій, а її розмір 2х2 метри. Вишиванка дійсно єднає українців навіть під час карантину!

Світовий конґрес українців (СКУ) запрошує українців з усього світу долучитися до флешмобу з нагоди Всесвітнього дня вишиванки!

Як повідомляв Укрінформ, українці у світі готуються відзначити Всесвітній день вишиванки, який цього року припадає на 21 травня. Зокрема, Кредитова спілка «Будучність» (BCU Financial) в Канаді ініціювала з цієї нагоди фотоконкурс. А українців у Бельгії запрошують на віртуальний парад вишиванок. Конгрес українців Канади (UCC) запрошує долучитися до онлайн-флешмобудо Дня вишиванки.

19.05.2020 р. Онлайн круглий стіл «Європа: вчора, сьогодні, завтра. Виклики пандемії Covid-19»

До святкування Дня Європи у Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця спільно з Інформаційним Центром Європейского Союзу в ХНЕУ ім. С. Кузнеця пройшов онлайн круглий стіл «Європа – вчора, сьогодні, завтра. Виклики пандемії Covid-19».

Швидке поширення пандемії COVID-19 стало глобальним викликом, що не лише поставив під питання базові принципи функціонування Євросоюзу (такі як свобода пересування у рамках Шенгенської зони), але й став стрес-тестом для всіх інституцій ЄС. Пандемія COVID-19 спричинить зміни, що змусять говорити про світ “до” і “після” — прогнозують світові дослідники економіки, соціуму та політики. Про певні наслідки можна буде дізнатися лише потім, деякі явища вже – очевидна реальність.

До обговорення цих надважливих питань під час онлайн круглого столу було запрошено широке експертне коло; представницею академії стала Дьоміна Ю.В.

Із нагоди Дня Європи в Україні 2020 в академії було реалізовано онлайн-проєкт “Подорож закладами освіти Європи: історія та сучасність”

Учасники та учасниці готували ілюстровані дописи про найстаріші, найбільші, найсучасніші, найкреативніші європейські виші.

Детальніше про проєкт - за посиланням

ВІТАЄМО З ДНЕМ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ!

Німецька служба академічних обмінів DAAD: міжнародний вебінар про освіту

13 та 14 травня в онлайн форматі відбувся міжнародний вебінар про можливості освіти в Німеччині, слухачами якого стали представники Мережі координаторів міжнародного співробітництва та академічної мобільності академії.

Слухачі мали можливість отримати актуальну інформацію щодо освітнього процесу та поспілкуватися з представниками 10 закладів вищої освіти Німеччини. Інфо-сесій вебінару стали одним із етапів реалізації загальноакадемічного проєкту зовнішньої мобільності в академії 2020-2021 навчального року.

Онлайн-проєкт “Подорож закладами освіти Європи: історія та сучасність”

Із нагоди Дня Європи в Україні, який цьогоріч святкується 16 травня, пропонуємо всім охочим долучитися до онлайн-проєкту “Подорож закладами освіти Європи: історія та сучасність”.

📍Що для цього треба зробити:

  1. Оберіть заклад освіти Європи, який саме на Вашу думку, вартий уваги! Це може бути найстаріший, найбільший, найсучасніший, найкреативніший європейський університет; це може бути заклад, який відвідували саме Ви і хочете поділитися своїми враженнями.

  2. Знайдіть ілюстарцію, фотографію в мережі Інтернеті (з обов’язковим посиланням на ресурс) або надайте фото, зроблене власноруч.

  3. У довільній формі зробіть допис: чому цей заклад вартий уваги.

  4. До 16 травня 2020 р. включно надішліть Ваші фото-роботи і дописи на електронну пошту відділу: international.department.hgpa@gmail.com із обовязковим зазначенням автора/авторів роботи і груп (для здобувачів освіти).

  5. Роботи всіх учасників будуть опубліковані на сайті відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності академії та увійдуть до веб-збірки “Подорож закладами освіти Європи: історія та сучасність” із зазначенням авторів робіт.

Міжнародний Фонд Відродження Телемарафон «Мир і Війна» до 75-річчя завершення Другої світової війни в Європі

У День пам’яті та примирення, Український ПЕН та Національний університет «Києво-Могилянська Академія» організовують спеціальний телемарафон «Мир і Війна» до 75-річчя завершення Другої світової війни в Європі.

8 травня з 10:00 до 22:00 відбудеться 12-годинний інтелектуальний телемарафон в ефірі телеканалів Прямий, Еспресо та 5 канал.

Історики, письменники, філософи, громадські й політичні діячі з України, Польщі, Франції, Литви, Чехії, Данії, Бельгії у прямому ефірі аналізуватимуть та дискутуватимуть про сучасні погляди на Другу світову війну, демократію й тоталітаризм, пам’ять про війну та виклики для Європи сьогодні.

Якою є роль наративу про Другу світову війну в поширенні демократичних цінностей? Як події 1939-1945 років можуть стати уроком для нинішнього світу, що бореться із пандемією коронавірусу і протистоїть новим воєнним викликам? Чому тоталітаризм і диктатура за жодних обставин не можуть бути порятунком для людства? Ґрунтовний аналіз, відкриті архіви й вільна дискусія – шлях до пошуку відповідей на ці питання та осмислення подій Другої світової війни.

Учасники телемарафону: історик Ярослав Грицак (Україна), історик Рафал Внук (Польща), громадський діяч і політик Емануеліс Зінґеріс (Литва), письменниця та професорка історії Олена Стяжкіна (Україна), історик й професор Гарвардського університету Сергій Плохій (США), Перший Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв (Україна), письменниця й історикиня Галина Акерман (Франція), польська дослідниця в галузі українознавства Оля Гнатюк (Польща), письменниця Оксана Забужко (Україна), кінорежисер Сергій Лозниця (Україна), письменник Сергій Жадан (Україна), драматург і кіносценарист Маріус Івашкевичус (Литва), кінорежисер Ахтем Сеітаблаєв (Україна), колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен (Данія).

Детальна інформація - на сайті

5.05.2020 р. Розширене засідання Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності

Із нагоди Дня Європи в Україні, який цьогоріч святкується 16 травня, в он-лайн форматі відбулося розширене засідання Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності.

На засідання, окрім координаторів Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності, було запрошено науково-педагогічних працівників академії, які виявили бажання у подальшому займатися проєктною діяльністю та приймати участь у проєктах академічної мобільності:

  • кафедра історії та суспільно-економічних дисциплін (Фінін Г.І., завідувач кафедри, доктор філософських наук, доцент);

  • кафедра інформатики (Золочевська М.В., завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент, Хміль Н.А., кандидат педагогічних наук, доцент);

  • кафедра іноземної філології (Бахмат Л. В., кандидат педагогічних наук);

  • кафедра музично-інструментальної підготовки вчителя ( Александрова О.О., завідувач кафедри, доктор мистецтвознавства, доцент, Золотарьова О.І., старший викладач, викладач-методист, Жога Р.А., викладач, Кригін О.І., кандидат мистецтвознавства, Снєдкова Л.А., кандидат мистецтвознавства, доцент, Тищик В.Б., старший викладач, викладач-методист, Ульянова В.С., доктор педагогічних наук, доцент);

  • кафедра фізичного виховання (Фоменко О.В., кандидат педагогічних наук, доцент, Бойченко А.В., кандидат педагогічних наук);

  • кафедра педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту
    (
    Акімова О.М., кандидат педагогічних наук, доцент);

  • кафедра української лінгвістики, літератури та методики навчання (Проворна І.О., викладач);

  • кафедра теорії та методики фізичного виховання (Слюсарев В.Ф., кандидат біологічних наук, доцент).

У ході засідання було розглянуто питання роботи над загальноакадемічним проєктом мобільності з Німецькою службою академічних обмінів DAAD, реалізацію якого заплановано на 2020-2021 навчальний рік. 13-14 травня 2020 усі бажаючі зможуть долучитися до вебінару “Study in Germany - Online Info Sessions South and Eastern Europe, Central Asia”, який проводиться фундацією DAAD.

Присутні ознайомилися з новими можливостями для співпраці із закладами оствіти ЄС та почали роботу над проєктом академічної мобільності 2021 для науково-педагогічних працівників академії за програмою House of Europe.

У рамках підвищення кваліфікації 2020 року координаторами Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності планується проходження онлайн-курсу "Сучасне керівництво проєктами", який створено за підтримки МФ «Відродження», посольства Швеції в Україні та у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF).

Вебінар "Освіта в ЄС: рівні можливості для всіх"

Із нагоди Дня Європи в Україні, який цьогоріч святкується 16 травня, 5 травня в онлайн форматі пройшов вебінар “Освіта в ЄС: рівні можливості для всіх”, до якого долучилися здобувачі освіти академії. Дьоміна Ю.В., начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, презентувала слухачам актуальну інформацію щодо можливостей продовження навчання у закладах вищої освіти ЄС, програм для іноземних здобувачів вищої освіти, стипендіальних програм покриття витрат на навчання й інших можливості для освітян із України.

VІІ МІЖВУЗІВСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР

«Професійна мобільність як чинник соціальної адаптації і творчої самореалізації особистості в умовах суспільних трансформацій»

29 квітня кафедрою соціальної роботи академії в форматі онлайн було проведено VІІ МІЖВУЗІВСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «Професійна мобільність як чинник соціальної адаптації і творчої самореалізації особистості в умовах суспільних трансформацій» за участі колег із кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Київського університету імені Бориса Грінченка. Із актуальною темою "АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ: НОВІ МОЖЛИВОСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ" на семінарі виступила Дьоміна Ю.В., начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності.

Із нагоди Дня Європи в Україні, який цьогоріч святкується 16 травня, відбудеться розширене засідання Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності

5 травня 2020 року о 13.00 на платформі Zoom відбудеться розширене засідання координаторів Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності.

На порядку денному:

1. Звіт про роботу над загальноакадемічним проєктом мобільності з Німецькою службою академічних обмінів DAAD.

2. Нові можливості для співпраці із закладами оствіти ЄС: початок роботи над проєктом академічної мобільності для науково-педагогічних працівників академії, програма House of Europe.

3. Підвищення кваліфікації для координаторів Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності. Он-лайн курс "Сучасне керівництво проєктами", який створено за підтримки МФ «Відродження», посольства Швеції в Україні та у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF).

CHALLENGES FOR HIGHER EDUCATION IN THE ERA OF COVID19 AND THE NEXT DAY

Міжнародний вебінар "TRANSITION FROM THE FACE-TO-FACE TEACHING TO ONLINE EDUCATION"

27 квітня пердставники Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності, науково-педагогічні працівники кафедр академії (Дьоміна Ю.В., Дорош Т.Л., Одарченко В.І., Блудова Ю.О.,Акімова О.М., Ільїна О.О., Кузнецова О.В.) Викладачі кафедри (Акімова О.М., Блудова Ю.О., Ільїна О.О., Кузнецова О.В., Литвин В.А., Одарченко В.І., Цехмістро О. В., Клімова О.О., Александрова О.О., Білостоцька О.В.) приймали участь у Міжнародному вебінарі «Transition from face-to-face teaching to online education», організованому National Office Erasmus+ та присвяченому переходу від традиційного аудиторного формату навчання до онлайн-освіти.

Представниці Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності академії підвищують свою кваліфікацію з питань проєктної співпраці та грантрайтингу

Підсумкове заняття в Школі соціального проєктування та грантрайтингу

Open Grants School

25 квітня в муніципальній Школі соціального проєктування та грантрайтингу Open Grants School було проведено онлайн краш-тест проєктних заявок слухачів та екзаменаційне тестування.

Начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, Юліана Дьоміна, та представниці Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності, Вікторія Бескорса, Тетяна Дорош і Олеся Кисельова успішно завершили навчання в Open Grants School та презентували загальноакадемічний проєкт “Школа абітурієнта: рівні професійні можливості для всіх”.

Здобувачі освіти академії прийняли участь у конкурсі есе "Як коронавірус вплине на європейську інтеграцію та солідарність: випробування кризою, шанси на оновлення"

Українською Асоціацією Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції було проведено конкурс есе серед здобувачів вищої освіти, із deadline 19 квітня 2020 р.

Учасникам конкурсу пропонувалося поміркувати про можливі позитивні зміни, які можуть бути спричинені коронавірусом у медичній, екологічній, економічній, а можливо і у політичній та інших сферах в країнах Європи та, зокрема, в Україні, подумати, як коронавірус може вплинути на європейську інтеграцію, чи є випробування кризою однозначно негативними, чи є шанси на оновлення європейської солідарності та посилення європейських цінностей, які життєві уроки на майбутнє маємо засвоїти.

Від Харківської гуманітарно-педагогічної академії участь у конкурсі прийняли:

  • Ібрагімова Уляна, Кузьменко Уляна, Кресало Анастасія , 311 уф. (науковий керівник - Волкова Ірина Вікторівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання);

  • Сабельнікова Валерія, 21 ф., Захарова Аліна, Марюхненко Наталя, 11 д., Господаренко Владислава, Казначєєва Світлана, Коновалова Єлизавета, Нагайцева Олександра, 21д., Брагіна Вероніка, Гунько Вікторія, Хохлова Софія, Салюкова Карина, 21 м.,Злепко Вікторія, Нагорнюк Валерія, 41 м. (науковий керівник - Гейдел Алла Михайлівна, викладач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання);

  • Артюхова Вікторія, 41 м., Дорошенко Вікторія, 21 м., Бурова Тетяна, 111 м., Лебедєва Влада, 111 м., Білка Наталія, 211 м. ( науковий керівник - Дорош Тетяна Леонідівна кандидат наук з державного управління, професор кафедри фортепіано);

  • Тарасенко Владислав, 411 ін. (науковий керівник - Кисельова Олеся Борисівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики);

  • Недорубко Анастасія, Яблукова Маргарита, Хлиповка Леонід, 111 уф. (науковий керівник - Лигус Олена Федорівна, старший викладач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання);

  • Мальчева Єлизавета, 311 ср. (науковий керівник - Лисенко Юлія Олегівна, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри соціальної роботи);

  • Потапова Юлія, 211 іст. (науковий керівник - Хряпін Едуард Олександрович, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін);

  • Носач Андрій, 211 уф. (науковий керівник - Чала Анна Геннадіївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання).


DAAD Німецька служба академічних обмінів: нові проєктні можливості для здобувачів освіти академії

В онлайн форматі продовжується робота Мережі координаторів міжнародного співробітництва та академічної мобільності над загальноакадемічним проєктом зовнішньої мобільності, реалізацію якого заплановано на 2020-2021 навчальний рік.

Науково-педагогічними працівниками кафедр культурологічних дисциплін та образотворчого мистецтва (координатор Бескорса В. М.), музично-інструментальної підготовки вчителя (координатор Білостоцька О. В.), фортепіано (координатор Дорош Т.Л.), інформатики (координатор Кисельова О.Б.), педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту (координатор Одарченко В.І.), фізичного виховання (координатор Школа О.М.), іноземної філології (координатор Панченко В.В.) визначено перелік суміжних за спеціальностями закладів освіти Німеччини, з якими плануватиметься ряд освітніх заходів академічної мобільності для здобувачів освіти.

Співпрацівники Відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності Дьоміна Ю.В., Ганус А.Ю. працюють над подальшим планом реалізації проєкту, складанням договорів співпраці із обраними для проєкту закладами освіти Німеччини та новими можливостями дистанційного співробітництва.

Співпрацівники відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності підвищують свою кваліфікацію дистанційно

Сертифіката участі у Рекорді 2020.pdf Дьоміна
EU-Agreement Certificate Угода про асоціацію Україна-ЄС. Дьоміна.pdf
Certificate комунікації Дьоміна.pdf
Сертифікат Юліана Дьоміна.pdf
Certificate доброчесність Дьоміна.pdf
Академічна доброчесність.pdf Ганус.pdf
Права людини в освітньому просторі.pdf Ганус
Сертифікат. Very Verified_ онлайн-курс з медіаграмотності.pdf
Сертифікат. Very Verified_ онлайн-курс з медіаграмотності Ганус.pdf
Certificate права людини Дьоміна.pdf
Certificate Європеська зовнішня політика. Дьоміна.pdf
Certificate Наука про освіту. Дьоміна.pdf
Certificate гендер.pdf
Certificate Європеський механізм захисту прав людини. Дьоміна.pdf
Certificate Сучасне керівництво проектами. Дьоміна.pdf
Certificate сучасне керівцтво проєктами. Ганус.pdf
Certificate логіко-структурний підхід.Дьоміна.pdf
Certificate підхід у розробці проектної заявки.Ганус.pdf
Certificate механізм захисту прав людини. частина 2, Дьоміна.pdf

Open Grants School IV у віртуальному просторі...

Вебінари, інтерактиви, хмарні сервіси та активне освоєння платформ для відеоконференцій – новий формат харківської міської Школи соціального проєктування та грантрайтингу Open Grants School, який було запроваджено з перших днів карантину.

Представниці Мережі координаторів міжнародного співробітництва та академічної мобільності активно працюють над створенням загальноакадемічного грантового проєкту, презентацію першого етапу якого заплановано організаторами Open Grants School на кінець квітня.

А допоки кожен учасник Школи має можливість брати участь в обговоренні під час прямих ефірів, залишати свої питання у коментарях до публікацій спікерів, відпрацьовувати отриманні знання онлайн і, вочевидь, засвоювати чимало нових навичок користування цифровими сервісами.

Наукове стажування в Фінляндії: проєктний підхід в організації навчального процесу закладів освіти країни, Lifelong Learning та інтенсивне вивчення англійської мови у мультикультурному середовищі

На початку березня у коледжі Länsi Suomen Opisto, одному з найстаріших фіномовних закладів освіти країни, проходило наукове стажування для освітян, учасниками якого стали 8 науково-педагогічних працівників академії.

Основною метою стажування стало практичне ознайомлення з особливостями функціонування всіх ланок фінської системи освіти під час навчально-ознайомчих візитів до закладів освіти країни. Обговорити актуальні питання щодо функціонування системи освіти Фінляндії, пріоритетності рівних освітніх можливостей, принципу навчання протягом життя (Lifelong Learning), взаємозв'язку всіх сегментів освіти та її розвиненого мобілізаційного потенціалу, стало можливим також і під час візиту до Відділу освіти мерії м. Гуйттінен (переглянути презентацію із Відділу освіти - за посиланням).


Очільниця Відділу освіти м. Гуйттінен знайомить присутніх із особливостями фінської освіти

Пріорітетним напрямом освітньої політики Фінляндії є надання громадянам рівних можливостей у здобутті освіти, незалежно від віку, соціального статусу та особливих освітніх потреб. Основними завданнями Міністерства освіти та культури (Ministry of Education and Culture) й Фінського Національного Агентства з Освіти (Finnish National Agency of Education) є оптимізація освітнього процесу, навчання у ранньому дитинстві та навчання впродовж життя, сприяння інтернаціоналізації освіти Фінляндії.

Фінська система освіти

ECEC Early childhood education and care - рання дитяча освіта та піклування (дошкільна освіта)

Рання дитяча освіта та піклування ECEC базується на інтегрованому підході до виховання та навчання, а також закладає фундамент для навчання протягом усього життя. Фінська дошкільна освіта (від 0 до 5 років) не є обов’язковою та реалізується у закладах дошкільної освіти на безоплатній основі. Основні цілі національної освітньої програми для дошкільних закладів затверджує Фінське Національне Агентство з Освіти. Муніципалітети та міста можуть вносити правки до навчальних програм, але не можуть виключати головних її аспектів.

Національний базовий навчальний план для ECEC - переглянути

Basic Education - базова освіта

Обов’язковою є однорічна дошкільна освіта, або так звана передбазова освіта, для учнів 6 років. Навчання в школі забезпечується в єдиній структурі, що називається базовою освітою (1-9 класи), для учнів віком від 7 до 16 років. Муніципалітети країни несуть відповідальність за організацію безоплатної освіти для всіх учнів 6-16 років.

Учні отримують безкоштовні навчальні матеріали, забезпечені харчуванням, послугами з охорони здоров’я та, за особливими потребами, транспорт від будинку до школи.

Усі школи дотримуються національної основної навчальної програми (National core curriculum for basic education), яка включає цілі та основний зміст із різних предметів. Провайдери освіти - найчастіше муніципалітети як місцеві органи освіти - а також самі школи складають власні навчальні програми в рамках національної основної навчальної програми.

Нова національна основна навчальна програма базової освіти - переглянути

Муніципальні закалади базової освіти Фінляндії

General upper secondary education - загальна старша середня освіта

Загальна старша середня освіта базується на курсах без визначених уроків і може опановуватися в денній загальній середній школі, в середній школі для дорослих, у вибраних народних гімназіях та у формі дистанційного навчання.

Ключові моменти:

  • основним критерієм прийому на навчання є те, що учень закінчив загальну шкільну програму (Basic Education);

  • основна мета освіти полягає в наданні можливості подальшого навчання у закладі вищої освіти;

  • навчання організовано відповідно до індивідуального вибору курсів студентами;

  • програма охоплює три роки навчання; силабус включає щонайменше 75 курсів (у середньому тривалістю 38 годин) або, у разі навчання дорослих, принаймні 44 курси (тривалістю в середньому 28 годин).

Детальніше про можливі курси та заклади освіти, що їх забезпечують, - на сайті Міністерства освіти та культури

VET Vocational upper secondary education and training - професійно орієнтована старша середня освіта

Професійно орієнтована старша середня освіта (VET) крім освоєння теоретичних знань, включає трудову практику в майстернях закладів освіти та стажування за місцем роботи. Пропонується трирічний загальний навчальний план освіти, наприкінці якого здобувач освіти здає державний вступний іспит до університету. Професійне навчання за місцем роботи організується на основі спеціальної угоди між організатором навчання, роботодавцем і працівником. Навчання, таким чином, здійснюється одночасно і з практичною роботою.

Основні спеціалізації VET:

  • поновлювані природні ресурси;

  • техніка та транспорт;

  • торгівля й управління;

  • туризм;

  • громадське харчування й господарські послуги;

  • соціальне обслуговування й охорона здоров’я;

  • сфера культури, дозвілля та спорту.

Перелік програм та детальна інформація - на сайті Міністерства освіти та культури


Ознайомлення з особливостями дистанційного навчання SASKY (Municipal Education and Training Consortium)

Higher education - Вища освіта

Система вищої освіти Фінляндії базується на принципі тісного зв'язку між науковими дослідженнями та навчанням і складається із двох паралельних секторів: університетська освіта (Universities) і технічна освіта (Universities of applied sciences). В університетах акцент робиться на підготовку дослідників із фундаментальних і гуманітарних наук. Здобувачі вищої освіти мають змогу отримати ступені: Bachelor’s, Master’s, Licentiate & PhD. Вищі технічні школи готують фахівців із прикладних спеціальностей (ступені Bachelor’s, Master’s).

Детальну інформацію про перелік закладів вищої освіти, зміст навчальних курсів можна отримати на сайті Міністерства освіти та культури Фінляндії а також на сайтах обраних ЗВО.

Університет прикладних наук Сатакунти (SAMK)

У рамках стажування та інтенсивного курсу з професійної англійської, Дьоміна Юліана Володимирівна та Панченко Віолетта Володимирівна провели лекції для англомовних колег про особливості написання проєктних заявок для отримання грантів на наукові дослідження та про досвід організації ЗНО з англійської мови в Україні, зокрема структуру тесту, особливості проведення творчої частини та критерії її оцінювання.

02.03.2020 Установча конференція Всеукраїнської мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet

2 березня у Києві відбулася установча конференція, присвячена заснуванню Міністерством освіти і науки України та Національним інформаційним центром академічної мобільності ENIC Ukraine (ДП «Інформаційно-іміджевий центр») Усеукраїнської мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet.

У роботі конференції взяли участь представники керівного складу МОН України та ENIC Ukraine, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, Національного Еразмус+ офісу в Україні, почесні іноземні гості і представники 85 закладів вищої освіти України.

Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради приєднався до Мережі шляхом підписання Протоколу про приєднання до Меморандуму про створення то розвиток Усеукраїнської мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet.

Участь у мережі допоможе ЗВО-учасникам розбудувати власну або вдосконалити діючу практику процедури визнання іноземних кваліфікацій відповідно до чинного українського та міжнародного законодавства та взірцевих практик, бути на вістрі новітніх світових подій та напрацювань у галузі визнання, вдосконалюватись і розвиватись шляхом участі у заходах і проєктах мережі за підтримки та у щільній співпраці з Міністерством освіти і науки України, ENIC Ukraine та міжнародним співтовариством визнавачів задля утвердження в Україні культури прозорого та доброчесного визнання іноземних кваліфікацій.

26.02.2020 Засідання координаторів Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності

26 лютого відбулося засідання координаторів Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності академії

Харківська Алла Анатоліївна, проректор з науково-педагогічної роботи, ознайомила присутніх із Положенням про конкурсну комісію із відбору кандидатів для участі в програмах міжнародної співпраці та академічної мобільності та зі складом комісії безпосередньо.

Дьоміна Юліана Володимирівна, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, презентувала актуальні проєктні пропозиції академічної мобільності; можливості стажування у літніх школах Латвійської республіки.

Координатори Мережі розпочали роботу над загальноакадемічним проєктом студентської міжнародної мобільності в рамках співпраці із закладами вищої освіти Німеччини.

08.02.2020 Презентація проєкту "Школа соціального проєктування та грантрайтингу Open Grants School"

22 лютого розпочалося навчання в Open Grants School. Цьогоріч проєкт об'єднає вже 500 випускників Школи соціального проєктування та грантрайтингу.

Начальник відділу міжнарожних зв'язків та академічної мобільності, Юліана Дьоміна, та представниці Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності, Вікторія Бескорса, Тетяна Дорош і Олеся Кисельова успішно пройшли конкурсний відбір та стали слухачками "Open Grants School IV".

Попереду на учасників чекають два місяці теорії та практики з проєктного менеджменту, зустрічі з фондами, консультації експертів.

Результатом навчання стане розробка та подання грантової заявки на проєкт, що реалізовуватиметься в стінах Харківської гуманітарно-педагогічної академії.


08.02.2020 Презентація проєкту "Школа соціального проєктування та грантрайтингу Open Grants School"

8 лютого у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна проходила відкрита сесія із презентації проєкту "Школа соціального проєктування та грантрайтингу Open Grants School", на якому була присутня пані Тетяна Дорош, координатор Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності, кандидат наук з державного управління, професор кафедри фортепіано академії.

Організатори Школи соціального проєктування та грантрайтингу розповіли про унікальний для України проєкт - муніципальну безкоштовну школу грантрайтингу; спікери - про всі цікавинки, які чекають на слухачів Open Grants School IV; випускники - про свої досягнення та історії успіху.


23.12.2019 Еразмус+: зустріч із представниками Національного офісу в Україні

23 грудня в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбувся інформаційний захід щодо можливостей Програми ЄС Еразмус+, на якому була присутня пані Юліана Дьоміна, начальник відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності.

Насичена програма заходу була присвячена розгляду всіх напрямів програми Еразмус+, під час якої присутні ознайомилися із проєктами міжнародної кредитної мобільності, проєктами з розвитку потенціалу вищої освіти, напрямами молоді та спорту, проєктами Жан Моне.

Упродовж інформаційної сесії пані Іванна Атаманчук, експертка з моніторингу програми Еразмус+, провела консультації щодо актуальних напрямів співпраці в рамках програми Європейського Союзу, розповіла про правила участі українських ЗВО в конкурсах і надала рекомендації щодо якісної підготовки проєктних заявок.