Актуальні пропозиції

Посібник із оглядом програм ЄС для України 

Головна мета цього посібника – сприяти розвитку компетенцій серед місцевих та регіональних управлінців України та підвищувати їхню спроможність ефективно використовувати європейські ресурси для розвитку своїх громад. Авторами видання є кандидат психологічних наук, експерт у сфері місцевого та регіонального розвитку Мирослав Кошелюк та докторка філософії з європейських студій та соціології Лаура Трофін.

Документ охоплює широкий спектр програм, включаючи секторальні програми ЄС, програми міжрегіональної, транскордонної та транснаціональної співпраці та нові фінансові інструменти, спеціально розроблені для підтримки України. Також у посібнику розглядаються особливості підготовки проєктних заявок та надаються рекомендації з пошуку актуальних конкурсів для залучення фінансування.

Посібник «Огляд програм ЄС, доступних для заявників з України» підготовлений у межах програми «Відновлення і стійкість», яка реалізується Фондом Східна Європа коштом Федерального уряду Німеччини за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Posibnyk-Oglyad-program-YES-dostupnyh-dlya-zayavnykiv-z-Ukrai-ny.pdf

Еразмус+ під час війни

Європейська Комісія в межах Програми Еразмус+ з березня 2022 р. запровадила гнучкі процедури та виняткові заходи щодо отримання грантів на навчальну і академічну (кредитну) мобільність для підтримки українців, які є учнями/студентами/слухачами/працівниками шкіл, закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, освіти доросли та для молодих людей з України. Така підтримка дає можливість для короткотермінового навчання/ практики чи стажування/ викладання, участі у тренінгах та волонтерських ініціативах за кордоном.

Також проєкти співпраці отримали можливість адаптувати діяльність проєктів відповідно до викликів воєнного стану в Україні. А додаткові можливості конкурсу Жан Моне дозволили додатково подати проєкти тим закладам вищої освіти, які не змогли то зробити на початку війни. Альянси Європейських університетів отримали можливість долучити українські університети як асоційованих партнерів. Плюс, 5 конкурсів Партнерств співпраці отримали новий пріоритет з фокусом на підтримку України, а невеликі партнерства можуть всою діяльність фокусувати на українців які зараз в країнах ЄС. 2 конкурси у сферах молоді та спорту дають можливість організаціям, які працюють у цих сферах ініціювати проєкти та бути як заявниками так і партнерами проєктів з розвитку потенціалу.

e_2023_genua_14.12.pdf