Стокгольмський університет, Швеція

DEVELOPING A RESEARCH CULTURE IN TEACHING-DOMINATED ENVIRONMENTS

17 листопада Mattias Villani, професор статистики Стокгольмського університету провів семінар на тему: "Розвиток дослідницької культури у педагогічному середовищі", який був присвячений написанню дослідницьких заявок, спрямованих на викладацьку  діяльність, які, як правило, мають коротші часові рамки, що призводить до зменшення фінансування наукових досліджень. 

До семінару долучилися науково-педагогічні, педагогічні працівники Олена ШКОЛА, кандидат педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення, Артем БОЙЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення та здобувачі вищої освіти академії спеціальності 017 Фізична культура та спорт 411 фт групи: Момот Юлія, Желтобородова Маріна, Волкова Єлизавета, Шкаленко Дар’я, Лесніков Юрій, Похмелкіна Анжела, Чорний Андрій, Горяінова Валерія.

WHERE DO I EVEN BEGIN? ON BUILDING COLLECTIVE RESEARCH PROJECTS

1 листопада, Stefan Helgesson, професор англійської літератури Стокгольмського університету провів семінар на тему: «Побудова колективних дослідницьких проєктів: методика менеджменту».

Це другий семінар у серії семінарів про написання дослідницьких заявок, і він спрямований на гуманітарні науки. Але як розробляти та підтримувати життєздатні колективні проекти? На цьому семінарі обговорили досвід забезпечення масштабного фінансування дослідницьких груп.

До семінару долучилися науково-педагогічні, педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти академії спеціальності 013 Початкова освіта: Олена АКІМОВА, к.п.н., доцент, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, Вероніка ОДАРЧЕНКО, к.п.н., професор, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, Оксана КУЗНЕЦОВА, к.п.н., професор, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, Валентина ЛИТВИН, Ph.D., доцент, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, Ангеліна СТЕПАНЕНКО 411 по, Марина ВАРЧЕНКО 311 по, Діана КУЗЬМЕНКО 211 по, Єлизавета ЛИТВИН 512 по, Анна НЕМЧЕНКО 212 по, Юлія РУДА 511 опні, Дарина ВЕРШИНІНА 12 опні/з.

WRITING RESEARCH APPLICATIONS: SOME REFLECTIONS ON GENRE, STRUCTURE AND POSITIVE APPROACHES

На основі договірної співпраці зі Стокгольмським університетом  31 жовтня Cecilia Åse, професорка гендерної науки, провела семінар на тему: «Написання дослідницьких заявок: інноваційні підходи» Сесілія поділилася роздумами про те, чому писати дослідницькі заявки так складно та чим цей жанр відрізняється від інших академічних текстів.  Її доповідь  містила деякі поради та підказки, які можуть зробити роботу з програмами більш творчою та академічно корисною. Це перший семінар у серії семінарів про написання дослідницьких заявок, і він спрямований на дослідників гуманітарної науки.

До заходу долучилися науково-педагогічні, педагогічні працівники академії спеціальності 016 спеціальна освіта: Ольга ТЕЛЬНА, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри, Ірина САМОЙЛОВА, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри, Наталія ІВАШУРА, викладач, Марина БАЛИНСЬКА, викладач, Марія Мантуленко, викладач, а також здобувачі вищої освіти 511 со групи: Маргарита СЛАВГОРОДСЬКА, Маргарита ЖИТНИК, Тетяна ЗИМОГЛЯД, Анна КОШЛЯК, Анастасія САМОХІНА та Альона ГАНУС, старший лаборант відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності.