Стоп: БУЛІНГ!"

11 вересня в рамках акції "Ми - проти булінгу!" відбувся виховний захід

Мета: формувати нетерпимість до проявів агресії; розвивати співчутливе ставлення до жертв насилля; розвити навички надання і отримання допомоги.Очікувані результати: наприкінці заняття учні:пояснюють, що таке булінг;розпізнають булінг і дружні піддражнювання;розробляють шляхи подолання булінгу;демонструють емпатію до жертв насилля, уміння припиняти булінг та звертатися по допомогу;називають джерела допомоги жертвам булінгу.
Під час виховного заходу щодо протистояння булінгу було використано багато інноваційних вправ, завдань та технологій. Під час ВПРАВИ на знайомство була прочитана притча про Мудреця, який відповів Лихій людині: «Усе у твоїх руках, чоловіче». В цих мудрих словах є ще один зміст: від людини залежить, чого у світі стане більше — доб­ра чи зла, як вона ставитиметься до інших добре чи погано. Учні спілкувались на тему, чи подобається, коли нас люблять, поводяться з нами чемно, звертаються до нас на ім’я, особливо на лагідне. А які відчуття виникають, коли вас або когось з вашого оточення називають на прізвисько, принижують ? Під час виконання вправи "СКРІПКА" (робили з металевого предмета різні фігурки) впевнились, що згинаючи та розгинаючи предмет неможливо знову надати йому початкової форми. Так і у людей! Залишається образа, коли хтось застосовує проти нас насильство. За допомогою ЦЕГЛИНОК ЛЕГО учні відповідали на питання "Міф чи правда?" Діти обговорювали важливі запитання:
  • Як почуваються ті, кого обзивають і цькують однолітки?
  • Як це позначається на їхньому навчанні?
  • Що вони думають про тих, хто їх ображає?
  • Чому деякі люди ображають інших?
Під час практичного завдання учні подивились відеоролик про булінг, поділились в пари та пограли в гру "Камінь-ножиці-папір"Під час огляду відеороліку були задані питання:
  • Які відчуття у вас викликає переглянута ситуація?
  • Чи порушує вона права дитини? Які?
  • Чи стикалися ви з такими проявами в своєму житті?
Учням було надано пояснення що таке БУЛІНГ, колективно обговорили про причини виникнення даного негативного явища, були надані рекомендації як протистояти та захищатись проти насильницьких дій з боку інших людей.В кінці заходу подивились уривок з мультфільму про Капітошку та Вовка, написали на ДОЛОНЦІ з паперу "Рука допомоги"способи боротьби з булінгом (вітатися з жертвою булінгу, звернутися до старших по допомогу, не поширювати пліток, не підтримувати тих, хто ображає інших ), написали телефон "гарячої лінії" з питань насильства та захисту прав дітей 0 800 500 225.Підсумовуючи роботу, були сказані такі слова: "Насправді слова, з якими ми звертаємося одне до одного, важать дуже багато: добрими, лагідними можна підняти людині настрій, зробити її щасливою, а злими і жорстокими — засмутити, образити, принизити і навіть убити. Про це потрібно пам’ятати під час спілкування і конфлікту, щоб не зіпсувати стосунків назавжди. Я щиро вірю і повністю впевнена, що кожен з вас вживатиме такі слова, що підніматимуть настрій іншим, щоб будувати і не руйнувати. Адже те, що ми говоримо так чи інакше лишає слід у серці людини, якій ми це сказали. Наш клас – це маленька сім’я. Мені, та й вам, хотілося б, щоб у нашій сім’ї завжди панувало добро, взаємоповага, не було сварок, лихослів’я. А наш клас – це ще й частинка більшої сім’ї – нашої школи. Я переконана, що кожен із вас прагне, щоб наша школа стала територією Добра. Тому пам’ятайте правило, яке називають Золотим «Усе, що хочете аби робили вам люди, те робіть їм і ви»


Огляд відеороліка

Настя малює ДОЛОНЬКУ допомоги

Еліна малює ДОЛОНЬКУ допомоги

Даня малює ДОЛОНЬКУ допомоги

Загальними зусиллями (разом із батьками) була зроблена стіннівка "РАЗОМ ПРОТИ БУЛІНГУ"