Тиждень української мови та літератури

Заходи відбувались з 20 по 24 січня


Із колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою. Світ – мов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова. Словесність – початок усіх наук. Вона джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили і розливається могутньою рікою.

Цікаво і змістовно пройшов в нашому класі тиждень української писемності та мови. В класі була представлена виставка літературних творів для дітей молодшого шкільного віку. Слухаючи матеріал виставки, діти дізналися про витоки нашої мови, її місце серед слов’янських мов, почули щирі слова любові й вдячності до неї. Зацікавила учнів розповідь про те, що на території України склалася така ситуація: книги друкували церковнослов’янською мовою, а народ говорив живою співучою розмовною. Серед тих, хто першим став писати живою мовою, був Т. Шевченко. Саме Т. Шевченко звів величну будівлю української мови, звів своєю дивовижною книгою, ім’я їй « Кобзар». Була проведена вікторина на тему українських казок, конкурс на знання приказок і прислів*їв.

В кінці предметного Тижня дітей чекала конкурсно-розважальна гра «Розумники і розумниці». Вона складалася з п’яти конкурсів, а сподобався найбільше конкурс «Ребуси», які треба було розшифрувати:

40 А (Сорока)

З БУНА (Трибуна)

ПІ 2 Л ( Підвал)

10’’’НА (Десна)

9’’’НО 100 (Дев’яносто)

Малеча із задоволенням розгадувала цікаві завдання, ребуси, кросворди, грали у рухливі українські народні ігри на перервах. Найбільш приємним була виставка «Зошитове свято». Іменинниками почували себе переможці конкурсу на кращий зошит з української мови: Тарасенко Настя, Косенко Катя, Завада Іван, Бабін Кирило, Малько Матвій, Задорожна Карина, Супрун Михайло.

Тиждень писемності у початковій школі ще раз переконує у тому, що українська мова, мов кринична вода, яку черпаємо, а їй немає ні кінця, ні краю. Будемо й надалі пізнавати її глибинні джерела!